Esileht Hobinurk Pimetrüki õppimine. Kaua võttis teil?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Pimetrüki õppimine. Kaua võttis teil?

Postitas:

Kui kaua teil kulus aega pimetrüki õppimise peale? Ma otsustasin ka õppima hakata. 13 sõne suutsin minutis trükkida esimeste harjutuste juures. TUnduvalt aeglasem, kui ilma tehinikat kasutamata, kuigi kasutan ju muidu tavaelus kogu klaviatuuri. Ikka väga palju mõjutab see, kas saad klaviatuuri vadata või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 12:22; 09.06 15:21; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õppisin keskoolis 30 aastat tagasi 3 aastat. Kord nädalas oli tund. Saavutasin keskmise tolleaegse sekretäri taseme.????
Sellest õppimisest on jäänud harjumus kasutada erinevaid sõrmi ja kahte kätt tekstide sisestamisel (st ei toksi ühe sõrmaga )aga kiirus ja pimesi trükkimise oskus on kadunud kuna pole vaja olnud ja ka motivatsiooni harjutamiseks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:59; 21.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õppisin keskoolis 30 aastat tagasi 3 aastat. Kord nädalas oli tund. Saavutasin keskmise tolleaegse sekretäri taseme.????

Sellest õppimisest on jäänud harjumus kasutada erinevaid sõrmi ja kahte kätt tekstide sisestamisel (st ei toksi ühe sõrmaga )aga kiirus ja pimesi trükkimise oskus on kadunud kuna pole vaja olnud ja ka motivatsiooni harjutamiseks.

Sama teema siin, kasutan ka mõlemat kätt, aga pimetrükki oli kirjutusmasinal lihtsam teha sest tähtede reljeef oli tunda. Olen niipalju läbi aegade trükkinud nii kirjutusmasinal kui arvutis eesti, vene ja inglise keeles, et tavakirjutuse kiirus on suur ja lausa pimetrükki pole vaja olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õppisin keskoolis 30 aastat tagasi 3 aastat. Kord nädalas oli tund. Saavutasin keskmise tolleaegse sekretäri taseme.????

Sellest õppimisest on jäänud harjumus kasutada erinevaid sõrmi ja kahte kätt tekstide sisestamisel (st ei toksi ühe sõrmaga )aga kiirus ja pimesi trükkimise oskus on kadunud kuna pole vaja olnud ja ka motivatsiooni harjutamiseks.

Kas ka Võrus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi kaks nädalat. iga päev mitu tundi. mul oli mingi programm aruvutis, mis siis näitas milliseid tähti, milliste näppudega vajutada… ja siis esialgu olid kaks klahvi siis lisandusid järgmised kaks jne. fj jf fjdk kjfd jne. kogu see rida. kui viga sisse tuli, siis harjutus pikenes… no ja lõpuks oli üks rida peas, siis järgmised klahvid keskelt jne. nüüd ei kujuta ettegi, et ei oskaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen varem ka üritanud õppida, aga kuna ilma pimetrükita läheb palju kiiremini, siis olen alati alla andnud. Nüüd teen uue katse. Tegin kiirustesti ka. Praegune kiirus on 38 sõna minutis. Eks vaatan, kas suudan pimetrükiga selle ületada või loobun taas. Mees õppis ka paar aastat tagasi enam-vähem ära, aga ütleb, et kiiruses ta väga ei võitnud. Ikka trükib 40 sõna minutis

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 12:22; 09.06 15:21; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi hüperaktiivne mode leiab, et pimetrüki teema tuleb hobisse tõsta. Kuidas on see hobiga seotud? Hobid on ikka miski muu. Ma ei tee seda hobikorras

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 12:22; 09.06 15:21; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ruttu läks, paar kuud. Ellermasofti loodud arvutiprogramm oli, eestikeelne.
Olin 40, kui selle ära õppisin ja olen väga rahul. Töötan arvutiga tegelikult päris palju ja kiire trükkimine ilma klahvidele vaatamata teeb elu mugavamaks ja kiiremaks.
Samas telefonis toksin jätkuvalt ühe sõrmega 🙂 Nn kahepöidlasüsteemi pole selgeks saanud ja pole viitsinud selle peale aega kulutada.

Näiteks siin on üks leht, kus saab oma trükivõimet testida (pop up peab olema lubatud):
http://www.ellermaasoft.ee/tester.php
Minu tulemus tuli selline, ehk siis päris proff ei ole, aga tubli trükkija ikka 🙂
“172 sek, kiirusega 351 lööki/min.
Tubli saavutus. Olete vist masinakirja õppinud.”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen varem ka üritanud õppida, aga kuna ilma pimetrükita läheb palju kiiremini, siis olen alati alla andnud. Nüüd teen uue katse. Tegin kiirustesti ka. Praegune kiirus on 38 sõna minutis. Eks vaatan, kas suudan pimetrükiga selle ületada või loobun taas. Mees õppis ka paar aastat tagasi enam-vähem ära, aga ütleb, et kiiruses ta väga ei võitnud. Ikka trükib 40 sõna minutis

Trükin ilma mingit pimetrükki õppimata 50 sõna klahvidele vaatamata.
Lihtsalt tavalise arvutikasutuse baasilt kooliajast alates. Mis selle pimetrükiga on siis?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õppisin seda 90ndate lõpus, trükimasinal, oli eraldi kursus selleks kutsekas. Ei läinud kaua aega. Veidi tüütu lihtsalt oli, oli eraldi masinakirja harjutuste kogumik, kus järgemööda tuli teatud tähekombinatsioone läbi trükkida, kuni lõpuks jäävad tõesti nö sõrme sisse. Kiirust ei ole ma mõõtnud, aga kuna töötan arvutiga ja kogu aeg vaja üsna mahukaid tekste trükkida, siis on mõnus küll, et silmad on ekraanil, sõrmed klaviatuuril, mida vaatama ei pea, saab 10 sõrmega kirjutada. Nii et üsna kasulik oskus, kui pead palju arvutiga töötama ja tekste trükkima.

Ma ei tea, kuidas praegu pimekirja õpitakse, aga selle vana masinakirja õpiku harjutuste järgi oli küll kõik loogiline, et mitte läbisegi kõiki sõrmi, vaid alustamiseks olid teatud tähekombinatsioonid, millelt siis tuli edasi liikuda järgmiste juurde.

Kirjutasin prooviks selle eespool toodud testimislingi teksti läbi, 317 lööki minutis oli tulemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õppisin keskoolis 30 aastat tagasi 3 aastat. Kord nädalas oli tund. Saavutasin keskmise tolleaegse sekretäri taseme.????

Sellest õppimisest on jäänud harjumus kasutada erinevaid sõrmi ja kahte kätt tekstide sisestamisel (st ei toksi ühe sõrmaga )aga kiirus ja pimesi trükkimise oskus on kadunud kuna pole vaja olnud ja ka motivatsiooni harjutamiseks.

Kas ka Võrus?

Ei. Kesk-Eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:59; 21.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Pimetrüki õppimine. Kaua võttis teil?