Esileht Koolilaps Pilliõpe muusikatunnis

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Pilliõpe muusikatunnis

Postitas:

Kas kõikides koolides õpetatakse mingit pilli mängima muusikatunnis? Minu lapse klass õpib juba mitmendat aastat algklassides plokkflööti. Tekkiski huvi, kas see on õppekavas või kool või õpetaja ise otsustab, mis pilli õpetada. Enda kooli ajast mäletan, et proovisime erinevaid pille, aga pikemalt ei õppinud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama-plokkflööt. Õpetaja on õpetanud terve klassi mängima. Kuidas ta seda suudab, ei tea 🙂 Tubli töö igatahes. Nüüd hakkas ukulelet õpetama. Ja kõik laulavad ka. Isegi need, kes muidu ei laula. Praegu hümn käsil. Ja nooti loevad ka mingil tasemel. Endal kahju, et kooli muusikatunnist mitte midagi külge ei jäänud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekavas on pilliõpe, aga riigil on vist koolile vahendite eraldamisega kehvasti, seetõttu see punkt ei rakendu alati ja ma ka ei mäleta, mis tasemel nad pilliõpet nõudsid. Mitut pilli ei nõutud igal juhul. Plokkflööt on vähemalt odav (ja pidi olema ka üsna lihtne, triangel on ilmselt lihtsam). Ukulelesid õpilastele kasutamiseks ostev kool on ikka vist väga rikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul laps juba 6ndas ning ikka pole sellest plokkflöödist kaugemale jõudnud … ei tea kas lasevad sellega nüüd gümnaasiumi lõpuni välja või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5. klass, pole ühtki pilli õppinud peale marakate:) Muusikaõpikud on ka ürgvanad, sest aur ja raha läheb nende koolis ühe teise aine peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õppekava näebki ette plokkflöödi millalgi algklassides ja kitarri 7. klassis (eks ukulele käib siis sinna kitarri alla).

meil täiesti tavaline kool, kitarre on mingi hulk, aga tavaliselt võtavad need, kel pill kodus olemas, selle ise kaasa ja kokku tuleb täitsa palju. kui oma lapse sõpradele mõtlen, siis ka ukuleled on paljudel olemas. kooli laulukonkursil kõige levinum saatepill juba mitu-mitu aastat 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:27; 20.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka paar esimest aastat plokkflööt, lastele väga meeldis ja ka mulle meeldis et õpivad pilli, aga õpetaja läks dekreeti ja peale seda pilliõpe ka soikus. Kahju. Järgmisel aastal peaks olema kitarri õpe, mulle küll meeldiks kui ka oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka paar esimest aastat plokkflööt, lastele väga meeldis ja ka mulle meeldis et õpivad pilli, aga õpetaja läks dekreeti ja peale seda pilliõpe ka soikus.

mitte pilliõpe ei soikunud õpetaja lahkumise tõttu, vaid pilliõpe ongi ette nähtud ühes klassis (formaalselt vist pole piiratud ühe klassiga, nagu mitmedki õppeained, ses mõttes, et ette nähtud on kasutada 7.-9. klassis. enamasti vist tehakse seitsmendas.).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:27; 20.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Pilliõpe muusikatunnis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.