Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pikk haigusleht ja tööandja

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Pikk haigusleht ja tööandja

Postitas:

Tervisega seotud probleemide tõttu perearst soovitab mul minna haiguslehele paariks kuuks. Ma ei ole veel andnud sellest teada oma tööandjale, sest kardan, et äkki tal tuleb soovi mind selle eest vallandada. Millised on tema õigused töötaja suhtes, kes läheb nii kauaks haiguslehele?

Veel huvitab, kas uus, potentsiaalne tööandja võib sellest teada saada, et ma olen eelnevalt nii pikalt haiguslehel olnud? Kas see võib tekitada temas ebausaldust sellise töötaja vastu?

Ja kolmandaks sooviks teada, kas tööandjatel on võimalik näha, milliseid ravimeid on minule väljakirjutatud arstide poolt? Tegemist on siis antidepressantidega.

Olen väga tänulik info eest.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ette teatama ei pea, lähed kui lähed. Oled, kaua sul vaja olla on. Kommenteerima ka ei pea, mis haigus. Kust peaks tööandja nägema, mis rohud sul on? Normaalne tööandja saab aru olukorra ajutisusest ega hakka paanitsema/vallandama/riidlema. Olukord on ajutine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käesoleva postituse najal tööandja saab jah, otsuseid omal soovil teha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 23:44; 21.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 88. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel
(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja:
1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

Paar-kolm kuud haiguslehte ei anna ka tööandjale seaduslikku põhjust su lepingut lõpetada. Sinu jaoks on igal juhul tervis tähtsam.

Mitte keegi kõrvaline ei näe kuskilt su eelnevaid haiguslehti ega määratud ravimeid. Sa ju ise ka oma sõbrannade omi ei näe, tulevastel tööandjatel pole rohkem õigusi. No häkkerid muidugi suudavad kõik andmed kätte saada kust iganes 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Sulle välja on kirjutatud, näevad arstid ja apteekrid. Vaatamisest jääb jälg maha, st ega nad ilmselt niisama vahtima ei hakka. Kui haiguslehe annab psühhiaater, siis tööandja saab arsti nime järgi teada, mis valdkonna arst lehe andis. Vallandamise põhjus 2 kuud haiguslehte olla ei saa. Vist 4 kuud pidi haiguslehel olema, et saaks tööks liiga kehva tervise pärast lepingu lõpetada (vaata ise töölepingu seadusest järele). Uus tööandja saab su pikast haiguslehest teada, kui helistab eelmisele tööandjale taustauuringu käigus. Ma arvan, et praeguse andmekaitseseaduse järgi ta ei tohi öelda, et leping lõpetati pikaajalise töövõimetuse tõttu, aga püüa tuult väljal. Ega tööandja, kes inimest ei palka, tollele ütlema ei hakka, miks täpselt teda ei võetaks

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline läbipõleja, mõtleb ikka ainult tööandja peale… Mõtle enda peale ja püüa paraneda! Mitte keegi ei ole asendamatu tööl.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 16:16; 28.01 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 88. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel

(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja:

1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

Paar-kolm kuud haiguslehte ei anna ka tööandjale seaduslikku põhjust su lepingut lõpetada. Sinu jaoks on igal juhul tervis tähtsam.

Mitte keegi kõrvaline ei näe kuskilt su eelnevaid haiguslehti ega määratud ravimeid. Sa ju ise ka oma sõbrannade omi ei näe, tulevastel tööandjatel pole rohkem õigusi. No häkkerid muidugi suudavad kõik andmed kätte saada kust iganes ????

Kusjuures see “nelja kuu jooksul” ei tähenda mitte nelja järjestikust kuud, vaid seda saab käsitleda kui tööaasta jooksul kokku neli kuud haiguslehel viibimist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen tööandja
see teeb ettevõtte toimimise keerulisemaks, kuid siiski mitte võimatuks. Saab palgata inimesi väljastpool tähtajalise lepinguga või asutuse siseselt töökohustusi ümber jagada. Selleks ju juht ongi, et protsessi juhtida.
Eks ta ikka tüütu on kuid kui töötaja on siiani hästi oma tööd teinud, siis mul ei olnud küll emotsioone selle koha pealt. Nii siis nii.

Meie asutuses on kõigi tööjuhendis kirjas, et kui kasutatakse unerohtusid, rahusteid või antidepressante, siis mulle peab ütlema (oleme 20 töötajaga ettevõte, ma kõigi otsene ülemus).
öeldakse ka, minust see edasi ei lähe ning minu suhtumist inimesesse ei muuda, kui siis ainult niipalju, et soovitan puhkused välja võtta õigeaegselt ja mitte end hulluks töötada.

Palju keerulisem on töötaja, kes on haige aga ei otsi abi ega ravi end.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen tööandja

see teeb ettevõtte toimimise keerulisemaks, kuid siiski mitte võimatuks. Saab palgata inimesi väljastpool tähtajalise lepinguga või asutuse siseselt töökohustusi ümber jagada. Selleks ju juht ongi, et protsessi juhtida.

Eks ta ikka tüütu on kuid kui töötaja on siiani hästi oma tööd teinud, siis mul ei olnud küll emotsioone selle koha pealt. Nii siis nii.

Meie asutuses on kõigi tööjuhendis kirjas, et kui kasutatakse unerohtusid, rahusteid või antidepressante, siis mulle peab ütlema (oleme 20 töötajaga ettevõte, ma kõigi otsene ülemus).

öeldakse ka, minust see edasi ei lähe ning minu suhtumist inimesesse ei muuda, kui siis ainult niipalju, et soovitan puhkused välja võtta õigeaegselt ja mitte end hulluks töötada.

Palju keerulisem on töötaja, kes on haige aga ei otsi abi ega ravi end.

Kui just töö pole selline, et nende ravimite tarvitamine (kõrvalmõju) võib eluohtliku olukorra tekitada, pole sul õigust küsida ravimi andmed. Andmed ravimite kohta on terviseandmed ja seega eriliigilised isikuandmed. Niks sul vaja teada? Niisama, et hea teada?

Ja, et töötaja on nõ6s ja juhendi allkirjastan6d, ei loe. Töösuhtes ei loeta heaks toon7ks isikuandmete töötlemist nõusoleku alusel – sest töötaja kardab tööd kaotada, kui ei nõustu.

Soovitan sul tõsiselt AKIga konsulteerida, enne kui keegi kaebab ja trahvi saad.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen tööandja

Kui just töö pole selline, et …
Soovitan sul tõsiselt AKIga konsulteerida, enne kui keegi kaebab ja trahvi saad.

Pidite ikka saladuse välja rääkima. See tööandja on ju töötajatel nö munadepidi pihus: möliseb liiga palju, tirime pingule!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 23:44; 21.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie asutuses on kõigi tööjuhendis kirjas, et kui kasutatakse unerohtusid, rahusteid või antidepressante, siis mulle peab ütlema (oleme 20 töötajaga ettevõte, ma kõigi otsene ülemus).

Sina ei saa küll nõuda, et keegi sulle aru annab, et ta võtab mingeid ravimeid. Unerohud ja rahustid võivad ehk olla olulised, kui näiteks töötatakse mingite masinatega vms, aga muul juhul mitte. Antidepressandid ei mõjuta üldse tööd. Olen ka kunagi antidepressante võtnud, ülemusele sellest küll aru ei andnud. Oma tööjuhendisse võid kirjutada mida iganes, aga sellist infot ei ole keegi sulle kohustatud andma.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljuti naasin just puhkuselt. Olen käinud Hispaanias. Mulle väga meeldis, seal on uhked rannad. Muide, mul õnnestus abiga – tickets.ee/ – kokku hoida pisut lennupiletite raha. Seal ostsin odavaimad piletid. Arvan, et järgmisel aastal lähen jälle Hispaaniasse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kui töötaja on aasta jooksul 3 kuud haiguslehel olnud siis see inimene vabastatakse töölt. Ettevõttel pole ju kasu inimestest kes istub haiguslehel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kui töötaja on aasta jooksul 3 kuud haiguslehel olnud siis see inimene vabastatakse töölt. Ettevõttel pole ju kasu inimestest kes istub haiguslehel.

teil rikutakse seadust – seaduse järgi võib vabastada alles siis, kui töötaja on vähemalt 4 kuud olnud haiguslehel

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kui töötaja on aasta jooksul 3 kuud haiguslehel olnud siis see inimene vabastatakse töölt. Ettevõttel pole ju kasu inimestest kes istub haiguslehel.

Kes istub haiguslehel? Päris nõme suhtumine, inimene ei ole niisama haiguslehel, eriti veel pikaajalisel. Pikaajalist haiguslehte andev arst peab päris palju haigekassale aru andma iga nädal.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 16:16; 28.01 21:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pikk haigusleht ja tööandja