Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Piiripealne hemoglobiin

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Piiripealne hemoglobiin

Postitas:

Rasedust on 7+2 nädalat ja arvele võtmisel tehtud veretestist selgus, et hemoglobiin on piiripeal (Hgb 117). Ämmaemand ütles, et pean hakkama verikäkki ja granaatõuna mahla manustama.

Endal on mul muidu alati hemoglobiin korras olnud. Kuni raseduseni olin regulaarne vereandja (viimane kord septembris) ja kui andsin verd enne päevi siis oli hemoglobiin ikka 140 kandis.

Kas peaksin muretsema või pigem rõõmustama, et laps hästi kasvab?

Teine küsimus on, et UH oli mul ära, aga kas on siiski võimalik, et tegu on kaksikutega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:27; 30.01 14:13; 30.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et muretsemiseks pole põhjust.
Endal 36 ndl ja sama teema, äe soovitas verivorsti ja granaatõuna mahla, mida ma ka nüüd joon hoolega ja nädalavahetusel oli verivorsti päev 😉
Lisaks kirjutas välja ka raua tabletid,mida siis 2 korda päevas pean veel lisaks võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Granaatõuna mahla olen proovinud juua, aga vot verivorst ja verikäkk ei lähe küll kuidagi sisse. Pole varemgi nende suur armastaja olnud ja nüüd veel vähem. Enamik toite tahab iiveldama ajada. Aga see-eest ostsin apteegist hematogeeni ja hakkan hoopiski seda igapäev tarbima. Juba lapsena meeldis ja ehk aitab raua taset kenasti suurendada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:27; 30.01 14:13; 30.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siinsamas on teema, kus kaksikud avastati 21+. 7+ võivad kahe silma vahele jääda, aga sul varsti kv-uh, küllap siis selgub. Vaevalt nad siis nägemata jäävad, kui ikka vaataja vaevub pingutama. Samas kaksikud pole nii sagedased ju ka, et eriti tõenäoline oleks selline juhus.

Kuidas sa teed madalast hgb-st järelduse, et laps hästi kasvab? Need kaks pole omavahel seotud.

Tavaliselt tekib füsioloogiline hgb langus kuskil raseduse teises pooles. Siis raseda vere kogus suureneb ja hgb mõttes veri \”lahjeneb\”. Nii varajane hgb langus on veidi kahtlane küll. Soovitas sul vaadata ka seda, et toidust saaksid piisavalt C-vit ja B-vit – neid on raua imendumiseks vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt on mulle endale ka kahtlane, et hemoglobiin madal on. Söön mitmekülgselt ja liha on ikka iga päev laual. Samuti detsembri algusest võtan kenasti Vitamax multivitamiine. Neis on C vitamiini. Rauda küll pole. Ei ole kleenuke ja hemoglobiiniga pole ka kunagi probleeme olnud.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas sa teed madalast hgb-st järelduse, et laps hästi kasvab? Need kaks pole omavahel seotud. [/tsitaat]

Järelduse teen nii, et kuhugi see raud peab ju kaduma. Ja ilmselt ta kaob lapsega seotud protsessidesse. Järelikult areng toimub 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:27; 30.01 14:13; 30.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelt on mulle endale ka kahtlane, et hemoglobiin madal on. Söön mitmekülgselt ja liha on ikka iga päev laual. Samuti detsembri algusest võtan kenasti Vitamax multivitamiine. Neis on C vitamiini. Rauda küll pole. Ei ole kleenuke ja hemoglobiiniga pole ka kunagi probleeme olnud.

[small]Kägu kirjutas:[/small]

Järelduse teen nii, et kuhugi see raud peab ju kaduma. Ja ilmselt ta kaob lapsega seotud protsessidesse. Järelikult areng toimub 🙂

[/tsitaat]
See on ikka ausalt öeldes päris rumal järeldus. Madal hemoglobiiniga saab ka laps vähe hapnikku ja on järelikult ohus.
Hgb-i keskmine normaalne näit on 120, 117 on ka absoluutselt normaalne. Muretsema peaks siis kui langeb alla 100. Ja pigem muretseks selle 140-ga-see on pigem liiga kõrge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka hemoglobiin väga madal, kõigest 106. Arst imestas, et ma üldse püsti veel seisan. Kirjutati rauatabletid, mis kohe asja parandasid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 16:53; 30.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka hemoglobiin väga madal, kõigest 106. Arst imestas, et ma üldse püsti veel seisan. Kirjutati rauatabletid, mis kohe asja parandasid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 16:53; 30.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm huvitav, miks arstid sellisest hgb-st nii probleemi teevad, see ju täitsa tavaline et see rasedatel langeb. Minul on näiteks 89, seisan püsti küll 😀 aga see tulemus juba paha. Jälgin toitumist nii, et raua tablette teatud toitudega koos ei võtaks, sest organismil on üsna raske omastada rauda koos teatud toitudega (piimatooted, teravili, sokolaad kohvi, jne), muidu on see raua kuur mõtetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul on hemoglobiin raseduse algusest saadik väga madal olnud, päris tihti isegi alla saja. Võtan ka raua tablette, aga asi ei taha kuidagi paraneda millegi pärast.[/tsitaat]
Proovige looduslikku mustsõstra maitsega Ferromax siirupit. Sellest on päris paljud abi saanud, kellele Retafer üldse ei mõjunud.

Või Ferrofortet, mis spetsiaalselt rasedatele ja imetavatele emadele. Sisaldab ka B1, B2, B6, B12-vit., foolhapet. Samuti looduslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 20:22; 30.01 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]tiiu talu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm huvitav, miks arstid sellisest hgb-st nii probleemi teevad, see ju täitsa tavaline et see rasedatel langeb. Minul on näiteks 89, seisan püsti küll 😀 aga see tulemus juba paha. Jälgin toitumist nii, et raua tablette teatud toitudega koos ei võtaks, sest organismil on üsna raske omastada rauda koos teatud toitudega (piimatooted, teravili, sokolaad kohvi, jne), muidu on see raua kuur mõtetu.[/tsitaat]
Äkki sellepärast, et kui näit juba alla 100, kipub laps kasvus oluliselt maha jääma. Minul avastati näit 94 ja laps oli 30ndal nädalal 3 nädalat kasvus maas. Kui Hgb-näidu korda sai, alles siis kosus järele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 20:22; 30.01 20:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Piiripealne hemoglobiin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.