Esileht Koolilaps Pikapäevarühm tänapäeval

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Pikapäevarühm tänapäeval

Postitas:
Kägu

Kas Eestis praegu ka koolides selline asi eksisteerib nagu pikapäevarühm? Kuidas seda tänapäeval kutsutakse ja mida seal tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

JAH, Tartus on see ikka pikapäeva nime all. Kuid see töötab vaid esimestele klassidele. Kui tunnid läbi saavad, käivad õues, söövad ja peagi ongi aeg koju minna. Minu arust õppimist küll ei toimu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsutakse pikapäevarühmaks ehk lühendatult pikapäevaks ( “Ma käin pikapäevas”). Meile lähimas väikelinna koolis on pikapäevarühm algklassiõpilastele, kes ei ela linnas sees.

Minu laps on preagu kolmandas klassis ja on algusest peale pikapäevarühma kasutanud. Ta saab seal veeta tundide lõpu huviringi vahelise aja või siis huviringi lõpu ja koolibussi vahelise aja. Pikapäevarühmas on mängusajad (klotsid jne), millega lapsed mängivad, paberid-pliiatsid joonistamiseks, värvimise töölehed. Sööklas pakutakse pikapäevarühma lastele lisasöögikorda ehk nn. pikapäevasööki (see on kergem kui koolilõuna, näit. kartulisalat vms.). Sageli ta ka teeb pikapäevarühmas ära kodused ülesanded, et kodus ei peaks õppima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna lähivald. Meil on ainult 1. klassis ja ühe tunni jooksul pärast tundide lõppu. Ainult neile, kes ootavad huviringi või valla bussi. Tasuta. Õppisid nad seal küll, kui midagi õppida oli. Oma õpetaja või abiõpetaja valvas. Kui õppida polnud, mängisid lauamänge vmt. Lõunasöögi saab koolist lisaks osta olenemata sellest, kas laps jäi sinna “pikka päeva” või mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie väikeses asulas on tasuta pikapäevarühm kõigile soovijatele, enamasti seal algklassilapsed siiski. Mängivad, käivad õues, saavad õhtuoote (kergem eine), vanemate avalduse alusel peavad ka kodused tööd ära õppima seal. Kuna koolis või lähedalolevas noortekeskuses toimuvad ka huviringid, siis pikapäevaõpetaja aitab väiksemaid lapsi õigel ajal ringidesse liikuma hakata ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tln ülerahvastud põhikoolis oli/on pikapäevarühm, aga eelkõige esimeste klasside õpilastele.

Mulle (ja mu õues mängida armastavale lapsele) meeldis, et esimene tund oli õuetund. kooli poolt vaadatuna ilmselt osalt ka ülerahvastatusest tulenevalt klassiruumi puuduse tõttu. Tegelikult õues võisid olla ka vanemad lapsed, kui neil tundi polnud. Meeldis see väiksematele, et sai veidi vanematega koos olla ja näiteks 2-3 klassi lastele andis see tegevust  kuni mõnele koolis, mujal algavale huviringini/trrennini ja pikapäevarühma söögini ehk sai pealelõunat ka soovi korral sooja sööki (tasuline). Sellega kadus paljudel ära mure, et kuidas ja mida laps sööb vahepeal (eriti kui trennid, huviala ringid), kui koolilõuna 9-10 ajal ära oli.

Idee järgi pikapeävarühmas ka õpiti peale lõunasööki, aga kuna ülerahvastatud, siis pidid ise leidma “aja /koha”, kus istudes õppida said ja pidi suutma suurema mürafooni taustal õppida. Minu laps suutis, mõni mitte ning veetis siis selle aja vabamas tegevuses (lauamängud, joonistamine, ehk siiski ka mingid mängud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti Tallinna lähivald.

Pikapäevarühm oli mõeldud 1. – 5. kl lastele. Tasuta.

Soojade ilmadega käidi õues. Kes soovis, see tegi koduseid ülesandeid, osad mängisid lauamänge või joonistasid . Oli võimalus süüa pikapäevasööki (väikese tasu eest).

Mulle sobis see hästi. Lapsed sõid sooja sööki ja tegelesid millegagi, ei vaadanud ekraani.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame Tallinnas, lapsed erinevates koolides ja mõlemad käisid 1.-3.klassini ka pikapäevarühmas.

Ühe koolis olid need tasulised, teise koolis tasuta, pikapäevarühmatoidu eest tasusid vanemad eraldi. Pärast tundide lõppu veedeti natuke aega pikapäevarühmakasvatajaga, söödi toit, mängiti lauamänge või käidi õues, ja siis õpiti. Kui vanemad lõpetasid töö, said nad oma lapse koolist kätte. Väga mugav, laps oli valvatud, saanud sooja sööki ja õppetükid ära teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Pikapäevarühm tänapäeval