Esileht Ilu Pikad kleidid ja lühike inimene

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Pikad kleidid ja lühike inimene

Postitas:

Ostsin pika tumeda särkkleidi, istub seljas väga hästi ja kõik on kena, aga hästi pikk on, kuskil seal pahkluu kontide juures lõpeb kleidiäär. Olen 160cm, enamik kleite on mulle liiga pikad, kui hakkan võrdlema neid modellide seljas olevatega veebipoodides.
Nüüd ei suuda otsustada, et kas peaksin laskma pisut lühemaks teha seda? Või muudab see mind ennast ka visuaalselt lühemaks ja võiks ikka jätta nii nagu on. Pole kelleltki nõu ka küsida, meespere kodus arvab, et kõik kleidid on ilusad, vahet pole, mis pikkusega.

Kuidas teie, lühikest kasvu naised, pika kleidi pikkuse lahendate?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles probleem on, ma saan aru, et päris mööda maad ei lohise? Ongi siis maksikleit, ma ei viitsiks hakata selle 15cm pärast õmbleja juurde minema (kui ise õmbled, siis poleks vist küsimust). Ja ise arvan ka, et täispikk maksikleit mõjub pisut pikendavamalt kui poole sääre juures lõppev kleit. Eks ise vaatad, kui ikka tundub liiga pikk või segab käimisel, siis võta lühemaks.
Ma 160cm ja mis modelli seljas on minikleit, saan mina omale ilusa põlveni kleidi ja modelli poolde säärde “tea-length” kleidist omale maksikleidi… aga jah, maani maksikleite ei saa osta, sest need lohiseksid järel 😀

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi jälgida seda, et kleit lõppeks seal, kus on jalal kõige kitsamad kohad. Nii kui kleit/seelik lõppeb nt sääremarja keskosas, kus jalg kõige paksem, teeb see kohe visuaalselt lühemaks ja jämedamaks. Seega kui on pahkluul on ilmselt okei, kui tahad lühemaks teha siis jälgi, et kui palju lühemaks oleks vaja teha – kleidiga on hea, saad ääre ära keerata ja erinevaid pikkusi võrrelda. Lase kellelgi pilt teha kui peegelpilti ei usalda ja vaata kuidas välja näeb ja erinevatel pikkustel.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:11; 04.06 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane kontsad alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midikleitide nime all pakutavad on mulle ideaalsed maksikleidid. Maksikleitide puhul vaatangi, kas on selline mudel, et õnnestub lühemaks teha. Oleks nagu kuulnud öeldavat, et maksikleidid sobivad lühikestele. Samas, mul ükskõik, käiksin nemdega ka siis, kui keegi teataks, et ei sobi, muudab lühemaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 168 cm ja mul lohisevad kleidid järele. Pahkluuni ongi ju täpselt õige pikkus. Ma olen enda järellohisevaid käinud õmbleja juures lühendamas, pahkluuni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka 160 cm pikk ja sageli jäävad poes silma kleidid, mis on pikemad kui ma ise… Eriti paistavad sellised silma Kaubamajas, aga ka näiteks meie enda Eesti tegijad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka 160 cm pikk ja sageli jäävad poes silma kleidid, mis on pikemad kui ma ise… Eriti paistavad sellised silma Kaubamajas, aga ka näiteks meie enda Eesti tegijad.

Eestis ei ole see nii levinud (enam) aga väga suur osa inimesi maailmas kasutab siiani veel rätsepa teenuseid ja ka valmistoodangut lastakse enda mõõtudele vastavalt kohendada. Lühikesele inimesele kleiti lühemaks teha on tunduvalt lihtsam kui pikale inimesele lühemast kleidist asja saada. Samuti on “turg suurem”. Paljud disainerid pakuvad ka tihti ise mõõtudele vastavat kohendamist. Eesti turul on kahjuks raske riideid “kolmes mõõdus” pakkuda, kuid lühematel/pisematel soovitan vaadata ASOSe petite valikut.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:11; 04.06 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen veel lühem ja olengi lasknud õmblejal enamik pükstest lühemaks teha. Ise ma kahjuks pole õmblemises osav. Samas on nii tore, kui saad püksid, mis sulle on täpselt parajad. Asos petite kaudu on see võimalik, teine oli see tore mood, mis pahkluud paljaks jättis, ma muidugi sain niimoodi täispikki pükse. Aga maksikleitidega on kehvasti jah. Päris maani kleit enamasti ei ole juba liikumise mõttes praktiline, mõne maksikleidi puhul on all veel mingi kena kaunistus, mis minu pikkuse juures tuleks elimineerida. Särkkleidi puhul on veel see teema, et kuna see pole eriti avar, siis võib liikumine isegi rohkem piiratud olla, kui ta pikkuse mõttes liiga kaugele ulatub. Kui aga liikumist ei sega ja endale peeglist meeldid, siis ei pea laskma lühemaks teha, see on täiesti su oma valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:34; 07.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ei suuda otsustada, et kas peaksin laskma pisut lühemaks teha seda? Või muudab see mind ennast ka visuaalselt lühemaks ja võiks ikka jätta nii nagu on.

Kui see kleit on mujalt paras ja pika kleidi mõte sulle iseenesest meeldib, siis mina jätaks nii. Eriti, kui oled kontsakandja.
Aga jah, kleidi pikkust on lihtne testida – pane nööpnõeltega kinni ja vaata, kuidas lühem tundub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:49; 08.06 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nagu teemasse ja ei ole ka. Kas teksaseid olete ka lasknud alt lühendada, kuidas jääb? Need on enamus nagu toonekurgedele tehtud. Pikkadele kapripüksid on mulle täispikkuses püksid. Mul on lühikesed jalad ja pea kõikidel pükstel on sääred pikad, kõigile ei sobi need üleskeeratud sääred ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nagu teemasse ja ei ole ka. Kas teksaseid olete ka lasknud alt lühendada, kuidas jääb? Need on enamus nagu toonekurgedele tehtud. Pikkadele kapripüksid on mulle täispikkuses püksid. Mul on lühikesed jalad ja pea kõikidel pükstel on sääred pikad, kõigile ei sobi need üleskeeratud sääred ka.

Olen lasknud muidugi teksad ka lühemaks teha, kui nad mulle muidu parajad pole. Üleskeeratud ääred mulle ei meeldi üldse. Äär ei jää päris nii ilus, kui algselt oli (see eriline äärekulutamine, mis vahel on, jääb puudu), aga täitsa normaalselt tehakse, midagi häirivat või inetut ka ei jää. Liiga pikad püksid on igal juhul koledamad. Saab tellida ka sellise õmbluse, kus originaaläär õmmeldakse lühendatud variandile otsa tagasi, aga ega see nüüd ikka päris samasugune ei jää nagu originaalis (see lisaõmblus jääb ikka veidi näha), ise tead, kumma variandi valid, see originaaläärega tegemise variant on õmblejatel natuke kallim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:34; 07.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühikesele inimesele kleiti lühemaks teha on tunduvalt lihtsam kui pikale inimesele lühemast kleidist asja saada.

Kui on taljesse lõige, ei ole asjad nii lihtsad. Siis on ka talje liiga pikk ja kleit istub halvasti.
Selline mure siis 160 cm naistel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:23; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühikesele inimesele kleiti lühemaks teha on tunduvalt lihtsam kui pikale inimesele lühemast kleidist asja saada.

Kui on taljesse lõige, ei ole asjad nii lihtsad. Siis on ka talje liiga pikk ja kleit istub halvasti.

Selline mure siis 160 cm naistel.

Jutt on särkkleidist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:49; 08.06 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühikesele inimesele kleiti lühemaks teha on tunduvalt lihtsam kui pikale inimesele lühemast kleidist asja saada.

Kui on taljesse lõige, ei ole asjad nii lihtsad. Siis on ka talje liiga pikk ja kleit istub halvasti.

Selline mure siis 160 cm naistel.

Jutt on särkkleidist

No see, keda mina tsiteerisin, küll konkreetselt särkkleidist ei rääkinud (kägu 04.06 kell 23:07), vaid üldiselt kleitide lühemaks tegemisest ja sellest, et meil on nii pikad kleidid, sest lühematele pole nõudlust. Seepärast vastasin nii, nagu vastasin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:23; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu Pikad kleidid ja lühike inimene