Esileht Ilu ja tervis Pillid vs spiraal

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Pillid vs spiraal

Postitas:
Kägu

Olen aastaid pille kasutanud. Nüüd pärast teist sünnitust tekkis mõte spiraali katsetada. Mis on spiraali plussid/miinused? Vanast teemast lugesin, et mõnel on alguses aasta otsa määrinud spiraaliga. Kas see on tavaline või pigem erand? Mis siis saab kui on sisse pandud ja siis selgub, et ei sobigi ja kuidas see väljenduks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekitasid pillid söögiisu suurenemist (ei ütle, et pillid suurendasid kehakaalu, vaid söögiisu) ning nii tõusis ka kehakaal. Olen võtnud pille kahel perioodil elus (6 kuud ja 3 aastat) ning mõlemal perioodil olen pidanud tarbima ka antidepressante, ehk on kokkusattumus, võib-olla ei ole. Seda ju kindlalt ei tea. Niisiis võtsin otsuse peale sünnitamist paigaldada spiraal, pikalt kaalusin, kas  hormoonspiraal või  vaskspiraal. Lõpuks jäi siiski peale vask, mõtlesin, et kui tulevad need kurikuulsad suured verejooksud, siis saab hormoonspiraali lasta panna, aga pigem jätaksin esialgu hormoonid puutumata. Nüüd on vaskspiraal olnud 1 aasta ja 3 kuud. Menstruatsiooni ajal on tavaliselt üks päev, mis on tavapärasest vererohkem, siis tõesti peab käima tualetis ca 1,5 tunni tagant. On ka määrimisi aeg-ajalt tsükli keskel, aga see on pigem punakam voolus. Mis on avaldunud viimasel ajal ja millega plaanin ka arsti külastada: mõni päev peale menstruatsiooni lõppu tulevad täpselt need valud, mis vanasti enne menstruatsiooni – no et “nüüd vist varsti algavad” valud. Kummaline, et need esinevad mul mitu päeva peale päevi. Lähen arstile. Muus osas olen rahul vaskspiraaliga, ehk on mul vedanud, et ei tulnud neid jubedaid verekaotusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mirena on, määris kokku vist 7-8 kuud, siis loksus paika. Jah, mõtlesin küll lõpuks, et kaua võib… aga kannatasin ära, seda enam, et iga kuuga määriski järjest vähem. Ühtegi teist kõrvaltoimet ei ole märganud, kõik on täpselt samamoodi nagu enne spiraali. Välja arvatud see, et sain lõpuks ometi pikkadest vererohketest päevadest lahti. Nüüd määrib kergelt kord kuus 3-4 päeva ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan juba ca 5 aastat minipille. Toimeaine sama kui Mirenal. Päevi pole, midagi ei määri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan juba ca 5 aastat minipille. Toimeaine sama kui Mirenal. Päevi pole, midagi ei määri.

Minipillid ei sobi. Peale esimest rasedust kirjutati  ja päevad kestsid kõik see aeg kui kasutasin, ehk siis 3 kuud. Pärast sain naistearstilt pragada, et miks nii kaua kasutasin ja kirjutas mulle mu tavapärased pillid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Pillid vs spiraal