Esileht Koroonaviirus COVID-19 Piirangute eesmärk

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )

Teema: Piirangute eesmärk

Postitas:
Kägu

Ukrainas ja Valgevenes on vaktsineeritute arv väga, väga madal. Seal pole mingit sundi. Ja üllatus, üllatus – koroona ei murra ka. Tõsi, kevadel ja eelmisel aastal möllas korralikult koroona seal, aga nüüd kõik rahulik. Info otse kohapeal elavatelt inimestelt.

Päriselt? Ukrainas täna 22 415 uut juhtumit, surnud 546 (ja need on üha päeva numbrid).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainas ja Valgevenes on vaktsineeritute arv väga, väga madal. Seal pole mingit sundi. Ja üllatus, üllatus – koroona ei murra ka. Tõsi, kevadel ja eelmisel aastal möllas korralikult koroona seal, aga nüüd kõik rahulik. Info otse kohapeal elavatelt inimestelt.

Päriselt? Ukrainas täna 22 415 uut juhtumit, surnud 546 (ja need on üha päeva numbrid).

Ja kui Valgevene graafikuid ja numbreid viitsid otsida ja vaadata, siis läheb nakatumine üsna järsu joonena üles. Kõik rahulik 😀 Luuleta edasi oma kohapealsete inimeste infoga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui Valgevene graafikuid ja numbreid viitsid otsida ja vaadata, siis läheb nakatumine üsna järsu joonena üles. Kõik rahulik ???? Luuleta edasi oma kohapealsete inimeste infoga. Rate this item:Submit Rating00

Aa, valetavad jah? Ukraina valetab. Hoopis Eesti uhhuu teab täpselt, kuidas asi on. Tule nüüd pilve pealt alla, napakas.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui Valgevene graafikuid ja numbreid viitsid otsida ja vaadata, siis läheb nakatumine üsna järsu joonena üles. Kõik rahulik ???? Luuleta edasi oma kohapealsete inimeste infoga. Rate this item:Submit Rating00

Aa, valetavad jah? Ukraina valetab. Hoopis Eesti uhhuu teab täpselt, kuidas asi on. Tule nüüd pilve pealt alla, napakas.

Koroonaaeg on tõesti inimestes halvima välja toonud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui Valgevene graafikuid ja numbreid viitsid otsida ja vaadata, siis läheb nakatumine üsna järsu joonena üles. Kõik rahulik ???? Luuleta edasi oma kohapealsete inimeste infoga. Rate this item:Submit Rating00

Aa, valetavad jah? Ukraina valetab. Hoopis Eesti uhhuu teab täpselt, kuidas asi on. Tule nüüd pilve pealt alla, napakas.

Koroonaaeg on tõesti inimestes halvima välja toonud.

Vanglaeksperiment????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaaeg on tõesti inimestes halvima välja toonud.

Mitte havima, aga lollid on aktiveerunud. See on ju ammu tõestatud, et mida rumalam inimene, seda rohkem ta hirmu tunneb. Nüüd need rumalad hakkavad lihtsalt rohkem silma oma vastasusega. Varem elasid nad lihtsalt halli massina ning olid nähtamatud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaaeg on tõesti inimestes halvima välja toonud.

Mitte havima, aga lollid on aktiveerunud. See on ju ammu tõestatud, et mida rumalam inimene, seda rohkem ta hirmu tunneb. Nüüd need rumalad hakkavad lihtsalt rohkem silma oma vastasusega. Varem elasid nad lihtsalt halli massina ning olid nähtamatud.

Sa ei karda midagi?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaaeg on tõesti inimestes halvima välja toonud.

Mitte havima, aga lollid on aktiveerunud. See on ju ammu tõestatud, et mida rumalam inimene, seda rohkem ta hirmu tunneb…

Jaa, minu tutvusringkonnas jooksid ka osad juba kevadel kasvõi maoli maha, et vaktsiin kehasse saada esimeste seas 😀

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju ammu tõestatud, et mida rumalam inimene, seda rohkem ta hirmu tunneb.

Mulle on jäänud selline mulje, et vaktsineerijad on need, kes on hirmunud. Vaktsineerimata inimesed on pigem lollilt hulljulged ja arvavad, et ei tee see haigus neile midagi. Vaktsineerinud on see leer, kes nutab, et vanaemasid tapetakse ja maailm sureb välja.

Khm. Kokkuvõttes aga on asi selline, et nii vaktsineerijad kui ka mittevaktsineerijad teevad seda mida nad teevad pmt samadest hirmudest lähtuvalt. Vaktsineerijad kardavad haigust, vaktsiinivastased vaktsiini. Ma ei näe eriti seda, et nendel kahel hirmul mingit suurt erinevust oleks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hirmu tundmine küll rumalusega kuidagi seotud ei ole.

Pigem pean oksa ussiks kui vastupidi.

Kui loll oma “lolli hirmu” tõttu ellu ja terveks jääb, ei saa seda hirmu väga lolluseks nimetada.

Lollus on see, kui teed endale kahju, ja teistele ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida mina, vaktsineeritu, kardan? Seda et minu lapsed ei saa ühel hetkel enam hädavajalikku arstiabi, kui haiglad vaktsiinivastastest täituvad. Minu jaoks on toimiv meditsiinisüsteem oluline turvaelement, millest ma ei tahaks loobuda. Päris kindlasti ei tahaks ma elada keskajas, kus lapse õnnetus tähendas lapse surma. Minu jaoks on oluline, et meie meditsiini võimekus ei langeks. Seepärast ma end vaktsineerisin, et hoida haiglaid avatuna ja naabrimemme ja vanaema elusana. Ise ma vaevalt raskelt põeksin, kuigi 100% nii väita ei saa keegi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hirmu tundmine küll rumalusega kuidagi seotud ei ole.

Pigem pean oksa ussiks kui vastupidi.

Kui loll oma “lolli hirmu” tõttu ellu ja terveks jääb, ei saa seda hirmu väga lolluseks nimetada.

Lollus on see, kui teed endale kahju, ja teistele ka.

Meil on eesti keeles lausa selline tore sõna nagu hulljulge (ei ole lollarg vms).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida mina, vaktsineeritu, kardan? Seda et minu lapsed ei saa ühel hetkel enam hädavajalikku arstiabi, kui haiglad vaktsiinivastastest täituvad. Minu jaoks on toimiv meditsiinisüsteem oluline turvaelement, millest ma ei tahaks loobuda. Päris kindlasti ei tahaks ma elada keskajas, kus lapse õnnetus tähendas lapse surma. Minu jaoks on oluline, et meie meditsiini võimekus ei langeks. Seepärast ma end vaktsineerisin, et hoida haiglaid avatuna ja naabrimemme ja vanaema elusana. Ise ma vaevalt raskelt põeksin, kuigi 100% nii väita ei saa keegi.

Kes meist ei kardaks kriisi ja selle efekte, ligipääsu kaitsele, esmaabile, päästeteenistusele, aga ka esmatarbekaupadele, ravimitele, söögile, kütusele ja soojale. Selliseid olukordi võib juhtuda erinevatel põhjustel – pandeemia, okei. Uputused ja tormid. Sõda. Energiakriis. Migrandikriis.

Üks asi on karta ja pahandada, et kes nendes asjades nüüd süüdi on – ja ehk natukene võib seda ka marineerida – aga kasulikum oleks pikas plaanis mitte sellele keskenduda, ja hoopis sedasi ette valmistada, kuidas praeguste vahenditega võimalik.

On sul kodus kõik olemas, et lähedasi tohterdada, tulekahjut kustutada, pere kaitsta, mingid toitainerikast varu köögis. Mingid asjad oma elus peame sedasi ära kindlustama, ükski kindlustusfirma ega riigiamet seda meie eest teha ei saa – kui maru kriis tuleb, on need ka levist väljas.

Kui hullemaks peaks minema, kas saad hakkama? Kui ei, siis mõtle läbi, valmista midagi ette. Siis on vähem hirmsam igapäev olla ka. Mis teed, kui elekter paariks nädalaks ära läheb? Või poeriiulid tühjaks jäävad. Lapsed külmetuse saavad (või terve pesa)? Kui need asjad läbi mõelda ja natukene ette valmistada (hulluks ei pea minema ja poest kõike WC paberit ära ostma), on hirmu ka natuke vähem. Ebamugav on ta ikka, kui raskeks läheb – aga see võib olla vältimatu.

Ja siis ei ole mõtet ega aega teisi süüdistada, siis peab elus püsima ja tegutsema.

Pealegi. Keskajal olid kõiksugu katkud ja õnnetused hullemad veel 2 põhjusel – hügieen ja toitainepuudus. Laste suremus on ikka dramaatiliselt langenud ajajooksul, ja seda juba ilma kaasaegse meditsiinita (kuigi see on samuti dramaatiliselt seda langetanud – muidugi see on väga oluline osa meie tsivilisatsioonist).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida mina, vaktsineeritu, kardan? Seda et minu lapsed ei saa ühel hetkel enam hädavajalikku arstiabi, kui haiglad vaktsiinivastastest täituvad. Minu jaoks on toimiv meditsiinisüsteem oluline turvaelement, millest ma ei tahaks loobuda. Päris kindlasti ei tahaks ma elada keskajas, kus lapse õnnetus tähendas lapse surma. Minu jaoks on oluline, et meie meditsiini võimekus ei langeks. Seepärast ma end vaktsineerisin, et hoida haiglaid avatuna ja naabrimemme ja vanaema elusana. Ise ma vaevalt raskelt põeksin, kuigi 100% nii väita ei saa keegi.

Kes meist ei kardaks kriisi ja selle efekte, ligipääsu kaitsele, esmaabile, päästeteenistusele, aga ka esmatarbekaupadele, ravimitele, söögile, kütusele ja soojale. Selliseid olukordi võib juhtuda erinevatel põhjustel – pandeemia, okei. Uputused ja tormid. Sõda. Energiakriis. Migrandikriis.

Üks asi on karta ja pahandada, et kes nendes asjades nüüd süüdi on – ja ehk natukene võib seda ka marineerida – aga kasulikum oleks pikas plaanis mitte sellele keskenduda, ja hoopis sedasi ette valmistada, kuidas praeguste vahenditega võimalik.

On sul kodus kõik olemas, et lähedasi tohterdada, tulekahjut kustutada, pere kaitsta, mingid toitainerikast varu köögis. Mingid asjad oma elus peame sedasi ära kindlustama, ükski kindlustusfirma ega riigiamet seda meie eest teha ei saa – kui maru kriis tuleb, on need ka levist väljas.

Kui hullemaks peaks minema, kas saad hakkama? Kui ei, siis mõtle läbi, valmista midagi ette. Siis on vähem hirmsam igapäev olla ka. Mis teed, kui elekter paariks nädalaks ära läheb? Või poeriiulid tühjaks jäävad. Lapsed külmetuse saavad (või terve pesa)? Kui need asjad läbi mõelda ja natukene ette valmistada (hulluks ei pea minema ja poest kõike WC paberit ära ostma), on hirmu ka natuke vähem. Ebamugav on ta ikka, kui raskeks läheb – aga see võib olla vältimatu.

Ja siis ei ole mõtet ega aega teisi süüdistada, siis peab elus püsima ja tegutsema.

Pealegi. Keskajal olid kõiksugu katkud ja õnnetused hullemad veel 2 põhjusel – hügieen ja toitainepuudus. Laste suremus on ikka dramaatiliselt langenud ajajooksul, ja seda juba ilma kaasaegse meditsiinita (kuigi see on samuti dramaatiliselt seda langetanud – muidugi see on väga oluline osa meie tsivilisatsioonist).

No see näpuviibutus minu puhul on küll ülearune. Mina elan maal talus, kus mul loomulikult on mitme kuu toidutagavara ja esmatarbetagavara olemas, alternatiivne viis vee saamiseks, toidu küpsetamiseks, isegi küünlad ja õlilambid on olemas, sedt elekter käib vahel ära. Lisaks on mul mitmekesine apteek kodus. Aga operatsioone teostada ja anafülaktilise šoki korral abi anda ning murtud luud kokku panna ma sellegipoolest ise ei suuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kursis ivermektiini pro ja contraga, kuid ma seda “ussirohuna” ei kiruks, sest nagu nähtub, kasutatakse erinevaid ravimeid tavatus kontekstis vägagi edukalt.

Vastne avastus-  rinnavähi ravimit kasutatakse edukalt rasestumise toetamiseks. Ilmselt ei ole see ainuke ega viimane taoline. Nii et selles kontekstis võib “ussirohi” ka viirushaigust ravida. Ei tea mina, ega ka ilmselt sina.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, ullikesed:

https://epl.delfi.ee/artikkel/94911033/valeinfo-paljastatud-heliis-raudsik-vaktsiinivastaste-uus-tase

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei karda midagi?

Üldiselt mitte midagi, mida ise saaks ära hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, minu tutvusringkonnas jooksid ka osad juba kevadel kasvõi maoli maha, et vaktsiin kehasse saada esimeste seas ????

Kuidas sinusugusel nii normaalsed inimesed tutvuskonda sattunud on?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siiani on vaktsineerimata inimesed igal sammul oma nakkusohutust tõestama pidanud, tagades sellega ju kõige olulisema, et nad ei nakata kedagi? Või ma eksin?

Need, kes praegu haiglas on, tõendasid ehk ka negatiivse testiga, et nad on täiesti terved, aga mida see nüüd neile annab? Kas sulle tundub, et negatiivne test aitab vältida nakatumist? Enamus haiglas olijatest on siiski vaktsineerimata ning paraku pole meie haiglad kummist. Selles kontekstis peaks ju olema selge, et vaktsineerimata inimene on meditsiinisüsteemile kordades  suurem risk, kui vaktsineeritud inimene.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevastes numbriteski see vahe näha – kokku kahekordne. St iga 2 vaktsineerimata nakatunu kohta on haiglas 1 vaktsineeritu. Ma ütleksin, et see on ikka väga nõrk efektiivsus toote kohta, mida siiani reklaamitakse ainsa vahendina pandeemiast jagu saamisel.

Sa ei suuda vahet teha nakatumisel ja haiglasse sattumisel, et võrdled neid numbreid?

Kuidas te jaksate ikka veel nii rumalad olla?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see näpuviibutus minu puhul on küll ülearune. Mina elan maal talus, kus mul loomulikult on mitme kuu toidutagavara ja esmatarbetagavara olemas, alternatiivne viis vee saamiseks, toidu küpsetamiseks, isegi küünlad ja õlilambid on olemas, sedt elekter käib vahel ära. Lisaks on mul mitmekesine apteek kodus. Aga operatsioone teostada ja anafülaktilise šoki korral abi anda ning murtud luud kokku panna ma sellegipoolest ise ei suuda.

Ei olnud näpuviibutusena mõeldud. Kirjutan asju välja, kuna siin ei ole ilmselt ainult 1 lugeja – mõtteaineks. Aga väga hea, kui tagavara on olemas.

Kirurgia ja muude vigastustega on kriisiolukorras tõesti täbarad lood.

Sp eriti hea, kui teetanuse süst on saadud enne kriisi minekut 😛 Ehk hoiab midagigi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, ullikesed:

https://epl.delfi.ee/artikkel/94911033/valeinfo-paljastatud-heliis-raudsik-vaktsiinivastaste-uus-tase

????

Oodatud efekt: vähem inimesi, kes mõtlesid minna, mõtlevad selle pasarahe peale ümber.
Saavutatud efekt: inimesed, kes sinna niikuinii minna ei tahtnud, saavad nüüd veel ???? maigulist mõtteainet, et abstraktset antivaxxerit vihata.

Täis saastakampaania sellel delfil ikka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saavutatud efekt: inimesed, kes sinna niikuinii minna ei tahtnud, saavad nüüd veel ???? maigulist mõtteainet, et abstraktset antivaxxerit vihata.

Arvad, et antivaxxerile on lootusetu mõistust pähe panna? Et kui on loll, siis lolliks jääbki?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodatud efekt: vähem inimesi, kes mõtlesid minna, mõtlevad selle pasarahe peale ümber.

Loen lauset juba viies kord ja mitte aru ei saa, mispidi sa seda nüüd öelda tahtsid. Vähem inimesi, kes mõtlesid minna, mõtlevad ümber. Ümber mõtleb vähem inimesi. Millest vähem? Miks nad üldse ümber oleks pidanud mõtlema (ja nüüd ei mõtle)?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem lolle süstla otsa meelitada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, ullikesed:

https://epl.delfi.ee/artikkel/94911033/valeinfo-paljastatud-heliis-raudsik-vaktsiinivastaste-uus-tase

Halvustavalt kirjutatud artikkel ja selle pasa artikli peale just tekkis tahtminegi meeleavaldusele minna, VAKTSINEERIMISVABADUSE poolt olla, mitte vaktsiinide vastu, nagu igalpool valesti tõlgendatakse. Aitäh lingi eest!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saavutatud efekt: inimesed, kes sinna niikuinii minna ei tahtnud, saavad nüüd veel ???? maigulist mõtteainet, et abstraktset antivaxxerit vihata.

Arvad, et antivaxxerile on lootusetu mõistust pähe panna? Et kui on loll, siis lolliks jääbki?

Madalalaubalise üllitisega ei olegi võimalik tarkust jagada. Tarka juttu saab ajada vaid arukas inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, ullikesed:

https://epl.delfi.ee/artikkel/94911033/valeinfo-paljastatud-heliis-raudsik-vaktsiinivastaste-uus-tase

Halvustavalt kirjutatud artikkel ja selle pasa artikli peale just tekkis tahtminegi meeleavaldusele minna, VAKTSINEERIMISVABADUSE poolt olla, mitte vaktsiinide vastu, nagu igalpool valesti tõlgendatakse. Aitäh lingi eest!

Just, igasugune reklaam on reklaam. Andud juhul töötab ideaalselt ilmselt vastupidiselt sellele, mida sooviti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, minu tutvusringkonnas jooksid ka osad juba kevadel kasvõi maoli maha, et vaktsiin kehasse saada esimeste seas ????

Tartu ülikooli töötajad on näiteks 90% ulatuses vaktsineeritud. Miks, sest nemad on päriselt õppinud riskide suuruseid välja arvutama ja paljud neist päriselt teavad ka molekuli tasandil, mida vaktsineerimine endast kujutab. Peab üsna ebaadekvaatne kujutelm olema enese teadmistest, kui teed teistsuguse otsuse kui informeeritud spetsialistid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevastes numbriteski see vahe näha – kokku kahekordne. St iga 2 vaktsineerimata nakatunu kohta on haiglas 1 vaktsineeritu. Ma ütleksin, et see on ikka väga nõrk efektiivsus toote kohta, mida siiani reklaamitakse ainsa vahendina pandeemiast jagu saamisel.

Sa ei suuda vahet teha nakatumisel ja haiglasse sattumisel, et võrdled neid numbreid?

Kuidas te jaksate ikka veel nii rumalad olla?

Nakatunutest kolmandik vaktsineeritud, haiglas samuti kolmandik. Oled ise veits rumal vist?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Piirangute eesmärk