Esileht Koolilaps Pirita, Merivälja või Randvere kool?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Pirita, Merivälja või Randvere kool?

Postitas:

Tere!
Plaanime lähiaastatel maja ostu Piritale või Viimsisse Randvere kanti. Kuna mõne aasta pärast läheb laps kooli, siis mõtlesin uurida ka koolide kohta. Eelkõige sooviksin hea tasemega väiksemat kooli, kuhu laps saaks iseseisvalt kodust minna. Kesklinna ei tahaks algklassilast bussidega seiklema saata.

Kas kellegil on antud koolidega kogemust? Mida soovitate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 13:21; 14.09 08:30;
To report this post you need to login first.

Püünsi kool on ka veel

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalsus on see, Merivälja lapsed ei mahu ise enda kooli, nii suunatakse paljud Pirita Maj kooli. Kui väga pikka sissekirjutust pole, siis väga lootust ka pole. Viimsist käib lapsi Meriväljale ja vastupidi. Viimsi kool on hea tasemega aga väga suur 6-10 paralleeli. Samas pole kuulnud, et keegi kurdaks. Aga kooli saab ju ikka vastavalt sellele, kas kodu on Viimsi vallas või Tallinna linnas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:27; 19.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja Kool oli kunagi armas väike kool, aga nüüd on haisev (kooli ehitusega tehti vigu) ja puupüsti täis kool, kus on kunagine hea õppekvaliteet kõvasti alla käinud. Koolikiusu all kannatab kolmandik õpilasi (kool teeb igal aastal uuringu) aga keegi ei viitsi selle teemaga tegeleda. Osad õpetajad on suurepärased, kuid väga suur kaadrivoolavus ja kiuslikke õpetajaid on samuti kuidagi liiga palju.
Oli väga hea kool, nüüd on nii halb kool, et vaenlase lapsele ka ei soovitaks.
Pirita Majandusgümnaasium on edetabeli tagaosas olev kooli, õppekvaliteet on madal, aga on hakanud paranema, kuid nad on edetabelis ikka nii taga, et midagi head seal ei ole.
Kui sa tahad tõesti Piritale maja osta, siis arvesta sellega, et paljud Pirita lapsed lasteaedadesse ei mahu ja koolide kvaliteet on kehv. Paljud viivad oma lapsed kesklinna lasteaeda ja kooli, kuid õigel ajal kohalejõudmiseks tuleb startida enne seitset, et kaheksaks kooli jõuda. Rohkem kui tund igal hommikul ummikus ei ole tore, eriti kui lapsed peab hiljemalt pool seitse üles ajama. Pirita on laste kasvatamiseks üsna perspektiivitu koht, kahjuks.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 22:35; 14.09 09:28; 14.09 10:04; 14.09 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib Pirita koolis ja olen väga rahul nii õppetaseme kui ka asukohaga. Ei huvita koolide paremusjärjestused vaid ikka see, et laps saab ise jalgsi, bussi või rattaga kooli sõita, koolimaja asub männimetsas, mere lähedal ning ei mingeid hommikusi istumisi megaummikutes, milles paljuski süüdi eelmise kirjutajaga sarnased edetabeliusku vanemad.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:32; 21.05 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor.
Tegelikult me hetkel ka elame Pirital, aga pere suurenemise tōttu soovime suuremat pinda. Pirita on armsaks saanud. Seega ei taha väga kaugele kolida. Lasteaiaks valisime pisikese eralasteaia ja kõik toimib.

Koolile mõeldes, aga tõesti kesklinna on tüütu lapsel bussidega minna ja väga ajakulukas. Seetõttu mõlgutan mõtteid ka Viimsi suunas, et selline rahulikum keskkond. Kuigi need koolide tasemed nii Viimsis kui Pirital suht kehvakesed.
Muidugi on veel Maarjamäe, mis jääb kesklinnale lähemale, pole seal väga aega veetnud, ei teagi mida arvata sellest piirkonnast.
Olen mõelnud ka Kristiine peale, seal majad ja maatükid ikka väga kallid. Ja kodust tunnet mul seal piirkonnas liikudes ei teki.

Ise olen Saares üles kasvanud ja nii mõnus ja turvaline oli seal koolis käia. Kooli tase oli ka suht hea toona. Seega ei kujutagi oma lapsi ette omapead suures linnas ringi liikumas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 13:21; 14.09 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor.

Tegelikult me hetkel ka elame Pirital, aga pere suurenemise tōttu soovime suuremat pinda. Pirita on armsaks saanud. Seega ei taha väga kaugele kolida. Lasteaiaks valisime pisikese eralasteaia ja kõik toimib.

Koolile mõeldes, aga tõesti kesklinna on tüütu lapsel bussidega minna ja väga ajakulukas. Seetõttu mõlgutan mõtteid ka Viimsi suunas, et selline rahulikum keskkond. Kuigi need koolide tasemed nii Viimsis kui Pirital suht kehvakesed.

Muidugi on veel Maarjamäe, mis jääb kesklinnale lähemale, pole seal väga aega veetnud, ei teagi mida arvata sellest piirkonnast.

Olen mõelnud ka Kristiine peale, seal majad ja maatükid ikka väga kallid. Ja kodust tunnet mul seal piirkonnas liikudes ei teki.

Ise olen Saares üles kasvanud ja nii mõnus ja turvaline oli seal koolis käia. Kooli tase oli ka suht hea toona. Seega ei kujutagi oma lapsi ette omapead suures linnas ringi liikumas.

Sa ikka tead, et Viimsi vald võtab kooli ainult oma valla sissekirjutusega lapsi ja vähemalt üks lapsevanematest peab samuti sissekirjutusega olema?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 22:35; 14.09 09:28; 14.09 10:04; 14.09 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib Pirita koolis ja olen väga rahul nii õppetaseme kui ka asukohaga. Ei huvita koolide paremusjärjestused vaid ikka see, et laps saab ise jalgsi, bussi või rattaga kooli sõita, koolimaja asub männimetsas, mere lähedal ning ei mingeid hommikusi istumisi megaummikutes, milles paljuski süüdi eelmise kirjutajaga sarnased edetabeliusku vanemad.

Jaluta mõni päev umbes 400 – 500 meetrit kooli ümber, siis näed mitusada koni maas ja kuuled, kuidas naabrid kurdavad, kuidas lapsed oma konid ja aedadesse või aia taha maha poetavad. Saaksime aru, et sporti tegevad Audentese kooli lõpetajad on tabelis kahesajandal kohal, aga end majandusgümnaasiumiks nimetav kool võiks Eestis olla vähemalt esimese saja hulgas. Pirita inimesed on juba paarkümmend aastat rääkinud, et kui tahad, et su laps suitsetamise ja alkoholi tarbimise hästi selgeks saaks, peaks ta panema sellesse kooli. Minu laste mõned lasteaiakaaslased läksid sinna, ma ei ole vanematelt endiselt midagi head kuulnud ja direktori vahetus toimub tihti. Kui sa tõesti tahad oma lastele head keskkonda ja kesklinna kooli ei taha panna, siis Harjumaal on mitmeid häid koole, peaksid rohkem neid kui Piritat kaaluma. Pirital häid koole ei ole, kuid võid kaaluda Rocca al Mare erakooli, koolibuss sõidab hommikuti sinna, aga nad võtavad väga vähe lapsi vastu.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 22:35; 14.09 09:28; 14.09 10:04; 14.09 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei huvita koolide paremusjärjestused vaid ikka see, et laps saab ise jalgsi, bussi või rattaga kooli sõita,

Mind huvitab lapsele kooli valmisel just ennekõike õppetase, mitte see, kuidas koolile transpordi mõttes läheneda… Kummaline, et mõni lapsevanem oma lapsele antavat haridust üldse ei väärtusta, vaid ainult seda, kuidas kooli ja sealt ära saada. Mis koolipäeva ajal toimub, on suva…

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:38; 15.09 17:23; 21.05 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest selline Pirita kooli halvustamine? Minul käivad kaks last seal ja ma pean ütlema, et on mõlemad rahul. Lapsed ütlevad, et neil on kool on täiesti ok ja õpetajad on toredad. Ja vanemana ma ütlen sama. Mul on kogemus ka teise ehk jutu järgi hea mainega kooliga ja peab ütlema, et õppetasemes ja õhkkonnas küll vahet polnud. Kust küll tuleb teadmine, et seal tarvitatakse erakordselt palju alkoholi ja suitsetatakse? Täiesti uskumatud andmed, minu teada on selles osas esirinnas hoopis mõned kesklinna koolid. Ausalt öeldes pole küll kuulnud kellegi kurtmist, et neile konisid aeda poetataks ja minu igapäevane kodutee läheb siit mööda. Praegune direktor on väga palju ära teinud igas mõttes ja minu teada on väga positiivne suhtumine nii vanemate kui ka õpetajate poolt. Pole küll kuulnud teiste vanemate kurtmist kooli üle ja ma tunnen siiski paljusid vanemaid, mitte ei lähtu mingitest vanadest kuulujuttudest.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 14:46; 14.09 17:25; 26.09 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib laps ka Pirita kandist kooli. Bussiga. Ja ei pea üldse tund aega liikluses olema. Autoga vbl jah. Kui bussiga liigelda, siis tipptunni ajal on see pikk mereäärne tee bussidele ideaalne, aga autod istuvad ummikus. Probleemne koht on praegu see tee-ehitus ja Narva mnt.

Pisema lapse jaoks ootasin kohta umbes aasta.

Mereäärne bussitee on ainult mõned kilomeetrid, aga mujal Pirital ja Kadriorus tuleb ikkagi ummikus istuda. Tipptunnil läheb bussiga ikkagi 50-55 minutit, praegu üle tunni kindlasti ja ei ole ma näinud, et see mitmekümne aasta jooksul on muutunud, aina hullemaks läheb, sest korterelamuid ja maju muudkui ehitatakse igale poole juurde, nii Piritale kui Viimsisse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 22:35; 14.09 09:28; 14.09 10:04; 14.09 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastas on 175 koopipäeva ja kui arvestada, et iga päev kulub kooli minekule ja tulekule kokku kaks tundi, siis teeb see aastas 350 tundi transpordivahendis. Gümnaasiumi lõpuks on seal veedetud aega 4200 tundi ehk siis 175 ööpäeva. Mõtlemapanev.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 14:46; 14.09 17:25; 26.09 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud Mähelt kesklinna G5 kooli. Oma lastele seda vähemalt algklassides ei soovi. On targad ja terased lapsed, aga algklassides ei ole see “hariduse taseme” vahe nii üüratu veel, et sellepärast lapsi iga päev mitmetunnise bussis loksumisega vaevata. Eks pilk tuleb peal hoida, et üheski aines suuri lünki ei jääks, aga üldiselt jõuab sinna kesklinna kooli ka 7. või 10. klassi minna, kui pea lõikab.

Aga tõsi on ka see, et oma kodu sai valitud just Haabneeme, mitte Piritale peamiselt seetõttu, et lastel oleks normaalsed põhikoolid ja huviringid lähedal. Samas olen ka mina viimastel aastatel lapsevanematelt PMG kohta pigem head kuulnud. Sellega, et riigieksamitulemused oluliselt paraneksid, läheb ilmselt nii ehk naa jupp maad kauem aega kui paar-kolm aastat.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimsilane alates 2000. aastast, näinud ja kogenud piirkonna arengut. Keegi ülevalpool mainis, et Viimsi koolide tase on kehv. Kust selline eelarvamus? Viimsi Keskkool (nüüd põhikool) oli üleriigilises koolide pingereas soliidsel 25. kohal. Tõsi, Viimsi suurimas koolis hästi toimiva süsteemi loonud direktor Karmen Paul liikus paari aasta eest riigigümnaasiumi juhtima ja Viimsi Koolil on uus direktor, kes alles tõestab oma toimetulekut.
Minu kogemus nii Randvere kui Haabneeme kooliga on positiivne. Koolid on hästi juhitud ja toimivad. Püünsi Kool on pisut omaette ajaloolistel ja geograafilistel põhjustel, kuid ka seal on nõudlikud lapsevanemad ja kooli tase aina paraneb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus nii Randvere kui Haabneeme kooliga on positiivne. Koolid on hästi juhitud ja toimivad. Püünsi Kool on pisut omaette ajaloolistel ja geograafilistel põhjustel, kuid ka seal on nõudlikud lapsevanemad ja kooli tase aina paraneb.

Randvere kooliga Püünsit küll võrrelda ei anna – üks 6-klassiline+LÕK (9.klassini ju ainult LÕK lastele), teine tavaline põhikool.
Ja Püünsi Kool on samtui väga hästi juhitud kui mitte paremini kui Haabneeme ja Randvere kool. Kooli tase ei tõuse mitte nõudlike lapsevanemate tõttu, vaid tublide õpetajate töö tulemusena. Pelaegi ei ole see tase kusagil põhjas olnudki, lihtsalt Viimsi keskuse rahvas on aastaid teinud tööd selle nimel, et Püünsi Kool oleks nagu perifeeria ja sinna oma lapsi jumala pärast küll ei tasuks panna. Tegelikult on tegemist väga toreda väikese ja lapsesõbraliku kooliga, kust saab hea hariduse. Peale põhikooli läheb igal aastal lapsi nii eliitkoolidesse, teistesse linnakoolidesse kui ka Viimsi Gümnaasiumi.
Minu lapsed on käinud/käivad Püünsis ja me oleme väga rahul – kool on superhästi juhitud, kõik aineõpetajad oma ala spetsialistid, õhkkond tore, rahulik ja lapsesõbralik.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:38; 15.09 17:23; 21.05 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed käisid algselt Randvere koolis. Mulle see kool küll meeldis. Õpetajad olid tasemel ja lapsed ka kuidagi normaalsemad. Aga ka seal esines koolivägivalda nagu igas koolis on seda. Kuidas praegu on, ei tea. Kolisime ära ja nüüd lapsed suures maakonna keskkoolis (riigieksamite tulemuste poolest 30 parema kooli hulgas). Lapsed nutavad oma Randvere kooli siiani taga, aga eks nad harju ka siin ära. Mis neil üle jääb.
Randvere kooli miinuseks on see, et lapsi solgutatakse ühest koolist teise. 6 klassi Randveres, siis 3 klassi kas Haabneeme või Viimsi koolis ja edasi siis jälle teise gümnaasiumisse. Nüüd vist riigigümnaasium. Ei ole asjaga enam kursis. Mulle endale meeldiks, et lapsed saavad käia kodulähedal nii algkoolis, põhikoolis kui ka gümnaasiumis. Vähemalt on neil see võimalus. Hetkel kool 500m kaugusel. Varem sõltusid nad ainult bussidest ja pidevalt pidin ka lastel koolis järel käima.
Nii et mina pigem teemaalgataja asemel valiks elukohaks äkki ikkagi Viimsi ja paneks lapsed Haabneeme kooli. Kui tahavad ka gümnaasiumis käia, siis see ka ju seal samas. Aga ikka nii, et jala saaks liigelda. Selliste koolide tase on nagunii suhteliselt sarnane, käärid tekivad sisse ainult kesklinna eliitkoolidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PMG kohta olen viimasel ajal suhteliselt palju head kuulnud, kuigi arenguruumi on veel kõvasti.
Merivälja kooliga ei ole vist keegi rahul – õpetajad vahetuvad, nõrk tase, kiusamine jne..
Mina olin ka sama valiku ees ja otsustasin hoopis 21. Kooli panna. Sealt on Pirita/Meriväljaga hea bussiühendus, oleme ülirahul.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Merivälja koolis. Tõtt öelda mina küll n-ö nutan vana direktorit taga. Kaja Laanmäe oli tubli koolijuht ja Merivälja kogukonna eest seisja. Tema eestvõttel kogusid lapsed materjali ja andsid välja Merivälja ajaloo raamatu, korraldati laatu (tänapäeva kodukohvikute eelkäijad), koolielu kees. Olid oma sümboolikaga koolipäevikud lastel, anti välja oma koolikalendrit, kus iga kuu piltidel olid oma kooli laste klassifotod jne. Koolil oli oma hümn – lihtne, ilus ja armas.

Nüüd on koolil uus direktor ja tunda on, kuidas lastest ja lapsevanematest sõidetakse üle täiega. Kooli poole sajandi pikkune hümn vahetati salaja ringi mittemidagiütleva loosungliku tühja “lulla” vastu, ehkki lapsevanemad selle kohta märkusi tegid ja avalikult kirjutasid. Muide, kool ütles märkuste tegijale vastuseks nii: “Oh, me siin mõtlesime laulda ühte õpetaja abikaasa tehtud uut laulu niisama kevadpeol. Loomulikult ei hakka keegi kooli hümni ringi vahetama ilma avaliku arutelu ja hääletamiseta!” Ent peagi selgus, et kool vastaja isikus oli lihtlabaselt valetanud: tegelikult muudeti hümn koos direktori vahetumisega ikkagi ringi, salaja ning ilma mingi teavituseta. Ehkki pealtnäha väike asi, kuid näitab suurepäraselt kooli suhtumist.

Teiseks on Merivälja koolis antud koolipsühholoogile volitus ligi pääseda kõikide õpilaste e-kooli andmetele. Vastav teavitus esitati nii, et see jääks võimalikult märkamatuks: ühel reede õhtupoolikul ilmus vaid põgus uudisnupuke e-koolis koos infoga, et kes ei soovi, et koolipsühholoog tema lapse e-kooli andmeid läbi kammib ja “mure” tekkimisel lapse ükskõik millal omaalgatuslikult ja vanemate teadmata enda vastuvõtule kutsub, peab teatama sellest (mitte e-kooli administraatorile, vaid psühholoogile endale!) hiljemalt esmaspäeva hommikuks. Kui mõned lapsevanemad esitasid kooli üldkoosolekule sellekohase küsimuse, tundes huvi, miks on koolipsühholoogile antud niivõrd ebaproportsionaalselt suur võim, siis vaikiti see lihtsalt maha. Mitte, et vanematel/lastel kohe midagi karta oleks, kuid pisikese mosaiigitükina kujundab see Merivälja koolist muljet kui “Suure Venna”-taolisest ametiasutusest, kus inimesed on vaid külalised. Andestust otsese hinnangu eest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:39; 20.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun veel infot Pirita MG kohta. Laps läheb aasta pärast kooli. Elame küll kooli lähedal, aga olen kõhklev. Endal igasugune side selle kooliga puudub, miskipärast aga lapse lasteaiakaaslaste vanemad ei arvesta Pirita MGga üldse. Ikka rihitakse kesklinna koole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Randvere kooli kohta olen kuulnud kiidusõnu just klasside väiksust mainides, et klassides on vähem lapsi ja õpetajatel rohkem aega ja võimalusi lastega tegleda. ISe olen Pirita kooli ammune lapsevanem ja ei oska kooli kohta küll midagi negatiivset välja tuua. Suitsetamise ja alkoholi jutt on totaalne jura, sel juhul oleks vähemalt keegi mu lastest seda teed läinud, aga no ei. Samuti igapäevaselt koolist mööda käies pole mulle konide probleem silma torganud. Õpetuse tase sõltub väga palju ikkagi konkreetset õpetajast, üks laps läks peale põhikooli lõppu PMG ühte eliitkooli ja pidi tunnistama, et PMG aineõpetaja hoidis taset tunduvalt kõrgemal kui eliitkooli kallakuga klassi õpetaja. Viimastel aastatel minnakse kohalikest lasteaedadest ikka hulgakesi Pirita kooli.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 15:38; 20.05 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes pole küll kuulnud kellegi kurtmist, et neile konisid aeda poetataks ja minu igapäevane kodutee läheb siit mööda.

No ma siis kurdan. Aeda otseselt ei poetata, küll aga suitsetatakse aia taga ja jäetakse konid vedelema. Samuti soditakse tänavasilte. Veel on kurioosne nähtus poisid, kel paistab olevat tõsine probleem põiepidamatusega. Kuidas muidu seletada, et ca 100 m kaugusel koolist ei kannata kohe kuidagi muud moodi, kui tuleb kellegi aia ääres soristada. Pea igapäevaselt ja mitte üks poiss, vaid ikka mitu. Lohutan ennast sellega, et kõikidel juhtudel on ilmselt tegu teismeliste lolluste ja kõva mehe mängimisega. Kui nad teaksid, et üks kuri vanamutt teeb kodus tööd ja neid passib, siis nad ilmselt nii ei teeks. Tore ei ole see siiski.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 19:11; 06.10 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes pole küll kuulnud kellegi kurtmist, et neile konisid aeda poetataks ja minu igapäevane kodutee läheb siit mööda.

No ma siis kurdan. Aeda otseselt ei poetata, küll aga suitsetatakse aia taga ja jäetakse konid vedelema. Samuti soditakse tänavasilte. Veel on kurioosne nähtus poisid, kel paistab olevat tõsine probleem põiepidamatusega. Kuidas muidu seletada, et ca 100 m kaugusel koolist ei kannata kohe kuidagi muud moodi, kui tuleb kellegi aia ääres soristada. Pea igapäevaselt ja mitte üks poiss, vaid ikka mitu. Lohutan ennast sellega, et kõikidel juhtudel on ilmselt tegu teismeliste lolluste ja kõva mehe mängimisega. Kui nad teaksid, et üks kuri vanamutt teeb kodus tööd ja neid passib, siis nad ilmselt nii ei teeks. Tore ei ole see siiski.

See pole üldse ainult koolilaste probleem – minu aia taga teevad kõike seda mööduvad täiskasvanud, aga pole kellelegi näpuga näidata, et see või too asutus toodab matse. Ei saa öelda ka, et no mängivad ja kõvatavad niisama. Ikka kodune kasvatus on süüdi, mitte kool. Selliseid poisse on igas koolis.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 12:25; 26.09 11:35; 19.05 11:36; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eile oli Pirita Majandusgümnaasiumis üldkoosolek, kus direktor näitas vanematele, et ka õppekvaliteet on hakanud paranema. Innovelt vist pärinevad need andmed, veel ei ole kuhugi edetabelitesse kantud. Vanemate rahuolu kooliga on kõvasti kasvanud ja direktor võitleb ka suurema rahastuse nimel, et parandada kogu koolipere tingimusi. See tähendab, et Pirita Majandusgümnaasiumisse tasub küll oma laps panna.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 12:25; 26.09 11:35; 19.05 11:36; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile ringi ja ei näinud kooli lähedal ühtegi soditud tänavasilti. Mäletan, et suvel oli üks silt ümber kujundatud, aga kas see nüüd just kooliõpilane oli… Kooli ümbrus ja tegelikult kogu Pirita keskus on ikkagi väga ilusti korras.
Iseasi on see, kas on võimalik koht kooli saada, sest pea kõik klassid on komplekteeritud nii, et õpilasi on rohkemgi klassides kui ette nähtud. Seda võib igaüks ise Haridusameti lehelt ise vaadata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 14:46; 14.09 17:25; 26.09 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor.

Tegelikult me hetkel ka elame Pirital, aga pere suurenemise tōttu soovime suuremat pinda. Pirita on armsaks saanud. Seega ei taha väga kaugele kolida. Lasteaiaks valisime pisikese eralasteaia ja kõik toimib.

Koolile mõeldes, aga tõesti kesklinna on tüütu lapsel bussidega minna ja väga ajakulukas. Seetõttu mõlgutan mõtteid ka Viimsi suunas, et selline rahulikum keskkond. Kuigi need koolide tasemed nii Viimsis kui Pirital suht kehvakesed.

Muidugi on veel Maarjamäe, mis jääb kesklinnale lähemale, pole seal väga aega veetnud, ei teagi mida arvata sellest piirkonnast.

Olen mõelnud ka Kristiine peale, seal majad ja maatükid ikka väga kallid. Ja kodust tunnet mul seal piirkonnas liikudes ei teki.

Ise olen Saares üles kasvanud ja nii mõnus ja turvaline oli seal koolis käia. Kooli tase oli ka suht hea toona. Seega ei kujutagi oma lapsi ette omapead suures linnas ringi liikumas.

lapsed kasvavad ju suureks ja nagunii hakkavad lõpuks ise liikuma.
(ema 11 ja 9 aastasele, kes elavad Kalamajas ja lapsed liiguvad juba teisest klassist ühistransaga muusikakooli ja trennidesse ja kooli)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile ringi ja ei näinud kooli lähedal ühtegi soditud tänavasilti.

Me just võtsime ühe sildi maha, aga teine samas lähedal on jätkuvalt soditud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 19:11; 06.10 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja Kool oli kunagi armas väike kool, aga nüüd on haisev (kooli ehitusega tehti vigu) ja puupüsti täis kool, kus on kunagine hea õppekvaliteet kõvasti alla käinud. Koolikiusu all kannatab kolmandik õpilasi (kool teeb igal aastal uuringu) aga keegi ei viitsi selle teemaga tegeleda. Osad õpetajad on suurepärased, kuid väga suur kaadrivoolavus ja kiuslikke õpetajaid on samuti kuidagi liiga palju.
Oli väga hea kool, nüüd on nii halb kool, et vaenlase lapsele ka ei soovitaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PMG-s käivad minu 3 last – vanim lõpetab 11nda. Käib majanduskallakuga klassis ja tema ütleb, et suitsetamine ja läbutsemine tema klassikaaslaste seas pigem ei ole moes. Nooremad on veel põhikoolis, nende tulevikku veel ei tea, aga kui ma oma noorust ja lapse sama vanust võrdlen, siis meie olime ikka hullemad.

Kuuldavasti on PMG 10ndasse nüüd suur konkurss, et isegi oma lapsed kõik edasi ei saa. Ehk hakkab ka tase tõusma. Töö tellija materjalist, nagu öeldakse.  Seda, kas PMG-st edasi ülikooli pääseb, oskan siis järgmisel kevadel öelda, aga väga mõnus on küll, et lastel kool lähedal ja nad on isemajandavad ning mina ei pea mingi taksist olema. Kõik lapsed ei mahu paraku sinna G5 koolidesse, mõned peavad ka nendes mõne arvates jubedate koolides käima.

NB! PMG-s algas remont, mi tähendab, et ruumi tulb juurde, arvatavasti tehakse ka ventilatsioon korda ja kõik saab jälle paremaks nii õpetajate kui õpilaste jaoks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 12:25; 26.09 11:35; 19.05 11:36; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Plaanime lähiaastatel maja ostu Piritale või Viimsisse Randvere kanti. Kuna mõne aasta pärast läheb laps kooli, siis mõtlesin uurida ka koolide kohta. Eelkõige sooviksin hea tasemega väiksemat kooli, kuhu laps saaks iseseisvalt kodust minna. Kesklinna ei tahaks algklassilast bussidega seiklema saata.

Kas kellegil on antud koolidega kogemust? Mida soovitate?

Pirita koolis ei suudeta lapsi klassis hallata.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 16:00; 21.05 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Plaanime lähiaastatel maja ostu Piritale või Viimsisse Randvere kanti. Kuna mõne aasta pärast läheb laps kooli, siis mõtlesin uurida ka koolide kohta. Eelkõige sooviksin hea tasemega väiksemat kooli, kuhu laps saaks iseseisvalt kodust minna. Kesklinna ei tahaks algklassilast bussidega seiklema saata.

Kas kellegil on antud koolidega kogemust? Mida soovitate?

Pirita koolis ei suudeta lapsi klassis hallata.

Millises klassis? Mul vastupidine kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Pirita, Merivälja või Randvere kool?