Esileht Pereelu ja suhted pikast suhtest lahku

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )

Teema: pikast suhtest lahku

Postitas:
Kägu

Imelik mõttekäik! Miks ei tohi kirjutada foorumisse ja miks ei tohi arutleda sõbrannadega? Miks ei tohi kirjutada päevikusse? Ja, miks tohib seda kõike teha alles siis, kui on üle saadud?

On sul miski loogiline selgitus ka, miks peaks täpselt vastupidiselt käituma sellele, mida tegelikult asjatundjad-spetsialistid sellistel puhkudel soovitavad?

Oma kogemus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et peaks end nagu veel rohkem hulluks ajama, kui juba oled selles olukorras? Loodan, et TA nii lolle soovitusi kuulda ei võta. Siin on paar inimest, kes üldse ei saa aru, mida räägivad.

No ma ei saanud jätkuvalt aru, miks AD tagasilanguses süüdi on ja miks just sõpradega tsill aitab.
Ma ei osanud sõnastada, point oli see, et ükskõik, mis tegevus. A la tootev töö. Mitte kindlasti laua ääres istumine ja sel teemal pikalt vestlemine. Ma pole küll olnud pikas suhtes ja ma ei oska öelda, mis on õige selles olukorras, aga ma arvan, et mitte sel teemal vestlemine ja istuma jäämine. Pigem tegevused, uued inimesed.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks just sõpradega tsill aitab. Ma ei osanud sõnastada, point oli see, et ükskõik, mis tegevus. A la tootev töö. Mitte kindlasti laua ääres istumine ja sel teemal pikalt vestlemine. Ma pole küll olnud pikas suhtes ja ma ei oska öelda, mis on õige selles olukorras, aga ma arvan, et mitte sel teemal vestlemine ja istuma jäämine. Pigem tegevused, uued inimesed.

Äkki sellepärast, et lahku minnes tuleb lein läbi elada ja läbi töötada? Mitte ignoreerida seda ja teha nägu, nagu polekski olnud.

Ja jutt käib pikaajalise suhte katkemisest, mitte suvalise onuga suhtemisest, kellega käidi läbi lühikest aega. Läbielamise protsess on sel puhul ikka hoopis teistsugune. Mida pikem suhe oli, seda aeglasemalt toimub ülesaamine.

Ja oma ebaadekvaatset kogemust ei tohiks teistele inimestele sedasi soovitada. Iga spetsialist-terapeut annab sinu omadele täpselt vastupidised soovitused.

Mitte kunagi, mitte mingis olukorras ei anna alamagamine head tulemust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellises olukorras kus sa môtled ainult exile ei suuda ma teistest meestest môeldagi.Tahaks lih.sôbrannasi kes mu kodust välja veaks.Soomes mul pole enam kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sinu kirjast pisarates,aitäh sa aitad juba väga palju:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin suhtes 20 aastat ja uue kaaslase leidmine hetkel ei viiks kuhugi,sest hakkaksin uuelt otsima sarnaiseid jooni mis olid exil.Samas ei ole ma ka väga julge inimene,et käia kohtingutel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole soomes sôbrannasi ja olen proovinud korra juua aga järgmine päev oli tunne kaks korda hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin suhtes 20 aastat ja uue kaaslase leidmine hetkel ei viiks kuhugi,sest hakkaksin uuelt otsima sarnaiseid jooni mis olid exil.Samas ei ole ma ka väga julge inimene,et käia kohtingutel.

Mõistlik. Paar aastat peaks üksi elama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loeksin nagu oma kirja, jäta siia oma meil, et saaksin kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellises olukorras kus sa môtled ainult exile ei suuda ma teistest meestest môeldagi.Tahaks lih.sôbrannasi kes mu kodust välja veaks.Soomes mul pole enam kedagi.

Elan ka Soomes ja elasin lahkumineku 1.5 aastat tagasi üle, ehk saab kuidagi sinuga kontakti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alles lahku läinud ja tunne on kuradima julm ja raske ,tundub et ei suuda selle olukorraga kuidagi toime tulla.Keskendun pidevalt mida ex teeb ja kas tal on uus naine jne.Kahjuks on see mõjutanud ka minu söömist ja und.Kas siin on keegi ,kellel on täpselt sama mure ja tahaks omale saatusekaaslast?Saaksime jagada oma muresi ja rôôme,sest jagatud mure on kergem.Kahjuks minul ei ole selliseid sôbrannasi, kes saaks aru ja môistaks.

Kuidas sinuga kontakti saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sellepärast, et lahku minnes tuleb lein läbi elada ja läbi töötada? Mitte ignoreerida seda ja teha nägu, nagu polekski olnud.

Ja jutt käib pikaajalise suhte katkemisest, mitte suvalise onuga suhtemisest, kellega käidi läbi lühikest aega. Läbielamise protsess on sel puhul ikka hoopis teistsugune. Mida pikem suhe oli, seda aeglasemalt toimub ülesaamine.

Ja oma ebaadekvaatset kogemust ei tohiks teistele inimestele sedasi soovitada. Iga spetsialist-terapeut annab sinu omadele täpselt vastupidised soovitused.

Mitte kunagi, mitte mingis olukorras ei anna alamagamine head tulemust.

”Solitude in grief is both necessary and healing. If you are someone who avoids solitude, however, through constant distraction, busyness, or attachment to others, you may be avoiding your normal, necessary pain”

Samas leiab artikleid nii selle kohta, miks on vaja sõpru leinaetapi läbimiseks ja miks mõnel pole. Kui sa oled vahel lugenud perekooli, siis siin on naisi, kes on matnud oma mehe, ema või lapse. Ja mõni neist on öelnud, kuidas absoluutselt ei soovinud mingit tuge ega küsimustele vastamist jms.

Mis puutub minusse, siis ma olen teinud mõlemat, nii leinanud suhteid üksi kui sõpradega ja olen leidnud, et minu jaoks üksi on just sobiv olnud. Ja tõepoolest, lähtudes suhetest, mul ei ole olnud pikaajalise suhte kogemust, aga ma olen olnud armunud ikka oma elu jooksul ja ikkagi olen teinud läbi leinaetapid. Mis puutub alamagamisse, siis tõepoolest, see on vale, nõustun, kuid kui öelda tootev töö, siis samamoodi võetakse literally. Tegelikult lihtsalt ei mõtle selle peale, aga ei mõtle, kui teed midagi, mitte niisama olles.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma olen täitsa seda meelt, et vähemalt pikas suhtes koheselt asjad tuleb ära teha. Nt mees petab, siis kohe tuleb talle oma emotsioonid välja öelda või vähemalt otse küsida rahulikult, aga miks sa nii tegid, mitte mõelda, et kas viga oli minus, kas olin liiga kole vms või hüsteeritseda, karjuda, sõimata, kriipida autot vms. Sest pärast on võimalik seda kõike teha, aga enne tuleb vastused saada. Ma olen sellisel seisukohal, et eriti mehed näevad naist nõrgana, siis nad ei ütle ausalt välja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma olen täitsa seda meelt, et vähemalt pikas suhtes koheselt asjad tuleb ära teha. Nt mees petab, siis kohe tuleb talle oma emotsioonid välja öelda või vähemalt otse küsida rahulikult, aga miks sa nii tegid, mitte mõelda, et kas viga oli minus, kas olin liiga kole vms või hüsteeritseda, karjuda, sõimata, kriipida autot vms. Sest pärast on võimalik seda kõike teha, aga enne tuleb vastused saada. Ma olen sellisel seisukohal, et eriti mehed näevad naist nõrgana, siis nad ei ütle ausalt välja.

Ahh? Ilmselgelt ei süüdista naine selles iseennast ja karjub kõik mehele välja. Kes nii loll on, et mehe petmise süü enda peale võtab? Peab ikka madala enesehinnanguga olema, et üldse nii mõelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahh? Ilmselgelt ei süüdista naine selles iseennast ja karjub kõik mehele välja. Kes nii loll on, et mehe petmise süü enda peale võtab? Peab ikka madala enesehinnanguga olema, et üldse nii mõelda.

Aga milleks karjuda? Vastupidi, kõrgema enesehinnanguga just tahaks teada ,madala enesehinnanguga süüdistatakse ennast. Kuid… sõbrannad ja sõbrad kipuvad ikka valima oma sõbranna ja sõbra poolt, teda taevani kiitma ja igasuguseid rumalusi rääkima, et lähme nüüd peole ja otsime mehe jne, lein tuleks just läbi teha. Ma olen just nt seda meelt, et kui inimesel on depressioon (räägime eelpool ADst), siis ma just pooldan, et inimene puhkab, magab, on voodis ja alles siis, kui parem, siis tegutseb. Miks? Sest keha annab märku: puhka! Keha ei ütle: mine ja tee.

Palju lihtsam on teha üks rahulik vestlus petjaga, süüdistamata, lihtsalt küsides, nii saab vähemalt rahu teha, mitte asju aknast välja visates ja sõbrannadega juues… ma arvan nii. See ainult minu arvamus, ei pretendeerigi tõele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti on mul rumal veendumus, et pikas suhtes on lihtsam lahku minna kui lühikesest. Miks? Sellepärast, et teist inimest on nö ”ekspluateeritud”, temast on saadud, mis saada taheti, temaga on oldud, ta on sind heaks kiitnud, sind valideerinud, võib-olla isegi sinuga lapsed saanud või sinuga abiellunud. See juba on märk, et ilmselt on kõrge enesehinnang. Sest sind on valideeritud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet, kui mõni siin uhkustab oma elukogemusega, siis vahest tuleks just kuulata selliseid nagu mina, kes on tulnud läbi tule ja vee terve elu ja ikkagi suht normaalne inimene, mitte parim, aga arvestades kõike, oskan analüüsida väga paljusid asju.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju lihtsam on teha üks rahulik vestlus petjaga, süüdistamata, lihtsalt küsides, nii saab vähemalt rahu teha, mitte asju aknast välja visates ja sõbrannadega juues… ma arvan nii. See ainult minu arvamus, ei pretendeerigi tõele.

Sa ikka ise oled nii teinud, eks, mitte ei targuta siin niisama? Puhtalt oma kogemusest räägid ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju lihtsam on teha üks rahulik vestlus petjaga, süüdistamata, lihtsalt küsides, nii saab vähemalt rahu teha, mitte asju aknast välja visates ja sõbrannadega juues… ma arvan nii. See ainult minu arvamus, ei pretendeerigi tõele.

Sa ikka ise oled nii teinud, eks, mitte ei targuta siin niisama? Puhtalt oma kogemusest räägid ju?

Mitte päris, kuid ma olen olnud terve elu ise külge lööja ja korvi saaja ja alati küsinud ka miks. Kui mind petetaks, käituks samamoodi. Pole see petmise kohta küsimine õudsem kui poolvõõrastelt korvi saada. Mõni muutub inceliks, teine aga mitte. Mõte oli selles, et pk tihti loeb, kuidas pole naist/meest jne… kindlasti mõni muutub kummaliseks, aga mõni hoopis areneb inimesena.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas teisel on sõbrad, lapsed, elu käib jne, ikka kibestub. Mul pole peaaegu midagi ja ikka rõõmus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte päris, kuid ma olen olnud terve elu ise külge lööja ja korvi saaja ja alati küsinud ka miks. Kui mind petetaks, käituks samamoodi. Pole see petmise kohta küsimine õudsem kui poolvõõrastelt korvi saada. Mõni muutub inceliks, teine aga mitte. Mõte oli selles, et pk tihti loeb, kuidas pole naist/meest jne… kindlasti mõni muutub kummaliseks, aga mõni hoopis areneb inimesena.

Kui sind pole petetud, siis oled sa ainult teoreetik ja pole mõtet sõna üldse võtta.

Mismõttes korvi saaja? Mind pole ükski mees elus jätnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sind pole petetud, siis oled sa ainult teoreetik ja pole mõtet sõna üldse võtta.

Mismõttes korvi saaja? Mind pole ükski mees elus jätnud.

Ja ma võin ju teoreetik olla, aga mul on kindlasti sõnaõigus ja lisaks olen igat korvi saamist raskelt üle elanud, see paneb ikka põntsu enesehinnangule, vähemalt mina olen nii tundnud ja ometi olen sellest välja tulnud ja sellepärast julgustan ka teisi.

Väga tore, et sind pole ükski mees kunagi jätnud, ma ei tea, mida muud öelda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lisaks olen igat korvi saamist raskelt üle elanud, see paneb ikka põntsu enesehinnangule, vähemalt mina olen nii tundnud ja ometi olen sellest välja tulnud ja sellepärast julgustan ka teisi.

Misasja. Sa võrdled mingit korvi saamist suhte lõpuga? Tule taevas appi. Oled tõesti alles lapsekingades oma elust arusaamisega. Korvi saamine on väike mossitus, suhte lõpp on kui kalli inimese suremine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja. Sa võrdled mingit korvi saamist suhte lõpuga? Tule taevas appi. Oled tõesti alles lapsekingades oma elust arusaamisega. Korvi saamine on väike mossitus, suhte lõpp on kui kalli inimese suremine.

Ma küll nõus pole. Olles matnud oktoboris lähedase, kes oli minu elu üks suuremaid armastusi, pole nõus. Leinasin, nutsin, trampisin jalgu ja umbes 3 nädalaga läks märgatavalt kergemaks. Siiani muidugi käin iga nädal haual, kuid see lein ei ole võrreldav sellega, mis okt-nov.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti olen armunud olnud mitmeid kordi elu jooksul, iga kord tundsin end alaväärtuslikuna, kehvemana, prügina. See pole see validatsioon, mida saadakse, kui vähemalt sind valitakse oma lapse emaks/isaks, sinu kätt palutakse vms. Nii et…. ma olen täiesti üksi saanud terve elu hakkama.

Samas mõni inimene, ka pikaaegses suhtes, ei saa iial sama emotsionaalseks kui mina olen. Mina olen oma suguvõsast KÕIGE emotsionaalsem inimene, teised on täiesti teistsugused. Perekoolis oli ka üks, kes iga filmi peale hakkab nutma, mina olen samasugune, et pisar kisub kohe. Tean inimesi, kes ei saa nutta (nagu Amber Heard vist?), paljud mu oma sugulased siusked.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen, hikikomori, kuid äärmiselt emotsionaale. Samas sina oled sotsiaalne liblikas ja nagu aru saan, tõmbad mehi kärbsepaberiga ja väheemotsionaalne. Jood ja jälle trallid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lihtsam on teha üks rahulik vestlus petjaga, süüdistamata, lihtsalt küsides, nii saab vähemalt rahu teha, mitte asju aknast välja visates ja sõbrannadega juues… ma arvan nii.

Nii võib teada saada, et sa olid nii vilets, suhe enam  ei pakkunud õnne, et seepärast pettiski. Siis oled nagu 2 korda lüüa saanud. Esiteks petmine. Teiseks teada saamine, et oled nii halb.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti on mul rumal veendumus, et pikas suhtes on lihtsam lahku minna kui lühikesest. Miks? Sellepärast, et teist inimest on nö ”ekspluateeritud”, temast on saadud, mis saada taheti, temaga on oldud, ta on sind heaks kiitnud, sind valideerinud, võib-olla isegi sinuga lapsed saanud või sinuga abiellunud. See juba on märk, et ilmselt on kõrge enesehinnang. Sest sind on valideeritud.

Vabandust, aga mis mõttes mees on mind “valideerinud”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alles lahku läinud ja tunne on kuradima julm ja raske ,tundub et ei suuda selle olukorraga kuidagi toime tulla.Keskendun pidevalt mida ex teeb ja kas tal on uus naine jne.Kahjuks on see mõjutanud ka minu söömist ja und.Kas siin on keegi ,kellel on täpselt sama mure ja tahaks omale saatusekaaslast?Saaksime jagada oma muresi ja rôôme,sest jagatud mure on kergem.Kahjuks minul ei ole selliseid sôbrannasi, kes saaks aru ja môistaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi palju siin kirjutatakse ülearust juttu ja vaevalt see teemaalgatajat kuidagi moodi hetkel aitaks!

Tulnud välja väga raskest pikaaja suhtest siis see tunne ja enese leidmime on üks väga pikk paranemise protsess. Hetkel võitlen väga palju iseenda tunnete ja mõtetega. Aga usun saame teineteisele toeks olla. Olen sulle kirjutanud siia, et kuidas sinuga ühendust saada. Asun ka Soomes!

Ehk saad kuidagi mulle oma kontakti anda.

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )


Esileht Pereelu ja suhted pikast suhtest lahku