Esileht Pereelu ja suhted pikk jutt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Teema: pikk jutt

Postitas:
Kägu

See on juba ajuvaba, kuidas keegi kõrvaline seob oma loo teemaalgatusega nii, et pole enam aru saada, kes mida kirjutab. Mis vajadust selline solkimine rahuldab?

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida on vaja kogu aeg arutada, analüüsida, pillida. Kas niisama ei või elada? Lihtsalt olete koos, teete mingeid asju koos ja ei analüüsi kogu aeg, mida keegi valesti teeb? Issand kui tüütu oleks, kui mul näiteks oleks mees, kes tahab kogu aeg midagi rääkida, et kas asjad on ikka nii, naa või kolmandat moodi, muidu solvub ja hakkab mulle mingeid lolle kirju kirjutama ja teraapiasse tassima. Õudusunenägu oleks selline suhe.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kui see lugu pole liba, siis sa saad ise ka aru, mida sa tegema peaksid – minema lahku ja tühistama pulmad. Skeem on nii selge ja lihtne, et kargab lihtsalt näkku.  Sind moositakse, kuni sa leebud, ja siis hakatakse jälle vastikult või ükskõikselt käituma.

Lisaks tunned sa, et oled sellesse suhtesse “investeerinud” palju aega ja vaeva ja sa ei taha sellepärast loobuda, et seda investeeringut tagasi ju ei saa. Selle kohta ütles üks mu raamatupidajast tuttav, et see on päris traagiline, kuidas inimesed halbade investeeringute juurde kauaks pidama jäävad ja sinna järjest uusi ressursse sisse topivad, sest “nii palju on juba kulutatud ju”. Ei ole mõtet. See suhe on lootusetult pankrotis, loobu.

35-aastane ei ole veel vana, laps on sul juba olemas, võta aeg maha ja ära kiirusta uute suhetega, aga sellest mehest mine lahku.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

u to read me eventually. it has been difficult for me to understand your concept of transparency. maybe i am not so socially well skilled to pick up the tiniest cues, but as far as i’m concerned, we have had an amazing past month together and also times previous to that.

Tutvu mõistega “gaslighting”.

mida see tähendab? tiktokis nii tihti kasutatakse, aga vanainimene ei saa aru:)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvu mõistega “gaslighting”. mida see tähendab? tiktokis nii tihti kasutatakse, aga vanainimene ei saa aru:)

https://en.wikipedia.org/wiki/Gaslighting

Aga teemaalgataja juhtumil ei ole siiski sellega tegemist. Gaasivilgutamine oleks siis, kui tema kaaslane ütleks ühel päeval, et nägi tänaval rohelist kassi ja teisel päeval, et ta pole midagi sellist öelnud, täiesti tavaline kass oli, teemaalgataja kuuleb valesti/on lollakas/kujutab endale asju ette.

Teemaalgataja mees on hoopis tüüpiline ameerika mägede armastaja ehk adrenaliinisõltlane ja otsib seda just suhetest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu lugu on raske kirja panna, et saada terve pilt. Kirjutatakse ju ikka mures olles ja siis tundub nagu olekski terve suhe halb. Meil on väga ilusaid aegu ja teineteise mõistmist – lihtsalt mingi aeg märkan, et ta hääbub ja kui ta keeldub rääkimast, siis olen segaduses kuna soovin ju talle parimat ega usu, et asjade/tunnete endas hoidmine eluterve on.

Miks sa pead mehe eest hoolitsema nagu oleks ta laps. Ta on täiskasvanud inimene, anna talle vastusus tema enda eest, mitte ära ürita teda “parandada”.

Proovi lugeda kõrvaltvaatajana. Oled kinni halvas suhtes ja need “head ajad” ei tee seda heaks. Miks mingi osa naisi arvab, et virelemine ja kurbus suhtes ongi normaalne, sest “ilusaid aegu on ka”? Ei, heas, NORMAALSES suhtes on valdav meeleolu rahulolu ja stabiilsus. Õnnetunne. Olla õnnelik, see ei tähenda roosamannat hommikust õhtuni, aga siiski natuke õnnelik iga päev. (Jah, see filmist laenatud lause, aga nii tõsi)

Ma arvan, et sa oleks oma lapsega kahekesi ka õnnelikum ja rohkem rahul kui selles heitlikus suhtes ebastabiilse mehega.

Ei, ta ei oleks õnnelikum. Ilmselgelt on TAl vaja mees, kelle kallal pidevalt vääksuda. Räägi, analüüsi, käi teraapias, avalda tundeid, kogu aeg.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei, ta ei oleks õnnelikum. Ilmselgelt on TAl vaja mees, kelle kallal pidevalt vääksuda. Räägi, analüüsi, käi teraapias, avalda tundeid, kogu aeg.

Ei, kallike, ära inkrimineeri enda halbu omadusi teistele – sina oled ju see, kes armastab kõigi kallal vääksuda, naaksuda, ilkuda, parastada ja norida. Muide, sinu käitumine on üsna tüüpiline gaslightning-u alaliik – moonutada teise inimese reaalsust, nii et teine jääb süüdi.
Vaata, teemaalgataja, see on üks klassikaline näide.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtne. Tahab abielluda, et ühiskond arvaks hästi. Piisav põhjus minu arvates.
Muu jutt muutmisest jne… milleks. Võib olla ühiskonna silmis üks abielu ja tulevikus mõlemad otsite kõrvale teisi. Winwin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna oled andnud signaali, et sa andestad igal juhul, siis polegi vaja pikalt pingutada. Näha on, et piisab enda haledaks tegemisest, ilusatest lubadustest ja tuha pähe raputamisest ning naine juba sulab. Abielu on ka lihtsalt enda külge sidumine, et vältida kokku-lahku käimist: sina lepid sellega, milline ta on ega hakka lahkumisega ähvardama, sest “mida siis ometi teised mõtlevad”. Sa pead ju teiste arvamust enda õnnest olulisemaks.

Kui ta viimane kord suhet uuendada tahtis minuga oli ta nii katki ja palus, et ma aitaks teda õigele teele

Palun jäta see endale meelde, et sina ei saa kedagi terveks teha ja kui sa seda üritad, teed sa seda ainult enda heaolu arvelt. Miks sa tahad end märtriks tuua ja võtta vastutust teise inimese elu eest? See kõlab nagu kaassõltuvus.

Vaimselt terve inimene oleks niisugusele pullile eos kriipsu alla tõmmanud, mitte lasknud end 8 aastat solgutada. Mees saab ka aru, et sa ei austa ennast absoluutselt, sest sa lepid temasuguse kaaslasega. Ta teab ise ka, et ta prügi on ja ükski normaalne inimene temaga püsisuhtes ei oleks, seepärast ta poogibki ennast selle külge, kelle enesehinnang on väga madal. Sageli nii juhtub, et kui inimesega käitutakse nagu nartsuga, siis ta hakkabki lõpuks alateadlikult uskuma, et on niisugust kohtlemist väärt – seepärast toimubki see, et ta vingub küll, aga ära ei lähe.

Mis puudutab stressirohket tööd, siis paljud ei taha seda endale tunnistada, et nad stressi ja pinget ei talu. See on osa inimeste jaoks, kes üritavad pidevalt tugevad ja kõvad tegijad paista, pauk egole. Kui aga (pere)suhted kannatavad, siis on see väga otsene märk sellest, et ei ole võimalik niisugusel ametikohal töötada ning tuleb midagi jõukohasemat leida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ta ei oleks õnnelikum. Ilmselgelt on TAl vaja mees, kelle kallal pidevalt vääksuda. Räägi, analüüsi, käi teraapias, avalda tundeid, kogu aeg.

Ei, kallike, ära inkrimineeri enda halbu omadusi teistele – sina oled ju see, kes armastab kõigi kallal vääksuda, naaksuda, ilkuda, parastada ja norida. Muide, sinu käitumine on üsna tüüpiline gaslightning-u alaliik – moonutada teise inimese reaalsust, nii et teine jääb süüdi.

Vaata, teemaalgataja, see on üks klassikaline näide.

Eeeee…reaalsus on see, et ikka naine tahab, et mees räägiks. Või ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes jaksas u pool juttu ära lugeda, sai teada, et TA-le in kokku lubatud PIIMAMÄGESID.

So? Pudrujõed ja piimamäed on ju tavaline väljend.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes jaksas u pool juttu ära lugeda, sai teada, et TA-le in kokku lubatud PIIMAMÄGESID.

So? Pudrujõed ja piimamäed on ju tavaline väljend.

Oh issand jumal
Pudrumäed ja piimajõed…

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ta ei oleks õnnelikum. Ilmselgelt on TAl vaja mees, kelle kallal pidevalt vääksuda. Räägi, analüüsi, käi teraapias, avalda tundeid, kogu aeg.

Ei, kallike, ära inkrimineeri enda halbu omadusi teistele – sina oled ju see, kes armastab kõigi kallal vääksuda, naaksuda, ilkuda, parastada ja norida. Muide, sinu käitumine on üsna tüüpiline gaslightning-u alaliik – moonutada teise inimese reaalsust, nii et teine jääb süüdi.

Vaata, teemaalgataja, see on üks klassikaline näide.

Ja sina ära patroniseeri oma “kallikesega”. Rõve.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

So? Pudrujõed ja piimamäed on ju tavaline väljend.

😀 Loe korra üle (või sa tõesti mõtled nii 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes jaksas u pool juttu ära lugeda, sai teada, et TA-le in kokku lubatud PIIMAMÄGESID.

So? Pudrujõed ja piimamäed on ju tavaline väljend.

Vaata, tibuke, puder on tahke – seega pudrumäed.

Piim on vedel, ka jõgi koosneb vedelikust – seega piimajõed.

Ära nüüd krokodillipisaraid valama hakka, et sind parandasin.

(Keskmisele perekoolikale teadmiseks – ei, see viimane ei tähenda eriti südantlõhestavad nutmist.)

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaata, tibuke, puder on tahke – seega pudrumäed.

Vaata, kanake, mõnikord inimesed mängivad sõnadega. Näiteks vahetavad loogilisena tundvas väljendis liitsõnade komponendid ära. Sest see on naljakas.

Ära nüüd kurvasta, ega kõigile pole naljasoolikat antudki.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, tibuke

Nii labane ja ebameeldiv patroniseerimine. Huvitav, mida sa endale kompenseerida ürituad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul, mõte jääb samaks – mees hoidku oma mäed ja jõed endale, naine mingu temast lahku, ravigu oma vaimu ja võtku rahulikult. Sellest suhtest asja ei saa ja pole mõtet pärast pulmi veel viis aastat kehva suhte peale kulutada, et siis ikkagi lahku minna, olles enne seda täiendavalt mitu aastat halva suhte tõttu stressis olnud.

Miks mees abieluettepaneku tegi? Ei usu, et enda maine pärast, pigem leidis, et see on odav ja lihtne viis naisel suu kinni panna, sest edaspidi saab suhtuda: “Ma ju võtsin su ära, mida sa veel tahad?”. Ei ole sellisel abielul mõtet.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sellisel abielul mõtet.

Kui nüüd pulmad ära jätta, siis jääb kõneainet elu lõpuni. Jah see pole põhjus abiellumiseks, samas vanus 35 ja ma ei soovi enam uusi tutvusi looma hakata – see kõik on nii väsitav ja tahaks lihtsalt rahu saada.

Ikka väga suur põhjus temale. Ärme iroonitse, et mõttetu põhjus. Talle suur.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sellisel abielul mõtet.

Kui nüüd pulmad ära jätta, siis jääb kõneainet elu lõpuni. Jah see pole põhjus abiellumiseks, samas vanus 35 ja ma ei soovi enam uusi tutvusi looma hakata – see kõik on nii väsitav ja tahaks lihtsalt rahu saada.

Ikka väga suur põhjus temale. Ärme iroonitse, et mõttetu põhjus. Talle suur.

Suur või mitte, vahelduseks võiks ratsionaalset mõistust ka kasutada, mitte kilgata lihtsalt mõttest selle peale, et KEEGI (suhtekvaliteet pole oluline) on nõus sind seaduslikult naiseks võtma. Siin võiks abielu seostada pigem sellega, et antakse ametlikult lubadus elu lõpuni kannatada ja õnnetu olla. Inimene on 35 ja juba maha kandnud võimaluse, et elu saaks parem olla. Praegu oleks viimane aeg roosad prillid peast ära võtta ja loobuda unistusest, et ühel päeval on mul mees selline, nagu ma tahan, et ta oleks. Lähtuda tuleb olevikust – kuidas ma end selles suhtes tänaseks tunnen? Mitte endale võltse illusioone ja teistele fassaadi luua.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur või mitte, vahelduseks võiks ratsionaalset mõistust ka kasutada, mitte

Psühholoogid ka muide kuulavad aktiivselt, mitte ei paku lahendusi.

Õigem oleks minu poolt olnud öelda:
Ma saan aru, et lähedaste arvamus on sulle tähtis ja sa ei taha rohkem mehi ka otsida.

Vot nii. Eile aga ütlesin, et ingl k sees vead. Ja et meesei viitsi pikka juttu kuulata, jätab nõrga mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtuda tuleb olevikust – kuidas ma end selles suhtes tänaseks tunnen? Mitte endale võltse illusioone ja teistele fassaadi luua.

Sa võid aktiivselt kuulates küsida ,,kuidas sa end selles suhtes tunned?”

Siis valab sulle sama teksti ette ja tulemus on sama. Ikka abiellub. Inimesi mina tunnen nagu oma kümmet sõrme ja kümmet varvast.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikkade läbirääkimiste tulemusel olen alati tagasi tulnud. Abieluettepaneku. AGA…mida aeg edasi seda kinnisemaks on ta taas muutunud ja rääkida oma tunnetest ei soovi – on koheselt tõrges ja kaitsvas posititsioonis – temal kõik hästi ja pole midagi rääkida.

Mees ei taha end siduda, ei taha päriselt abielluda. On suures ahastuses. Kui midagi teeb, hiljem pikad arutelud ja süüdistused. Teab juba ette et veab sind ja ennast alt. Miks eelmine abielu ebaõnnestus? juu ikka samade tempude pärast. See mees ei muutu, abielu lisaks peab tal olema armukesi. Kas sulle on see ok?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ingl k sees vead.

Eesti keelt emakeelena rääkivatel isikutel on omavahel tohutult erimeelsusi, arusaamatusi, teisiti mõtlemist, taipamist jne. Mida siis võõrkeelest punnida. Fakt on see, et mees tahab lõbutseda ja paljudes aukudes seiklust teha. Minu jaoks vökkk, teise jaoks lahe. Sellist peavalu oma ellu iialgi ei laseks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti keelt emakeelena rääkivatel isikutel on omavahel tohutult erimeelsusi, arusaamatusi, teisiti mõtlemist, taipamist jne. Mida siis võõrkeelest punnida. Fakt on see, et mees tahab lõbutseda ja paljudes aukudes seiklust teha. Minu jaoks vökkk, teise jaoks lahe. Sellist peavalu oma ellu iialgi ei laseks.

Ok, ütlen siis otse. Paljud arvavad; et oskavad keeli, aga tegelikult ei oska. Lõhnab Google transleidi moodi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, tibuke, puder on tahke – seega pudrumäed.

Vaata, kanake, mõnikord inimesed mängivad sõnadega. Näiteks vahetavad loogilisena tundvas väljendis liitsõnade komponendid ära. Sest see on naljakas.

Ära nüüd kurvasta, ega kõigile pole naljasoolikat antudki.

See pidi nagu nali olema või? Nõrgalt panete, proua.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea ja eluline teema! Ei ole kumbki halvad, vaid erinevad ja ei suuda üksteise erinevustega leppida. Ei soovitaks lahku minna, vaid tegeleda oma elu-asjadega ja enda tunnetega enda sees, kuniks mehe “kehv periood” üle läheb. Sa ütled ka ise, et teil on suurepäraseid aegu olnud! Te kumbki ei paista leppivat pereelu rutiiniga.

Kas te ei näe, et naine soovib hoopis “pulmade ära jätmisega” meest endale allutada “ole selline nagu ma tahan, mitte selline nagu sa oled”. Mees võtab end seejärel korraks kokku, aga pikas perspektiivis väsib pidevast tunnete analüüsist ja sügavuti rääkimisest.

Naine näeb ju samamoodi, et ta võib mehega käituda nagu parasjagu soovib, sest mees “roomab” niikuinii tagasi.

Teemaalgataja, võid ka vahelduseks endalt küsida, millised mustrid on sinus, et sa rahulikku pereelu elada ei saa?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea ja eluline teema! Ei ole kumbki halvad, vaid erinevad ja ei suuda üksteise erinevustega leppida. Ei soovitaks lahku minna, vaid tegeleda oma elu-asjadega ja enda tunnetega enda sees, kuniks mehe “kehv periood” üle läheb. Sa ütled ka ise, et teil on suurepäraseid aegu olnud! Te kumbki ei paista leppivat pereelu rutiiniga.

Kas te ei näe, et naine soovib hoopis “pulmade ära jätmisega” meest endale allutada “ole selline nagu ma tahan, mitte selline nagu sa oled”.

Miks peavad olema vägisi koos inimesed, kes on nii erinevad ja ei saa teineteise erinevustega leppida? Neil pole ühist peret, kinnisvara vm midagi siduvat. Miks sa pressid kokku inimesi, kes omavahel kokku ei kuulu?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea ja eluline teema! Ei ole kumbki halvad, vaid erinevad ja ei suuda üksteise erinevustega leppida. Ei soovitaks lahku minna, vaid tegeleda oma elu-asjadega ja enda tunnetega enda sees, kuniks mehe “kehv periood” üle läheb. Sa ütled ka ise, et teil on suurepäraseid aegu olnud! Te kumbki ei paista leppivat pereelu rutiiniga.

Kas te ei näe, et naine soovib hoopis “pulmade ära jätmisega” meest endale allutada “ole selline nagu ma tahan, mitte selline nagu sa oled”.

Miks peavad olema vägisi koos inimesed, kes on nii erinevad ja ei saa teineteise erinevustega leppida? Neil pole ühist peret, kinnisvara vm midagi siduvat. Miks sa pressid kokku inimesi, kes omavahel kokku ei kuulu?

Ei pressi ja ei pea muidugi???? Jäi mulje, et teemaalgataja siiski tahab, aga mitte sellist meest nagu tal praegu kodus on, vaid sellist, kes on pärast uuesti kokkusaamist. Tegu võib olla ka pulmaeelse ärevusega?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ei näe, et naine soovib hoopis “pulmade ära jätmisega” meest endale allutada “ole selline nagu ma tahan, mitte selline nagu sa oled”. Mees võtab end seejärel korraks kokku, aga pikas perspektiivis väsib pidevast tunnete analüüsist ja sügavuti rääkimisest.

Kas sa ei näe, et pikas perspektiivis need inimesed siis ei sobi kokku elama, aga lahku minna sa ka millegipärast ei soovita? Miks? Võiks ju kumbki leida siis sobivama, mitte üketeise kallal elaueg saagida ja õnnetud olla. “Pulmad juba välja kuulutatud, kus ma jätan ära”on nüüd küll “õige” abiellumise põhjus…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )


Esileht Pereelu ja suhted pikk jutt