Esileht Koolilaps Pirita, Merivälja või Randvere kool?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Pirita, Merivälja või Randvere kool?

Postitas:

Mul käivad 2 last Meriväljalt kesklinna kooli. 7.10 bussipeale ja 7.30 linnas. Tagasi tulles ka super bussiühendus.
Kuna meie kolisime Meriväljale vahetult enne laste kooliminekule, siis koolikoha oleks saanud ilmselt Piritale (sinna oleks ka tulnud bussiga minna). Siis tundus juba mõistlikum kesklinna kooli panna.
Soovitan ka seda varianti kaaluda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:27; 19.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Plaanime lähiaastatel maja ostu Piritale või Viimsisse Randvere kanti. Kuna mõne aasta pärast läheb laps kooli, siis mõtlesin uurida ka koolide kohta. Eelkõige sooviksin hea tasemega väiksemat kooli, kuhu laps saaks iseseisvalt kodust minna. Kesklinna ei tahaks algklassilast bussidega seiklema saata.

Kas kellegil on antud koolidega kogemust? Mida soovitate?

Pirita koolis ei suudeta lapsi klassis hallata.

Millises klassis? Mul vastupidine kogemus.

Lapsed ei suuda õpetajaid hallata?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin siin teemas Merivälja kooli lapsevanemana 2 aastat tagasi.

Enam ma seda ei ole – laps oli sunnitud koolikiusamise pärast Merivälja koolist lahkuma ja õpib nüüd kesklinna koolis. Tollal uskusin siiralt, et saab selle kooliga ette tulevad mured ikka lahendatud, tänu millele saab laps jätkata kodukoolis käimist. Paraku eksisin, lapse psüühika muutus seal koolis üsna palju ja sain aru, et tegutseda tuleb kiirelt, kui tahan vältida elu lõpuni kestvaid probleeme vaimse tervisega. Pidevalt käis mingi narrimine lapse väidetavalt mitte-firma riiete pärast ja siis, kui pidin õhtul kodus tütre haavu puhastama, võtsin lõpuks ühendust ka noorsoopolitseiga. See natuke aitas, aga vaja oleks siiski süsteemset lähenemist. Kooli sotsiaalpedagoog ja koolipsühholoog laiutasid ainult käsi ja teatasid, et täiskasvanud ei näe midagi ega saa seetõttu ka midagi teha. Minu hinnangul nägid nad küll, aga lihtsalt puudus soov järjekindlalt probleemi lahendamisega tegelda.

Praegu õpib laps kesklinna koolis ja on juba päris rahulik. Mitte keegi ei ole seal eales teinud talle ühtki märkust väidetavate “mittefirmakate” pärast, ei löö ega tõrju. Mitte mingit ebamugavust kesklinnas koolis käimine juurde toonud pole – nimelt töötab mu abikaasa samuti kesklinnas ja sõidab samal kellaajal niikuinii linna, pole mingi mure laps oma kõrvalistmele võtta.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:39; 20.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaluta mõni päev umbes 400 – 500 meetrit kooli ümber, siis näed mitusada koni maas ja kuuled, kuidas naabrid kurdavad, kuidas lapsed oma konid ja aedadesse või aia taha maha poetavad. Saaksime aru, et sporti tegevad Audentese kooli lõpetajad on tabelis kahesajandal kohal, aga end majandusgümnaasiumiks nimetav kool võiks Eestis olla vähemalt esimese saja hulgas. Pirita inimesed on juba paarkümmend aastat rääkinud, et kui tahad, et su laps suitsetamise ja alkoholi tarbimise hästi selgeks saaks, peaks ta panema sellesse kooli. Minu laste mõned lasteaiakaaslased läksid sinna, ma ei ole vanematelt endiselt midagi head kuulnud ja direktori vahetus toimub tihti. Kui sa tõesti tahad oma lastele head keskkonda ja kesklinna kooli ei taha panna, siis Harjumaal on mitmeid häid koole, peaksid rohkem neid kui Piritat kaaluma. Pirital häid koole ei ole, kuid võid kaaluda Rocca al Mare erakooli, koolibuss sõidab hommikuti sinna, aga nad võtavad väga vähe lapsi vastu.

Huvitav, on minu lapsed Pirita koolis õppinud ja pole ei suitsetamine ega joomine kunagi probleemiks olnud, no ei suitseta lapsed mul ja alkoholi tarbimine ka minimaalne olnud ka täiskasvanuna.  Samuti pole probleeme olnud nende sõpradega.  Mina olen kooliga rahul, on ka eliitkooli kogemus, mis kehvem kui Pirita oma.  Pirital on väga väga häid õpetajaid, õnneks on mu lastel olnud võimalus sellistega õppida. Miinuseks on kooli majanduskallak, et kui selleks huvi pole, siis gümnaasium tuleb mujalt otsida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 15:38; 20.05 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Plaanime lähiaastatel maja ostu Piritale või Viimsisse Randvere kanti. Kuna mõne aasta pärast läheb laps kooli, siis mõtlesin uurida ka koolide kohta. Eelkõige sooviksin hea tasemega väiksemat kooli, kuhu laps saaks iseseisvalt kodust minna. Kesklinna ei tahaks algklassilast bussidega seiklema saata.

Kas kellegil on antud koolidega kogemust? Mida soovitate?

Pirita koolis ei suudeta lapsi klassis hallata.

Millises klassis? Mul vastupidine kogemus.

Hetkel siis 7 klassid. See mis kontaktõppes toimus sügisel ja nüüd, on nagu erivajadusega klassid.

Distantsil vajasid paljud  eraõpsi, et erinevates teemades järjel püsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 16:00; 21.05 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita koolil halb maine – heaks näiteks, et Pirita kooli 8 klassi narkodiilerid käivad Viimsi Koolis oma kraami müümas. Pealegi on seal koolis päris palju polariseerumist ja koolikiusamist.

Randvere kool on tore – seal on oluline osa suunatud erivajadustega õpilastele, nii et eks ka tavalapsed puutuvad nendega paratamatult ikka kokku ja see võib kohati hirmutav ja häiriv olla. Nad on küll omaette osas, aga aeg ajalt lasevad sealt jalga ja tekitavad probleeme.

Püünsi kool on kehva juhtkonnaga, suur kaadrivoolavus sellest tingituna – lisaks käib seal palju n.ö tuntud inimeste lapsi, kes leiavad, et nendele reeglid ei kehti. Jällegi, palju halvustamist ja koolikiusamist. Kool ise mõnus ja väike.

Haabneeme kooli kohta on viimasel ajal olnud palju vastukäivat infot, aga tundub, et asjad ei liigu väga palju paremuse suunas. Eks aeg näitab.

Viimsi kool on suur, aga samas väga mõnus. Vahepeal olid rasked ajad – paari aasta jooksul vahetus mitu direktorit, aga hetkel on direktoriks fantastiline juht, keda tegelikult püüti sellele kohale meelitada juba aastaid. Õnneks õnnestus. Kool on küll suur, aga algklassid täiesti eraldi osas. Kuna lapsi on palju, ei teki ka väga suurt polariseerumist – on igasuguse majandusliku taustaga peredest. Oma lapsed mõlemad seal käinud (üks lõpetab hetkel juba gümnaasiumit ja teine on veel põhikoolis) ja olen väga rahul.

Merivälja koolist ei tea kahjuks midagi.

Olen oma ameti tõttu nende koolide (v.a Merivälja) sisekliimat lähedalt näinud ja enda jaoks välistaks Pirita ja Püünsi. Viimsi Kooli valikut pole pidanud kahetsema.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 22.05 09:59; 02.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita koolil halb maine – heaks näiteks, et Pirita kooli 8 klassi narkodiilerid käivad Viimsi Koolis oma kraami müümas. Pealegi on seal koolis päris palju polariseerumist ja koolikiusamist.

logisin spetsiaalselt sisse, et sellele väitele vastata. Kui nii täpselt on teada, et 8nda klassi narkodiilerid Pirita koolist, siis palun veidi täpsemalt, ma tegelen selle probleemiga isiklikult. Palun kasvõi ebamäärast infot – milline paralleel, eesnimi vms. Juurime välja sellised probleemid.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 12:25; 26.09 11:35; 19.05 11:36; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püünsi kool on kehva juhtkonnaga, suur kaadrivoolavus sellest tingituna – lisaks käib seal palju n.ö tuntud inimeste lapsi, kes leiavad, et nendele reeglid ei kehti. Jällegi, palju halvustamist ja koolikiusamist. Kool ise mõnus ja väike.

Hmm, mina tahaks sellele väitele kinnitust – enamus õpetajaid on Püünsis ikka väga kaua juba tööl olnud, kaadrivoolavus praktiliselt puudub ja juhtkond on väga hea. Õpetajaid vajatakse juurde seetõttu, et kool kasvab iga aastaga ja praegused õpetajad lihtsalt ei saa end ju lõhki töötada. Ja kes on need tuntud inimeste lapsed, kellele reeglid ei kehti? Ma ei tea ühtegi…

Minu lapse klassi tuli Haabneeme koolist kiusamise tõttu üks õpilane ja on Püünsis väga rahul. On ka eelnevalt tulnud lapsi just suuremates koolides kiusamise tõttu ja saavad Püünsis hästi hakkama.

Imelikud väited sul… Ja nii hästi tead iga kooli narkodiilereid ja tuntud inimeste lapsi ja kiusajaid… imelik veidi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:38; 15.09 17:23; 21.05 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita koolil halb maine – heaks näiteks, et Pirita kooli 8 klassi narkodiilerid käivad Viimsi Koolis oma kraami müümas. Pealegi on seal koolis päris palju polariseerumist ja koolikiusamist.

 

Koolikiusamist selles koolis ei ole, seda võin lapsevanemana kinnitada, sest minu laps tuli sellesse kooli väikesest erakoolist, kus oli kiusamine tõsine probleem.

Narkodiilerite jutt kuulub küll laimu valdkonda. Tahaks teada, milliste faktidega seda väidet põhistatakse.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:32; 21.05 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita koolil halb maine – heaks näiteks, et Pirita kooli 8 klassi narkodiilerid käivad Viimsi Koolis oma kraami müümas. Pealegi on seal koolis päris palju polariseerumist ja koolikiusamist.

logisin spetsiaalselt sisse, et sellele väitele vastata. Kui nii täpselt on teada, et 8nda klassi narkodiilerid Pirita koolist, siis palun veidi täpsemalt, ma tegelen selle probleemiga isiklikult. Palun kasvõi ebamäärast infot – milline paralleel, eesnimi vms. Juurime välja sellised probleemid.

Selle probleemiga tegeleb regulaarselt juba narkopolitsei. Rohkem infot pole võimalik jagada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 22.05 09:59; 02.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja kooli kohta pole head kuulnud. Õpetajad ei ole toredad ja kool on reaalkallakuga, enamus lähevad reaalkooli edasi. Pirita kool on jälle väga lihtne, tõenäoliselt jäävad lapsele alles lapsepõlv ja närvid. Haridust tuleb natuke vähem 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Randvere kool on tore – seal on oluline osa suunatud erivajadustega õpilastele, nii et eks ka tavalapsed puutuvad nendega paratamatult ikka kokku ja see võib kohati hirmutav ja häiriv olla. Nad on küll omaette osas, aga aeg ajalt lasevad sealt jalga ja tekitavad probleeme.

Mida mu silmad just lugesid? Sa kirjeldad erivajadustega lapsi, nagu nad oleksid mingid ebastabiilsed hullud psühhiaatria patsiendid, keda tuleb kuskil eraldi kinni hoida, et nad jumala eest tavalisi lapsi ei hirmutaks. Ja siis nad vahepeal murravad välja oma puuridest ja tekitavad probleeme. Elu nagu Hollywoodi actionfilmis!

Ma ise olen ka eripedagoog – mitte küll Randvere koolis -, aga kinnitan, et sul on erivajadustega lastest ikka täiesti ulmeline arusaam! Nad ei ole mingid koletised.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt küll enamus Meriväljalt Reaali lähevad, seal on 3-4 paralleeli osades lendudes, ehk mõni üksik läheb. See on täitsa tavaline põhikool, kus võib saada hea põhihariduse, aga ei pruugi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lapsed Viimsi Põhikoolis,pole ühtki halba sõna. Tõsi, üüratult suur hoone, aga kõik toimib,huviringid tugiteenused ühes kohas. Transpordi kohapealt, kui Haabneemes ei ela,tuleb ikka hommikuses ummikus istuda, kohalik ühistransport liigub, aga kvaliteet jätab soovida, vanad bussid, ülerahvastatud. Jalgsi saab ka muidugi, kui just Viimsi teises otsas ei asu. Haabneeme kooli on võimatu saada, kui teist last ees ei ole. Pigem Randvere või Püünsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Randvere kool on tore – seal on oluline osa suunatud erivajadustega õpilastele, nii et eks ka tavalapsed puutuvad nendega paratamatult ikka kokku ja see võib kohati hirmutav ja häiriv olla. Nad on küll omaette osas, aga aeg ajalt lasevad sealt jalga ja tekitavad probleeme.

Mida mu silmad just lugesid? Sa kirjeldad erivajadustega lapsi, nagu nad oleksid mingid ebastabiilsed hullud psühhiaatria patsiendid, keda tuleb kuskil eraldi kinni hoida, et nad jumala eest tavalisi lapsi ei hirmutaks. Ja siis nad vahepeal murravad välja oma puuridest ja tekitavad probleeme. Elu nagu Hollywoodi actionfilmis!

Ma ise olen ka eripedagoog – mitte küll Randvere koolis -, aga kinnitan, et sul on erivajadustega lastest ikka täiesti ulmeline arusaam! Nad ei ole mingid koletised.

:O

Loomulikult ei ole erivajadusega lapsed koletised, kallis kolleeg. Küll aga on kokkupuude agressiivse täisautistiga küllaltki traumeeriv kogemus isegi eriväljaõppega pedagoogile, rääkimata siis tavalisest täiskasvanust või lapsest.

Ilmselgelt ei ole sa Randvere koolis töötanud. Muuseas erivajadustega lastele on see Eestis üks parimaid koole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 10:51; 22.05 09:59; 02.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Pirita, Merivälja või Randvere kool?