Esileht Ajaviite- ja muud jutud pikk lennureis ja magamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: pikk lennureis ja magamine

Postitas:
Kägu

mul on lennukites alati probleem magamisega, aga nüüd tulemas 10ne tunnine lennukis istumine ja öisel ajal. palun jagage soovitusi, kuidas teil õnnestub lennukis magada? kas kasutate mingeid abivahendeid, unerohtusid ja mida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: pikk lennureis ja magamine

paar klaasi punast veini, kaelapadi ja noise-cancelling kõrvaklapid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paar klaasi punast veini, kaelapadi ja noise-cancelling kõrvaklapid.[/tsitaat]

proovitud, ei mõju.
mind häirib just see istuv sund asend. mõtlen siin, et peaks äkki mingit kanget unerohtu manustama, et see ei häiriks ja magada laseks, aga millist?
Unematit olen proovinud, aga tegi vaid uimaseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väsitan end eelnevalt ära, näiteks olen eelmise öö magamata. Magan nagu nott, tavaliselt ärkan alles hommikusöögi ajaks. Ebamugav on küll, soovitan võtta iste akna äärde või siis maksta rohkem jalaruumi eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

proovitud, ei mõju.
mind häirib just see istuv sund asend. mõtlen siin, et peaks äkki mingit kanget unerohtu manustama, et see ei häiriks ja magada laseks, aga millist?
Unematit olen proovinud, aga tegi vaid uimaseks.[/tsitaat]

aa nojaa need tavalised istmed on muidugi loomapiinamiseks. äriklass on kallis, aga kas sel lennul \”economy comfort\” vms klassi ei ole, veidi kallim jah, aga need toolid on hulka mugavamad.
Kange unerohuga on see jama, et oled üles ärgates uimane kui talvine mesilane, nii et lihtsam on juba mitte magada ja telekat vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Väsitan end eelnevalt ära, näiteks olen eelmise öö magamata. Magan nagu nott, tavaliselt ärkan alles hommikusöögi ajaks. Ebamugav on küll, soovitan võtta iste akna äärde või siis maksta rohkem jalaruumi eest.[/tsitaat]

ka proovitud ja siis olin peale 6 tunnist lendu täiesti zombi, sest vaatamata eelnevale 18 tunnisele ärkvelolekule magada ikka lennukis ei saanud.
ma vist lootusetu juhtum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lendasin kord kokku 22 tundi, sh vahemaandumine.
Muud polegi kui et tuleb alkoholi juua, see lõdvestab ja teeb uniseks. Istmete seljatoed käivad kuigivõrd ju allapoole. Peaasi on, et võtad kaasa vahetusriided, no et oleks mugav kerra tõmmata. Tõmbad silmakatte pähe, tropid kõrva ja küll see monotoonne mootorimüra su unele suigutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka unetu inimene ja sellises situatsioonis paraku ei aita isegi kange unerohi – teeb ainult uimasemaks ja raskemaks oleku, kuid sügavasse unne ei lange. võib isegi piinarikkam olla. tuleb lihtsalt kannatada:(, endale mingit tegevust leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen ka unetu inimene ja sellises situatsioonis paraku ei aita isegi kange unerohi – teeb ainult uimasemaks ja raskemaks oleku, kuid sügavasse unne ei lange. võib isegi piinarikkam olla. tuleb lihtsalt kannatada:(, endale mingit tegevust leida. [/tsitaat]

tegelikult on mul seoses saabuva reisiga asi isegi hullem kui see 10ne tunnine ots. koos teiste lendude ja ümberistumistega pean olema üleval kokku 29 tundi, enne kui hotelli jõuan ja sinna pean ka veel ise tund aega autoga sõitma.
ei kujuta nii pikka ülevalolemist järjest ette. pikim on siiani olnud 20 tundi ja juba siis vajusid silmad vägisi kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind ei aita ka miski – isegi retseptiga unerohi (mis kodus proovides toimis imehästi) ei mõjunud üldse.
Nii et loe, vaata filme, vahepeal hoia silmad kinni ja püüa poolunnegi jääda. Küll sa üle elad selle:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tuleb tavaliselt uni sellel ajal kui lennukis filme vaatan. Mul suhteliselt pikad lennud alati, 9-14 tundi järjest, või 30h vahemaandumistega. Kui saan siis eelistan ikka bussi või rongi lennukile. Järgmine lend tuleb vist üle 40 tunni ühe pika vahemaandumise ja teise vähe väiksemaga. Pakun et järgmiseks vahemaandumiseks olen juba nii kutu, et jään kohe magama. Mõnikord küsin veidi alkoholi ka, teeb mõnusalt uimaseks. Teine kord jah, uinuda ei suuda, tee mis tahad. Mis siis et ise nii väsinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei tohigi pikal lennureisil järjest liikumatult olla – näiteks unerohuga järjest 10 tundu magada. Tõstab meeletult trombi tekkimise ohtu. Vahepeal lihtsalt peab püsti tõusma ja kõndima ja istudes tegema teatud harjutusi.
Aga jah, ega mul endal ka unega hästi pole. Aitab väike vein, kõrvatropid, mugavad riided. Veel oleks hea sättida istumine kohe vetsu seina taha – saad jalad seinale panna ja neid sirutada. Ja oma padi pea alla ning lennuki oma selga toestama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juba jutuks tuli, palun andke nõu kust ja milline kaelapadi osta, pikem reis ees. Kas sellega on tõesti mugavam tukkuda kui ilma? Ette tänades..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui juba jutuks tuli, palun andke nõu kust ja milline kaelapadi osta, pikem reis ees. Kas sellega on tõesti mugavam tukkuda kui ilma? Ette tänades..[/tsitaat]Selliseid täispuhutavaid kaelapatju saab osta lennujaamadest. Aga Tallinnas ma ei teagi, äkki apteegist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

huhh, ma ei suuda aru saada, kuidas te suudate nii pikalt selles torus olla:) egiptuse ots oli ka minu jaoks elupiin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Osta siis korralikud kõrvaklapid,mis heli summutavad.Isegi Espakis olid sellised,et panin pähe ja hekte pärast hakkasid silmad karjuvast vaikusest vett jooksma.Nii valus oli minu jaoks see vaikus.Sul on ilmselt probleem vaikusega.Lennuki tooli seljatuge saab ju küll piisavalt alla lasta,et seal magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Osta siis korralikud kõrvaklapid,mis heli summutavad.Isegi Espakis olid sellised,et panin pähe ja hekte pärast hakkasid silmad karjuvast vaikusest vett jooksma.Nii valus oli minu jaoks see vaikus.Sul on ilmselt probleem vaikusega.Lennuki tooli seljatuge saab ju küll piisavalt alla lasta,et seal magada.[/tsitaat]

mul pigem probleem sellega, et kõik kohad jäävad kangeks ja surevad. üldse istuli asendis magamine kui pead pole ka kuhugi toetada(kaelatugi pole ikka see), on suht võimatu, kui tõesti just mingi tugeva laksu all pole.

Please wait...
Postitas:
Ropp-Raivo

Soovitan onaneerida või masturbeerida enne uinumist. Seejärel manusta pool liitrit brändit Ibiz (võib asendada mõne muu margiga) ja sügav uni on garanteeritud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

ka proovitud ja siis olin peale 6 tunnist lendu täiesti zombi, sest vaatamata eelnevale 18 tunnisele ärkvelolekule magada ikka lennukis ei saanud.
ma vist lootusetu juhtum.[/tsitaat]18 tundi on vähe, proovi noh, 30 tundi või rohkem, siis peaks küll esimesel võimalusel ära vajuma ja isegi ilma mingi tabletita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

18 tundi on vähe, proovi noh, 30 tundi või rohkem, siis peaks küll esimesel võimalusel ära vajuma ja isegi ilma mingi tabletita.[/tsitaat]

ma kardan, et siis magaksin oma esimese lennu maha. ei ole enam esimeses nooruses, kes mitu päeva järjest üleval suudab olla.
see ongi nagu Murphy seadus, et igal pool mujal pole probleemi uinumisega, aga lennukis ei maga ma mingi valemi kiuste.
eks siis tuleb alguses kohe rohkem veini tarbida, ehk aitab. siiani olen piirdunud ühe joogiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei suuda ka lennukis magada, aga unerohi aitas. Ei julgenud eriti võtta, aga pool tablettigi oli abiks. Kui muidu magan max 1 h järjest, siis toona magasin mingi 4-5 h järjest. Noh, magamiseks on seda raske nimetada, aga selline uimane seisud, kus olin – silmad kinni. Vaatasin kella ja 5 h oli möödunud nagu naksti. Mina ei saa lennukis üldse alkoholi tarbida, tekib meeletu dehüdratsioon ja sellest hakkab jumala halb. Siiani pikim lend JÄRJEST on olnud 17 h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ei suuda ka lennukis magada, aga unerohi aitas. Ei julgenud eriti võtta, aga pool tablettigi oli abiks. Kui muidu magan max 1 h järjest, siis toona magasin mingi 4-5 h järjest. Noh, magamiseks on seda raske nimetada, aga selline uimane seisud, kus olin – silmad kinni. Vaatasin kella ja 5 h oli möödunud nagu naksti. Mina ei saa lennukis üldse alkoholi tarbida, tekib meeletu dehüdratsioon ja sellest hakkab jumala halb. Siiani pikim lend JÄRJEST on olnud 17 h.[/tsitaat]

millist unerohtu võtsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta ausalt öeldes. Kusjuures selline teema, mille kohta öeldakse, et ärge tehke seda kodus :)). Ehk tuttav andis, et teda olla aidanud. (ausõna, ma muidu ei tarbi suvalisi ravimeid :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei mäleta ausalt öeldes. Kusjuures selline teema, mille kohta öeldakse, et ärge tehke seda kodus :)). Ehk tuttav andis, et teda olla aidanud. (ausõna, ma muidu ei tarbi suvalisi ravimeid :))[/tsitaat]

hea, et tollist läbi said sellega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui juba jutuks tuli, palun andke nõu kust ja milline kaelapadi osta, pikem reis ees. Kas sellega on tõesti mugavam tukkuda kui ilma? Ette tänades..[/tsitaat]

mul on neid mitu, sest unustan pidevalt maha ja pean muudkui lennujaamadest uusi ostma. esiteks soovitan täispuhutavat, võtab oluliselt vähem ruumi, aga kindlasti vähe suuremat, osad on täielikud soolikad, nii et kasu pole midagi. võiks ka pehme pestava kattega olla, mitte lihtsalt riidega üle tõmmatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

unerohtu tegelikult ei soovitata võtta. olen võtnud Imovane 7,5 ml. see aitab magama jääda aga pole unerohi ja ei tee sind uimaseks hiljem.
mina olen lennukis hädas oma rahutute jalgadega ja yle-yldse kogu keha hakkab hullult sygelema ja paigal olek on võimatu. pidevalt nihelen, kraabin jalgu jne. magada ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Siiani pikim lend JÄRJEST on olnud 17 h.[/tsitaat]
Puhtast uudishimust tahaks teada kust kuhu lendab lennuk JÄRJEST 17 tundi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]unerohtu tegelikult ei soovitata võtta. olen võtnud Imovane 7,5 ml. see aitab magama jääda aga pole unerohi ja ei tee sind uimaseks hiljem.
mina olen lennukis hädas oma rahutute jalgadega ja yle-yldse kogu keha hakkab hullult sygelema ja paigal olek on võimatu. pidevalt nihelen, kraabin jalgu jne. magada ei saa. [/tsitaat]

Mis asi see Imovane 7,5 ml on? Mingi rahusti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga millest sa räägid – Imovane on ehtne unerohi ja seda saab ainult retseptiga.
Inimesed on väga erinevad – väga unetu ja kerge närvisüsteemiga inimene ei saa tõepoolest isegi unerohuga sügavasse unne ebamugavates tingimustes. Sellest on hea unega inimestel väga raske reeglina aru saada – hakatakse rääkim, et väsita end eelnevalt ära, ära maga 24 h – kui unetuma inimesega tegu, siis selline kurnamine annab veelgi rängem efekti ja võib ka päris hullu seisundini viia – uni sellegipoolest ei tule. Soovit

Mis asi see Imovane 7,5 ml on? Mingi rahusti?[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vabandust, aga millest sa räägid – Imovane on ehtne unerohi ja seda saab ainult retseptiga.
Inimesed on väga erinevad – väga unetu ja kerge närvisüsteemiga inimene ei saa tõepoolest isegi unerohuga sügavasse unne ebamugavates tingimustes. Sellest on hea unega inimestel väga raske reeglina aru saada – hakatakse rääkim, et väsita end eelnevalt ära, ära maga 24 h – kui unetuma inimesega tegu, siis selline kurnamine annab veelgi rängem efekti ja võib ka päris hullu seisundini viia – uni sellegipoolest ei tule. Soovit

[/tsitaat]

mina ei räägi midagi vaid otsin lihtsalt võimalusi ja ettepanekuid, kuidas just sinupoolt kirjeldatud unetu lennukis magada saaks.
muidu võiks ju veel ära kannatada, aga muretsema paneb see sihtkohta jõudmine ja seal siis veel autojuhtimine tund aega, kui silmad lahti ei seisa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud pikk lennureis ja magamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.