Esileht Ilu ja tervis pimesoolelõikuse järel

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: pimesoolelõikuse järel

Postitas:
Kägu

Kellel on kogemusi – kui aeglane või kiire see taastumine peaks normaalsel juhul olema? Mul teismeline nädal peale oppi liigub vaevaliselt tubade vahel, välja minna ei saa, pidi kogu aeg valus olema (lisaks kolmele augule kõhus valutab kergelt ka pimesoole koht, kus enam midagi pole). Valuvaigistid on siiani pidevalt peal, AB saab täna läbi. Et kas tundub normaalne? Esmaspäeval võetakse niidid välja, siis saab pereõele ka kurta. Võib-olla on lihtsalt väga tundlik laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti loomulik et nädal peale operatsiooni on valus. Kus üldse tuleb teadmine et peale operatsiooni ei tohiks valus olla? Nüüd ei tohi mingeid raskusi tõsta. Vajadusel saate konsulteerida ka tasulise perearsti info telefoniga 1220

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti veel nõuka ajal see op ja lahtise haavaga, ei olnud väga hull see taastumine, 2 nädala pärast läksin uuesti trenni (ujumine)

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti ka op lahtise haavaga. Ma ei teagi kas oli lõhkenud või mitte aga kui emosse jõudsin siis tehti op väga kiirelt. Järgmisel päeval taheti koju saata aga ma polnud võimeline veel püsti tõusma ja kodu maja treppidest üles minema. Jäeti veel üheks ööks haiglasse ja sain valuvaigistit. Pidasin päris raskeks opiks, sest kõrvalvoodidest kellel pimesool samal õhtul opiti, panid järgmine lõuna dressipüksid jalga ja läksid koju. Nädal hiljem olin juba suure kohvriga reisil.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul mõne aasta tagune kogemus kahe teismelisega. Mõlemal laparoskoopiline operatsioon, s.t. kolme auguga. Ühele tehti operatsioon hilisõhtul, järgmise päeva lõunaks sai välja ning sel ja järgmisel päeval käis kodus küürus ringi ettevaatlikult. Kolm päeva peale operatsiooni hakkas kauplema, et äkki saaks kooli minna, et tal juba kõik korras. Me muidugi ei lasknud ning läks peale nädalavahetust ehk siis 5-6 päeva peale operatsiooni. Ei olnud tal kuskilt valus ega midagi.

Teine laps läks nädal peale operatsiooni kooli, kuid käis siiski hästi ettevaatlikult ning ütles, et tõusmisel ja käimisel n.ö. põrutamisel annavad haavad ikkagi tunda. Mitte küll nii tugevalt, et valuvaigistit oleks pidanud võtma.

Seega taastumine on erinev. Minu lastele ei määratud aga kummalegi antibiootikume. Sellel kiiremal taastujal oli tegelikult raskem olukord, s.t. tal lõigati erakorraliselt suurema kõhuvalu ja palavikuga.

Ma arvan, et on täiesti ok kui nädala pärast veel haavad valutavad. Hea muidugi kui pereõde saab üle vaadata, aga eks ise saab ju ka aru, kas haavadega on korras või mitte.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt jääksin rahulikuks, sest op-ist on möödas vaid nädal. Kuigi laparoskoopiline op. pole nii traumeeriv kui lahtine, siis op-i ajal siiski läheb kõhuõõnde süsihappegaasi, et organeid paremini üksteisest eristada – see on samuti kudede jaoks traumeeriv. Lisaks võib seda gaasi veidike kõhtu jääda (kuigi peale op-i lastakse suurem osa välja, osa väljub ka lihtsalt puuksutamisega) – osad on ka selle osas tundlikumad, sest kõht puhitunud-ärritunud sellest. Kui peaksid tekkima palavik või haavapiirkonna infektsioon, siis näitaksin perearstile. Vastasel juhul annaksin lihtsalt aega paraneda. 🙂

kena paranemist!

arst

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt jääksin rahulikuks, sest op-ist on möödas vaid nädal. Kuigi laparoskoopiline op. pole nii traumeeriv kui lahtine, siis op-i ajal siiski läheb kõhuõõnde süsihappegaasi, et organeid paremini üksteisest eristada – see on samuti kudede jaoks traumeeriv. Lisaks võib seda gaasi veidike kõhtu jääda (kuigi peale op-i lastakse suurem osa välja, osa väljub ka lihtsalt puuksutamisega) – osad on ka selle osas tundlikumad, sest kõht puhitunud-ärritunud sellest. Kui peaksid tekkima palavik või haavapiirkonna infektsioon, siis näitaksin perearstile. Vastasel juhul annaksin lihtsalt aega paraneda. ????

kena paranemist!

arst

Aitäh! Oma valu oskaksin palju paremini hinnata, aga lapse oma mitte, see panigi muretsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laparoskoopilisest operatsioonist taastumine ongi jube aeglane. Mul on laparoskoopiast möödas juba 6 aastat, aga naba piirkond on ikka nii valulik, kui seda puutuda või sellega kuhugi vastu minna… lihtsalt jube. Enam iialgi ei lase teha lap. operatsiooni, võibolla ongi lahtise lõikuse korral alguses valusam, aga ma ei usu, et aastate pärast veel tunda annaks niimoodi.

Esimesed paar nädalat peale laparoskoopiat olin enamasti ka ainult pikali, kuidagi kargu toel komberdasin toas- ei olnud liikumist mõjutav lõikus muidu-, riideid kanda midagi ei saanud, isegi pesuga oli kogu aeg probleeme (naba pärast).

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laparoskoopilisest operatsioonist taastumine ongi jube aeglane. Mul on laparoskoopiast möödas juba 6 aastat, aga naba piirkond on ikka nii valulik, kui seda puutuda või sellega kuhugi vastu minna… lihtsalt jube. Enam iialgi ei lase teha lap. operatsiooni, võibolla ongi lahtise lõikuse korral alguses valusam, aga ma ei usu, et aastate pärast veel tunda annaks niimoodi.

Esimesed paar nädalat peale laparoskoopiat olin enamasti ka ainult pikali, kuidagi kargu toel komberdasin toas- ei olnud liikumist mõjutav lõikus muidu-, riideid kanda midagi ei saanud, isegi pesuga oli kogu aeg probleeme (naba pärast).

No sinu jutt on ilmne liialdus või läks sul opiga midagi totaalselt viltu. Meie pojal oli ka aastaid tagasi laparoskoopia pimesoole tõttu, ei olnud taastumine küll vaevaline, rääkimata sellest, et hiljem veel mingeid ebamugavusi oleks olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taastumine on väga erinev, aga arvan, et kui enesetunne on muidu hea, pole palavikku, pole valusid peale nö haavavalu ja kõhuvalu, siis on kõik normaalne. Osalt võib valus olla esimestel päevadel ka see opigaas.

Kindel keeld on raskuste tõstmisel ja enda venitamisel, ei mingeid sirutusi jms, las laps taastub omas tempos.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laparoskoopilisest operatsioonist taastumine ongi jube aeglane. Mul on laparoskoopiast möödas juba 6 aastat, aga naba piirkond on ikka nii valulik, kui seda puutuda või sellega kuhugi vastu minna… lihtsalt jube. Enam iialgi ei lase teha lap. operatsiooni, võibolla ongi lahtise lõikuse korral alguses valusam, aga ma ei usu, et aastate pärast veel tunda annaks niimoodi.

Esimesed paar nädalat peale laparoskoopiat olin enamasti ka ainult pikali, kuidagi kargu toel komberdasin toas- ei olnud liikumist mõjutav lõikus muidu-, riideid kanda midagi ei saanud, isegi pesuga oli kogu aeg probleeme (naba pärast).

No sinu jutt on ilmne liialdus või läks sul opiga midagi totaalselt viltu. Meie pojal oli ka aastaid tagasi laparoskoopia pimesoole tõttu, ei olnud taastumine küll vaevaline, rääkimata sellest, et hiljem veel mingeid ebamugavusi oleks olnud.

Mul polnud pimesoole opp, oli steriliseerimine. Opp õnnestus täielikult, aga laparoskoopiaga ..vot ei tea, kas seal läks midagi tõesti viltu. Igatahes ma ei liialda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laparoskoopilisest operatsioonist taastumine ongi jube aeglane. Mul on laparoskoopiast möödas juba 6 aastat, aga naba piirkond on ikka nii valulik, kui seda puutuda või sellega kuhugi vastu minna… lihtsalt jube. Enam iialgi ei lase teha lap. operatsiooni, võibolla ongi lahtise lõikuse korral alguses valusam, aga ma ei usu, et aastate pärast veel tunda annaks niimoodi.

Esimesed paar nädalat peale laparoskoopiat olin enamasti ka ainult pikali, kuidagi kargu toel komberdasin toas- ei olnud liikumist mõjutav lõikus muidu-, riideid kanda midagi ei saanud, isegi pesuga oli kogu aeg probleeme (naba pärast).

No sinu jutt on ilmne liialdus või läks sul opiga midagi totaalselt viltu. Meie pojal oli ka aastaid tagasi laparoskoopia pimesoole tõttu, ei olnud taastumine küll vaevaline, rääkimata sellest, et hiljem veel mingeid ebamugavusi oleks olnud.

Mul polnud pimesoole opp, oli steriliseerimine. Opp õnnestus täielikult, aga laparoskoopiaga ..vot ei tea, kas seal läks midagi tõesti viltu. Igatahes ma ei liialda.

ega sul opikirjelduses ei olnud liiteid? pigem võivad need vaevusi põhjustada.

 

mul on lap olnud munasarjatsüsti tõttu ja elu on nagu endine, lihtsalt naba on pisut teise kujundusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis pimesoolelõikuse järel