Esileht Koolilaps Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!

Postitas:

Laps läheb Viimsi Kooli esimesse klassi ja minu suureks üllatuseks puudub koolis pikapäevarühm! Ametlikult öeldes, pikapäevarühm toimub 13.00 – 14.00, mida ei saa kuidagi pikapäevarühma nime alla liigitada.
Kas tõesti on suur osa Viimsi emadest koduperenaised ja ülejäänutel tugivõrgustik, kes igapäevaselt oma lapsele kella kaheks kooli järgi saavad minna?
Või pole probleemi ja lasteaialaps peabki koheselt saama iseseisvaks indiviidiks, liueldes liikluses nagu miška ja keetma endale ise lõunaks suppi?
Kas tõesti pole pikapäevarühma vajadust esimese klassi lastele ja kas see ei ole elementaarne, et see oleks/on olemas?

+14
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 00:34; 30.08 18:00; 31.08 03:17; 03.09 07:05; 03.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elementaarne on siiski, et esimese klassi laps suudab iseseisvalt hakkama saada, mitte ei veeda tervet päeva koolis.

+26
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps läks VHK-sse ja seal on päevakeskus, kus lapsed pärast tunde koolimajas aega veeta saavad (ja vajadusel lisatoidukorra), mis töötab kuni 17.00. Keegi ei eelda, et algklassilapsed üksi mööda linna tuiavad.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 08:35; 30.08 14:00; 05.09 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse koolis on pikapäevarühm mõeldud ainult neile, kes koolibussi ootama peavad. Samas minu lapsele väga meeldis üksi või sõbrannadega kodus olla nii et sellest polnud probleemi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 09:04; 30.08 19:51; 31.08 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on kooliküpsuse üheks tunnuseks see, et laps suudab iseseisvalt kooli ja koju minna. Lasteaialaps tõesti üksinda liikuma ei peaks, aga koolilaps võiks seda küll osata. Minu esimese klassi laps hakkab Viimsist Tallinna kesklinna ja tagasi üksi koolis käima. Ja liiklebki nagu miška, sest seda on talle väikesest peale õpetatud.

Teine asi on aga söögiga. Haabneeme Koolis, ma tean, saavad oodet süüa küll kõik soovijad. Kas Viimsi Koolis siis tõesti sellist võimalust pole?

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju Viimsi. Muidugi on seal paljud kas koduperenaised, vaba graafikuga või palkavad hoidja. Viimsis ei ole ju vaeseid. Pikapäevarühm on rohkem selline proletariaadivärk, kes alles peale vabrikuvilet vabaks saab. Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis tegelikult 1. klassi laps peaks hakkama saama küll. Suppi ei peagi keetma, võib süüa võileibu või muud sellist külma suupistet näiteks. Ise koju hakkavad paari päevaga või nädala jooksul käima, kui mingi ülikeeruline tee pole, tavaliselt esimestel päevadel on keegi ikkagi last saatmas (paljud võtavad selleks ajaks puhkuse või on võimalik neil hoidja või usaldusväärne tuttav/sugulane appi võtta või graafikuga töötades saab teise tuttava klassikaaslase vanemaga kombineerida).

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 10:13; 30.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps väsib koolis nii ära, et ta peakski kohe peale tunde saama koju puhkama.
Pikapäevarühm, isegi kui seal mängitakse, venitab väikese lapse tööpäeva liiga pikaks.

See, et ta lasteaias terve päeva veetis, ei tähenda midagi – koolirütm on väikesele lapsele harjumatu ja õppetunnid palju väsitavamad ja pingelisemad kui lasteaia mängupäevad.
1. klassi laps peaks ikka peale tunde kohe koju minema.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elementaarne on, et koolilaps saab ise koju liigeldud ja mõned tunnid ka ise hakkama. Elementaarne ei ole, et laps veedab lisaks raskele koolipäevale veel ekstra aega kuskil koolimajas, mitte kodus puhates ja end maha laadides.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on see, et võiks olla, kuigi peab arvestama, et see EI OLE elementaarne, 1.klassi laps peaks hakkama ise hakkama saama ja on ju ette teada, et pikapäevarühm on võib olla ehk ainult pooltes koolides ja vastutus lapse minemise ja tulemise ja hakkamasaamise osas lasub ikkagi lapsevanemal, mitte koolil, vajadusel palkab lapsevanem hoidja. Teine asi on see, et kui meil pole õpetajaidki, siis kus kool seda personali peaks veel lisaks leidma? Millistest rahalistest vahenditest? Teiseks pole igas koolis selleks ruumegi, eriti seal, kus lapsed mitmes vahetuses käivad.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 11:48; 30.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäe koolis oli pikapäevarühm kolmeni. Minu laps käis seal söögi pärast. St sõi kell 14 ja tuli siis koju.
Tema jaoks oli koolis pikalt olemine väsitav. Koju oli paar peatust bussiga. Õppis nädalaga kojutuleku ära.
Paljudes Tallinna kesklinna koolides pole üldse pikapäeva rühma.
Minu teine laps käis Ristiku koolis ja seal polnud ka pikapäevarühma. Tuli päeval erivajadusega lapsega ise hakkama saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps väsib koolis nii ära, et ta peakski kohe peale tunde saama koju puhkama.
Pikapäevarühm, isegi kui seal mängitakse, venitab väikese lapse tööpäeva liiga pikaks.

VHK-s on päevakeskus mitme ruumiga nagu korter, kus soovijad saavad ka mati peal maas pikutada, mürada, või teises ruumis lauamänge mängida või kolmandas õpetaja käe all õppida. Lastele seal igatahes hirmsasti meeldib ja kui vaba tund juhtub olema, lipatakse alati sinna.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 08:35; 30.08 14:00; 05.09 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s on päevakeskus mitme ruumiga nagu korter, kus soovijad saavad ka mati peal maas pikutada, mürada, või teises ruumis lauamänge mängida või kolmandas õpetaja käe all õppida.

See on tasuline kool, kuhu igaüks ei pääse, eks neil ole ilmselt siis ka vahendeid, et enamat lastele pakkuda.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 10:13; 30.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat see on nüüd see põhjus, miks lasteaialaps võiks ka aeg-ajalt liikuda jalgsi või ühistranspordiga, mitte alati autoga uksest ukseni – et tal oleks kergem õppida ise koolist koju tulema. Hiljemalt koolieelsel suvel võiks ta õppida vähemalt võileibu tegema, tublimad suudaks ehk ka supisoojendamise või munapraadimisega toime tulla. Ja augustis, kui lasteaias puhkus läbi, võiks koolieeliku koju jätta, et ta saaks harjutada üksi kodus olemist. Ja siis polegi nii suur katastroof, kui pikapäevarühma pole või sinna ei mahu. (Jah, on ka selliseid koole, kus pikapäevarühm on küll olemas, aga kohtade arv on piiratud ja kes ees, see mees.)
Selleks aastaks paraku tagantjäreletarkus. Kui mõni lasteaialapse vanem siia lugema satub, võiks ta selle üle natuke mõelda.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kesklinna koolis sõidavad 1. klassi juntsud lasnamäelt, mustamäelt ja igaltpoolt mujal busside ja ümberistumistega nagu vanad kalad. Enamus kolab veel kõik koolivälised ringid ka läbi. Ja ei ole väga paljudel mingisugust turvavõrgustiku.
Muidugi see eeldab, et lastele on varakult liiklus selgeks õpetatud. Nüüd nv enne kooli on tsipa hilja ärgata küll.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enamuse jaoks polegi probleemi, et esimese klassi lapsed uitavad linnapeal ringi, liiklevad meie hullus liikluses, mis sest et autojuhtide mõtted mujal ja kihutavad ka silmad kinni üle ülekäiguradade, et polegi vahet, et 7-aastased kuni vanemate tööpäevani üksi, söögu aga võileibu ja pole hullu midagi.
Vot mina nii ei arva, ma räägin ESIMESEST klassist, kus lapsed on tulnud lasteaiast, neil on vaja harjuda väga paljude uute olukordade, nõudmiste ja iseseisvumisega. Jah see on elementaarne, et kool pakub vähemalt esimese klassi minejatele pikapäevarühma, mis töötaks kolme-neljani, kus on päevaplaan, lõunal süüakse, siis õpitakse vajadusel järgmiseks päevaks ja siis ongi ooteaeg, millal vanemad tulevad järgi. Ma ei arva, et kui ma võtan nelja ajal oma lapse pikapäevarühmast, tal on kõht sooja toitu täis ja järgmiseks päevaks koolis õpitud, et ta on kella neljaks väsinud – saabki ülejäänud aja kodus puhata.
Mis puutub Viimsi kooli – 13.15-14.00 on nn. pikapäevarühm, samal kellaajal on söömine ja täpselt samal kellaajal on ka huviringid – palun väga, kella kaheks olgu plats puhas!
Mu teine laps käis esimeses klassis Mustamäel, kus oli toimiv pikapäevarühm, mis kestis kella neljani, mina sain tööl käidud, neljast võtsin lapse ja saime rõõmsalt kogu õhtu koos veeta ja kooli rahulikult sisse elada.

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 00:34; 30.08 18:00; 31.08 03:17; 03.09 07:05; 03.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, meil pole paljudes koolides õpetajaidki klassi ette panna, kust kool need pikapäevaõpetajad küll võtaks, et see saaks elementaarne olla?

Ja nagu sulle öeldi, hakatakse lastele kõike harjutama juba varem, ei minda otse lasteaiast ju koolipinki. Minu laps käis iseseisvalt üle tee poes juba lasteaia viimases rühmas, samuti oli ta siis ka juba pikemalt üksinda kodus, tegi süüa. Kooli ja koolist koju tulime koos terve esimese õppeaasta, sest ta ei olnud varem valmis, aga ma ei pidanud küll kooli sellest vastutavaks.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 11:48; 30.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögi osas – kui laps sööb koolis sooja toitu ning õhtul perega korralikult, siis ei pea ka koolist tulles soe toit olema. Võileivad, müsli, kodujuust, kohupiim, puuviljad jms sobib väga hästi. Kui kodus on mikrolaine ahi, siis saab sellega ka eelmise päeva toitu soojendada.

Kui sa saaksid lapsele minna neljaks kooli järgi, siis järelikult jõuaksid u samal ajal koju. Lapsel jääks üksi olla 3-3,5 tundi. See ei ole ju üldse palju. Kuna jutt pole kesklinna koolist, siis pole see ise liikumine ka nii hirmus midagi.

Paar korda nädalas ju kindlasti ka mõni huviring, sõprade juurde saab minna või sõpru koju kutsuda.

Kas laps eelkoolis ei käinud, et kirjutad, et nüüd nii hirmsad muutused? Ise panin lapse just seepärast eelkooli, et esimeses klassis kõik juba tuttav oleks. Samuti hakkasime kevadel harjutama ka üksi koju tulemist. Jalutasin ainult poolele teele vastu jne

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 09:04; 30.08 19:51; 31.08 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see rohkem vanemate mõttes kinni, et laps ei saa hakkama. Mida rohkem seda välja näitate, seda rohkem ka laps kardab ning ei julgegi üksi liigelda. Pole kahju enda last küll kooli viia, kuid meie rajoonis hakkavad 1.klassi tunnid alles kell 11.00.
Mis muutuks, kui vanem käiks ka koolis lapsel järgi, sama probleem tekib 2.klassis uuesti, et laps ainult autoga kooli ning ei oska ikka bussiga sõita. Hädas on need inimesed, kes on last ainult autoga sõidutanud koguaeg. Mina viimased kaks aastat olen sõitnud bussiga, et laps oskaks bussiga sõita ning ei kardaks ja teaks oma kodu ümbruskonda.
Toidu osas, ma arvan, et iga 7.aastane oskab külmkapist eelmise päeva toitu võtta ning mikrolaineahju panna. Mina vähemalt kavatsen nii teha, et teen toidu eelmine päev valmis- laps soojendab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on see, et võiks olla, kuigi peab arvestama, et see EI OLE elementaarne, 1.klassi laps peaks hakkama ise hakkama saama ja on ju ette teada, et pikapäevarühm on võib olla ehk ainult pooltes koolides ja vastutus lapse minemise ja tulemise ja hakkamasaamise osas lasub ikkagi lapsevanemal, mitte koolil, vajadusel palkab lapsevanem hoidja. Teine asi on see, et kui meil pole õpetajaidki, siis kus kool seda personali peaks veel lisaks leidma? Millistest rahalistest vahenditest? Teiseks pole igas koolis selleks ruumegi, eriti seal, kus lapsed mitmes vahetuses käivad.

Terve suvi oli ju aega last harjutada või oli veel täna lasteaias ja nüüd avastasid, et laps läheb kooli?
Meie lapsed käivad maalt linna kooli , suvel sai teekond selgeks õpitud ja käivadki kahe bussiga kooli ja seda teisest koolipäevast peale. Kodus soojendavad eelmise päeva sööki, keedavad pelmeene või spagette, praevad muna, söövad kodujuustu või võileiba jms

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled juba terve Viimsi Facebooki grupi seda täis kirjutanud. H. R. Ütlen sulle veelkord nagu kümned inimesed juba seal teema all – ära kasvata oma last vati sees ja usalda teda veidi rohkem, ta saab päriselt ka need paar tundi üksi peale kooli hakkama.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 00:41; 31.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled juba terve Viimsi Facebooki grupi seda täis kirjutanud. H. R. Ütlen sulle veelkord nagu kümned inimesed juba seal teema all – ära kasvata oma last vati sees ja usalda teda veidi rohkem, ta saab päriselt ka need paar tundi üksi peale kooli hakkama.

Kahju, et meie ühiskonnas on enamuse jaoks normaalne saata esimese klassi laps kella 8-ks hommikul kooli ja õhtul 6-7 ajal alles ise koju jõuda. Minu arvutuste kohaselt oleks 7-aastane laps, kelle vanemad töötavad, üksi kokku 10 tundi päevas. Üks asi on lapse koolist koju tulemine, teine asi, et seal on vaja veel pikalt üksi olla.
Ma rõhutan veelkord, et rääkisin esimesest klassist, nii, et pole mõtet mulle mingi vatitupsulapse juttu ajada!

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 00:34; 30.08 18:00; 31.08 03:17; 03.09 07:05; 03.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled juba terve Viimsi Facebooki grupi seda täis kirjutanud. H. R. Ütlen sulle veelkord nagu kümned inimesed juba seal teema all – ära kasvata oma last vati sees ja usalda teda veidi rohkem, ta saab päriselt ka need paar tundi üksi peale kooli hakkama.

Kahju, et meie ühiskonnas on enamuse jaoks normaalne saata esimese klassi laps kella 8-ks hommikul kooli ja õhtul 6-7 ajal alles ise koju jõuda. Minu arvutuste kohaselt oleks 7-aastane laps, kelle vanemad töötavad, üksi kokku 10 tundi päevas. Üks asi on lapse koolist koju tulemine, teine asi, et seal on vaja veel pikalt üksi olla.

Ma rõhutan veelkord, et rääkisin esimesest klassist, nii, et pole mõtet mulle mingi vatitupsulapse juttu ajada!

Esimese klassi laps ongi piisavalt suur, et need mõned tunnid ilma vanemateta hakkama saada. Õige pea leiab ta koolist endale sõbrad kellega peale kooli teineteise pool mängimas käia. Mõni huviring ka juurde ja ongi aeg sisustatud. Omal ajal algklassides sai pidevalt klassikaaslastega teineteisel külas käia ja ainult ühel oli ema kodune ja kujutad sa ette, ei pannud me üksi kodus olles ei maja põlema ega jäänud auto alla. Ja me elasime siis Tallinna kesklinnas. Seega, kui sa leiad, et esimese klassi lapsele pole jõukohane Viimsi liiklus ega kodus lihtsama söögi valmistamine/eelmise päeva toidu soojendamine, siis paraku sa ikkagi kasvatad oma last vati sees.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 00:41; 31.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled juba terve Viimsi Facebooki grupi seda täis kirjutanud. H. R. Ütlen sulle veelkord nagu kümned inimesed juba seal teema all – ära kasvata oma last vati sees ja usalda teda veidi rohkem, ta saab päriselt ka need paar tundi üksi peale kooli hakkama.

Kahju, et meie ühiskonnas on enamuse jaoks normaalne saata esimese klassi laps kella 8-ks hommikul kooli ja õhtul 6-7 ajal alles ise koju jõuda. Minu arvutuste kohaselt oleks 7-aastane laps, kelle vanemad töötavad, üksi kokku 10 tundi päevas. Üks asi on lapse koolist koju tulemine, teine asi, et seal on vaja veel pikalt üksi olla.

Ma rõhutan veelkord, et rääkisin esimesest klassist, nii, et pole mõtet mulle mingi vatitupsulapse juttu ajada!

Su matemaatika on naljakas. Laps on ju koolis ka seega olenevalt tundide algusest jõuab koju millalgi 12.30-13.30. Ise ütlesid, et jõuaksid järgi kell 16 seega oleks laps üksi u 3 tundi. Kui ka jõuaksid 18, siis 5 tundi. Mis 10 tunnist sa räägid?

Teiseks ausalt öeldes suhteliselt nõme on oodata, et kool peaks oma (piiratud) ressurssidest leidma võimaluse, et kõik lapsed saaksid pikapäevarühma. Lõppkokkuvõttes tuleb see kellegi või millegi muu arvelt. Palun saa aru, et kool on haridusasutus. Kui sina ei julge oma last jätta üksi, siis on see sinu probleem mitte kogukonna. Leia lapsehoidja või korralda oma tööelu vastavalt ringi, mitte ära looda, et seda tehakse sinu eest.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 09:04; 30.08 19:51; 31.08 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see ka ebanormaalne, et pole pikapäevarühma. Selle olemasolu ei näitaks kuidagi, et laps poleks iseseisev vaid, et lapsel oleks võimalus olla sotsiaalne. Natuke vabam õhkkond, et oma klassikaaslastega pärast kooli suhelda ja vabalt mängida ja neid paremini tundma õppida, samas ikkagi täiskasvanu “pilgu all”, kes aitaks konflikte lahendada ja ehk annaks ka lisaks mõne tegevuse-idee.
Ma mäletan küll oma kooliajast (80ndatel), et pikapäevarühm oli äge. Sai igasugu pulli teha.

Kas Viimsi koolis ei ole mingit vanemate kogu, et see teema üles võtta ja ehk ühiselt midagi organiseerida? Kui leidub teisi lapsevanemaid, kes oleks huvitatud. Ehk kool lubaks ruume ja kuskilt leitaks ka inimene, kes selleks tegevuseks palgata (keegi, kellel noorteuhi, lasteaiakasvataja või ehk isegi õpetaja haridus, aga ei soovi näiteks tervet pikka päeva koolis töötada vaid sobikski pärastlõnane aeg ja mõni tund päevas – ja võibolla paar lisatundi nädalas, et lastele mõnd tegevust planeerida enne kui lapsed rühma tulevad)

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin suvel teadlikult selle nimel tööd, et laps saaks iseseisvalt liigeldud ja ka kodus söödud. I klassi lapse jaoks ei tohiks see küll kuidagi ülejõu või -mõistuse käia. Kui muidugi alles 30. augustil selle peale mõtlema hakata, siis võib ehmatus küll päris suur olla.
Minu meelest on pikk päev koolis lapse jaoks väga väsitav. Lasteaias oli puhkeaeg, koolis seda pole. Ole päev otsa selle melu sees ja siis veel igasugused ringid ning õhtul hakka veel kodutöid ka tegema. Mina pooldan, et lapsel on valikuvabadus. Kui tahab peale kooli kodus magada või lihtsalt vaikuses puhata, siis saab seda teha. Kui tahab mängida ja suhelda, on ka see võimalus olemas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis pole ka pikapäevarühma. Ruumipuudusel. Eelmine aasta oli laps esimeses klassis. Et aeg pärast kooli kuni meie töölt tulekuni venima ei hakkaks, käis pärast tunde ringides. 2 x nädalas oli kella 15st ujumine, nii et tuli koolist, tegi kodused tööd ära, siis läks ujumistrenni. Kord nädalas loovusring, see hakkas pärast tunde ja kestis mitu tundi, nii et ka sisustas päris pikalt aja ära. Meil õnneks nii ujula kui ka kool kodust jalutuskäigu kaugusel, nii et kuhugi eraldi viima ei pidanud.

Nii et otseselt pikapäevarühmast puudust ei tundnud. Esimesel koolinädalal käisin lapsel koolis vastas, siis hakkas ise käima. Alguses helistasin ja ütlesin, et nüüd on aeg ujuma minna, muidu ta ise oleks liiga vara sinna passima ja ootama juba läinud, siis hakkas juba paremini aega tajuma ja sai hakkama.

Kui pikapäevarühma võimalus ja pikemalt lapsele kooli vastu minemise võimalus puudub, siis lihtsalt laps saabki kiiremini iseseisvaks. Ei juhtu midagi hullu. Käisid pärast kooli sõpradega üksteisel külas, mõnikord koos pargis mängimas, mõnikord tahtiski seda pärast tunde kodus üksiolemise aega, vaatas multikaid ja oli niisama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse peaks kooli minnes olema oskama juba ise koolis minna, tulla, kodus hakkama saama. Minu lapsed on ka üksi kodus olnud lasteaia ajal. Õnn on elada väiksemas linnas, koolitee on ca 500 m ja klassikaaslased elavad lähedal. Seega käis laps ise juba eelkoolis.
Aga seda, et 7 laps ei saa üksi kodus hakkama – see on küll ülepaisutatud, ega siis terve suvi vanem koguaeg lapse kõrval ei olnud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapse kesklinnakoolis oli küll pikapäevarüm aga see oli nii mõttetult kallis, sama raha eest sai mitmes kooli huviringis käia peale tunde. Liiklemisega sai ise hakkama ja kodus söögiga ka. Mis supikeetmine? Teeb võileiba, kiirnuudleid või tortillarulli või soojendab mikros olemasolevat toitu. Pealegi hakkasid üsna varsti klassikaaslased külas käima ja tema neil.

Ära hulluks mine oma nunnutamisega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal ju teine suurem laps ka, siis saaks oma suuremat last väiksema kojutoomisel ja kodus supi soojendamisel abiks võtta. Aga eks lapsed on erinevad. Kui teemaalgataja laps üksinda hakkama ei saa või selle üksi olemise ajal pahandusi teeks, siis tuleks lapsehoidja palgata. Pensionärist vanaema kandidaate on ehk naabruskonnas olemas, võib-olla piisab mõnest nädalast, kui emal süda maha rahuneb ja lubab lapsel iseseisev olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsi osas olen kuulnud, et seal väga halb koolitransport, kas see on ikka nii?
Aga need , kes kiidavad oma pisikesi lapsi hommikuti Tallinnas liiklemas. Kas te reaalselt ka teate, millist olelusvõitlust teie lapsed sageli ühistranspordis peavad, sel ajal kui teie oma soojas autos istute.
Kohutavalt kurb on näha bussi mitte mahtuvaid, maha jäävaid lapsi. Lapsed võiksid ikka käia kodulähedases koolis või siis võiks algkoolis minna kooli koos vanemaga ( st. vanem läheb ka bussiga, et aru saada , mis last ootab).
Jutt muidugi Tallinnas.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!