Esileht Sünnitus pissimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: pissimine

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel peale sünnitust on olnud, et wc peale pissimist korraks püsti tõusen tekib kohe uus pissi häda. Ja kui uuesti wc käin ja potil tõusen tekib uus häda. Täitsa hulluks ajab nagu olekd ikka rase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihased on nõrgad, sp tundubki et koguaeg on häda. Hakka harjutusi tegema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine halb harjumus, mis naistel raseduse ja emadusega tekib, on harjumus pissides pressida. Põit peab lõdvestades tühjendama. Alguses ongi see mõnevõrra tüütu ja aeganõudev, sest lihased on lõdvad. Põis on lihas, mis peab ise kokku tõmbuma ja tühjenema täielikult. Pressides töötad sellele vastu ja lihased jäävadki lõdvaks ja tilgad muudkui püksis. Tee neid süvalihaste harjutusi ja pissi lõõgastudes ja ca 1 kuuga on kõik nagu noorel tüdrukul 🙂

Please wait...
Postitas:
TudengAK

Vaagnapõhjalihaste treening

Üle 50% sünnitanud naistel esineb urineerimisprobleeme. Vaagnapõhjalihaseid tuleb spetsiaalselt treenida nagu kõiki oma keha lihaseid.
Olge mugavas istumis- või lamamisasendis. Proovige pingutada vaagnapõhjalihaseid nii, nagu peataksite uriini või hoiaksite kõhugaase kinni, tõmmates neid üles- ja sissepoole. Мõite alustada vähemast ajast ja kordadest. Harjutage vähemalt 3 korda päevas. Alguses on lihtsam teha seda istudes või lamades. Tulemusi peaksite tundma 3-5 kuu pärast. Hiljem võite tulemuste säilitamiseks jätkata harjutamist üks kord päevas. Lihaste tugevnedes proovige teha harjutusi ka teistes asendites, näiteks külili lamades ja toengpõlvituses, püsti seistes ja liikudes.

Please wait...
Postitas:
BeMine

Paljudel on see probleem pärast sünnitust. Lihased on nõrgad. On vaja teha erinevaid ülesandeid.
Harjutused vaagnapõhjalihaste treeninguks:

1.) Pinguta oma vaagnapõhjalihaseid ning jälgi, kui kaua sa suudad pingutust hoida. Hea, kui hoiaksid pingutust esialgu vähemalt 3-5 sekundit. Seejärel lõdvesta lihased ning puhka 5 sekundit ja korda harjutust.

2.) Kõige paremini mõjub vaagnapõhjalihaste treening siis, kui alustad kordustega. Proovi esialgu teha 5 kordust – pinguta 5 sekundit ning puhka 5 sekundit ja nii 5 korda järjest.

3.) Iga päevaga suurenda korduste arvu ja pingutuse hoidmise kestvust. Hea, kui lõpuks hoiaksid pingutust 10 sekundit ja teeksid 10 kordust (10 sekundit pingutad, 10 sekundit lõdvestad ja nii 10 korda järjest). Tee seda harjutust vähemalt kolm korda päevas.

4.) Kui tunned ennast vaagnapõhjalihaste treenimisel hästi, siis võid katsetada ka kiireid pingutus-lõdvestus harjutusi. Selleks pinguta oma vaagnapõhjalihaseid 1-2 sekundit, lõdvesta ning puhka 1-2 sekundit ja korda harjutust. Tee harjutust 10-20 korda järjest.

Pea meeles!

Ära pinguta vaagnapõhjalihaste treenimisel kõhu-, reie- ega tuharalihaseid, see vähendab harjutuse efektiivsust!
Ära hoia pingutusel hinge kinni! Hinga normaalselt ja vabalt.
Ära pinguta vaagnapõhjalihaste treeninguga üle! Iga lihas väsib intensiivsel treeningul. Kui tunned valu või ebamugavustunnet, siis oled sa liialt pingutanud.
Ära ütle, et sa ei leia aega vaagnapõhjalihaste treeningu jaoks – vaagnapõhjalihaseid võid treenida igal ajal ja igas kohas.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus pissimine