Esileht Koolilaps Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!

Postitas:

Viimsi osas olen kuulnud, et seal väga halb koolitransport, kas see on ikka nii?

Aga need , kes kiidavad oma pisikesi lapsi hommikuti Tallinnas liiklemas. Kas te reaalselt ka teate, millist olelusvõitlust teie lapsed sageli ühistranspordis peavad, sel ajal kui teie oma soojas autos istute.

Kohutavalt kurb on näha bussi mitte mahtuvaid, maha jäävaid lapsi. Lapsed võiksid ikka käia kodulähedases koolis või siis võiks algkoolis minna kooli koos vanemaga ( st. vanem läheb ka bussiga, et aru saada , mis last ootab).

Jutt muidugi Tallinnas.

Viimsis on suurepärane koolitransport – igast suunast tulevad kooli jalgrattateed. Valdav enamik lapsi elab koolist mõnesaja meetri kuni mõne kilomeetri kaugusel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled juba terve Viimsi Facebooki grupi seda täis kirjutanud. H. R. Ütlen sulle veelkord nagu kümned inimesed juba seal teema all – ära kasvata oma last vati sees ja usalda teda veidi rohkem, ta saab päriselt ka need paar tundi üksi peale kooli hakkama.

Kahju, et meie ühiskonnas on enamuse jaoks normaalne saata esimese klassi laps kella 8-ks hommikul kooli ja õhtul 6-7 ajal alles ise koju jõuda. Minu arvutuste kohaselt oleks 7-aastane laps, kelle vanemad töötavad, üksi kokku 10 tundi päevas. Üks asi on lapse koolist koju tulemine, teine asi, et seal on vaja veel pikalt üksi olla.

Ma rõhutan veelkord, et rääkisin esimesest klassist, nii, et pole mõtet mulle mingi vatitupsulapse juttu ajada!

Su matemaatika on naljakas. Laps on ju koolis ka seega olenevalt tundide algusest jõuab koju millalgi 12.30-13.30. Ise ütlesid, et jõuaksid järgi kell 16 seega oleks laps üksi u 3 tundi. Kui ka jõuaksid 18, siis 5 tundi. Mis 10 tunnist sa räägid?

Teiseks ausalt öeldes suhteliselt nõme on oodata, et kool peaks oma (piiratud) ressurssidest leidma võimaluse, et kõik lapsed saaksid pikapäevarühma. Lõppkokkuvõttes tuleb see kellegi või millegi muu arvelt. Palun saa aru, et kool on haridusasutus. Kui sina ei julge oma last jätta üksi, siis on see sinu probleem mitte kogukonna. Leia lapsehoidja või korralda oma tööelu vastavalt ringi, mitte ära looda, et seda tehakse sinu eest.

Pikapäeva rühm meie koolis on tasuline, minu laps jääb terveks päevaks linna kooli, pärast veel trenni. Õpib ise õppima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see ka ebanormaalne, et pole pikapäevarühma. Selle olemasolu ei näitaks kuidagi, et laps poleks iseseisev vaid, et lapsel oleks võimalus olla sotsiaalne. Natuke vabam õhkkond, et oma klassikaaslastega pärast kooli suhelda ja vabalt mängida ja neid paremini tundma õppida, samas ikkagi täiskasvanu “pilgu all”, kes aitaks konflikte lahendada ja ehk annaks ka lisaks mõne tegevuse-idee.

Ma mäletan küll oma kooliajast (80ndatel), et pikapäevarühm oli äge. Sai igasugu pulli teha.

Kas Viimsi koolis ei ole mingit vanemate kogu, et see teema üles võtta ja ehk ühiselt midagi organiseerida? Kui leidub teisi lapsevanemaid, kes oleks huvitatud. Ehk kool lubaks ruume ja kuskilt leitaks ka inimene, kes selleks tegevuseks palgata (keegi, kellel noorteuhi, lasteaiakasvataja või ehk isegi õpetaja haridus, aga ei soovi näiteks tervet pikka päeva koolis töötada vaid sobikski pärastlõnane aeg ja mõni tund päevas – ja võibolla paar lisatundi nädalas, et lastele mõnd tegevust planeerida enne kui lapsed rühma tulevad)

Aitäh toetuse, mõistuse ja ettepaneku eest!
Just seda näen minagi, et pikapäevarühm töötaks toimiva tugikeskusena just väikelastele, kus on kindel päevaplaan ja tegevused ning suunamine täiskasvanu poolt – seda ikka selleks, et nad kohe 7 aastaselt ei hulguks terve päev tegevusetult või ei istu kodus nii kaua kui vanemad koju jõuavad, vaid nutitelefonides jne.
Täna sain teada, et üks lapsevanem, kelle laps esimeses klassis alustama pidi, otsustas oma lapse Tallinna kooli üle viia, kus olemas toimiv pikapäevarühm. Nii, et vajadus selle järgi on tegelikult reaalselt olemas ja puudutab paljusi, kuid hukkamõistu ja halvustavate kommentaaride tõttu, loobuvad nad teemat tõstatamast ja avalikult kommenteerimast!

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 00:34; 30.08 18:00; 31.08 03:17; 03.09 07:05; 03.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik rõhuvad siin sellele, et laps peaks oskama liigelda ja saama kodus üksi ise hakkama, aga meil nt oli pikapäevarühma vajadus just selleks, et oleks, kus veeta koolitundide lõpu ja huviringi alguse vahele jäävad paar tundi. mõistlik ju oleks, kui laps saaks selle vahepealse aja jooksul oma kodused tööd tehtud, mitte ei peaks hakkama õhtul kodus pärast trenni või muusikakooli sellega tegelema. koju minek oleks olnud üsna mõttetu, sest siis oleks aeg kulunud minekule, kuna kool on kodunt 1,5 km ja ainus variant on mminna jala (jah, tln linnas, kodukool). meil õnneks oli ja on ka praegu pikapäevarühm.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 08:40; 03.09 09:24; 05.09 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik rõhuvad siin sellele, et laps peaks oskama liigelda ja saama kodus üksi ise hakkama, aga meil nt oli pikapäevarühma vajadus just selleks, et oleks, kus veeta koolitundide lõpu ja huviringi alguse vahele jäävad paar tundi. mõistlik ju oleks, kui laps saaks selle vahepealse aja jooksul oma kodused tööd tehtud, mitte ei peaks hakkama õhtul kodus pärast trenni või muusikakooli sellega tegelema. koju minek oleks olnud üsna mõttetu, sest siis oleks aeg kulunud minekule, kuna kool on kodunt 1,5 km ja ainus variant on mminna jala (jah, tln linnas, kodukool). meil õnneks oli ja on ka praegu pikapäevarühm.

Meil oli sarnane olukord, et muusikakool kõrvalmajas ja kodu 1,5km. Pikapäevarühm on meie koolis vaid 1.-2. klassi õpilastele, aga nad lubasid erandkorras mu mitu klassi vanemal lapsel ka sinna jääda ja õppida järgmiseks päevaks. Kooli peatse ümberehitusega peaks tekkima korralik suur raamatukogu, kus saavad aega parajaks teha ka vanemate klasside õpilased, aga tookord polnud muud kohta kui pikapäevarühm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli peatse ümberehitusega peaks tekkima korralik suur raamatukogu, kus saavad aega parajaks teha ka vanemate klasside õpilased,

meil on küll raamatukogu, aga see suletakse paraku 14:30. tihtipeale lapsel lõppesid selleks ajaks alles tunnid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 08:40; 03.09 09:24; 05.09 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peetri koolis on pikapäevarühm kella 17.30-ni!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 00:34; 30.08 18:00; 31.08 03:17; 03.09 07:05; 03.09 21:45;
To report this post you need to login first.

Väga võimas, et enamus lapsi on nii iseseisvad! Kesklinna erakoolist meenub 3.kl poiss, keda ema Mustamäelt iga-jumala-poole viis ja tõi. Samuti 11a poiss, kes ei sõida ühistranspordiga üldse ( elab linnast väljas). Olge õnnelikud!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse murest aru. Pikapäevarühm ei ole tasuta lastehoid, kus su last toidetakse ja tegeldakse ja kust sa ta kell 17 rõõmsalt saad üles noppida. Iga normaalne laps, kelle vanemal pole võimalust lõunapausil taksot sõita, peaks olema õpetatud ise koju saama ja enda eest paar tundi hoolitsema. Vabandan negatiivsuse pärast, aga said lapse, siis mõtle oma logistika paremini läbi. Kui panid lapse liiga kaugele kooli, siis koli lähemale või otsi keegi teda peale tunde koju tarima. Meil on laps ka tunnikese pikapäevarühmas, sest ta saab seal ära õppida ja teistega suhelda, aga ma ei eelda, et kool peaks peale õppetöö lõppu veel mu lapse järele vaatama, kuni mul on aega talle järele tulla.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei eelda, et kool peaks peale õppetöö lõppu veel mu lapse järele vaatama, kuni mul on aega talle järele tulla.

Katsetega koolides on lapsi üle linna ja naabervaldadestki. Keegi ei eelda, et nad kõrvaltänavasse koliksid või algklassilapsed üksi seiklema saadaks ja kõik sellised koolid pakuvad pikapäevarühma võimalust kuni klassikalise tööpäeva lõpuni.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 08:35; 30.08 14:00; 05.09 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikapäevarühm ei ole tasuta lastehoid, kus su last toidetakse ja tegeldakse ja kust sa ta kell 17 rõõmsalt saad üles noppida.

harva on pikapäevarühm vanema jaoks tasuta, nii et seda ei ole keegi eeldanud ega selle üle kurtnud, et pika päeva eest maksta tuleb. küsimus on selle olemasolus ja seda vajadust on minu meelest küll raske kahtluse alla seada. õnneks on ka kooli(pidaja)d reeglina samal seisukohal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 08:40; 03.09 09:24; 05.09 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudes koolides pole lihtsalt vabu ruume/õpetajaid, et pikapäevarühma avada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie maakoolis ei ole ka pikapäevarühma. Isegi mitte sellist paaritunnist keset päeva. Põhjuseks samuti õpetajate ja ruumide puudus ning ka vähene huvi. Meil on vähe lapsi, kes bussiga liiguks, enamik elab alevikus. Aga neil bussiga liikujatel on probleem, sest vahel on bussi vaja mitu tundi oodata ja tahaks kodutöid teha, aga kirjutada pole eriti kuskil, ainult pimedas garderoobis põlve otsas. Või siis minna parki ja seal põlve otsas kirjutada. Vahepeal aetakse koolimajast ära ka neid, kui tunnid läbi.
Meie elame koolimaja lähedal, aga mulle meeldiks ka, kui laps oleks koolis kauem ja teeks seal kodutöö ära ja ma peaks õhtul vaid kontrollima. Ta on teist aastat koolis ja ei ole veel käppa saanud, et kohe ära teeks koolitööd. Unustab end mängima või telekat vaatama. Isegi süüa unustab vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Pikapäevarühm esimeses klassis puudub!