Esileht Koolilaps Pirita Majandusgümnaasium

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Pirita Majandusgümnaasium

Postitas:
Kägu

Kelle lapsed seal õppimas – kuidas selle kooliga rahul olete?

Plussid-miinused?

Enda laps ka varsti kooli minemas ja vahel mängib vanemate lastega, kes selles koolis õpivad.  Need lapsed ütlevad, et muidu on tore aga jama on see, et poisid pidavat kaklema ja see ei ole üldse tore.

Kuidas seal üldine kliima ja muidu läbisaamine on?

Kuidas on suhtlus õpetajatega? Kooli tase?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kooli kohta on teema varem olnud.

Ma ei tea, mis toimib esimeses klassis aga teises kooliadtmes on asi käest ära.  Samas, kus koolis ei oleks.

Osad õpsid ei suuda tunnis korda hoida. Lapsed teevad mis tahavad. Roomavad ka laua all. Õppimine ei ole popp. Pubekate seas on in kaubanduskeskustes hängimine.

Mõni õpetaja ei suuda kuude viisi ühtegi hinnet välja panna ja siis laiatab veerandile kahed.

 

 

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen Pirital 20 aastat elanud ja ei ole kuulnud midagi head. Koguaeg räägitakse, et üritame, proovime, teeme aga mitte miski ei liigu kuidagi edasi. Eks nii nende tagumiste edetabeli koolidega kahjuks ongi, et direktor üritab ja proovib, aga materjal jääb samaks.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke alternatiiv Pirita/Mähe lapsele oleks siis katsetega linnakool?

Viimsi kool tundus ka lahe aga sinna Tallinna lapsed ei saa.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pirita koolilapse lapsevanemana ei saa ma aru sellest halva maine põlistamisest, mida järjepanu üritatakse kooli ümber tekitada. Vähe sellest, et tegemist on valega – täiesti normaalne kool, ilusas ümbruses, äsjavalminud uue juurdeehitusega, asjalike õpetajatega  – sellega koormatakse veelgi enam Pirita-kesklinna liiklust, kui vanemad oma võsukesi ülerahvastatud eliitkoolidesse veavad. Miks siis juba mitte Mustamäele või Õismäele?

Vägisi jääb mulje, et koolilähedaste eramute omanikud püüavad lapsi eemale tõrjuda, et rahu ja vaikust nautida.  Alati on Pirita kooli teemadele mõned vastajad, kes kirjeldavad seda, mis kaasneb iga kooliga – pubekad käivad Rimis midagi ostmas, “lärmavad”, “segavad” jne. Pirita mentaliteet ongi kuidagi nõukogulik ja veidi vanameelne/tagurlik, näib nii.

Minu laps on jõudnud gümnaasiumisse ja võin 100% kinnitada, et pole kunagi kokku puutunud ei õpilaste ega õpetajate-poolse kiusamisega. Võib-olla on olnud mureks see, et noored klassijuhatajad jäänud dekreeti, aga ei muid probleeme küll mitte.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen Pirital 20 aastat elanud ja ei ole kuulnud midagi head. Koguaeg räägitakse, et üritame, proovime, teeme aga mitte miski ei liigu kuidagi edasi. Eks nii nende tagumiste edetabeli koolidega kahjuks ongi, et direktor üritab ja proovib, aga materjal jääb samaks.

Millist materjali sa täpselt mõtled? Kas seda, et direktoril on käes vilets materjal õpilaste või hoopis õpetajate näol, keda paremaks muuta kuidagi ei anna? Et kummast poolest siis jutt?

Iseenesest ei saa ikka nii väita, et vot mingis konkreetses linnajaos elavad just eriliselt lollid ja kasvatamatud lapsed. Ilmselgelt see pole nii.

Olen ka ise Pirita elanik ja minu laps käis esimesed aastad Merivälja koolis. Seejärel pidi ta kahjuks koolikiusamise tõttu kooli vahetama ja on nüüd sunnitud õppima kesklinna koolis. Merivälja kooli hoone on küll ilus ja korda tehtud, on uhke võimla jne, aga kahjuks lokkab seal koolikiusamine (nii õpilaste kui paraku ka pedagoogide poolt), mille tõttu on pidanud poole pealt mujale ära minema ikka väga suur hulk lapsi. Kuna need kiusavad pedagoogid pärinevad enamikus väljastpoolt Piritat, siis ei saa üldistada, et ta kiusab, kuna on Pirita inimene. Vaid pigem tuleb siin sügavalt otsa vaadata Merivälja kooli juhtkonnale, kes eelistab välise klantspildi loomist sisemise õhkkonna parandamisele. Kui minu last hakati kiusama, siis oli kooli poolt ainus “abi”, et mingu minu laps koolipsühholoogi juurde jutustama! Ent kiusaja lasi ikka samas vaimus edasi ju, teda ei puutunud keegi.

Pirita gümnaasiumis käib suur hulk mu kodukandituttavatest. Sõbranna, kelle laps oli gümnaasiumi lõpuklassis, väitis, et nende klassis pidi kõikidel olema lisaks eraõpetaja, kes aitab nii kaugele, et saaks riigieksamid tehtud, et kooli enda õpetusega seda ei saavat.

Või kui vanemad on kurtnud õpetuse madala taseme üle, siis soovitatakse neil üleoleval toonil viia lapsed kesklinna koolidesse. Selmet et vaadata, mida oma koolis ette võtta annaks.

Olen ka ise Pirita kooli külastanud, see oli mingi 4 aastat tagasi. Ja mäletan, et kool tundus tollal esmamuljelt räpane, täissoditud seinad ja kapiuksed.

Samas, mina ise olen lõpetanud Eestimaa kõige viletsama kooli, no tõesti selle kõige viletsama, päriselt ka. Ma ei saanud sealt vist mitte ühtegi uut teadmist, kõik õppisin ise või mujal. Praeguseks on mul magistrikraad ja olen suhteliselt edukas oma erialal. Nii et – õppida saab tegelikult igal pool ja hästi palju sõltub inimesest endast. Mõni eliitkooli lõpetanu jällegi ei tule oma eluga toime – ei midagi kindlat siin päikese all.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vägisi jääb mulje, et koolilähedaste eramute omanikud püüavad lapsi eemale tõrjuda, et rahu ja vaikust nautida.  Alati on Pirita kooli teemadele mõned vastajad, kes kirjeldavad seda, mis kaasneb iga kooliga – pubekad käivad Rimis midagi ostmas, “lärmavad”, “segavad” jne. Pirita mentaliteet ongi kuidagi nõukogulik ja veidi vanameelne/tagurlik, näib nii.

Piinlik pole sedasi sildistada? Pirital elavad pubekad sõidavad ju kesklinna koolist koju ja lähevad siis samamoodi Pirita Rimi poodi. Egas Rimi külastamine sõltu sellest, kus koolis sa käid.

Ja üldse, mina pole küll mitte kunagi kusagil niisugust juttu (a la käivad Rimi poest ostmas) lugema juhtunud, ehkki elan Pirital – ehk paned mõne lingi ka?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle lapsed seal õppimas – kuidas selle kooliga rahul olete?

Plussid-miinused?

Enda laps ka varsti kooli minemas ja vahel mängib vanemate lastega, kes selles koolis õpivad.
Kuidas on suhtlus õpetajatega? Kooli tase?

Kas sa ei tunne Piritalt kedagi, kellel oleks lapsed, kes selles koolis õpivad? Vot nende lastega rääkides kuuleb, mis koolis ja tunnis toimub. Olen ise matemaatika ja füüsika eraõpetajaid soovitanud, sest  lapsed ei saa koolis  asja selgeks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei tunne Piritalt kedagi, kellel oleks lapsed, kes selles koolis õpivad? Vot nende lastega rääkides kuuleb, mis koolis ja tunnis toimub. Olen ise matemaatika ja füüsika eraõpetajaid soovitanud, sest lapsed ei saa koolis asja selgeks.

Minu lapsega käivad vahel ühed algklassitüdrukud mängimad (me pole siinkandis veel kaua elanud). Nii palju kui nemad rääkinud on, siis seda, et poisid pidid palju kaklema.

Olekski tore, kui praeguste õpilaste vanemad oma kogemusi jagavad. Kuidas algklasside õpetajad on (minu laps läheb alles järgmine aasta kooli).

Milline tempo on nt esimeses klassis? Kas kodutõid antakse, peavad ikka ka piisavalt palju lugema jne…? 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean hästi PMG õpetajaid ja eks igas koolis on nii häid kui kehvemaid õpetajaid. Algklassiõpetajatest on mõned, kes on tõesti väga head. On ka neid, kelle klassi mina oma last ei paneks. Koduseid ülesndeid ikka on, rohkem on vaja lõpetada tunnis alustatud asju, aga vahel ka lisaülesandeid. Raamatuid loetakse hoolega, esimeses klassis juba on vaja lugeda. Edaspidi umbes 1 raamat kuus. Õpitakse kõike normaalsel tasemel nagu riiklik õppekava ette näeb, aga eks töö on tellija materjalist ja igas koolid käib õpilasi erineva taustaga kodudest. Palju on toredaid üritusi, enne koroonaaega ka õppekäike ja teemanädalaid. Minu meelest koolimaja on heas korras, remonti tehakse pidevalt jõudumööda. Minu meelest miinus on see, et Pirita linnaosas pole väikeklasse üheski koolis, seega tihti erivajadusega lapsed ka tavaklassis ja nii mõnigi käitumisraskusega laps segab tundi, sest vajaks hoopis väikeklassi või individuaalõpet. Miinuseks ka see, et klassid on suured, enamasti 26-29 õpilast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui pool klassi saab matas kahed, siis pole viga vaid materjalis. 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps sinna kooli kirja panna esimesse klassi, siis kas arvestatakse la vanema sooviga, et millise õpetaja klassi laps määratakse?

Kes nt on need õpetajad, kes 2023 võtavad esimese klassi ja keda neist valida?

Ma leian, et kool on õppimise koht ja lisaks tuleb ka kodus kindlasti tööd teha. Juba kasvõi ainuüksi sellepärast, et tekiks õpiharjumus (mitte ei logeleks niisama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps sinna kooli kirja panna esimesse klassi, siis kas arvestatakse la vanema sooviga, et millise õpetaja klassi laps määratakse?

Kes nt on need õpetajad, kes 2023 võtavad esimese klassi ja keda neist valida?

Ma leian, et kool on õppimise koht ja lisaks tuleb ka kodus kindlasti tööd teha. Juba kasvõi ainuüksi sellepärast, et tekiks õpiharjumus (mitte ei logeleks niisama).

2023 õpetajad selguvad kevadel- suve hakul. Mõni oodatud õpetaja võib hoopis lapseootusele suunduda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes nt on need õpetajad, kes 2023 võtavad esimese klassi ja keda neist valida?

Suure tõenäosusega need, kes sellel õppeaastal on 4.kl klassijuhatajad. Järgmine aasta on siis neil uuesti esimesed klassid. Kooli koduleht veel selles osas uuendamata. Ma valiks TJ.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui pool klassi saab matas kahed, siis pole viga vaid materjalis.

Trimestrihindeks, aastahindeks või kontrolltöö hindeks? Pirital muidu hinnatakse üldse tähtedega, mitte numbritega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul üks laps just nüüdd lõpetas PMG gümnaasiumi, kaks on veel põhikoolis.

Ütleme nii: kõik, kes soovisid minu lõpetaja lennust, said edasi ülikoolidesse. Minu laps sai sisse üle maailma viide ülikooli + ühte Eesti omasse, kuhu tahtis. Haridustase koolis on ok, kui laps tahab õppida.

Aga selles mõttes on õige, et kuna tegemist on piirkonnakooliga, siis igas klassis on igasuguseid lapsi igasugustest kodudest. Kõike tuleb ette ja keegi ei anna mingisugust garantiid. Aga minu meelest on nii igas teises koolis ka.

 

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul üks laps just nüüdd lõpetas PMG gümnaasiumi, kaks on veel põhikoolis.

Minu laps sai sisse üle maailma viide ülikooli + ühte Eesti omasse, kuhu tahtis. Haridustase koolis on ok, kui laps tahab õppida.

Võttes arvesse, et Eesti enda ülikoolid on maailma ülikoolide tabelis 1100 koha kandis ja ülikoole on maailmas tuhandeid, siis ” üle maailma viide ülikooli” ei ole mingi näitaja. Maailmas on tuhandeid kõrgkoole kuhu peale avalduse tegemise muud ei peagi tegema ja kohti jääb ülegi.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppejõuna kokkupuude paari hiljuti kooli lõpetanud noorega ja need noored on olnud küll laia maailmapildi ja heade teadmistega põhiainetes.

Nende põhjal on koolist jäänud küll hea mulje.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sa tahad siis piirkonnakooli taseme kohta teada? Et sai sisse 1000ndesse maailma ülikooli? Või tahaksid, et ütleksin, et PMG-st ei saa ülikoolidesse? Küsiti PMG kohta ja ma vastasin, et noorel inimesel on võimalik PMG haridustasemega ilusti oma edasist elu sättida ning soovi korral edasi õppida nii välismaal kui Eestis.

Täitsa veider vastaja.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui riigieksamitulemused terve Eestimaa lõikes on seal kuskil päris lõpuosas, siis ikkagi julgeb mõni siin ebaloogiliselt korrutada, et “viga on materjalis!”

Halloo – valdav enamus Eestimaa koolidest ongi ju piirkonnakoolid! Eliit- ja erakoole on kõigest pisike käputäis.

Ja nüüd üritatab keegi siin väita, et kõiges olla süüdi ainuüksi lapsed ja nende vanemad. Mis imeliselt kasvatamatud lapsed siis just Pirital elavad ja mis õudsed pätid nende vanemad on, võrreldes terve Eestimaaga?

See on küll teada, et Pirital on Eestimaa ühed kõige kõrgemad kinnisvarahinnad. Ent just see peaks ju viitama siinsete elanike erilisele tublidusele ja töökusele, mitte vastupidi.

Seega jääb Pirita kooli kehv koht edetabelites ikkagi müstikaks ja kõike paljalt laste ega nende vanemate süüga seletada siiski ei saa.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumiossa on nüüdseks alles 2 aastat korraldatud konkurssi, seega on lootust, et ehk need tulemused edetabelis lõpuks ka paranema hakkavad. Mina olen see, kes kirjutas, et minu lapse klassist said kõik soovijad edasi ülikoolidesse ehk siis tahan öelda, et ei ole nii traagiline.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadake palun 2021. aasta riigieksamite tulemusi.

Pirita Majandusgümnaasiumi seis on katastroofiline.

Laia matemaatikat tegi üle 40 õpilase, aga keskmine tulemus 22,6 / 100.

Tallinna Tehnikaülikooli saab sisse, kui laia eksami tulemus vähemalt 50 punkti. Terve suure kooli peale oli selliseid õpilasi kokku VIIS.

Seda võib vaadata ühte ja teistpidi. aga see on kahjuks tulemuste mudaliiga.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2021. a lõpetajad olid veel need, kes ei teinud gümnaasiumisse pääsemiseks ühtki katset – sinna kogunesid äkki need, kes mujale ei saanud, võimalik, et seal oli hulgaliselt seanahavedajaid, kes pikendasid lihtsalt lapsepõlve. Praegu pidavat gümnaasimiosas olema küll hea noor mataõps, loodame parimat.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja küsis kooli kohta infot, sest ta laps läheb 1. klassi järgmisel aastal. Riigieksameid sooritavad 12. klassi lõpeajad, suur osa neist on tulnud gümnaasiumiosasse õppima mõnest muust koolist (sh Viimsist, Püünsist, Meriväljalt, Randverest ja ka kesklinnakoolidest). Laps, kes läheb 1. klassi Pirital ei pea seal õppima 12 aastat, vaid soovi korral võib alati kandideerida pärast põhikooli mujale suurema konkurentsiga kooli, kuhu kogutakse parimad ja kes loomulikult kõigi eelduste kohaselt peavadki tegema eksamid parimate tulemustega. Teemaalgataja last ootavad esialgu ees siiski algklassid. Täiesti ebaloogiline on eeldada, et kui matemaatikaeksami tulemused on kesised, siis matemaatika õpetamise tase terves koolis kõigis kooliastmetes on kehv. Igas kooliastmes on erinevad õpetajad eri õppeainetel.

Olen ise õppinud kahes erinevas koolis, millest teine oli tol ajal riigieksamite tulemuste põhjal top 15 kool, aga mitmed õppeained tegelikult olid kehvemal tasemel kui eelmises kehvema edetabelikohaga koolis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin on paar kägu, kes on nõuks võtnud kooli igal juhul maha teha ja minule, kellel on reaalselt koolis enne 3, nüüd 2 last õppimas (seega isiklik kogemus), laksivad miinuseid ja vist ei usu, et peale loetud eliitkoolide saab siiski ka PMG-s heal tasemel õppida. Kõik 3 on eelkoolist saati seal õppinud ja ilmselt kõik kolm seal ka lõpetavad, see on logistiliselt meile loogiline ja mugav valik. Kõik ei mahu eliitkoolidesse.

 

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu lapsed ehk on üliandekad ja õpivad ise. Kui aga see aasta 9. kl minevate lastel on tervel lennul probleem teatud ainetega, siis on viga lastes??

Igas koolis on olemas need kuldsed terad aga see ei korva kooli puudujääke.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll teada, et Pirital on Eestimaa ühed kõige kõrgemad kinnisvarahinnad. Ent just see peaks ju viitama siinsete elanike erilisele tublidusele ja töökusele, mitte vastupidi.

Paljudel on ettekujutus Piritast kui villasid täis elurajoonist kus elavad ainult rikkad inimesed, tegelikult on 70% majadest vanemad kui 40 aastat, kolmandikul Piritast ei ole kanalisatsiooni ja paljudes vanades majades elavad vähekindlustatud perekonnad. Pirita osadel inimestel on kompleks – rikkust tuleb seda kindlasti näidata isegi viimase raha eest, kui firma läks pankrotti või tegeled kuritegevusega ja sissetulek on ebastabiilne, siis seda tuleb kindlasti varjata, kasvõi lastele järemaksuga asjade ostmisega. Kõigi nende perekondade lapsed peavad kusagil käima.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsiaalmeedia põhjal on Pirita kooli peamine tähelepanu mingite üritustega poosetamisel, mitte õppimisel.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsiaalmeedia põhjal on Pirita kooli peamine tähelepanu mingite üritustega poosetamisel, mitte õppimisel

Seda nimetatakse ka kooli traditsioonidega elushoidmiseks ja koolipere ühtsustunde tekitamiseks. Tore, et tehakse ka üritusi, sest õpilastele pakub see palju rõõmu. See, et koolis õpitakse, on küll nii elementaarne, et sotsiaalmeedias ehk tõesti väga palju kajastust ei vaja.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll teada, et Pirital on Eestimaa ühed kõige kõrgemad kinnisvarahinnad. Ent just see peaks ju viitama siinsete elanike erilisele tublidusele ja töökusele, mitte vastupidi.

Paljudel on ettekujutus Piritast kui villasid täis elurajoonist kus elavad ainult rikkad inimesed, tegelikult on 70% majadest vanemad kui 40 aastat, kolmandikul Piritast ei ole kanalisatsiooni ja paljudes vanades majades elavad vähekindlustatud perekonnad. Pirita osadel inimestel on kompleks – rikkust tuleb seda kindlasti näidata isegi viimase raha eest, kui firma läks pankrotti või tegeled kuritegevusega ja sissetulek on ebastabiilne, siis seda tuleb kindlasti varjata, kasvõi lastele järemaksuga asjade ostmisega. Kõigi nende perekondade lapsed peavad kusagil käima.

Ära hüppa siin oma suurte nn teadmistega, päris nii hull see nüüd ka ei ole. Mina olen ise Pirital sündinud ja eluaeg siin elanud ja kõige tagatipuks elan veel 100 aasta vanuses majas kah 🙂 Kuid sedasi lahmida, et kui maja on üle 40 a vana, siis see on jube halb ja kindlasti saavad seal elada mingid vähekindlustatud parmud – no mida sildistamist?

Üle 40 a vana maja ei pruugi tähendada lagunevat hurtsikut, vaid pigem on seda renoveeritud, juurde ehitatud jne. Sinu see väide omandaks negatiivse tähenduse vaid siis, kui sa paneksid nüüd siia juurde teiste Tallinna linnaosade majade vanused, kust nähtuks, et jah, nendega võrreldes on just Pirital kõige rohkem üle 40 a vanuseid maju. Ent sellist võrdlust sul ju tuua pole? (Ja kui sa vaid teaksid, palju maksab üks väike korter vanalinna 700-aastases hoones!)

Mis puutub sinu väitesse Pirita sinu  arvates suure kuritegevustaseme kohta, siis ütleb Justiitsministeeriumi statistika selle kohta hoopis nii: “Tallinnas on kõige rohkem kuritegevust kesklinna piirkonnas ja Lasnamäel, kõige turvalisem on aga inimestel olla Pirital”. Allikaviited võid leida netist hõlpsalt ise.

Seega, mida sa üritad nüüd väita niisuguste ebaloogiliste väidetega, mis kehtivad eranditult kõikide asumite kohta? Kas sinu  eesmärgiks on iga hinna eest veeretada “süü” viletsate riigieksamitulemuste osas kooli juhtkonna ja pedagoogide pealt ainuüksi lastele ja nende sinu  väitel poolasotsiaalidest vanemate peale või mida sa täpsemalt nüüd taga ajad?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Pirita Majandusgümnaasium