Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pingutades terav valu ülakõhus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Pingutades terav valu ülakõhus

Postitas:

Tere,
Rasedus 34+, paar päeva on nii, et aktiivsemalt kodus toimetades lööb ülakõhtu paremale terav valu ja matab hinge. Väga tüütu, kolmeaastase tagant ei saa koristada ja raske sabas joosta :(. Täna mõtlesin, kas peaksin sellepärast muretsema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea muretsema. toimeta lihtsalt vähem.

3-aastase järel ei pea enam nii palju koristama, 3-aastane peaks juba ise oskama päris palju ära koristada, eelkõige enda mänguasju ära panna. Põrandaid ei pea iga päev pesema või teeb seda õhtul mees, kui nii oluline.

3-aastane saab ka aru, kui õues tuleb aeglasemalt kõndida/rattaga sõita või seisma jäädaja emmet järele oodata.

Kui mul esimene laps oli 1a8-9k ja mina 7. kuud rase, siis korra tassisin teda kuskilt kodupoole umb 100 m, sest ta ise keeldus koju tulemasat, ja oleksin pärast peaaegu oksele hakanud. Rohkem ma teda rasedana seistes sülle ei võtnud, kohandasin oma käitumist. Jalutama ei läinud kunagi ilma, et lükkesangaga 3-rattaline oleks kaasas olnud, kuhu ta vajadusel peale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kas lisaks valule paremal ülakõhus esineb ka muid sümptomeid, näiteks tursed ülakehal, eriti kätel ja näopiirkonnas? Kuidas on lood urineerimisega, kas uriini eritub normaalselt, arvestades joodud vedeliku hulka? Peavalu, halba enesetunnet, nägemishäireid? Kui sellised sümptomid esinevad võivad need olla preeklampsiale, sellisel juhul tausks kindlasti kohe püüda ühendust saada endaga tegeleva arsti või ämmaemandaga.

Juhul, kui valu on ainus sümptom ja just aktiivsemal toimetamisel, näiteks kummardades jne, siis ilmselt ei tasuks tõesti väga muretseda. Loode võtab väga palju ruumi ning sel juhul võibki aktiivne tegutsemine olla ebamugav. Sellegipoolest soovitaks, et rääkige sellest endaga tegeleva arsti/ämmaemandaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pingutades terav valu ülakõhus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.