Esileht Väikelaps Pikalt kestnud köha, kuidas ravida?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pikalt kestnud köha, kuidas ravida?

Postitas:

5a laps on juba põhimõtteliselt kolmandat nädalat köhas ja nohus. Kuskil kaks nädalat tagasi hakkas pihta, hakkas juba tervenema, köhis vaid veel mõned üksikud korrad, sai ka üheks päevaks lasteaeda saadetud, kuna kohe kohe oli lasteaias oluline üritus tulemas ja mõtlesin, et saaks laps ehk koos teistega veel harjutada. Edasi jäi koju uuesti, kuna tundus et ta ei ole siiski veel lõplikult paranenud ja kuna väikevend oli ka parajasti uue hooga haige, siis ei olnud mõtet teist last lasteaeda saata.
Vaatasin et suurem laps aina rohkem taas köhib, sai uuesti ravi peale pandud ja täna on siis 7-s päev, kus ravist hoolimata ei ole köha põrmugi paremaks läinud. Mul on lapsest juba nii kahju, ta ainult köhib ja köhib, öösel praktiliselt magada ei saa, ei tema, ei mina. Kui just sügav uni pole, köhib öökimiseni ja uinumine on raskendatud. Eile lõi uuesti ka taas palavik ülesse. Kui köhima hakkas, siis sellele eelnes ka kõrge palavik ühe päeva. Käisime ka arstil eile igaks juhuks, aga põletikku veel ei ole ja antibiootikume ei määratud.
Kuigi mul on 5a kogemusi köhaga ja selle raviga, ei ole ma sellist köha veel näinud, mis kohe üldse ei taha ravile alluda ja kus lapsel üldse paremaks ei lähe.
Tavaliselt ikka on kulminatsioon nii 2-3, no ok, 4 päeva ja siis hakkab ikka vaikselt asi paranema.
Raviks on: NaCl aur mitu korda päevas, ninarohi Humer, laps on soojalt riides, sinepiplaastrid rinna peale, enam vähem 24-7 meekompress rinna peal, lisaks palju palju vitamiini ( erinevad külmutatud koduaia marjad, soe tee meega ja külmutatud astepalju marjadega ), lisaks apteegi kraam, õietolm ja õhtuti annan lusikaga ka mett, kuna see pidavat kurgu ärritust jne vähendama. Piimatooted ja nisujahu haiguse ajal praktiliselt väljas, samuti suhkur. Lapsel nii ehk naa isu eriti ei ole.
No mida ma saaksin veel teha, et last aidata?
On veel kellelgil lapsel nii pikalt viiruslik köha kestnud ( ma mõtlen just seda tugevat vormi, et laps lihtsalt koguaeg köhib ). Arst kuulas ka kopse, et puhtad.
Kui nädala lõpuks ka ikka ei ole köha grammi võrragi taandunud ja vereproov otseselt põletikku ei näita, siis mis analüüse ma veel võiks arstilt paluda?
Olen üsna mures oma lapse pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:57; 07.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt sama teema 2 ja 6a. Neil küll nohu ei ole, aga köha 3ndat nädalat ja paremaks ei taha kuidagi minna..köhivad lakkamatult ja kui öösel üks lõpetab siis teine alustab. Olen juba sellest ravimisest väsinud. Öeldakse, et köha ongi 3-4 nädalat, aga no meil ei lähe kuidagi paremaks. Nii et, ootan ka soovitusi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli viimati 2 kuud lapsel köha. Aitas aeg ja kodus hoidmine. Kõik muu on meil ainult enese rahustamiseks – aur, vitamiinid, määrimised igale poole, mesi, tee jne, sisulist vahet pole, kas neid teha või ei. Meil siis köhakogemus 3,5 aastat ehk lasteaeda minemisest alates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt sama teema 2 ja 6a. Neil küll nohu ei ole, aga köha 3ndat nädalat ja paremaks ei taha kuidagi minna..köhivad lakkamatult ja kui öösel üks lõpetab siis teine alustab. Olen juba sellest ravimisest väsinud. Öeldakse, et köha ongi 3-4 nädalat, aga no meil ei lähe kuidagi paremaks. Nii et, ootan ka soovitusi!

Meil ka! Tuli köha ilma nohuta. Palavikku pole. Köhivad keskmiselt, aga juba kolmas nädal läheb nii, ilma et lõppemise märke oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 08:22; 07.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see köha on selline rögisev, lahtine, või kuiv? Üks võimalus on, et kui rögiseb, siis ikkagi on tatt sees, seal neelus kuskil, ja välja ei tule. Seda muidugi arst näeb, kui kurku vaatab. Teine võimalus aga veel see, et köha muutub nö psühholoogiliseks, s.t pärast köha on kurk ärritunud ja iga ebamugav tunne paneb lapse köhatama ja mida rohkem ta köhatab, seda hullemini ajab köhima.
Midagi tarka ma ka soovitada ei oska. Tean, et räägitakse, et infektsioonijärgne köha võivat kesta lausa 8 nädalat! Nii et kui vereproovid midagi ei näita ja arst kuulab, et kopsud korras, siis polegi vist väga midagi teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel köha tagajärjel kuiv köha viies nädal. Nagu mingi ärritus jäi sisse. Samamoodi teeme auru. Arst ütles, et ärritus on sellest, et limaskest pole tastunud veel ja õpetas, et kui köhima hakkab, siis tuletada lapsele meelde, et hingaks rahulikult nina kaudu. Meil see aitab. Kui hakkab köhima, siis palun istuda ja rahulikult hingata. Aga ta köhib ainult päeval, öösel mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see köha on selline rögisev, lahtine, või kuiv? Üks võimalus on, et kui rögiseb, siis ikkagi on tatt sees, seal neelus kuskil, ja välja ei tule. Seda muidugi arst näeb, kui kurku vaatab. Teine võimalus aga veel see, et köha muutub nö psühholoogiliseks, s.t pärast köha on kurk ärritunud ja iga ebamugav tunne paneb lapse köhatama ja mida rohkem ta köhatab, seda hullemini ajab köhima.
Midagi tarka ma ka soovitada ei oska. Tean, et räägitakse, et infektsioonijärgne köha võivat kesta lausa 8 nädalat! Nii et kui vereproovid midagi ei näita ja arst kuulab, et kopsud korras, siis polegi vist väga midagi teha…

Meil ikkagi on vähese rögaga ja see on ajaga kurguköhast allapoole trahheasse liikunud. Ei ole lihtsalt jääknähtudega köha. Varem polegi sellist ühtlast ja stabiilset pikka köha olnud. Teisel nädalal on tavaliselt siiski paranemise märgid ilmnenud. Eks paistab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 08:22; 07.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile vastajatele. Sain siit häid nõuandeid. Lapsel on ka nohu, seega eks see tatt tuleb ja ajab köhima, samuti on lahtine köha, aga samas tihti tundubki et lihtsalt ärrituse köha ja ju oli seekord nii tugev viirus, et limaskestad ongi veel kahjustunud ja ärritunud. Raske on vaadata oma selliselt köhivat last ja eks seekord tuleb pikk kodune taastumine, peale ravi lõppu. Aga jah, eks tulebki siis oodata ja vaadata, et kas selle nädala lõpus siiski hakkab natuke paranemise märke ilmnema ja teeme palju auru ja eks see seestpoolt tugevdamine aitab ka palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:57; 07.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see köha küll enam lihtsalt aurule ei allu ja terveks see laps nii ei saa. Meil tüdruk oli jaanuari lõpp palaviku/köha/nohuga kodus. Ravisin teda 2 nädalat, sai nädal aias käidud ja nüüd oleme jälle kodus. Eile käisime arstil ja arst ütles, et siin ei jää muud üle kui AB ja Ventolin lisaks. Ka mina eelmine kord kui terveks hakkas saama, arvasin et see tavaline ärritusköha, siis olid proovid kõik korras. Tegelikult tuli välja, et ei saanud korralikult välja ravitud. Kui juba palaviku üles lööb, siis ei ole siin tegemist mingi ärritusköhaga enam. Ärritusköha ei piina nii hullult, et laps terve öö magada ei saaks. Kusjuures minu laps magab öösel väga rahulikult ja isegi ei köhi lakkamatult. Tee silmad lahti ja nõua arstilt kordusproove ja röntgenit kopsudest. Mul tutvusringkonnas viimasel ajal mitu juhust olnud, kus proovid korras ja kuulates kõik puhas aga alles röntgen tuvastanud bronhiidi/kopsupõletiku. Mingid väga salakavalad viirused on liikvel ja seda köha jama on väga paljudel lastel praegu. Mida kauem oodata, seda hullemad võivad hiljem tüsistused olla. 3 nädalat ärritusköha on küll muinasjutt täielik. Varasemalt on meil olnud köha ainult korra lapsel ja see läks pooleteise nädalaga ilusti üle, ei mingit pikka “ärritusköha” perioodigi. Nii et mine aga nõua lisaproove ja ära alla anna. See on sinu lapse tervis, ega need arstid alati nii põhjalikud ole ka. Muide, tuli ka see meelde, et mu sõbranna tütrel saadi ninakülviga alles pideva köhimise ja nohu põhjus teada. Sai AB peale ja peale seda on väga harva haige. Nii et ninakülv ei tee ka paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapsel mitmes nädal kerge köha. Ei ole suuri köhahooge, lihtsalt köhatab. Ei tundu isegi sügavalt tulevat, köharohuga midagi lahtisemaks ei läinud. Teda ei paista see isegi häirivat, palavikku pole olnud, nohu ka pole. Öösel ei köhi üldse. Ei teagi, mis edasi teha. Sooja teed, sinepiplaastrid, jalavannid jmt kodused vahendid on ära proovitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:31; 09.02 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me saime gripiaegsest raskest köhast nädalaga jagu inhalaatori abiga, selline asi peab kodus olemas olema, meresoolalahus sisse ja hingata iga päev suu ning nina kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei loe välja, et laps oleks saanud mingit apteegirohtu (mitte looduslikku) nt Bronteks vmt? Meil lapsel oli ka köha 2 nädalat, selline vastik ja rögane. Nüüd uue haiguse ajal andsin 3 päeva Bronteksit ja laps 5 päevaga terve varasema 2 nädala asemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile soovitati veel sibulamee vedelikku anda, pidavat röga lahti võtma. Ja imeline segu, mida rinnale määrida on mesi-sinepipulber-viin-õli. Ööseks rinnale, majapidamispaber peale. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei loe välja, et laps oleks saanud mingit apteegirohtu (mitte looduslikku) nt Bronteks vmt? Meil lapsel oli ka köha 2 nädalat, selline vastik ja rögane. Nüüd uue haiguse ajal andsin 3 päeva Bronteksit ja laps 5 päevaga terve varasema 2 nädala asemel.

Meil seekord Brontexil mingit toimet ei olnud. Eelmine kord, kui lapsel köha oli, aitas väga hästi, seekord andsime 7 päeva, mitte midagi ei muutnud. Nüüd pidasin vahet ja ostsin teise köharohu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:31; 09.02 19:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Pikalt kestnud köha, kuidas ravida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.