Esileht Pereelu ja suhted Pikaajalises suhtes kuidas mõtestate ümber seksi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Pikaajalises suhtes kuidas mõtestate ümber seksi

Olime mehega enne lapsi koos olnud 3.a, kena sädeme ja armunud olemise aeg. Seks oli ja oli igati erutav. Siis sündisid järjestikku lapsed, kelle peale on kulunud enamus energiat ja seksiks on aega napilt jäänud. Lapsi pole väga tihti võimalik kuskile “asumisele” ka saata, et saaks mehega suhteid taas üles soojendada. Sädet enam ei ole, pigem on see kui selline kohustuslik element rahulikus suhtes. Permanentse unepuuduse tõttu on kohati keeruline seksimise kasuks otsustada, sest õhtuks, kui vaikus majas, vajuvad silmad lihtsalt kinni ja energiat on 0. Kuidas leidagi energiat pärast 16 tundi pidevat rassimist ja intensiivset ärkvelolekut. Kas on üldse pärast 10+ või 20+ tunda sama särinat, kui suhte alguses? Piltlikult öeldes lõpetada juba siis, kui mees sind sõrmeotsaga puudutab? Kui ei, siis mis see on, mis paneb teineteisele anduma?

Ilmselgelt on meil sellel teemal palju pingeid. Ma küll püüan ennast kord või paar nädalas kokku võtta, aga lihtsalt ei suuda ennast argimõtetest välja murda. Ilmselgelt ei ole suurt sädet ka enam, mis erutushetkel mõtted argijamadelt eemale viiks.

+18
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 23:38; 20.10 09:29; 02.11 23:27; 03.11 18:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Palju lapsi teil on, kui noored, kaua olete koos olnud?

No kui kirge ja sädet ei ole enam, siis võib vist kasvõi kätel kõndida, enamikel inimestel see hajub ja enam nii tagasi ei tulegi.

Kas elada sellega nagu elu on nåidanud vöi liikuda edasi?

Need on valikud.

Mees vaba aega annab Sulle, kas lastega tegeled äkki liialt palju üksi, siis ju ka energiat ei ole.

Peaksid rohkem lahti kirjutama…:)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 00:25; 20.10 09:43;
To report this post you need to login first.

Aitäh esimesele reageerijale. Koos oleme olnud 10 aastat, lapsed on lasteaiaealised ja ülemäära palju vaba aega mulle ei jää. Mehel töökohustusi palju, tihti on ta ka lähetuses. Nii et suurem osa koormust koduse logistika ja lastega seonduvaga jääb minu õlule. Eks nii palju, kui mehel võimalik, siis annab ta mulle näpu otsaga hingetõmbeaega, aga päris nii ei ole, et saan näiteks nädalavahetuseks kuskile üksinda patareisid laadima minna.

Lahku minek oleks lihtne lahendus, aga ka uues suhtes tuleb see hall argipäev. Kui sul on lapsed, ei saa ju iga mõne aasta tagant partnerit vahetada pelgalt selle pärast, et suhtest on suur säde kadunud.

 

 

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 23:38; 20.10 09:29; 02.11 23:27; 03.11 18:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
  1. Aitäh esimesele reageerijale. Koos oleme olnud 10 aastat, lapsed on lasteaiaealised ja ülemäära palju vaba aega mulle ei jää. Mehel töökohustusi palju, tihti on ta ka lähetuses. Nii et suurem osa koormust koduse logistika ja lastega seonduvaga jääb minu õlule. Eks nii palju, kui mehel võimalik, siis annab ta mulle näpu otsaga hingetõmbeaega, aga päris nii ei ole, et saan näiteks nädalavahetuseks kuskile üksinda patareisid laadima minna.Lahku minek oleks lihtne lahendus, aga ka uues suhtes tuleb see hall argipäev. Kui sul on lapsed, ei saa ju iga mõne aasta tagant partnerit vahetada pelgalt selle pärast, et suhtest on suur säde kadunud.

    Aga kas mees ise käib kusagil sõpradega patareisid laadimas? Tavaliselt siiski käiakse ja siis naine passib kodus lastega, kas sa käid ise tööl veel ka?

  2. Kui tööl käid võiks ta ju nii palju aidata, et toob ise lapsed aiast, teeb süüa ja siis saaksid sina peale tööpäeva kasvõi nt kinno minna, kui jaksu on?
  3. Kui tihti ta siis lähetustes in, vöi raagid ajast enne koroonat ka? Hetkel omast kogemusest rääkides on see lähetuste asi rahulikum.
+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 00:25; 20.10 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh esimesele reageerijale. Koos oleme olnud 10 aastat, lapsed on lasteaiaealised ja ülemäära palju vaba aega mulle ei jää. Mehel töökohustusi palju, tihti on ta ka lähetuses. Nii et suurem osa koormust koduse logistika ja lastega seonduvaga jääb minu õlule. Eks nii palju, kui mehel võimalik, siis annab ta mulle näpu otsaga hingetõmbeaega, aga päris nii ei ole, et saan näiteks nädalavahetuseks kuskile üksinda patareisid laadima minna.
Lahku minek oleks lihtne lahendus, aga ka uues suhtes tuleb see hall argipäev. Kui sul on lapsed, ei saa ju iga mõne aasta tagant partnerit vahetada pelgalt selle pärast, et suhtest on suur säde kadunud.

Miks ometi lahku peaks minema? Tuleb aktsepteerida, et laste saamine selle elukorralduse juures oli teie (sh sinu) otsus – sa ju teadsid, milliseks see “kodune logistika” kujuneb. Ühtlasi aktsepteerida, et suhe muutubki ajas. Tundub ka, et lapsed üsna väikse vahega.
Kas armastus on olemas? Ühtekuuluvus, tunne, et ajate ühist asja (pere haldamisel), sh mehe pingutused tööl on osa kogu pildist. See on ju kõige olulisem.

See väiksema seksi periood on ajutine, hetkel mõjutab kõige rohkem sinu väsimus ja magamatus. Proovige ikka leida need võimalused, et mehe kodusolekul, puhkepäevadel saad sina (ja peab saama ka tema!) argipäevast veidi rohkem puhata (nt vaheldumisi magate kauem ühel päeval). Seksiks võib sellistel perioodidel aega ja jaksu leida nt kui mõni tund on juba magatud (pannagi öösel kell helisema) või varahommikul. Kõigile see ei sobi, aga paljudele just parem kui õhtul peale rassimist ja laste magamapanekut ise surmväsinud olles. Lasteaialaste puhul saab soovi korral aega leida päeval – lepite mehega kokku lõunase kohtumise kodus.

Üks eeldus veel – elamises peab piisavalt ruumi olema (sõna otseses mõttes). Lastel on teil ikka oma tuba/toad, ei maga üksteise otsas teiega koos? Magamistoa uksele lukk, et ei segaks mõtted “vahelejäämisest”. Kiire tuhina korral saad mehe nt kutsuda vannituppa, et “midagi näidata” :)… jne!

Teil on tavapärane väikeste laste pere, mõtted on samuti loomulikud sellele perioodile. Kui lähedus ja soov perega ning koos olla on paigas, siis see ajutine lastele pühendumise aeg möödub ja ka seks tuleb sagedamalt teemaks tagasi 🙂
Vahepeal saab füüsilist lähedust väiksemate žestidega hoida (suudlused, puudutused kohtudes-lahkudes jne)

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 09:52; 03.11 13:35; 03.11 13:43; 03.11 20:24; 06.11 09:20; 06.11 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui oled välja puhanud, siis soovid seksi ja kõik on hästi? Siis on iseenesest lihtne – kui sina oled väsinud aga mees mitte, siis peab mees leidma võimaluse sulle anda aegajalt puhkamisaega. Võibolla saad tööl läbi rääkida ja võtta vahest nädala sisse mõned tasutstamata puhkepäevad, mille eesmärk ongi ainult sinu puhkus – viid lapsed aeda ja siis lähed tagasi koju magama või teed mida iganes sa tahaks teha oma päevaga. Kui tervet nädalavahetust ei saa, siis mõnikord see üks päev teeb juba imesid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, nagu lastega, et kuigi ma ei jaksa vahel end voodist öösel üles ajada, aga sunnin ikka, siis ka seksiga tegin sellel väsitaval ajal nii, et prioritiseerisin intiimsuse mehega ja sundisin end ärkvele, sest kui mees mind natuke üles kütab, siis kaob see suur väsimustunne ja naudin küll seksi, lihtsalt väsimuse maha raputamise hetk on raske. Samuti ma tegelen oma mõtetega Kui tunnen, et hakkan mehest tüdinema, tean, et on aeg, mitte enam võtta kõike iseenesestmõistetavana, vaid teadlikult jälle märgata kõiki neid pisiasju, mida mu mees  minu heaks teeb, kõiki neid tuttavlikke žeste ja reaktsioone. Kui tõepoolest märkad oma meest, tuleb ka kirg tagasi.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 10:40; 23.10 16:53; 24.10 16:03; 25.10 00:03; 03.11 20:56; 04.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi head ja harivad on Vikerraadio “Peresaade” saated.  Aastate jooksul on käsitletud pereterapeudid, psühholoogid ja teised spetsialistid käsitlenud kõiki pereelu puudutavaid teemasid.

https://vikerraadio.err.ee/819647/peresaade-marina-paula-eberth-kirg-pikaajalises-suhtes

https://vikerraadio.err.ee/816253/peresaade-naise-seksuaalsus

Ise olen 20 aastat abielus olnud ja meil on kolm last – muidugi on olnud igasuguseid perioode meie suhtes – ka neid kus, tsiteerides Eno Raua Naksitrallide raamatut, “Juba alustasside pesemine võtab nii palju aega, et armastuseks jääb väga vähe järele. ” Tuleb teadvustada nii endal kui mehel, et praegu on suhtes selline periood, kus on teineteise jaoks vähem aega, aga see muutub – mõne aasta pärast on lapsed suuremad, lihtsam neid kellelegi hoida jätta ja koos kahekesi teineteisele aega pühendada – Me armastame üksteist ja saame ka sellest raskest ja väsitavast ajast koos üle.  Ja nii ka on läinud.  Praegu noorim laps saab talvel viieseks ja suvel puhkuse ajal tundsime mõlemad mehega end kui armunud – nii mõnus oli koos olla, käisime koos ilma lasteta väikestel 1-öistel minipuhkustel.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vikerraadio Peresaade on jah hea, viimasel pühapaeval oli teemaks see, kui partneritel on väga erinev seksivajadus. Selles suhtes eriline saade, et polegi tavaline stampe täis meeste sarjamine kõigis hädades, vaid selline tasakaalustatum lähenemine, sh ka viimases saates.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema oli just viimases peresaates, jäin ka kuulama.

Üks märksõnu oli planeerimine, paned kalendrisse kirja 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vist mehega vedanud, sest kohe kui teen mingi intiimsema lükke, on mees kohe valmis.
Mõnikord saadan magamistoast siivutuid sõnumeid ja emojisid ja varsti ta ongi ukselävel. Meil on 2 last, koos oleme olnud 13 aastat.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui oled välja puhanud, siis soovid seksi ja kõik on hästi? Siis on iseenesest lihtne – kui sina oled väsinud aga mees mitte, siis peab mees leidma võimaluse sulle anda aegajalt puhkamisaega. Võibolla saad tööl läbi rääkida ja võtta vahest nädala sisse mõned tasutstamata puhkepäevad, mille eesmärk ongi ainult sinu puhkus – viid lapsed aeda ja siis lähed tagasi koju magama või teed mida iganes sa tahaks teha oma päevaga. Kui tervet nädalavahetust ei saa, siis mõnikord see üks päev teeb juba imesid.

Just. Kui ühel partneritest vajub õhtul iseenesest silm kinni ja teine tahaks seksida, siis vaadaku see teine pahandamise asemel peeglisse ja mõelgu, miks kahest lapsevanemast vaid üks õhtuti nii väsinud on.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hall argipäev ei ole paratamatus. Me oleme koos olnud 14 aastat (lapsed 7 ja 8 a). Nii et saan aru sellest lasteaiaealiste lastega kaasnevast tüdimusest, tundest, et igapäevaelu ongi ainult rutiin ja kohustused. Püüa need asjad enda jaoks lahku mõelda, üks asi on oma igapäevakohustused ära teha, aga teine asi on kahe täiskasvanud inimese suhe. Nii kui hakkad mehele mõeldes siduma teie seksuaalelu mõtetega lastest ja igapäevaelust, no muidugi rikub see kogu sädeme. Püüa mõelda, mis teid üldse kokku viis, kuidas enne oli, kindlasti annab seda sädet taastada.

Eks see käibki periooditi üles-alla. Mul oli see tüdimuseperiood u siis, kui noorem laps ka lasteaeda läks ja ise tagasi tööle, siis tundus, et mattun lihtsalt kohustuste laviini alla ja mis seksist seal veel õhtul mõelda. Aga kuidagi sai see paika, rääkisin mehega, jaotasime teatud kohustused lastega ümber. Leidsime ka võimaluse kahekesi olla, lihtne seda aega leida polnud, kuna vanavanemaid lapsehoidjateks võtta pole. Hakkasime ka tegema selliseid koduseid õhtuid, kui sai lapsed varem magama saadetud ja olimegi teineteise päralt. Mu enda jaoks on seks suhtes üsna tähtis, nii et tundsin, et pärast nii lühikest kooselu on vara tunnistada, et ei olegi suhtes muud kui kodu ja laste eest hoolitsemine. Me ise mehe ja naisena oleme siiski ka olemas. Õnneks saime madalseisust üle.

Keegi eespool kirjutas, et tundis end mehega jälle nagu armunud, olen sama enda suhte jooksul kogenud, et  tuleb periood, kus olemegi nagu uue hingamisega, nagu värskelt armunud. Just see uuesti armumise ja kirglikkuse periood inimesega, keda tegelikult tunnen ju päris hästi, on midagi hoopis teist, kui esialgne armumine, kui ei teagi teist. Sekski neil taasleitud kire perioodidel on hoopis teine, sügavam, kirglikum, samas ka teadlikum, kuna tunnen partnerit hästi, mõlemad teame, mis kummalegi meeldib, võimalusi on järjest rohkem. Nii et tasub suhet värskendada, mitte loobuda, et nii ongi, tüdimus ja hall argipäev.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vikerraadio Peresaade on jah hea, viimasel pühapaeval oli teemaks see, kui partneritel on väga erinev seksivajadus. Selles suhtes eriline saade, et polegi tavaline stampe täis meeste sarjamine kõigis hädades, vaid selline tasakaalustatum lähenemine, sh ka viimases saates.

See saade oli tõesti mõtlemapanev. Ja mina olen näiteks oma “seksikrambist” sedasi üle saanud, kui lõpetasin mõtlemise “pean orgasmi saama”. Lasin vabaks ja asi muutuski. Samalaadne asi oli seal saates ka see tolmuimeja näide. Kui naine vôtab tolmu, siis ei ole nii, et sellest ei tohi mitte mingil juhul “saada” seks põrandal…ja kui küsida miks, siis sellepärast, et hetkel oli tolmu võtmine käsil?! Ma saan aru, et on olukordi ja tegevusi, mida ei taha või saagi katkestada…aga kas kõik sellised argitoimetused ja olukorras on sellised nn pûhad lehmad?! Mind igatahes pani see saate näide mõtlema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:04; 24.10 16:49; 03.11 17:11; 05.11 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks ilmtingimata peab seksima, kui ei taha ja kirge ei tunne? Mees vägivallatseb vaimselt, s.t ähvardab ja manipuleerib ja siis sellepärast peabki head nägu tegema ja ennast sundima?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks ilmtingimata peab seksima, kui ei taha ja kirge ei tunne? Mees vägivallatseb vaimselt, s.t ähvardab ja manipuleerib ja siis sellepärast peabki head nägu tegema ja ennast sundima?

Tähtis on tunda oma partnerit, teada, mis tema jaoks suhtes kõige olulisemad asjad on ja mitte tema soove halvustada ja pisendada. Kui sind partneri ptioriteetsemad soovid ei huvita, milleks siis üldse koos elada, kui ilmselgelt oma partnerit ei armasta. Näiteks minu mees ei vaja absoluutselt puudutusi ja kallistusi. Tundub ju ebaoluline asi, selleta saab ju elada. Aga minule on see absoluutselt kõige tähtsam asi suhtes ja kui mees mulle vastu poleks tulnud ja poleks õppinud mind puudutama ja embama, ei oleks meie kooselu kestnud. On ka mitu teist olulist omadust, milleta meie suhtest asja ei saaks. Kui ühele partneritest on seks see üks paljudest olulistest osadest pereelus, siis teise soovi pisendamine ja halvustamine ei tee seda soovi olematuks vaid lihtsalt sillutab teed lahkuminekule. Sest te lihtsalt ei sobi kokku, kui isegi nii palju armastust ei ole, et üritada kaasa suurele soovile vastu tulla.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 10:40; 23.10 16:53; 24.10 16:03; 25.10 00:03; 03.11 20:56; 04.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Olen 3 lapse ema (vanim 10 ja noorim 1 a). Koos mehega sama kaua kui sina. Isegi veidi kauem.

Suhe ise kulgeb alati lõpu poole. Selleks,et midagi muutuks paremuse poole või särtsu oleks,tuleb ikka miskit teha. Ise niisama ei ole/teki.

Laste saamisel suhte dünaamika muutubki sedavõrd, et lastega seonduvalt lisandub suur koormus,mistõttu ongi energiat muudesse asjadesse paigutamiseks vähem. See on loomulik käik asjadele. Kuid suhte halvenemine tegelikult ei ole loomulik ja paratamatu.

Naisel seksuaalsus “peas”. Seega on oluline, et saaksid puhata,oma akusid laadida, vaheldust kohustustega tegelemisest ja väljaspool kodu.

Minu soovitused: kasuta sõbrannade,vanavanemate,sugulaste abi lapsehoiu osas. Kõigepealt püüa nädalas e d regulaarselt välja magada. Kui see avitaks ja raha on,kasuta paaril korral kuus koristusfirmat. Tegele mingi hobiga REGULAARSELT väljaspool kodu. Regulaarsus oluline sest siis tead oodata millal juhtub. Väljaspool kodu hobitama minnes pane end kenasti riidesse, säti end. Kui see on sinu teema, siis käi spas,juuksuris.

 

Mehega fflirtige messengeris…rääkige intiimsetel teemadel. Võid saata ilusaid pilte endast vahepeal. Või ka nt ahvatlevaid…jah,pildid mehele, aga sulle annab see seda, et suunad oma mõtteid juba teatud lainele.

 

Jah. Särin on võimalik ka nii pikas suhtes. See on teistsugune aga palju sügavam. Plusspool on see et teate üksteise eelistusi.

 

Võite proovida ka erinevaid riideid ja vidinaid. See on ka kõik vahva ja põnev  aga üldiselt hakkab kõik naisel ikkagi peast ja mõtlemisest. Enne peab olema see mõte kui tuleb tunne. Kui muu ei aita,vaata mõnda filmi või loe raamatut mis sütitab.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 21:58; 08.11 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska aidata. Seks on just see asi, mis aitab meil lõõgastuda ja energiat saada, kui oleme ka überväsinud. Ehk väsimuse taha ei jää asi kunagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 08:29; 25.10 08:08; 03.11 07:43; 03.11 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vikerraadio Peresaade on jah hea, viimasel pühapaeval oli teemaks see, kui partneritel on väga erinev seksivajadus. Selles suhtes eriline saade, et polegi tavaline stampe täis meeste sarjamine kõigis hädades, vaid selline tasakaalustatum lähenemine, sh ka viimases saates.

Minu jaoks oli see saade nutmaajavalt ühesuunaline – naine on süüdi, sest ta ei planeeri, ei tule mehele vastu. Inimesed peaks justkui ka 20-30 aastat vanemana seksima samasuguse kirega nagu noored armunud.

Kui ühele partneritest on seks see üks paljudest olulistest osadest pereelus, siis teise soovi pisendamine ja halvustamine ei tee seda soovi olematuks

Kui ühe jaoks on oluline, siis võiks jõuda kuldse keskteeni. Miks seksisoovimatust tohib pisendada, halvustada?

Mehega flirtige messengeris…rääkige intiimsetel teemadel. Võid saata ilusaid pilte endast vahepeal. Või ka nt ahvatlevaid…jah,pildid mehele, aga sulle annab see seda, et suunad oma mõtteid juba teatud lainele.

Mehele tekitatakse õigustatud ootus. Aga kui selle tegevuse, vidinate, riietuse mõjul ei teki soovitud kirelainet?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 14:54; 24.10 15:11; 24.10 16:52; 25.10 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vikerraadio Peresaade on jah hea, viimasel pühapaeval oli teemaks see, kui partneritel on väga erinev seksivajadus. Selles suhtes eriline saade, et polegi tavaline stampe täis meeste sarjamine kõigis hädades, vaid selline tasakaalustatum lähenemine, sh ka viimases saates.

Minu jaoks oli see saade nutmaajavalt ühesuunaline – naine on süüdi, sest ta ei planeeri, ei tule mehele vastu. Inimesed peaks justkui ka 20-30 aastat vanemana seksima samasuguse kirega nagu noored armunud.

Kui ühele partneritest on seks see üks paljudest olulistest osadest pereelus, siis teise soovi pisendamine ja halvustamine ei tee seda soovi olematuks

Kui ühe jaoks on oluline, siis võiks jõuda kuldse keskteeni. Miks seksisoovimatust tohib pisendada, halvustada?

Mehega flirtige messengeris…rääkige intiimsetel teemadel. Võid saata ilusaid pilte endast vahepeal. Või ka nt ahvatlevaid…jah,pildid mehele, aga sulle annab see seda, et suunad oma mõtteid juba teatud lainele.

Mehele tekitatakse õigustatud ootus. Aga kui selle tegevuse, vidinate, riietuse mõjul ei teki soovitud kirelainet?

Ei ole mõtet koos elada kui seks ei meeldi, sellest tuleks alustada.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 15:02; 24.10 15:26; 24.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mõtet koos elada kui seks ei meeldi, sellest tuleks alustada.

Kui üks detail pikaajalises (20 a) kooselus ei klapi, tuleb kohe lahku minna? Kompromiss pole võimalik?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 14:54; 24.10 15:11; 24.10 16:52; 25.10 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mõtet koos elada kui seks ei meeldi, sellest tuleks alustada.

Kui üks detail pikaajalises kooselus ei klapi, tuleb kohe lahku minna? Kompromiss pole võimalik?

Milline see kompromiss siis oleks? Lugesid ikka:

Minu jaoks oli see saade nutmaajavalt ühesuunaline – naine on süüdi, sest ta ei planeeri, ei tule mehele vastu. Inimesed peaks justkui ka 20-30 aastat vanemana seksima samasuguse kirega nagu noored armunud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 15:02; 24.10 15:26; 24.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks detail pikaajalises kooselus ei klapi, tuleb kohe lahku minna? Kompromiss pole võimalik?

No kompromiss on see, et mees ei saa nii palju seksi, kui soovib, aga vahel ikkagi sina tuled talle vastu ja vahel ikka võtad end kokku ja pakud mehele intiimsust. Mina võin täiesti kindlalt öelda, et jah, läheksin lahku mehest, kui ta üldse minuga enam seksida ei sooviks ( v.a. kui tegu on temast olenematu tervisliku hädaga), sest mitte miski ei pane mind uskuma, et inimene armastab mind sügavalt aga seejuures intiimsus on talle nii võimatu, et ei proovigi. Ma olen siiralt veendunud, et naised, kelle jaoks oma mehega seksimine on vastuvõetamatu, lihtsalt ei armasta meest. Vähemalt mina ei kujuta sellist armastust ette. Võibolla oled mehega harjunud, tunned temaga end isegi turvaliselt, aga ei armasta. Sa võid ju olla väsinud ja isegi kuiv vanemas eas, aga olemas on ju libestid ja et mitte kunagi ei teki head tunnet, kui mees sinu intiimset lähedust soovib… kust otsast selline ükskõiksus oma mehe läheduse vastu saab olla armastus?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 10:40; 23.10 16:53; 24.10 16:03; 25.10 00:03; 03.11 20:56; 04.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks detail pikaajalises kooselus ei klapi, tuleb kohe lahku minna? Kompromiss pole võimalik?

No kompromiss on see, et mees ei saa nii palju seksi, kui soovib, aga vahel ikkagi sina tuled talle vastu ja vahel ikka võtad end kokku ja pakud mehele intiimsust. Mina võin täiesti kindlalt öelda, et jah, läheksin lahku mehest, kui ta üldse minuga enam seksida ei sooviks ( v.a. kui tegu on temast olenematu tervisliku hädaga), sest mitte miski ei pane mind uskuma, et inimene armastab mind sügavalt aga seejuures intiimsus on talle nii võimatu, et ei proovigi. Ma olen siiralt veendunud, et naised, kelle jaoks oma mehega seksimine on vastuvõetamatu, lihtsalt ei armasta meest. Vähemalt mina ei kujuta sellist armastust ette. Võibolla oled mehega harjunud, tunned temaga end isegi turvaliselt, aga ei armasta. Sa võid ju olla väsinud ja isegi kuiv vanemas eas, aga olemas on ju libestid ja et mitte kunagi ei teki head tunnet, kui mees sinu intiimset lähedust soovib… kust otsast selline ükskõiksus oma mehe läheduse vastu saab olla armastus?

Siis polegi kompromiss võimalik ja mõistlik on minna lahku või kompromiss on mehel leida armuke, siis naisel suhe jääb alles, aga mees saab oma kompromissi ja on tore mees edasi, sest seksuaalset huvi ta oma naisele enam ei paku.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 15:02; 24.10 15:26; 24.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vikerraadio Peresaade on jah hea, viimasel pühapaeval oli teemaks see, kui partneritel on väga erinev seksivajadus. Selles suhtes eriline saade, et polegi tavaline stampe täis meeste sarjamine kõigis hädades, vaid selline tasakaalustatum lähenemine, sh ka viimases saates.

Minu jaoks oli see saade nutmaajavalt ühesuunaline – naine on süüdi, sest ta ei planeeri, ei tule mehele vastu. Inimesed peaks justkui ka 20-30 aastat vanemana seksima samasuguse kirega nagu noored armunud.

Minu arvates räägivad psühholoogid erinevate teemade puhul ka seda, et naine loob suuremal määral suhte õhustiku ja tegelikult on naiste käes suur osa “sellist” vôimu. Samas igakord sellest ei piisa või alati ei õnnestu asju paremale tasemele viia. Ja sellistes nn pöördelistes või rahuldust mitte pakkuvates suhetes/nüanssides tulebki julgelt neile teemadele ja olukordadele otsa vaadata ja otsustada, kuidas edasi käituda vôi mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:04; 24.10 16:49; 03.11 17:11; 05.11 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mõtet koos elada kui seks ei meeldi, sellest tuleks alustada.

Kui üks detail pikaajalises kooselus ei klapi, tuleb kohe lahku minna? Kompromiss pole võimalik?

Milline see kompromiss siis oleks? Lugesid ikka:

Minu jaoks oli see saade nutmaajavalt ühesuunaline – naine on süüdi, sest ta ei planeeri, ei tule mehele vastu. Inimesed peaks justkui ka 20-30 aastat vanemana seksima samasuguse kirega nagu noored armunud.

Kompromiss tähendab, et ei ole ainult must ja valge. On ka pooltoonid. Ei ole nii, et seks üldse ei meeldi. Mõlemad pooled peaks teisest aru saama ja leidma mõlemale sobiva variandi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 14:54; 24.10 15:11; 24.10 16:52; 25.10 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati kui öeldakse, et väsimus takistab seksimast, tekib mul vaimusilmas ette pilt, kus selle inimese jaoks tähendab seks seda, et kõigepealt naine pakub entusiastlikku suuseksi, siis hüppab mehele peale ja ratsutab kuni lõpuni. Okei. Kui on väsimus, siis tuleks ka natuke rahulikumalt alustada.

Näiteks mees teeb oma väsinud naisele juba elutoas põhjaliku jalamassaaži (umbes 40-60 min, näiteks kui vaatate mingit sarja). Massaaž jätkub magamistoas naisele üle keha massaažiõliga ja mõlemad on alasti. Siis peaks juba väheke suurem lõõgastustunne peal olema ja mees saab teha edasi käega ja suuga, et veelgi rohkem “tuju” tekitada. Minul isiklikult on selleks hetkeks küll iha lakke tõusnud ning väsimus ja olmemured on peast pühitud. Tulemuseks on kirglik seks. Ja minu arust ei nõua see ettevalmistus mehelt ka mingit erilist võimlemist ja ergast olekut. Jalamassaaži saab teha ise mugavalt istudes. Paljast naist õliga hõõruda pole ka meeste jaoks just kõige tüütum “kodutöö”… Ja kuidas panna mees masseerima või muud tegema? Neile tuleb öelda, mida sa tahad.

Aga kui sa oled iga jumala päev nii rampväsinud, siis ikkagi peaksid ennekõike selle väsimusega tegelema ja midagi oma elus muutma, et sa ennast nii rihmaks ei tõmba. Äkki on asi vitamiinipuuduses, rauapuuduses, peidus depressioon? Meeletult suurt ja pidevat väsimust ei tohi kindlasti eirata.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 23:53; 25.10 11:03; 25.10 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati kui öeldakse, et väsimus takistab seksimast, tekib mul vaimusilmas ette pilt, kus selle inimese jaoks tähendab seks seda, et kõigepealt naine pakub entusiastlikku suuseksi, siis hüppab mehele peale ja ratsutab kuni lõpuni. Okei. Kui on väsimus, siis tuleks ka natuke rahulikumalt alustada.

Näiteks mees teeb oma väsinud naisele juba elutoas põhjaliku jalamassaaži (umbes 40-60 min, näiteks kui vaatate mingit sarja). Massaaž jätkub magamistoas naisele üle keha massaažiõliga ja mõlemad on alasti. Siis peaks juba väheke suurem lõõgastustunne peal olema ja mees saab teha edasi käega ja suuga, et veelgi rohkem “tuju” tekitada. Minul isiklikult on selleks hetkeks küll iha lakke tõusnud ning väsimus ja olmemured on peast pühitud. Tulemuseks on kirglik seks. Ja minu arust ei nõua see ettevalmistus mehelt ka mingit erilist võimlemist ja ergast olekut. Jalamassaaži saab teha ise mugavalt istudes. Paljast naist õliga hõõruda pole ka meeste jaoks just kõige tüütum “kodutöö”… Ja kuidas panna mees masseerima või muud tegema? Neile tuleb öelda, mida sa tahad.

Aga kui sa oled iga jumala päev nii rampväsinud, siis ikkagi peaksid ennekõike selle väsimusega tegelema ja midagi oma elus muutma, et sa ennast nii rihmaks ei tõmba. Äkki on asi vitamiinipuuduses, rauapuuduses, peidus depressioon? Meeletult suurt ja pidevat väsimust ei tohi kindlasti eirata.

See kujutelm on küll kaunis, aga kui raisata nii pikk aeg jalamassaažile ärkab üks mitmest lapsest rauselt üles ja tahab rinda, rahustamist, pissile, oksendab, nutab, poeb kaissu vms. Kui öösel magada saab beebi tõttu tunni aja kaupa, piisab 5 minutilisest jalamassaažist küll, muidu jääb naine suurest lõõgastusest lihtsalt magama keset eelmängu. Suur pidev väsimus on imetava ema jaoks lihtsalt paratamatus ( enamike beebide puhul). Mis ei tähenda, et oleks tark mees täiesti tähelepanuta jätta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 10:40; 23.10 16:53; 24.10 16:03; 25.10 00:03; 03.11 20:56; 04.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas panna mees masseerima või muud tegema? Neile tuleb öelda, mida sa tahad.

Kahjuks sageli see ei aita. Seksiküsimustes iseäranis.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 01:20; 03.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et tunniajast jalamassaaži eeldada on natuke liiast (mina jääksin esimese kümne minuti jooksul magama ja seksist tuleks veel vähem välja kui ärkvel olles ilma massaažita). Aga selles on sul õigus, et paljude paaride puhul tähendab seks seda, et naine teeb rohkem ja mees saab rohkem. Kui mees viitsiks igati naist üles kütta ja tema rahulduse eest hoolitseks, siis vaatamata väsimusele tuleb säde mingist hetkest siiski sisse.

Aga teemasse – lohuta end sellega, et lasteaiaealiste laste aeg saab mõne aasta pärast läbi. Korraga magavad kõik ilma ärkamata, oskavad ise potil käia ja on muidu iseseisvamad. Need rasked aastad tuleb lihtsalt kuidagi üle elada oma suhte jaoks teadlikult aega võttes (näiteks leppida mehega kokku üks õhtu nädalas, mil joote veini, ajate juttu ning seksite – olete paar tundi teineteise päralt).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Pikaajalises suhtes kuidas mõtestate ümber seksi