Esileht Pereelu ja suhted Pikaajalises suhtes lahku ja siis uuesti kokku – kes on läbi teinud?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Pikaajalises suhtes lahku ja siis uuesti kokku – kes on läbi teinud?

Postitas:

Püüan teha lühidalt: tänaseks juba 21 aastat oma exabikaasat tundnud, hetkel oleme mina 38 ja tema 41. Abielus olime 14 aastat, suhtes vanusest 17 ja 20, 3 last: hetkel 16, 13, 8. Lahus hetkel u kolm aastat.

Kaugsuhe ja exi süvenev alkoholitarbimine ning trahvid ja kõrvalhüpped viisid kunagi asja selleni, et andsin lahutuse 2016 sisse (eks mul tekkis endal ka keegi abielu lõpus, ei eita)ja suure kisaga sai ka vara jagatud võrdselt. Ostsin uue korteri endale paar aastat tagasi ja elu loksus rööpasse.

Ex seigelnud vahepeal mitme naise diivanil ja eks mul endal on olnud neid suhteid ka – aga enda poole pealt ütlen täna, et kas on harjumuse jõud nii suur või milles asi, head seksi ja klappi pole nagu ühegi mehe puhul tundnud. Lisaks ei soovi ma enam lapsi ja kärgperenduse jaoks olen liiga laisk.

Nii et ei ole ma üksi selleks, et keegi mind pole tahtnud – viimane suhe ühe minust noorema lastetu mehega oli poolteist aastat ja no kui endises abielus olin mina see näägutaja, siis nüüd tundsin, et minuga näägutati, st mina olin see, kes piisavalt ei avaldanud tundeid jne.

Vahepeal kadus ka ex paariks aastaks silmapiirilt – meil on alati selline kõik või mitte midagi suhe olnud. Varasema kaugsuhte tõttu ei igatsenud ka lapsed teda ja nii see elu läks.

Nüüd siis paar kuud tagasi mais ilmus ex välja jutuga, et tema ei ole nüüd juba paar aastat joonud (saanud oma alkoholismist üle) ja tal on olnud aega mõelda ja tahab isa olla ja on muutunud jne. Okei – pubekatel tänaseks temast ükskõik, aga 8aastasega siis müttab ja käib ringi hetkel aktiivselt.

Aga muidugi iga asja taga on konks – hakkasid siis jälle mulle öösiti head ööd ja hommikuti kena hommikut sõnumid tulema ja saadab mingeid romantikalaulude linke ja no töllerdab siin edasi-tagasi. Ühesõnaga panin ta siis kodus remonttöid tegema – kui niigi siin edasi-tagasi käib, siis olgu temast abigi. Tema lapsed ometi elavad siin korteris. Ja siis ta väidab, et tal ei ole kedagi – olgu, vahel võib tõesti keskeakriis ka mööda saada ja inimesel mõistus peest pähe tulla. Loomulikult olen skeptiline ega usalda teda, aga ausalt – seks on meil alati hea olnud omavahel, eks väikesed lapsed ja rutiin ja kaugsuhe viisid asja rööpast välja ka tollal – ja kui minu senine kogemus ütleb, et 30ndate lõpus-40ndates vabadel meestel on kõigil kas pagas exide-laste, elatise ja muude jamade näol kaasas ning käsi südamel, kellelegi lastetule sünnitama hakata ma ei taha, siis muidugi on peas mõte, et mis kui…..

Küsin ausalt – on keegi andnud suhtele uue võimaluse? On muutumine võimalik?

Realistina öeldes – kuna rohkem lapsi ma ei soovi ning olemasolevad juba suured – siis kaotada ei ole muidugi midagi. Vara on meil tänaseks lahus, abiellumise soovi ega plaani ei ole mul (täna võin öelda, et paber on tõesti vaid paber), siis arvan, et risk on vaid emotsionaalne. Aga siiski.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:57; 26.07 14:37; 26.07 15:10; 26.07 18:40; 27.07 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta aeglaselt ja rahulikult ja esialgu visiitsuhe.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koos ei ela, seni on tal lihtne udu ajada, et tema kaks aastat kaine ja üldse ei joo. Kui ta nii väärt karske mees oleks, küllap tal siis ka püsiv naine juba kõrval oleks.

Ei soovita sul mingeid suhtemõtteid oma peas hellitada. Isegi kui proovite uuesti, ikka läheb jälle rappa, kas siis samadel põhjustel või on vahepeal tekkinud midagi muud juurde, mis ei taga enam seda lähedust, mis oli kunagi varem.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 14:26; 27.07 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan pealkirjas toodud küsimusele.

Minu sugulaste seas oli paar, kes on päris tõsiselt 4x teineteisega ametlikult abiellunud. Mõne aastaga võin mööda panna, aga vanuses ca 19, 30, 42 ja 68. Iga kord elati ca 10 a ja siis mindi lahku. Tavaliselt armukadeduse tõttu (ja põhjust minu teada polnud). Lapsi tehti 4 esimese abielu ajal. Teistega pausidel ei abiellutud.

Kui lõpuks naine suri vanuses ca 77, siis mees huilgas rõõmust, käis 2 kuud ringi, silm säramas ja õis nööpaugus. Kuni avastas, et ta ei oskagi ilma selle naiseta. Takerdus üksindusse. Ja läks silmusesse.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koos ei ela, seni on tal lihtne udu ajada, et tema kaks aastat kaine ja üldse ei joo. Kui ta nii väärt karske mees oleks, küllap tal siis ka püsiv naine juba kõrval oleks.

Ei soovita sul mingeid suhtemõtteid oma peas hellitada. Isegi kui proovite uuesti, ikka läheb jälle rappa, kas siis samadel põhjustel või on vahepeal tekkinud midagi muud juurde, mis ei taga enam seda lähedust, mis oli kunagi varem.

Kokku kolida ma kindlasti ei taha (ja hetkel on kodu ka täpselt selline ostetud, et mina ja 3 last sinna mahuvad) – ei tema ega kellegi teisega. Ja ma ei loodagi midagi – olen väga skeptiline. Eks aeg näitab, mis elu toob. Lihtsalt tahtsingi teada, et kuidas teistel on olnud – millised on olnud kogemused.

Tunnen ise lihtsalt, et olen ajaga muutunud – jah, lõpp oli ikka väga inetu jne – aga ma ei ole minevikus kinni. Kui teist inimest nii kaua tunda, siis loomulikult on tema plussid-miinused mulle kõik teada. Enam kuldset kuud selga ei mõtle.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:57; 26.07 14:37; 26.07 15:10; 26.07 18:40; 27.07 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koos ei ela, seni on tal lihtne udu ajada, et tema kaks aastat kaine ja üldse ei joo. Kui ta nii väärt karske mees oleks, küllap tal siis ka püsiv naine juba kõrval oleks.

Ei soovita sul mingeid suhtemõtteid oma peas hellitada. Isegi kui proovite uuesti, ikka läheb jälle rappa, kas siis samadel põhjustel või on vahepeal tekkinud midagi muud juurde, mis ei taga enam seda lähedust, mis oli kunagi varem.

Kokku kolida ma kindlasti ei taha (ja hetkel on kodu ka täpselt selline ostetud, et mina ja 3 last sinna mahuvad) – ei tema ega kellegi teisega. Ja ma ei loodagi midagi – olen väga skeptiline. Eks aeg näitab, mis elu toob. Lihtsalt tahtsingi teada, et kuidas teistel on olnud – millised on olnud kogemused.

Tunnen ise lihtsalt, et olen ajaga muutunud – jah, lõpp oli ikka väga inetu jne – aga ma ei ole minevikus kinni. Kui teist inimest nii kaua tunda, siis loomulikult on tema plussid-miinused mulle kõik teada. Enam kuldset kuud selga ei mõtle.

Mis põhjusel sa siis teda tagasi tahad? Seksi pärast?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koos ei ela, seni on tal lihtne udu ajada, et tema kaks aastat kaine ja üldse ei joo. Kui ta nii väärt karske mees oleks, küllap tal siis ka püsiv naine juba kõrval oleks.

Ei soovita sul mingeid suhtemõtteid oma peas hellitada. Isegi kui proovite uuesti, ikka läheb jälle rappa, kas siis samadel põhjustel või on vahepeal tekkinud midagi muud juurde, mis ei taga enam seda lähedust, mis oli kunagi varem.

Kokku kolida ma kindlasti ei taha (ja hetkel on kodu ka täpselt selline ostetud, et mina ja 3 last sinna mahuvad) – ei tema ega kellegi teisega. Ja ma ei loodagi midagi – olen väga skeptiline. Eks aeg näitab, mis elu toob. Lihtsalt tahtsingi teada, et kuidas teistel on olnud – millised on olnud kogemused.

Tunnen ise lihtsalt, et olen ajaga muutunud – jah, lõpp oli ikka väga inetu jne – aga ma ei ole minevikus kinni. Kui teist inimest nii kaua tunda, siis loomulikult on tema plussid-miinused mulle kõik teada. Enam kuldset kuud selga ei mõtle.

Mis põhjusel sa siis teda tagasi tahad? Seksi pärast?

Jah, ei hakka valetama, üks argument on kindlasti seks, miks kaaluda. Kahjuks on juhtunud kuidagi nii, et väga toredad mehed, kellega olen vahepeal kokku sattunud, on osutunud voodis pehmelt öeldes minu jaoks igavaks. Paraku head seksi ei asenda ei kuldne süda ega ka rahakott. Ja kindlasti on oma osa ka harjumusel ja ühistel lastel – paarkümmend aastat suhet on ikka väga pikk aeg, arvestades, et olen alles 38. Aga nagu öeldud – ma ei ole sinisilm, tahtsin lihtsalt teiste kogemusi kuulda.

Ja kindlasti ei taha ma teda tagasi, st mina ei astu ühtegi sammu omalt poolt selles suunas, hetkel lihtsalt jälgin mängu ja tema käitumist. Loomulikult olen ma teadlik, et mees peab tahtma ja pingutama ennekõike, et üldse mingi võimalus võiks tekkida.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:57; 26.07 14:37; 26.07 15:10; 26.07 18:40; 27.07 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult anna võimalus. Kaotada pole Sul midagi.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult anna võimalus. Kaotada pole Sul midagi.

Arvan sama. Ainuke asi, et laste tunnete säästmisele peab kindlasti tähelepanu pöörama, et kui need peaks väga lootma hakkama, et vanemad otsutavad jälle koos olla ja siis pekki läheb, siis ega see neile hästi ei mõju. Aga muidu – anna minna. Ise annaks 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ei hakka valetama, üks argument on kindlasti seks, miks kaaluda. Kahjuks on juhtunud kuidagi nii, et väga toredad mehed, kellega olen vahepeal kokku sattunud, on osutunud voodis pehmelt öeldes minu jaoks igavaks.

Sa kaalu visiitsuhet. Et kõik on nii nagu praegu, aga vahest saad keppi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Visiitsuhe on ka mulle endale südamelähedane, omal ajal sellest 18 aastast 10 elasime ka visiitsuhtes, nii et iga kuu nägime vaid nädala. Sinna see suhe läkski. No ei ole ma isegi 24/7 käehoidja, saati siis nüüd, kus lapsed juba suured ja mul vabadust rohkem.

Ses mõttes tõesti, igaüks peseb-toidab-kasib end ise, aga jah, isegi sellise suhte puhul on riskid. Kasvõi see laste hingeelu teema – 8aastane on hetkel isast väga vaimustunud.

Jah, ei hakka valetama, üks argument on kindlasti seks, miks kaaluda. Kahjuks on juhtunud kuidagi nii, et väga toredad mehed, kellega olen vahepeal kokku sattunud, on osutunud voodis pehmelt öeldes minu jaoks igavaks.

Sa kaalu visiitsuhet. Et kõik on nii nagu praegu, aga vahest saad keppi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:57; 26.07 14:37; 26.07 15:10; 26.07 18:40; 27.07 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on kaotada küll, kui mängus on ka lapsed. Nende emotsioonidega mängitaksegi. Nemad kiinduvad ja harjuvad ja siis põmaki, lahku jälle ja nemad ilma. Lõpuks ise saab vaid tõdeda, et teadsin ja kahtlesin ju, et miks siis ikkagi… Ja süütunne laste pärast.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 22:19; 26.07 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lastele see lihtsam pole taluda, et emal uus mees ja ema käib isast mööda nagu postist.
Ütletegi lastele, et olete head sõbrad aga kui isa jälle jooma hakkab, siis kokkukolimist ei tule.
Kaheksa aastasele muidugi on isa kallis, vanematele lastele ka.
Minu jaoks on teemalgataja põhjendused arusaadavad ja see ongi päris elu.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannade pealt olen näinud, et on kokku-lahku korduvalt elatud ja oldud, aga lõpuks on ikkagi täpselt sama lahkumineku põhjus. Täpselt sama jutt ,et ei enam ja nüüd tsiksis-traksis kõik ja olin ikka loll, et nüüd tean, kellest ja millest ilma jäin. Lõpuks on see siiski jälle unustatud olnud ja seis on täpselt sama ja veel hullemgi. Siis hakkab jälle kõik otsast pihta, et lahus, jutud, et oli õige otsus ja hea on üksi olla ja elada ja kahetus, et üldse ja varem lahku ei läinud, aga kui teine ikka piisavalt palju ja pikalt moosib ja peale käib, siis ükspäev jälle antakse alla. Vahepeal muidugi on palju koledusi ka olnud ,et kiskumine elatise pärast jne. Ausalt, ma ei mõista seda, aga olen siiski sõbrannadele toeks rasketel hetkedel. Ei kritiseeri neid, kuulan ja olen nende poolt. Ise olen selline, et kui on lahku mindud ,siis oli selleks piisavalt põhjuseid ja pole tagasi astunud. Minu lahkuminekud on ka pikalt ja põhjalikult kaalutletud. Üht mõtlesin aasta aega. Vahel olen endamisi mõelnud küll, aga kui ikkagi…, aga lõpuks siiski jäänud selle juurde, et ei, sellest ei tuleks midagi välja nagunii. Miks peakski, tunnen inimest läbi ja lõhki. Miks peaksin uuesti lõksu astuma. Ei vihka end. Muidugi näen ka uute naiste ja uute suhete pealt, et kui need on lõppenud ,siis on üsna samad põhjused. Inimesed ei muutu, see on mulle päris selge, rääkigu nad mida tahavad. Minu jaoks on risk liiga suur. Nii minu emotsionaalne risk ja laste ees on mul ilmselt suur vastutus ja kohusetunne. Ükski seks ei pane mind sellist otsust tegema. Kõik vaimne on palju palju olulisem. Aga jah, olen näinud, et ka kõige kindlameelsem ja üksi väga hästi hakkama saav inimene langeb lõksu ja teeb uuesti sama vea.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 22:19; 26.07 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus (hästi lühidalt).
Olime koos 1-2a, laps, 2 aasta pärast 3 kuud lahus (erinevaid tülisid pidevalt. Ilmselt seotud meie noorusega, mehe töö ja perega mitte tegelemine). Siis koos sügis-talv, siis lahus jälle (oli vist pool aastat). Koos 4 kuud ja lahus 3 aastat.
See 3 aastat oli tagant järgi mõeldes ikka jube. Mees kadus silmapiirilt täiesti umbes aastaks, juhuslikult nägime linnas….mina otsisin aktiivselt kontakti, suhtlesime telefonis umbes 1-2 nädalat, kui jälle kadus.
12 kuu pärast juhuslikult põrkusime, 2 kuud suhtlesime telefoniga, kuni … jälle täielik kadumine.
Ja siis andsin elatise kohtusse, kontakt taastus u 9 kuu pärast (just seoses elatisega 😉 ), ja sellest ajast saadik koos.
On olnud küll sarnaseid tülisid, mis alati lahku ajasid – ikka ja aina see perega koos veetmine (küll oli vaja tööl olla, kalale minna, kodus telekat vaadata, jne – sellised mõttetud igapäeva tülid). Temal alkoholi probleemi pole kunagi olnud (joob heal juhul kord aastas).
2 aasta pärast uus laps ja siiani (ptüi 3x) päris hästi.
Nüüd muidugi mõlemad ka veidi üle 40. Kogu ragistamine toimus kui olime 30 ümber.

Selline kogemus siis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu text, elasime koos 13aastat lahus 4aastat ja hakkasime uuesti koos elama, samadel põhjustel. Mina mujalt head sexi ei leidnud ja mees hakkas uuesti külje alla. Nüüd olen oma korterist välja kolinud ja koos uue kinnisvara soetanud, uue beebi ka meisterdanud. Mina enesega palju tööd teinud, et ei kujuta endale koguaeg ette, et mees vanadele rööbastele tagasi läinud. Vana kooselu ei meenuta. Iga päev on ilus ja mulle antud ja elan seda nii nagu mulle meeldib jne jne. Olen teine inimene kui varem, rahulikum. Lastel oli raskem uuesti hakata kuuletuma kahele vanemale, egas see alguses neile meeltmööda ei olnud. Millalgi saabud hetk, kus tundsin päriselt mehe tuge laste kasvatamisel ja kui rasket koormat üksi kandsin kogu vastutusega. Nüüd uus elu 5aastat.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu text, elasime koos 13aastat lahus 4aastat ja hakkasime uuesti koos elama, samadel põhjustel. Mina mujalt head sexi ei leidnud ja mees hakkas uuesti külje alla. Nüüd olen oma korterist välja kolinud ja koos uue kinnisvara soetanud, uue beebi ka meisterdanud. Mina enesega palju tööd teinud, et ei kujuta endale koguaeg ette, et mees vanadele rööbastele tagasi läinud. Vana kooselu ei meenuta. Iga päev on ilus ja mulle antud ja elan seda nii nagu mulle meeldib jne jne. Olen teine inimene kui varem, rahulikum. Lastel oli raskem uuesti hakata kuuletuma kahele vanemale, egas see alguses neile meeltmööda ei olnud. Millalgi saabud hetk, kus tundsin päriselt mehe tuge laste kasvatamisel ja kui rasket koormat üksi kandsin kogu vastutusega. Nüüd uus elu 5aastat.

Räägitakse meeste keskeakriisist. Tegelikult on see naiste keskeakriis

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu text, elasime koos 13aastat lahus 4aastat ja hakkasime uuesti koos elama, samadel põhjustel. Mina mujalt head sexi ei leidnud ja mees hakkas uuesti külje alla. Nüüd olen oma korterist välja kolinud ja koos uue kinnisvara soetanud, uue beebi ka meisterdanud. Mina enesega palju tööd teinud, et ei kujuta endale koguaeg ette, et mees vanadele rööbastele tagasi läinud. Vana kooselu ei meenuta. Iga päev on ilus ja mulle antud ja elan seda nii nagu mulle meeldib jne jne. Olen teine inimene kui varem, rahulikum. Lastel oli raskem uuesti hakata kuuletuma kahele vanemale, egas see alguses neile meeltmööda ei olnud. Millalgi saabud hetk, kus tundsin päriselt mehe tuge laste kasvatamisel ja kui rasket koormat üksi kandsin kogu vastutusega. Nüüd uus elu 5aastat.

Räägitakse meeste keskeakriisist. Tegelikult on see naiste keskeakriis

Mina arvan, et keskeakriis on meil tegelikult kõigil – kellel kuidas see lihtsalt väljendub.
Kui ikka kunagi on praktiliselt esimene suhe elus pereeluks vormunud, siis kui palju neid ikka on, kes kuni surmani tegelikult truult ja ühises meeles elavad. Ja kindlasti ei ole mina täna seesama inimene, kes 17-aastaselt kooliõpilasena ja ex äsja sõjaväest tulnuna.

Olgem ausad – mille järgi selles vanuses sai kaaslane valitud – lihtsalt juhuse tõttu sai kokku satutud. Ja siis hakkas see teise inimese muutmine vastastikku – ei meeldi ei see ega teine asi – täna ütlen, et osad asjad, mille pärast sai vingutud, olid täiesti tühised – ja sealt ka lumepall veerema hakkas.

Ma ise ka imestan, et ma ei ole kibestunud ega minevikus kinni. Kuidagi ajaga on tulnud teadmine, et pole mõtet vihastada ja isiklikult võtta seda, milline on teine inimene ja tema teod. Tuleb lihtsalt vabaks lasta ja elada nii, et kes tahab, see minu ellu kuulub ja kes ei, see ei. Lihtsalt endalgi on naljakas, et olukorrast, kus me vähemalt verbaalselt vihkasime üksteist nii palju, et saaks sõnad tappa, teinuks need seda, oleme tänaseks jõudnud jälle kuhugi kummalisse tsooni.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:57; 26.07 14:37; 26.07 15:10; 26.07 18:40; 27.07 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle mehena tundub selline asi kummaline, et jätan 4 inimest maha ja siis mõne ajapärast hakkan kuidagi teisiti mõtlema ja marsin uuesti koju tagasi. Ups! tegin valeotsuse ja läheme jälle koos edasi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle mehena tundub selline asi kummaline, et jätan 4 inimest maha ja siis mõne ajapärast hakkan kuidagi teisiti mõtlema ja marsin uuesti koju tagasi. Ups! tegin valeotsuse ja läheme jälle koos edasi.

Just. Ja mulle naisena tundub kummaline see, et mees jätab mind imikuga maha, kaob kui vits vette, ma otsin ta üles, võtan ta tagasi, jätan uuesti maha, otsin jälle üles, hakkan uuesti koos elama ja teen veel ühe lapse. Või et ma viskan enda kodust joodiku välja, olen kolme lapsega üksikema ja siis kui mees aastate pärast jälle välja ilmub mingi muinasjutuga, siis mina kohe mõtlen, et hmm, aga äkki tõesti oleks hea idee uuesti suhteid soojendada… Kumbki variant ei ole vastuvõetav.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 14:26; 27.07 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita.
Ma elasin ka joodikuga. No ei muutu need. Alko ja naised ikka. Korra võtsin tagasi. Läks veel hullemini edasi. Vaimselt lõhkusin end täiesti ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis paar kuud tagasi mais ilmus ex välja jutuga, et tema ei ole nüüd juba paar aastat joonud (saanud oma alkoholismist üle) ja tal on olnud aega mõelda ja tahab isa olla ja on muutunud jne.

Kaks aastat on kaine olnud ja alles paar kuud tagasi ilmus välja? Minu meelest normaalne mees oleks laste vastu ikka juba varem huvi tundma hakanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Pikaajalises suhtes lahku ja siis uuesti kokku – kes on läbi teinud?