Esileht Koolilaps PISA testid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: PISA testid

Postitas:

Jah, saan aru, et soomlased on esikohal – kuid just see muudabki selle õnne edetabeli niivõrd ebausutavaks. Ilmselgelt on siin mingi konks, kui edetabeli esiotsa juhivad Skandinaaviamaad – see pole loogiline, et üks maailma piirkond oleks täis kõige õnnelikumaid inimesi. Pigem on siin tegu skaalade erinevusega, ühiskonna nõudmiste ja tavadega.

Üldiselt pole midagi imelikkus elles, et Skandinaaviamaad on eluga rahulolu ja õnnelikkuse edetabelites esiotsas, sest täiesti elementaarne loogika ütleb, et kui inimene elab riigis, kus on tugev majandus, sotsiaalne kindlustatus ja muu taoline, siis nende elu on “hea”. Eesti on majanduslikult ju väga nõrk riik, sellest saavad alguse kõik sotsiaalsed hädad. Jah, ka meil on juba palju inimesi, kes elavad väga jõukalt – just lugesin siin ühte teemat, kus teemaalgataja kurdab, et ei saa teismelise poja kasvatamisega hakkama ja siis keegi kirjeldas, kuidas tema poisid peavad küll kodus majapidamistöödest osa võtma ja siis keegi kommenteeris seda umbes nii, et issand jumal, kas sa tõesti kasutad lapsi orjatööks, tänapäeval pole enam KELLELGI kodus mingit jurakat järeleveetavat tolmuimejat, vaid robot teeb seda tööd, ja et loomulikult käib tal kord nädalas koristaja, kes saab selle eest ausat palka… No millest me räägime. Mul üksikvanemana ei tuleks mõttessegi hakat amingit robottolmuimejat soetama, kui see “tavaline jurakas” on kodus olemas ja töötab korrlaikult ning raha kulub muudele, hoopis vajalikematele asjadele, eks ole. Ja mingi koristaja palkamisest võin ma muidugi und näha. Samas olen õnnelik, et mul töö on, eks ole.

Seega minu järeldus on, et kui küsida inimestelt, kas nad on rahul, sii sotse loomulikult on rahul pigem need, kellel materiaalne kindlustatus on olemas. Mis puutub deprssiooni ja muudesse taolistesse hädadesse, siis sageli tunduvad need olevat just selle ülihea elu tagajärjed, nii et ma ei imesta, kui soomlased on nii õnnelikud, aga samas söövad AD-sid. Olgem ausad, keskmisel vaesel inimesel, kes peab rabama hommikust õhtuni, et lapsed oleksid toidetud-riietatud-koolitatud ja igasugused maksud makstud, ei jää lihtsalt väga palju aega üle depressiooni ja muude moodsate vaimsete haiguste põdemiseks.

Nende testide koha pealt – minul on küll hea meel, kui see tõsi on, et pettust seal pole ja meie tulemused üldiselt head on. Varsti pean oma lapse ka kooli panema.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 13:28; 04.12 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt pole midagi imelikkus elles, et Skandinaaviamaad on eluga rahulolu ja õnnelikkuse edetabelites esiotsas, sest täiesti elementaarne loogika ütleb, et kui inimene elab riigis, kus on tugev majandus, sotsiaalne kindlustatus ja muu taoline, siis nende elu on “hea”.

Inimpsühholoogia pole täppisteadus ning pigem on just heaoluühiskondades probleem õnnetundega – elu on nii lihtne, võiks öelda, et igav, et miski ei tee enam õnnelikuks. Üks päevas korra süüa saav Etioopia laps võib olla kordades õnnelikum oma leivakannikat käes hoides, kui ülekaaluline Põhjamaa noor inimene, kes on pahur, et ema burksi ei osta.
Ja vaata andmeid ikka suuremas pildis – kui need põhjamaalased oleks nii tohutult õnnelikud, siis ei oleks nad antidepressantide tarbimises maailma esirinnas ning suitsiididelt samuti.

Seega minu järeldus on, et kui küsida inimestelt, kas nad on rahul, sii sotse loomulikult on rahul pigem need, kellel materiaalne kindlustatus on olemas. Mis puutub deprssiooni ja muudesse taolistesse hädadesse, siis sageli tunduvad need olevat just selle ülihea elu tagajärjed, nii et ma ei imesta, kui soomlased on nii õnnelikud, aga samas söövad AD-sid. Olgem ausad, keskmisel vaesel inimesel, kes peab rabama hommikust õhtuni, et lapsed oleksid toidetud-riietatud-koolitatud ja igasugused maksud makstud, ei jää lihtsalt väga palju aega üle depressiooni ja muude moodsate vaimsete haiguste põdemiseks.

Ja nüüd ma ei saa aru, su postituse kaks lõiku räägivad ju üksteisele vastu ning sa ju ise kinnitad sedasama, millele minu jutus vastu vaidlesid. Meenutan sulle, et õnnelikkuse edetabel EI mõõda mitte objektiivseid olusid, milles inimesed elavad, vaid mõõdab subjektiivset hinnangut oma elule. Seega see subjektiivne hinnang oma elule peabki olema ülimadal (sõltumata igasugustest materiaalsetest hüvedest), kui inimene antidepressante vajab või lausa oma elu kallale läheb. Ja see ongi imelik, et riigid, kus on kõrge AD tarbimine ning suitsiidsus, on selles SUBJEKTIIVSES oma elu hindamise edetabelis nii kõrgel. Kui võrreldaks elukvaliteeti, siis loomulikult oleks kõik loogiline.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eelkõnelejaga paljuski nõus. Selge, et kuigipalju mõjutab osasid lapsi kool (eriti kui toimub kiusamine). Aga palju suurem tegur on perekond. Ma ei arva, et maj tegur pole nii oluline, kui just päris näljas ja paljas pole. Pigem on probleemiks vanemate tülid, joomine, ajanappus, lahkuminek ja kärgperendus (va mõned üksikud toimivad). Kui laps on kodus kasvatatud enesekindlaks ja nad usuvad endasse, neil on tugev perekondlik tugi, siis nad saavad kindlasti ka sotsiaalselt tunduvalt paremini hakkama. Ei ole see üheksa klassi haridusprogramm tegelikult kellelegi ülejõu käiv. Vastutus surutakse aga ainuisikuliselt teistele sh koolile.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 18:37; 04.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kaasavast haridusest ikka on kasu? Ei peagi pooled klassid erikoolis olema, kui pisut õpetada, jõuavad oma tulemustega maailma tippu?

Kaasava hariduse viljad ilmnevad alles 6 aasta pärast, praegu on need kaasatud lapsed üldiselt alles teises klassis ja neile ega nende klassikaaslastele veel PISA teste ei tehta, aga kardan, et ega see pilt siis enam nii roosiline ei ole. Muidugi, kui kaasava hariduse tingimustes õpivad tõsise keskendumis- või käitumishäirega lapsed väikeklassis, on asi ilmselt ilusam.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.12 19:13; 04.12 15:32; 14.12 08:33; 17.12 03:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks meie lapsed õnnelikud pole, saab siitsamastki teada. Isegi siis, kui me oleme mingis asjas maailmas parimaist parimad (kuidagi muudmoodi ei saa nimetada seda, kui meie lapsed, kes õpivad tunde vähem päevas kui tabeli tipu Aasia maade lapsed, on Euroopas esimesed), ei saa me ikka rahul olla vaid peame vinguma ja kahtlustama, et midagi on valesti, keegi vassis (just meil, mitte mujal) jne. Rahulolematus isegi siis, kui oleme parimad, no see on ikka tase…

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 17:31; 11.12 15:08; 12.12 19:29; 13.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saan aru, et soomlased on esikohal – kuid just see muudabki selle õnne edetabeli niivõrd ebausutavaks. Ilmselgelt on siin mingi konks, kui edetabeli esiotsa juhivad Skandinaaviamaad – see pole loogiline, et üks maailma piirkond oleks täis kõige õnnelikumaid inimesi. Pigem on siin tegu skaalade erinevusega, ühiskonna nõudmiste ja tavadega.

Üldiselt pole midagi imelikkus elles, et Skandinaaviamaad on eluga rahulolu ja õnnelikkuse edetabelites esiotsas, sest täiesti elementaarne loogika ütleb, et kui inimene elab riigis, kus on tugev majandus, sotsiaalne kindlustatus ja muu taoline, siis nende elu on “hea”. Eesti on majanduslikult ju väga nõrk riik, sellest saavad alguse kõik sotsiaalsed hädad. Jah, ka meil on juba palju inimesi, kes elavad väga jõukalt – just lugesin siin ühte teemat, kus teemaalgataja kurdab, et ei saa teismelise poja kasvatamisega hakkama ja siis keegi kirjeldas, kuidas tema poisid peavad küll kodus majapidamistöödest osa võtma ja siis keegi kommenteeris seda umbes nii, et issand jumal, kas sa tõesti kasutad lapsi orjatööks, tänapäeval pole enam KELLELGI kodus mingit jurakat järeleveetavat tolmuimejat, vaid robot teeb seda tööd, ja et loomulikult käib tal kord nädalas koristaja, kes saab selle eest ausat palka… No millest me räägime. Mul üksikvanemana ei tuleks mõttessegi hakat amingit robottolmuimejat soetama, kui see “tavaline jurakas” on kodus olemas ja töötab korrlaikult ning raha kulub muudele, hoopis vajalikematele asjadele, eks ole. Ja mingi koristaja palkamisest võin ma muidugi und näha. Samas olen õnnelik, et mul töö on, eks ole.

Seega minu järeldus on, et kui küsida inimestelt, kas nad on rahul, sii sotse loomulikult on rahul pigem need, kellel materiaalne kindlustatus on olemas. Mis puutub deprssiooni ja muudesse taolistesse hädadesse, siis sageli tunduvad need olevat just selle ülihea elu tagajärjed, nii et ma ei imesta, kui soomlased on nii õnnelikud, aga samas söövad AD-sid. Olgem ausad, keskmisel vaesel inimesel, kes peab rabama hommikust õhtuni, et lapsed oleksid toidetud-riietatud-koolitatud ja igasugused maksud makstud, ei jää lihtsalt väga palju aega üle depressiooni ja muude moodsate vaimsete haiguste põdemiseks.

Nende testide koha pealt – minul on küll hea meel, kui see tõsi on, et pettust seal pole ja meie tulemused üldiselt head on. Varsti pean oma lapse ka kooli panema.

Ega nüüd teised, jõukamad inimesed, sinu vaesuses süüdi ei ole. Sina ju üldistad samamoodi, nagu too sinu kommenteeritu- kõik üksikvanemad ei ole kindlasti vaesuses elavad ja suudavad nii kodumasinaid osta kui koristaja palgata. Inimesed suhtlevad omasugustega ja võib vabalt olla, et mõned pole juba aastaid näinud tavalist tolmuimejat, käsitsi nõude pesemist ning koristaja palkamine on täiesti tavapärane. Nagu muudegi teenustega- vanasti putitas igaüks ise oma autot, tänapäeval ei tule keegi selle pealegi, et kapoti alla ronida.

Depressioonist rääkides paned sa muidugi puusse, ajad segi põhjuse ja tagajärje. Heaoluühiskondas jõuavad inimesed kiiremini abi juurde, neil on võimalik ennast ravida ja statistika järgi on ka rohkem juhtumeid. Vaestes riikides ei ole võimalik vastavat abi saada ning inimestel pole raha ravi eest maksmiseks, lisaks stigmatiseerimine. See ei tähenda, et neil depressiooni ei oleks. Kui kuulus ja rikas näitleja ennast üles poob, kirjutab sellest terve maailm. Kui seda teevad suvalised Ülod ja Antsud kuskil kolkakülas, ei tea keegi sellest midagi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 00:30; 04.12 17:46;
To report this post you need to login first.

Miks meie lapsed õnnelikud pole, saab siitsamastki teada. Isegi siis, kui me oleme mingis asjas maailmas parimaist parimad (kuidagi muudmoodi ei saa nimetada seda, kui meie lapsed, kes õpivad tunde vähem päevas kui tabeli tipu Aasia maade lapsed, on Euroopas esimesed), ei saa me ikka rahul olla vaid peame vinguma ja kahtlustama, et midagi on valesti, keegi vassis (just meil, mitte mujal) jne. Rahulolematus isegi siis, kui oleme parimad, no see on ikka tase…

tahtsin just sama kirjutada. no tõesti jube lugeda seda hädaldamist siin.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nüüd teised, jõukamad inimesed, sinu vaesuses süüdi ei ole. Sina

Hmm, ma ei pea end vaeseks Eesti keskmise palga juures ja kedagi süüdistanud ma pole. Ütlesin lihtsalt, et on mõistlikumaid viise raha kulutamiseks. Ja huvitav, minu tutvusringkonnas, kuhu kuuluvad just sellised keskmised eesti inimesed, ei ole mitte kedagi, kellel koristaja käiks, ikka ise hoiavad oma kodud korras ja õpetavad sama oma lastele.

Depressioonil on loomulikult erinevaid põhjuseid. Mina üldistan samamoodi nagu need PISA testidki üldistavad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 13:28; 04.12 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üldistan samamoodi nagu need PISA testidki üldistavad.

PISA test tegelikult ei üldista, vähemalt mitte Eesti osas. kui valim on u 50%, siis ei saa seda kuidagi nimetada üldistamiseks selle tavapärases mõttes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.12 18:52; 06.12 09:35; 06.12 11:05; 06.12 11:48; 12.12 21:23; 14.12 10:43; 14.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudes riikides ollakse hädas keele- ja kirjaoskamatute sisserändajatega, arvan et nende suur hulk ongi UK, Saksamaa jt “vanade” Euroopa riikide tulemused alla viinud.

UK ja Saksamaa haridussüsteemides on omad suured hädad sees juba ammustest aegadest, see pole nüüd alla kukkunud. nt Soomet ei sega sisserändajad kuidagi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab olla uhke ja õnnelik PISA testide üle?!?
Selle taga on haiglaslik töö mis kedagi õnnelikuks ei tee. Õpetajad saavad pea igal päeval alandatud ülemuste, laste või vanemate poolt. Ükski hinne ega tulemus alla maksimumi pole mainimist väärt. Õpilastel on tohutu koormus ning kooli nähakse kohana kus PEAB käima; mitte kohana kus on lahe targemaks saada. Need, kes jäävad maha ei saa ju tegelikult mingit abi kuna abiõpetajate kaader on abivajatega võrreldes väike.
Laste stress on Euroopa hullemaid- uinutid, energiajoogid jne on koolides tavalised.
drug capital of europe
Ja mida selle tarkusega Eestis peale hakatakse?! Eesti pensionid on Euroopa väikemad, lapsed murelikumad ja inimesed muserdatuimad….

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 00:09; 06.12 01:41; 14.12 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie täiesti tavaline laps, täisesti tavalises Tartu piirkonnakoolis sattus ka Pisa testi valimisse aastal 2014. Kindlasti ei oleks õpetajad teda valinud, klassis oli kordades tublimaid lapsi. Poiss veel mainis, et juhuslik valik ja parema meelega ei oleks ta seda testi tegema läinud. Peale testi tegemist ütles, et ei olnudki midagi hullu 😉

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpilastel on tohutu koormus ning kooli nähakse kohana kus PEAB käima; mitte kohana kus on lahe targemaks saada.

Kahju, kui sinu kokkupuude Eesti koolidega sellise skaalaga piirdub. Minu teada käib suurem osa lastest siiski meeleldi koolis. Seal on sõbrad ja action. Tunnid võivad olla igavad ja kontrolltööd ebameeldivad, aga enamik lastest ei saa siiski pidevalt koolist negatiivset tagasisidet, pigem leitakse igaühe tugevad küljed üles ning rõhutatakse neid.

Selle taga on haiglaslik töö mis kedagi õnnelikuks ei tee. Õpetajad saavad pea igal päeval alandatud ülemuste, laste või vanemate poolt.

Ka sellist maailma ma ei tea. Mina olen kokku puutunud oma tööst vaimustunud särasilmsete õpetajatega. Kahtlemata on nende elus raskeid päevi, on ebameeldivaid vanemaid ja ebaõiglast kriitikat, aga millise kaasinimestega töötava spetsialisti elus seda ei oleks.

Laste stress on Euroopa hullemaid- uinutid, energiajoogid jne on koolides tavalised.

Mis need energiajoogid siia puutuvad? Uinutite jms kohta – on sul ka mõni statistika selle kohta välja käia või toksid niisama mõtteid klaviatuurile?

Ja mida selle tarkusega Eestis peale hakatakse?! Eesti pensionid on Euroopa väikemad, lapsed murelikumad ja inimesed muserdatuimad….

Mida sa halad ometi. Eestis on väga palju võimalik haridusega ära teha. Ja kui Eestis ei taha, mine siis välismaale.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu negatiivsus siin!
Kui soomlased esimesed olid, siis neid kiideti küll taevani.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi siin paistavad paljud optimistlikud olevat, siis statistika räägib sellele vastu, Eesti lastel diagnoositakse üha enam vaimseid häireid, erinevate ainete ületarbimist, varajast ohtlikku käitumist, läbipõlemist juba teismeeas ja kümneid muid vaimseid häired, rääkimata tähelepanuhäiretest.
Pisa testi taga paistavad tihti vanemate kõrvad, kes oma teostamatuid unistusi laste peal ja kuna kool,vanemad, treenerid ja ühiskond noori survestavad üha rohkem, on psühhiaatriaosakondade töö lõputu, vastu ei saa enamus noori võtta, sest spetsialiste jätkub vähemale kui kümnele protsendile.
Optimistlik on tore olla esimestes klassides, jõudke oma lastega põhikooli klassidesse, siis näete millised probleemid igast nurgast vastu vaatavad.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.12 18:14; 03.12 21:51; 05.12 19:18; 12.12 18:09; 13.12 08:19; 13.12 08:48; 13.12 09:46; 15.12 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisa testi taga paistavad tihti vanemate kõrvad, kes oma teostamatuid unistusi laste peal ja kuna kool,vanemad, treenerid ja ühiskond noori survestavad üha rohkem, on psühhiaatriaosakondade töö lõputu, vastu ei saa enamus noori võtta, sest spetsialiste jätkub vähemale kui kümnele protsendile.
Optimistlik on tore olla esimestes klassides, jõudke oma lastega põhikooli klassidesse, siis näete millised probleemid igast nurgast vastu vaatavad.

Vabandust, mu vanem laps on juba gümnaasiumis ja noorem lõpetab põhikooli, millised probleemid peaksid iga nurga tagant vastu vaatama? Ma arvan, et selle teema all kirjutavatki pigem vanemate klasside laste vanemad.
Paluks endiselt viiteid küsitluse ja statistika kohta, mis ajendab kirjutama nii ängi täis postitust.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.12 16:31; 03.12 18:39; 03.12 23:02; 05.12 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisa testi taga paistavad tihti vanemate kõrvad, kes oma teostamatuid unistusi laste peal ja kuna kool,vanemad, treenerid ja ühiskond noori survestavad üha rohkem, on psühhiaatriaosakondade töö lõputu, vastu ei saa enamus noori võtta, sest spetsialiste jätkub vähemale kui kümnele protsendile.

Optimistlik on tore olla esimestes klassides, jõudke oma lastega põhikooli klassidesse, siis näete millised probleemid igast nurgast vastu vaatavad.

Minu kunagi PISA testi teinud poeg on juba ülikoolis ja kui ma nüüd ta suurimaid kooliprobleeme meenutan, siis need olid seotud suhetega teiste õpilastega. Ja õppimisega pigem algklassides kui põhikoolis. Saavutamissurvet ei tulnud talle küll kuskilt – päris kiiresti sai ise selgeks, et kui tahab oma unistuste erialal tööle hakata, tuleb kunagi ülikooli saada. Eriala muide hoopis teine kui meil teistel kodus. Algklasside tulemuste pealt ei osanud arvatagi, et ta kunagi tõesti ülikooli sisse võiks saada. Tollal oli põhimeetmeks ikka ta toetamine ja aitamine, mitte survestamine. Aga olid küll need 2 esimest klassi meile kõigile väga rasked.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 22:15; 05.12 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Optimistlik on tore olla esimestes klassides, jõudke oma lastega põhikooli klassidesse, siis näete millised probleemid igast nurgast vastu vaatavad.

Minu üks laps lõpetab gümnaasiumi ning teine on põhikooli eelviimases klassis. Nurgad on tühjad.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju lugeda kui paljud inimesed ei saa üldse aru mida nad kiidavad Eesti PISA testi tulemusi kiites.
Palun võtke natuke aega ja kuulake siit kuidas tõeliselt targad inimesed muretsevad meie hariduse pärast. Test on test ja tegelik elu on midagi muud. Mida näiteks näitab 5. k. õpilase inglise keele hinne “5”; kas seda, et ta ostab ülihästi oskab inglise keelt või seda, et on 20 sõna suutnud pähe õppida.
Mage on kuulata kuidas eestlasi on vallanud arusaamatu üleolek esiteks soomalste suhtes a la meie oleme parimad. Mitut välismaalast s.h eestlasi, õpeatavad soomalsed ja mitut eestlased? Kus on lapsed õnnelikumad? Kus õpitakse peale tunde veel kodudes hilisööni. Kus koolisüsteemis on õpilane õpetajaga võrdne arutaja. Kus saab poiss arusaama, et kool on lahe (Eestis on ju naisõpetajate osakaal vist 90%.Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

kuula siin

+3
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 00:09; 06.12 01:41; 14.12 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

kui palju on siis eestis neid lapsi, kes on põhikoolist välja kukkunud enne 15 a saamist? nii palju, et võib öelda, et lausa tohutu hulk ei saagi pisa testi teha, kuna ei käi enam põhikoolis?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.12 18:52; 06.12 09:35; 06.12 11:05; 06.12 11:48; 12.12 21:23; 14.12 10:43; 14.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autoriteetse õpetaja ja haarava õpetusstiiliga individuaalsust arvestav kool on ilmselgelt kõige parem. Õpilased on rõõmsad ja tulemused head. Jutuks kena küll, aga kes maksab?:)

Lääs peab oluliseks, et koolirõõm säiliks – “igaüks on võitnud ja peab saama auhinna”. Tipud saavad ka võib-olla tähelepanu. Aga tugevate keskmike tase langeb, sest ootused on madalad. Ja neid on suur protsent, mis viib ka kogu keskmise alla. Väheneb õpetaja autoriteet (mitte segi ajada võimuga).

Aasia tipud töötavad tulemuste nimel. Palju tööd ja ambitsioone, vähe inimlikkust.

Meil on veel rangust ja juba “pehmet” poolt. Ongi maailma mastaabis hästi. Aga kui kauaks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.12 21:53; 04.12 09:14; 06.12 10:41; 16.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

??? “Eesti on olnud põhikoolist väljalangemise vähendamisel üks edukamaid riike Euroopas. Põhikoolist väljalangemine kolmandas kooliastmes ja õppetöö katkestamine gümnaasiumides on viimastel aastatel püsinud stabiilsena (2015/16õppeaastal põhikoolikolmandas kooliastmes 0,3%ja gümnaasiumis 0,8%)”https://www.hm.ee/sites/default/files/6_uldharidusprogramm_2018-2021.pdf

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

??? “Eesti on olnud põhikoolist väljalangemise vähendamisel üks edukamaid riike Euroopas. Põhikoolist väljalangemine kolmandas kooliastmes ja õppetöö katkestamine gümnaasiumides on viimastel aastatel püsinud stabiilsena (2015/16õppeaastal põhikoolikolmandas kooliastmes 0,3%ja gümnaasiumis 0,8%)”https://www.hm.ee/sites/default/files/6_uldharidusprogramm_2018-2021.pdf

nii kahju, et sa need andmed juba üles panid, ma põnevusega ootasin, mida too kägu mu küsimusele vastab.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.12 18:52; 06.12 09:35; 06.12 11:05; 06.12 11:48; 12.12 21:23; 14.12 10:43; 14.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

??? “Eesti on olnud põhikoolist väljalangemise vähendamisel üks edukamaid riike Euroopas. Põhikoolist väljalangemine kolmandas kooliastmes ja õppetöö katkestamine gümnaasiumides on viimastel aastatel püsinud stabiilsena (2015/16õppeaastal põhikoolikolmandas kooliastmes 0,3%ja gümnaasiumis 0,8%)”https://www.hm.ee/sites/default/files/6_uldharidusprogramm_2018-2021.pdf

nii kahju, et sa need andmed juba üles panid, ma põnevusega ootasin, mida too kägu mu küsimusele vastab.

Ta ei oleks nagunii midagi vastanud ju 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

??? “Eesti on olnud põhikoolist väljalangemise vähendamisel üks edukamaid riike Euroopas. Põhikoolist väljalangemine kolmandas kooliastmes ja õppetöö katkestamine gümnaasiumides on viimastel aastatel püsinud stabiilsena (2015/16õppeaastal põhikoolikolmandas kooliastmes 0,3%ja gümnaasiumis 0,8%)”https://www.hm.ee/sites/default/files/6_uldharidusprogramm_2018-2021.pdf

nii kahju, et sa need andmed juba üles panid, ma põnevusega ootasin, mida too kägu mu küsimusele vastab.

Ta ei oleks nagunii midagi vastanud ju ????

küllap sul on õigus 😉 teisalt, ta saab nüüd öelda, et väljalangemine leiab aset I ja II kooliastmes ning ei jõuagi statistikasse… seal on neid väljalangejaid juba pooooled 1. kl astunuist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.12 18:52; 06.12 09:35; 06.12 11:05; 06.12 11:48; 12.12 21:23; 14.12 10:43; 14.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küllap sul on õigus ???? teisalt, ta saab nüüd öelda, et väljalangemine leiab aset I ja II kooliastmes ning ei jõuagi statistikasse… seal on neid väljalangejaid juba pooooled 1. kl astunuist.

Noh, ka II kooliastme kohta leiab infot. Küll pisut ammust (2009/10), aga käib kah – 38 õpilast ehk 0,1% (http://www.mahena.org/files/documents/Huvitav%20lugemine/ARTIKKEL_Sotsiaaltoo_2011_Naarits.pdf). Aga I kooliastmega on asi tõesti hull, sellest pole kuskil juttu, küllap seal see tohutu väljalangevust peitubki, klasside viisi visatakse peale 1. klassi õpilasi välja … 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.12 22:08; 04.12 00:13; 04.12 12:59; 04.12 13:51; 05.12 11:59; 05.12 23:02; 06.12 11:00; 06.12 11:20; 06.12 12:38; 12.12 22:47; 12.12 22:51; 13.12 08:41; 13.12 08:51; 13.12 10:34; 14.12 12:19; 14.12 20:44; 14.12 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge ei tasu seda arutelu siin nii laiaks ajada. PISA test on üks päris hästi välja mõeldud standardne test, mida kõik lapsed üle terve maailma saavad sooritada nii, et tuleks võrreldavad tulemused. Nagu ma aru olen nüüd saanud, täitis Eesti siinjuures kõiki mängureegleid (st õplased valiti juhuvalimina) ja asi täitsa aus. On igati rõõmustav, et me selle testi osas nii heal positsioonil oleme. Ja samuti oleme heal positsioonil, kui vaadata sama testiga kaasaskäinud küsimustiku andmeid, kus mõõdeti õpilaste õnnelikkust ja rahulolu eluga.
AGA – loomulikult ei ütle ei PISA ega ükski teine test, et meil on siin ideaalne ja maailma parim kool. Ja ta ei saagi seda teha – oma spetsiifilisi probleeme peame siin ise lahendama. Siiski võiks ju olla rõõmus, et mõnes osas on meie koolis praegu kõik ikka üsna hästi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.12 16:08; 03.12 19:57; 08.12 23:35; 17.12 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mage on kuulata kuidas eestlasi on vallanud arusaamatu üleolek esiteks soomalste suhtes a la meie oleme parimad. Mitut välismaalast s.h eestlasi, õpeatavad soomalsed ja mitut eestlased? Kus on lapsed õnnelikumad? Kus õpitakse peale tunde veel kodudes hilisööni. Kus koolisüsteemis on õpilane õpetajaga võrdne arutaja. Kus saab poiss arusaama, et kool on lahe (Eestis on ju naisõpetajate osakaal vist 90%.Tohutu hulk õpilasi Eestis ei teegi PISA testi kuna on selleks ajaks juba koolist välja kukkunud.

Mis üleolek soomlaste suhtes? Vastupidi lausa, igal aastal varem oli ving, et kuidas soomlased saavad nii tipus olla, meie ei saa. Nüüd oleme meie nii tipus ja jälle ving.. Lapsed on samuti meil õnnelikud, tuleb välja, aga ikka ving, mis su argumendid on siis et vingud? Tulemused ju näitavad, et meie lapsed on ühed õnnelikuma ka veel. Kus koolisüsyteemis on õpilane õpetajaga võrdne arutaja (mis asi see veel võiks üldse olla?). Mis see tähendab? Viimasel ajal mulle tundub, et kõiksema targemad “arutajad” on hoopis lapsevanemad ja õpetajatel on kõige vähem õigusi.. Ja mis seksist sa oled, et arvad, et naised ei saa kujundada arusaama, et kool on lahe? Et mehed ainult saavad? Või mis su point siin on?
Ühtegi asjalikku punkti ega seisukohta su üllitises ei ole, ainult mingi viha ja sapp.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 17:31; 11.12 15:08; 12.12 19:29; 13.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last – üks keskkoolis (viieline), üks põikoolis (viieline) ja üks teises klassis, kelle kohta me veel ei saa aru, mis ta on, kuna hindamissüsteem on praegu see kujundav või kuidas iganes seda nimetatakse.
Ma ei näe oma laste pealt erilist koolistressi õppimise pärast – minu meelest ei ole neil ka ülemäära palju kodus õppida, va see keskkoolilaps, kes on omale lisakursuseid võtnud ja tihti satub tal mitu kontrolltööd ühele päevale, mida vist tegelikult ei tohiks olla. Üldjoontes on asi vist ikkagi kinni kodus – kui vanemad suudavad hoida õhus sellist tunnet, et vajadusel saab tuge ja abi ning kui kodus üldjoontes väärtustatakse haridust, siis lapsed saavad aru, et õpivad iseendale. Ma ei räägi siin erisustest, erilistest lastest jne.
Kui mu laps oli 15, valiti loosiga nende klassist ka mõned, kes tegid Pisa testi. Mu laps ütles siis, et sattusid mitte priimused, vaid tavalised lapsed. Millest ma teen järelduse, et meie Tootsidele hakkab ikkagi ka midagi külge.
Mlle tundub, et meie hariduse kvaliteedil pole midagi viga, võib-ola võiks olla parem mõnes koolis õhkkond ja üksteisemõistmine, aga üldjoontes on kõik hästi. Väga tahaksin, et õpetajatel läheks kergemaks, et nad ei peaks niivõrd tegelema helikoptervanematega, kuivõrd saaksid keskenduda oma tööle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastas langeb Eesti koolidest välja 20 000 õpilast, see on väikse Eesti kohta ülipalju.
20 000 Eesti kohta, kas on põhjust uhke olla?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.12 18:14; 03.12 21:51; 05.12 19:18; 12.12 18:09; 13.12 08:19; 13.12 08:48; 13.12 09:46; 15.12 23:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )


Esileht Koolilaps PISA testid