Esileht Pereelu ja suhted Pikamaasuhe.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Pikamaasuhe.

Postitas:

Millised on teie kogemused kaugsuhtega? Kui kaua kestis, millal hakkasite planeerima vahemaa vähendamist, kas kolisite kohe kokku või oli kummalgi oma elamine ikkagi? Kui tihti enne kokku saite ja kuidas hakkama saite igatsusega? Millal need kolm maagilist sõna ütlesite? Millal/kuidas perele ja sõpradele rääkisite? Ja kuidas lõpuks välja kukkus?

Kaugsuhtes olen olnud alles vähe aega, poolteist kuud. Suhtleme iga päev, on omad teatud tugipunktid, millest kinni peame. Skaibime paar korda nädalas, kokku saame umbes kaks korda kuus. Enamjaolt on kõik hästi, aga on need rasked hetked vahest, kus nii väga tahaks seda lähedust, aga see on kättesaamatu. Püüan leida viise kuidas sellega toime tulla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu-Tallinn 9 aastat, kokku kolisime 10 aasta eest. Meie suhe algas siis, kui olime mõlemad väga noored, mina käisin veel gümnaasiumis. Sel ajal olid olemas kaugekõned, mille eest tuli eraldi maksta ja mitte vähe arvestades elatustaset (ma tunnen ennast nüüd fossiilina :):):)). Nii et suhtlesime telefoni teel korra paar nädalas, meili teel peaaegu igapäevaselt. Kokku saime nädalalõppudel ja peaaegu kordagi ei jäänud vahele. Vaheajad, sessid – siis saime pikemalt koos olla 1-2 nädalat korraga. Suuremad tundeavaldused tulid paar kuud peale kohtumist, kätt paluti u pool aastat peale kohtumist (abielus pole siiani :)). Praegu 2 last.
Lähedusevajadusest… Ilmselt oli meie suhe pikemalt kirglikum kui kohe kokkukolinutel 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:17; 17.04 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu-Tallinn 9 aastat, kokku kolisime 10 aasta eest. Meie suhe algas siis, kui olime mõlemad väga noored, mina käisin veel gümnaasiumis. Sel ajal olid olemas kaugekõned, mille eest tuli eraldi maksta ja mitte vähe arvestades elatustaset (ma tunnen ennast nüüd fossiilina :):):)). Nii et suhtlesime telefoni teel korra paar nädalas, meili teel peaaegu igapäevaselt. Kokku saime nädalalõppudel ja peaaegu kordagi ei jäänud vahele. Vaheajad, sessid – siis saime pikemalt koos olla 1-2 nädalat korraga. Suuremad tundeavaldused tulid paar kuud peale kohtumist, kätt paluti u pool aastat peale kohtumist (abielus pole siiani :)). Praegu 2 last.

Lähedusevajadusest… Ilmselt oli meie suhe pikemalt kirglikum kui kohe kokkukolinutel ????

Kui olid gümnaasiumis, paluti kätt ja sa nõustusid?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid gümnaasiumis, paluti kätt ja sa nõustusid?

Jah, siiani ei ole kahetsenud. Kuna kärgpere pole loonud, siis tundub, et otsus oli õige.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:17; 17.04 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhte kestus peaaegu 5 aastat, elame erinevates riikides, vahemaa on küllalt suur. Skaibis igapäevaselt + kirjad, koos elame periooditi paarist nädalast kuni paari kuuni ja siis jälle mitmekuuline lahusolek. Kokku kolida hetkel ei plaani, kuna kummalgi on väljakujunenud elu ja töö oma riigis. Kuna pole enam väga noor ja üksi elamise pikki perioode on mõlemal olnud, siis oskad üksindusperioodidel hakkama saada. Emotsionaalne tugi on olemas, materiaalses mõttes mõlemad iseseisvad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:45; 18.04 22:23; 19.04 08:58; 19.04 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kohtusime, kui mina olin välisriigis 6ppimas. Olime koos olnud pea 1,5a, kui mina Eestisse tagasi kolisin (koos me ei elanud). See oli aeg, kus tudeng pidi arvuti kasutamiseks aja kinni panema ja sai siis vist 30 min-tund aega meili kasutada. Helistasime üliharva, kuna see oli kohutavalt kallis. Suhtlesime meili teel kord nädalas :). Suvevaheajal käisin ma seal riigis tööl ja bakatööd kirjutasin ka kaks kuud seal (juhendaja oli sealt). Elasime nii 1,5a. Siis kolisin mina tema juurde, magistritööd tegema ja siin olen ma siiani. Sügisel saab 21 a :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid gümnaasiumis, paluti kätt ja sa nõustusid?

Jah, siiani ei ole kahetsenud. Kuna kärgpere pole loonud, siis tundub, et otsus oli õige.

üsna riskantne otsus, siiski

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid gümnaasiumis, paluti kätt ja sa nõustusid?

Jah, siiani ei ole kahetsenud. Kuna kärgpere pole loonud, siis tundub, et otsus oli õige.

üsna riskantne otsus, siiski

Kõik otsused, mis on seotud suhetega, on riskantsed.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid gümnaasiumis, paluti kätt ja sa nõustusid?

Jah, siiani ei ole kahetsenud. Kuna kärgpere pole loonud, siis tundub, et otsus oli õige.

üsna riskantne otsus, siiski

Kõik otsused, mis on seotud suhetega, on riskantsed.

Mõned on siiski riskantsemad. Eriti noorelt tehtud otsused, näiteks. Või eriti ruttu tehtud otsused. Antud juhul olid mõlemad riskid veel koos – peale poolt aastat võib ettepaneku teha ja selle vastu võtta ehk mõni elukogenud, maailma ja inimesi näinud inimene, mitte aga 18-aastane eluvõõras laps. Sul (tal) vedas, väga.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned on siiski riskantsemad. Eriti noorelt tehtud otsused, näiteks. Või eriti ruttu tehtud otsused. Antud juhul olid mõlemad riskid veel koos – peale poolt aastat võib ettepaneku teha ja selle vastu võtta ehk mõni elukogenud, maailma ja inimesi näinud inimene, mitte aga 18-aastane eluvõõras laps. Sul (tal) vedas, väga.[/quote]

Johaidii, mis vahet sel on, mis mõte sellel näägutamisel siin teemas on?!

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli oliline teada, et see ei kesta igavesti. Et me kolime ikkagi lõpuks kokku, kuna ma olen noor ja tahan päris perekonda, kus naine ja mees koos elavad. Mingis unelmas ma elada ei tahtnud. Teadsime, et selline kaugsuhte korraldus saab läbi. Kestis üle poole aasta veidi. Lõpus oli väga raske, kuna nii harva kohtusime, oleksime peaagu asja katki jätnud. Kuid kuna saabus tähtaeg, millal pidime koos reisile minema, siis lubasime, et selle reisi teeme ära ja eks siis ole näha, kas meie vahel on veel midagi või ei ole. Hetkel elame ikka veel koos 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikamaasuhe toimib ilusti kui on kõik kokku lepitud, et olete suhtes ainult et ei ela koos. Eesti on väike ja suure igatsuse korral saab alati istuda autosse ja kasvõi õhtul peale tööd kohale sõita. Sellel on ka omad eelised, kuna näete vähe siis ei tüüta ära ja tunded säilivad paremini. Saad ka ise omaette elada ja ei pea kellegi teisega arvestama. Muidugi kui hakkab mingi jämm pihta, et täna ikka ei saa kohtuda jne, siis pole suhe õige.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned on siiski riskantsemad. Eriti noorelt tehtud otsused, näiteks. Või eriti ruttu tehtud otsused. Antud juhul olid mõlemad riskid veel koos – peale poolt aastat võib ettepaneku teha ja selle vastu võtta ehk mõni elukogenud, maailma ja inimesi näinud inimene, mitte aga 18-aastane eluvõõras laps. Sul (tal) vedas, väga.

Vastupidi – 18-aastane eluvõõras laps teeb/võtab vastu abieluettepaneku palju kergemini, ma arvan. Nii romantiline ju!! Riskantne on see muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned on siiski riskantsemad. Eriti noorelt tehtud otsused, näiteks. Või eriti ruttu tehtud otsused. Antud juhul olid mõlemad riskid veel koos – peale poolt aastat võib ettepaneku teha ja selle vastu võtta ehk mõni elukogenud, maailma ja inimesi näinud inimene, mitte aga 18-aastane eluvõõras laps. Sul (tal) vedas, väga.

Vastupidi – 18-aastane eluvõõras laps teeb/võtab vastu abieluettepaneku palju kergemini, ma arvan. Nii romantiline ju!! Riskantne on see muidugi.

Mis mõttes vastupidi, seda ma just ju väidangi, et kui noor laps võtab kiiresti abieluettepaneku vastu, on riskid topeltkõrged 😀

Johaidii, mis vahet sel on, mis mõte sellel näägutamisel siin teemas on?!

Johhaidii, on küll vahe, kas abiellutakse Vene ruleti stiilis või läbimõeldult. Ja käesolevat teemat puudutab see niipalju, et toodud pikaajalise kaugsuhte näidet ei tasu järele proovida teha, selles on nii palju riske koos – noorelt, ruttu ja kaugsuhe ka veel. Sellisele proovikivile peavad vastu vaid erilised suhted ja ju tolle näite toojale on õnn naeratanud ja ta on sellise erilise suhte otsa juhtunud. Enamikul meist aga nii hästi ei lähe ja piisab isegi ühest tegurist nende kolme hulgast, et suhe surmale määratud oleks. Mina ei tea ühtegi (ja tõesti, ühtegi!) paarisuhet, mis oleks sõlmitud 18-20-aastaselt ning püsiks 10-15-… aastat (veel eelmisel aastal ühte teadsin, arvasin, et neilgi on ime – aga ei, nüüd on lahus). Samuti ei tea ma ühtegi toimivat kaugsuhet.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin endale naise Šotimaalt ülikoolipäevilt. Mali päritolu, kaunitar tõmmu nagu öö, silmad nagu igavik.
Kolisime paariks aastaks Eestisse, aga need pilgud ja hurjutamine tänavatel vaat et lõhkusid suhte.
Nüüd kokku lahku, just distantsi poolest ja seda 4 aastat, Tallinn-Glasgow.
Illusioone ei loo, aga lennukid lendavad ja koos olla on üksinda olemisest parem.
Igapäevane Skype, kord 2 kuu jooksul pikk nädalalõpp või puhkuste korral pikem koosolek.
Armastus on, üksiolekut on kah. Kas jätkusuutlik? Pean selleks ise sammu tegema. Kui saaks, siis väldiks pikamaasuhet.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin endale naise Šotimaalt ülikoolipäevilt. Mali päritolu, kaunitar tõmmu nagu öö, silmad nagu igavik.

Kolisime paariks aastaks Eestisse, aga need pilgud ja hurjutamine tänavatel vaat et lõhkusid suhte.

Nüüd kokku lahku, just distantsi poolest ja seda 4 aastat, Tallinn-Glasgow.

Illusioone ei loo, aga lennukid lendavad ja koos olla on üksinda olemisest parem.

Igapäevane Skype, kord 2 kuu jooksul pikk nädalalõpp või puhkuste korral pikem koosolek.

Armastus on, üksiolekut on kah. Kas jätkusuutlik? Pean selleks ise sammu tegema. Kui saaks, siis väldiks pikamaasuhet.

See on jälle mingi propagandakilluke või? Et ikka lõpuks uskuma jäädaks, kui halb rahvas need eestlased on? Pff.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned on siiski riskantsemad. Eriti noorelt tehtud otsused, näiteks. Või eriti ruttu tehtud otsused. Antud juhul olid mõlemad riskid veel koos – peale poolt aastat võib ettepaneku teha ja selle vastu võtta ehk mõni elukogenud, maailma ja inimesi näinud inimene, mitte aga 18-aastane eluvõõras laps. Sul (tal) vedas, väga.

Johaidii, mis vahet sel on, mis mõte sellel näägutamisel siin teemas on?![/quote]

Minu arvates on eriti riskantne astuda suhtesse 35+, kus paljud naised on lati hästi maha lasknud, et lihtsalt üks mees kätte saada. Sealt tulevad need sajad teemad, et mees ei kuula, mees ei aita, mees ei räägi, mees seda ja mees toda. Vananevad naised kipuvad krabama, kes vähegi neid tahab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 18:27; 18.04 18:37; 19.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea ühtegi (ja tõesti, ühtegi!) paarisuhet, mis oleks sõlmitud 18-20-aastaselt ning püsiks 10-15-… aastat (veel eelmisel aastal ühte teadsin, arvasin, et neilgi on ime – aga ei, nüüd on lahus).

Mina tean, 35 aastat abielus, suhe algas juba keskkoolis vist 16-aastaselt. Siiani nagu tuvikesed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea ühtegi (ja tõesti, ühtegi!) paarisuhet, mis oleks sõlmitud 18-20-aastaselt ning püsiks 10-15-… aastat (veel eelmisel aastal ühte teadsin, arvasin, et neilgi on ime – aga ei, nüüd on lahus).

Oi, mitmeid. No ikka 10 paari. Ma muidugi tunnen üldse paljusid inimesi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 18:27; 18.04 18:37; 19.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea ühtegi (ja tõesti, ühtegi!) paarisuhet, mis oleks sõlmitud 18-20-aastaselt ning püsiks 10-15-… aastat (veel eelmisel aastal ühte teadsin, arvasin, et neilgi on ime – aga ei, nüüd on lahus).

Oi, mitmeid. No ikka 10 paari. Ma muidugi tunnen üldse paljusid inimesi.

Ja kui mitu aastat need suhted vastu on pidanud? Mu tutvuskonnas muidugi on üldse nii noorelt abiellujaid väga vähe, alla 10 kindlasti – aga need paarid kõik on purunenud.

Tunnen kaasa nendele inimestele, kes ainult teiste arvamustest hoolivad ja oma südant ei kuula.

“Südame kuulamine” see peamine kurja juur ongi, miks noorelt sõlmitud abielusid nii palju lahutatakse. Südant kuulama õpitaksegi alles kogemusega – noorena kiputakse iga kihelust ja kirge “südame kutseks” pidama.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kaugsuhe, noorelt abiellumine jne. Koos üle seitsme aasta juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei tea ma ühtegi toimivat kaugsuhet.

Mina jälle tean mitut, nii et ilmselt sõltub asi tutvusringkonnast.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:45; 18.04 22:23; 19.04 08:58; 19.04 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei tea ma ühtegi toimivat kaugsuhet.

Mina jälle tean mitut, nii et ilmselt sõltub asi tutvusringkonnast.

Kui pikalt kestnud? Miks küsin – sest just mõni aeg tagasi perekoolis ka mingis pikaajaliste suhete teemas keegi vaidles pikalt ja pikalt ning rääkis oma kogemustest – ja siis selgus, et ta suhe on kestnud kolm aastat. See oligi tema jaoks pikaajaline suhe juba, ilmselt tegu nii noore inimesega. Seepärast igaks juhuks küsin üle, et millist ajaühikut sina silmas pead kui räägid pikaajalisest toimivast kaugsuhtest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea ühtegi (ja tõesti, ühtegi!) paarisuhet, mis oleks sõlmitud 18-20-aastaselt ning püsiks 10-15-… aastat

Mina tean päris mitmeid, sel hulgas ka enda oma. 10-15 aastat on ju vähe tegelikult, nii kaua peavad paljud vastu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-15 aastat on ju vähe tegelikult, nii kaua peavad paljud vastu.

18-20 vahemikus abiellunutest? Ei usu.
Eesti statistikat mul võtta ei ole, aga Ameerika oma on:
43. 48 percent of those who marry before the age of 18 are likely to divorce within 10 years, compared to 25 percent of those who marry after the age of 25.
44. 60 percent of couples married between the age of 20 -25 will end in divorce.
45. Those who wait to marry until they are over 25 years old are 24 percent less likely to get divorced.

https://www.wf-lawyers.com/divorce-statistics-and-facts/
Ehk siis enne 18. eluaastat sõlmitud abieludest lahutatakse 10 aasta jooksul 48%, 20-25 vanuses sõlmitud abieludest 60% ja hiljem kui 25.-selt abiellunute abieludest 24% vähem (aga artiklist ei selgu, millest vähem ja ma ei hakka oletama 🙂 )

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.04 21:28; 17.04 23:00; 17.04 23:44; 18.04 13:23; 18.04 14:53; 18.04 20:20; 18.04 23:00; 19.04 02:38; 19.04 12:58; 19.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga halvad kogemused on, aga see polnud niivõrd kaugsuhtega seotud, kui mehe iseloomuga. Kui tutvusime, siis algus oli väga ilus, kirg, mehega palju ühist ja oh suured unistused. Mees töötas Soomes ja koos saime olla umbes 10 päeva tagant 3-4 päeva. Alguses ei tundunudki väga hull variant, sest ülejäänud ajal suhtlesime samuti igapäevaselt. Mees kutsus mind ka Soome elama, lausa lunis, samas armastust ei avaldanud. Samas, kui hakkasingi mingeid konkreetseid samme selles suunas astuma, siis tõmbus tagasi ja vastupidiselt eelnevale hakkas leidma põhjuseid, miks ma ikka ei saa kolida.
Suhe kestis pisut üle aasta, lahkuminekut ei kahetse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke üksi on vahel olla, aga muidu nagu toimib. Töö tõttu kolisin eemale mina. Oleme koos olnud 20 aastat ja samal ajal kolis välja ka meie tütar, kes läks ülikooli. Mõnikord muidugi tekib kõhklusi, et kas on suhe või ei ole, aga muidu on küll harjumus iga päev telefoniga lobiseda. Kord kvartalis külastame teineteist. Mul on hobid, mis aega sisustavad ja mees on tööhull. Viimased ühise katuse all veedetud aastad olid seksi poolest üsna õhukesed, seega ihuline pool enam eriti ei piina. Kuidas edasi kujuneb, ei tea. Olen kõigest 42, mees minust 9 aastat vanem, vabalt võib veel tulla suunamuutus ja üks meist kahest leiab uue eluarmastuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti-Taani, suhe kestis 6 aastat, vahemaa sai saatuslikuks.

Soovisin kedagi enda kõrvale, kellega elu jagada, üritusi väisata, mitte skype-sõpra, keda kord kuus ehk ka kohata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikalt kestnud?

No nii 15-30 aastat, sõltub paarist. Kaugsuhted on ju ka meremeeste ja rekkajuhtide naistel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 21:45; 18.04 22:23; 19.04 08:58; 19.04 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina abiellusin 20-aastaselt (18-aastasest saadik oma praeguse mehega koos) ja oleme praeguseks abielus olnud 20 aastat (suvel saab 20). Loen seda pikaajaliseks suhteks.

Mu parim sõbranna on oma mehega koos 16-aastasest saadik, abiellusid, kui sõbranna oli 22, praeguseks 18 aastat abielus olnud. Loen seda pikaajaliseks suhteks.

Mu töökaaslane sai lapse ja seejärel abiellus vastavalt 16- ja 17-aastaselt, praeguseks on ta 23 aastat abielus olnud ja lapsi kokku 4. Pikaajaline suhe.

Minu teine töökaaslane abiellus 21-aastaselt, on siiani oma mehega koos, 3 last, praegu 46-aastane.

Ma pole mingist veidrast usulahust, et nii mitu näidet kohe pähe tuli. Töötan õpetajana, seega nii ma ise kui mu töökaaslased on kõrgharidusega, nutikad naised. Ja tõesti on palju pikaajalisi stabiilseid suhteid mu ümber, ehkki kindlasti meenuks sama palju vähemedukaid suhteid ka, kui tähelepanu sellele fokuseerida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Pikamaasuhe.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.