Esileht Beebi ja mitmikud Pisut “nõudlikuma” beebi vanemad, jagage oma lugu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Pisut “nõudlikuma” beebi vanemad, jagage oma lugu

Postitas:

Tahaks kuulda teiste perede igapäevaelu kirjeldusi. Räägin meist ka: beebi on 3,5 kuune, meile igati kallis, meeletult armsake ja kaua oodatud. Aeg-ajalt aga lööb silme eest mustaks. Eriti kui loen meie Facebooki beebigrupist, kuidas teised beebid magavad ja rahulikult omaette tegutsevad.

Päris paljud päevad on sellised, et ta ei maga eriti. Jalutame igapäevaselt ja vankris jääb magama. Päevaunesid teeb veerandtunni kaupa mõned korrad, vahel magab ka kuni tund. Ülejäänud päeva tegelen temaga vahetpidamata, mängime, võimleme, jutustame, laulame, naerame, käime ringi. Käed, õlad, kael ja selg päris valusad.

Aga vähemalt ööd on normaalsed, toidan 3-4korda, ta ei ava isegi silmi, sööb pisut ja vajub ära. Sageli vajun ise ka koos temaga, mis aga tähendab, et ta jääb meie voodisse ja olen sundasendis kitsal pinnal. Olen püüdnud mitte ära vajuda, aga tihti ärkab teda oma voodisse tõstes hoopis üles. Mõtlen, et kui ma öösel jändaks rohkem, ei jaksaks päeval.

Tegelikult on päris keerulised hoopis õhtud alates kell 17, õnneks mees siis ka kodus ja mässame kordamööda. Kuid enamik õhtuid on sellised, et ta ei saa minutitki omaette olla. On vaja ringi tassida ja lõbustada. Beebigrupist lugedes olen mõistnud, et nii pole normaalne. Perearst kontrollis vitamiine, oli okei, b12 küll referentsi alumises osas, aga arsti sõnul pole lisa vaja. Õhtuti beebi mängib ja naerab ikka ka, aga kogu aeg tuleb mänguasju vahetada, asendeid muuta, asukohti vahetada. Hakkab tegema sellist nutusegust häält, nagu nõuab, et muutke nüüd midagi. Kui sellest ei tee välja, on paari minutiga suur kisa.

Saan ammu süüa ainult kugistades, vetsus käia joostes, pesta 2 minutiga, jne. Näiteks enese kreemitamine on luksus. Kasutame kordamööda aega, et teha süüa, koristada, pesta riideid, rookida lund, käia koeraga õues, kütta ahju, helistada vanaemale, teistele lähedastele, käia poes, kord nädalas ka on õnnestunud seksida ( oh, millist uut jõudu see annab ????).

Mu vanaema ütleb, et lase tal röökida, et nii ei saa last teenindada. Aga röökimine läheb hüsteeriaks ja siis teda raskem rahustada.

Ütlen veel, et talle ei meeldi kõhukotis ega kandelinas, ei taha olla beebitoolis üle 5 min, vann max 10 min, white noise- st ei teinud välja, sissemähkimine ei aidanud, käisime mitu korda ujumas, seal hakkas ka röökima peale paari minutit. Justkui kõik levinud võtted ei toimi.

Arsti sõnul on ta terve, aga et mõned beebid on nõudlikumad ja vajavad palju rohkem, et vanemad tegelevad. Ahjaa, gaasimuret ei ole.

Beebigrupist öeldi, et see pole normaalne ????. Et beebid ikka suure osa magavad, et ei jaksa üht tundigi üleval olla ja päeva jooksul saab lapse kõrvalt ikka kõik asjad ära teha

Ma pole kordagi lihtsalt istunud ja jalga puhanud. Praegu kirjutan laps rinnal. Mõtlen palju haigete laste vanematele või neile, kel kaksikud jne – ulme…

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 22:21; 25.01 11:14; 25.01 17:25; 26.01 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on põhjus, miks mina ühegi beebigrupiga ei liitunud – võrdlusmoment ja jutud, kuidas kõigil teistel on hästi.
Minu beebi ei olnud ka rahulik magaja, magas 15-40 min unesid ja seda ka suure vaevaga rõdul vankris kussutades. Ei ilmutanud väsimusmärke ja ma püüdsingi enamvähem lähtuda magama kussutades maksimaalselt ajast, mis sellises vanuses beebid jaksavad korraga üleval olla – googeldades selliseid tabeleid küll. Vahel õnnestus paremini, vahel ei tahtnud üldse magada. Aga muidu vajas ka süles olemist ja lõbustamist. B12 oli ka madal, aga pärast kuuri ei paranenud uned ikka, rahutust jäi vähemaka küll.  Minu teada ei saa seda üle võtta – äkki siiski nädal-kaks annad beebile ja vaatad kuidas olukord paraneb?

Nüüd on ta üle aasta, imetamine lõpetatud ja tasapisi on ka uni paranemas. Kaisus magades magab kenasti terve öö.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see polegi ju normaalne. Ega beebi majja tulles ei olegi elu enam selline nagu varem.

Eks ta ole õhtuks üleväsinud, päeval ei maga ja õhtul, selle asemel, et aidata lapsel magama jääda, te pusserdate ja solgutate. Leia üles variant, kuidas ta päeval pikemalt magab. Minu beebi nt magas õige hästi minu otsas. Majapidamistöid teha nii tõesti ei saanud, sain hoopis ise pikutada ja unevõlga vähendada, vahel ka lugeda.

Mis kell ta õhtul magama läheb ja kui pikali öösel magab? Kas kokku nende päevaste sutsakatega tuleb ööpaevas tema vanuses vajalike unetundide arv täis? Tõenäoliselt mitte, selles ongi probleem. Tead küll, mis tähendab pidev magamatus. Mõtle nüüd, mida see beebile teeb.

Ja kust sa täpselt tead, et tal gaasivalusid ei ole? Need väljenduvad erinevalt, kõigil ei olegi nii hullusti, et röögiks. Vbl sellepärast ta nt ei magagi.

Sa tundud väga enesekindel, et ise teed kõik kogu aeg õigesti, oled juba kõike proovinud ja probleem on ainult lapses, kes on liiga nõudlik.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see polegi ju normaalne. Ega beebi majja tulles ei olegi elu enam selline nagu varem.

Eks ta ole õhtuks üleväsinud, päeval ei maga ja õhtul, selle asemel, et aidata lapsel magama jääda, te pusserdate ja solgutate. Leia üles variant, kuidas ta päeval pikemalt magab. Minu beebi nt magas õige hästi minu otsas. Majapidamistöid teha nii tõesti ei saanud, sain hoopis ise pikutada ja unevõlga vähendada, vahel ka lugeda.

Mis kell ta õhtul magama läheb ja kui pikali öösel magab? Kas kokku nende päevaste sutsakatega tuleb ööpaevas tema vanuses vajalike unetundide arv täis? Tõenäoliselt mitte, selles ongi probleem. Tead küll, mis tähendab pidev magamatus. Mõtle nüüd, mida see beebile teeb.

Ja kust sa täpselt tead, et tal gaasivalusid ei ole? Need väljenduvad erinevalt, kõigil ei olegi nii hullusti, et röögiks. Vbl sellepärast ta nt ei magagi.

Sa tundud väga enesekindel, et ise teed kõik kogu aeg õigesti, oled juba kõike proovinud ja probleem on ainult lapses, kes on liiga nõudlik.

Ei ole enesekindel, olen palju nutnud, et ma pole nii hea ema kui teised.

Ma usun ise ka, et probleem on üleväsimuses, aga me pole leidnud seda viisi, et ta rohkem magaks. Gaasivalu teemal – tal oli 1,5 kuud see teema, ei röökinud tunde, aga tõmbas õhtuti vibusse ja punnitas, see lõppes. Kõht on pehme, käib läbi, vibusse ei tõmba. Eks võib olla mõni õrnem valu muidugi.

Ta jääb ööunne kell 22 ja magab 9ni. 2 esimest kuud ta magas minu või mehe kõhul õhtuti 2h järjest, see oli hea! Aga nüüd enam ei meeldi sedasi.

Teised räägivad, et beebi tuleb lihtsalt voodisse panna, silitada, laulda ja rääkida, et maga nüüd. Meil nii ei toimi. Need pisikesed päevauned teeb rinnal suikudes. Ma ei tea, miks unes pikad ei ole. Kodus pole liiga palav ega külm ega lärm või imelik lõhn. Vankris kärutades magab alati vähemalt pool tundi kuni tund ja veerand. Kui vanker jääb seisma, siis ärkab peagi. Kuidas panna laps magama, kes on täiesti ärkvel, ei mingit suikumist? Rahulikku, juba silmi kinni vajuv beebi kussutatakse, aga mitte rahulik?

Oleme proovinud hämarat tuba, vaikust, tv ei mängi pea üldse.

Ma arvan, et oleme ise oskamatud, aga beebi ka keskmisest nõudlikum.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 22:21; 25.01 11:14; 25.01 17:25; 26.01 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks sõbranna, kes ise kogu aeg kurdab, et laps hästi rahutu ja ei maga hästi. Et isegi süles ei taha hästi magada. Samas kui seltskonnas keegi teine tema beebi enda kätte võtab, siis ta magab seal süles täiesti rahulikult. Lisaks olen märganud, et ta kogu aeg näpib oma last, sätib ta käsi, lutti või riideid. Kodus kasutab ta kaameraga monitori ja kohe kui sealt on näha, et lapsel silmad lahti või magab kummalises asendis, siis jookseb vaatama ja sättima, isegi kui laps pole häält teinud. Mõni ime, et tal laps ei maga, tal ei lasta ju magada, kogu aeg käib üks sättimine ja lapse näperdamine. Lisaks on see emme ise ka natuke närviline ja lapsed tunnetavad selliseid asju.

Nõudlikuid beebisid kindlasti on, vahel aitab lihtsalt aeg. Kas lapsel on kindel päevakava? See võib ka aidata, kui kõik uned ja söögiajad on iga päev samal ajal.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Najah… Selles vanuses laps peaks magama kuskil 15-17 h päevas. Kui sul magab öösel 11h, siis päeval peaks ta veel vähemalt 4 h otsa magama, seda vist ei tule kokku. Ja loeb ka, kui kaua ta järjest üleval on, terve päeva peale ainult üks pikem tunnine uni ja sedagi mitte iga kord on ikka vähe. Kl 22 nii pisikesel magama minna on kindlasti liiga hilja. Sel ajal nad ärkavad juba esimeseks öiseks söögikorraks. Üleväsinud beebid ei suudagi magama jääda. Saan aru, et sa ootad, et ta hakkaks ise juba uniseks jääma ja tukkuma ja siis alles üritad magama panna? Siis on juba hilja. Hakkadki kussutama ärkvel last, kui uinakuaeg käes, kõht täis, mähe kuiv jne.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtusöök – las laps olla söömise ajal süles. Kui on vaja midagi noaga lõigata, siis tükeldad enne ära. Või palud mehe abi. teine õhtu on jälle mehe süles. Meil oli nii mingi periood – ma isegi ei mõelnud, et peaks lapsel laskmas nutta, kui toidu suhu panemiseks on mul ainult üht kätt vaja ju 🙂 . Või tõsta lamamistooliga enda kõrvale põrandale ja jalaga kiiguta teda vmt. Kui on painduvad mängukaared tekil, siis ka neid saab edukalt jalaga liigutada kõrisema 😀 Me ikka kasutasime ka söömise ajal palju jalgu lapse lõbustamiseks 😀

see, et lapsel hakkab igav, on normaalne, ilmselt ta ei keera end veel ise ega haara mänguasju? Kui hakkab juba neid tegema, muutub ta enda elu ehk natuke põnevamaks, muidu aga sõltubki ju vanematest. Mõtle nüüd ise, et pead pool tundi järjest selili lamama ühes kohas ja samu mänguasju vaatama, mida sa võibolla ei oska veel haarata ka, et suhu panna…

Päevauned – võibolla ei ole te leidnud veel, kuidas talle magada meeldib? Kõigile ei meeldi liikuv vanker – raputamine-õõtsumine segab. Mõnele ei meeldi, kui vanker peale 20-30 minutit liikumist järsku seisma jääb. Meil oli teine laps selline – oli kaks võimalikku varianti vankris magamiseks – kas vanker pidi KOGU AEG liikuma, või tohtis vankrit ainult minutikese liigutada kuni uinus ja pidi kohe seisma jääma  siis magaski seisvas vankris ja rohkem vankrit puudutada ei tohtinud. Õnneks oli meil oma hoov ja sain valida, kuidas teen.

Oi, toas tassisin teist last palju ringi, pidevalt laulsin talle peegli ees jne. Õnneks oli ta kiire arenguga ja kui hakkas juba ringi liikuma, siis leidis ka ise endale rohkem tegevust.

Esimene laps oli mul hoopis teisest puust. Totaalne chill olemine ja nõudis väga vähe tähelepanu. Aga ma sain juba siis aru, et olen esimesega saanud jackpoti ja pigem keskmine beebi ikka ei ole nii “lihtne” 🙂 Teisega tasusin siis karma võlga ja eks näis, mida peagi kolmas endast kujutab 🙂

A, 3,5kuune laps võiks järjest olla ärkvel, sõltuvalt siis lapsest, 1 h – 2,5 h keskmiselt. Mul oli sõbranna ka oma esiklapsega alguses suures hädas ja kui kuulsin, et tal 2-3kuune oli 4 h ärkvel järjest ja kuidagi ei taha magama jääda, pidin pikali kukkuma – las olla 1,5-2 h ja mine siis jalutama – ja asi toimis. Esimese lapsega tegime vea ööune osas, kui ka üritasime “kindlal ajal” magama panna ja oligi siis kõik õhtud väga viril, me muidugi ei tulnud selle peale, et laps on väsinud 😀 teisega me seda viga ei korranud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 12:54; 25.01 13:03; 25.01 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtusest magamapanemisest – süles kussutamine on halvim, mida teha. Sest laps kasvab ja muutub raskemaks. Üks võimalus, kui kustub rinnal ja siis tõsta. Aga mul pole õhtusel ajal kumbki rinnal kustunud. Esimese lapse tõstsin tõesti voodisse peale toitmist ja siis silitasin tal nägu mööda ninajuurt. See sunnib tal silmi sulgema, kui kätt mööda nägu libistad 🙂 Aega võib võtta, aga magama ta jäi. teisel lapsel tegimegi õhtul lõpuks unekooli, muu ei aidanud, sest tal võttis õhtune uinumine muidu absoluutselt igas asendis (süles, voodis, kaisus jne) 2 h! Arvata võib, et esimese tunni lõpuks oligi tal üleväsimus platsis.

Kuidas meie tegime unekooli: Peale toitmist laps võrekasse. Vist laulsin unelaulu ka. Paar korda silitasin ja tulin toast ära. Laps hakkas nutma. Lasin tal pool minutit-minutikese nutta ja läksin tagasi, silitasin teda rahustamiseks, kuni oli  täiesti rahunenud (aga sülle ei võtnud!) ja siis lahkusin uuesti. Kui jälle nuttis, kordus kõik. Võttis meil umbes 2 nädalat, aga kogu selle 2 nädala jooksul uinus ta ikka 2 h asemel 1 h-ga, sealt edasi juba 5-10 min. Tegelikult õpetuses, mille järgi tegin, tuli lasta 5 minutit nutt a- aga minu närv küll vastu ei pidanud nii pikalt 🙂 Ja ühe korra jäi mees vahele, kui oli lapse sülle võtnud 😀 Käisin piilumas, et mis teeb seal nii kaua.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 12:54; 25.01 13:03; 25.01 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majapidamistööd las lohisevad.

Uni tuleks korda saada. Unede pikendamiseks soovitatakse esimese virgumise märgi peale sedasama, mida uinumiseks vaja oli – rinda, silitamist, kussutamist, vankrisõitu. Teine koolkond ütleb muidugi, et kui on piisavalt igav, magab ise edasi, aga need on teistmoodi lapsed… Hirmutatakse küll, et kui ühtemoodi uinuma õpetad, siis pärast laps muud moodi ei oska, aga uusi meetodeid lisaks/asemele tutvustada on normaalse režiimiga lapsele palju lihtsam kui üleväsinule.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad lapsed küll üsna rahulikud olnud, aga teine oli meditsiinilisel põhjusel 3 kuu pikkuse perioodi vältel hästi rahutu. Samuti õhtuti aina tassisin teda süles, sest ta ei tahtnud pikali olla. Kõhukotti panna ei saanud. See oli küll väsitav. Ta on selline laps, kes päeval magabki tihti ainult 30 min korraga ja nii alguses peale. Teisel elupoolaastal hakkas juba vahepeal 1-1,5h ka päeval magama, aga enamasti ikka selline kiirmagamine. Eks see tüütu on jah, aga siis meenutan seda, et esimene ei maganud öösiti normaalselt, vaid ärkas iga tunni tagant… Ja ei tundugi enam nii jube. Teine magab vähemalt öösel normaalsemalt.

Magama panemisega on küll see jah, et üleväsinud last on veel keerulisem magama saada kui mitte veel eriti väsinud last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus kahekuune beebi ja esmakordse emana ka ei saa aru, kas kõik on normaalne või teeme midagi valesti. Minu silmis on meil suur mure päevaunedega. Üritan saada teda tegema nelja uinakut päevas ja tavaliselt esimene hommikune on meil kõhukotis, teine ja kolmas vastavalt kas õues või rõdul kärus ja viimane õhtune taas kõhukotis. Päeval ma lihtsalt ei saa teda võrekasse, kuigi räägitakse, et une kvaliteedi mõttes oleks see ikkagi kõige õigem koht titale magamiseks. Ise tunnen ka, et kõhukotis tal eriti hea uni pole, ikka virgub rohkem ja siputab, aga vähemalt saan selle kõrval ise söödud, natukene koduseid toimetusi teha – neli korda päevas ei taha last rõdule ka panna, eriti praegu talvel. Pikas perspektiivis tahaks ju ikka ta voodisse saada, sest kõik igal pool hoiatavad halbade uneharjumuste kujundamise eest.

Nii umbes ülepäeviti üritan ikka mõne une saada ta voodisse tegema, kussutan süles, ootan kuni laps on väga unine või täitsa uinunud ja siis tõstan voodisse, aga peagi on silmad lahti ja nutt valla. Kui panen ta voodisse ärkvel olevana, et ta ise uinuks, nagu paljud soovitavad, siis on kohe vali nutt. Seega olen üsna õnnetu. Tore, et ta päeval mingil viisil ikkagi magab, aga see ei tundu kõik väga jätkusuutlik – pidev möll, et teda magama saada.

Ööd ei ole ka väga helged. Vahel harva on mõni imeline öö, kus ta läheb magama umbes 21 paiku ja ärkab järgmine kord alles kell 3, pärast söömist jääb uuesti magama ja siis ärkab hommikul kell 7. Ma pole aru saanud, millest see sõltub, et vahel on selline suurepärane magamine, aga enamasti käib meil öösel mingi möll. Pärast öist toitmist uuesti magama ei jää, hoopis hakkab pihta mingi jauramine – muudkui siputab, puhib, ägiseb – seejuures on ta mul mähitud ja tundubki nagu ta vihkaks seda mähitud olemist, aga kui mähitud ei ole, siis käib selline diskotants, muudkui siputab kõikide jäsemetega, magama ei jää ja ühel hetkel hakkab nutma. Tavaliselt ma siis võtan ta sülle ja kussutan sageli 2,5-3 tundi, isegi kui nutt lõppeb, siis silmad on pärani lahti või siis vahel vajuvad kinni, aga voodisse pannes ärkab uuesti. Ühesõnaga miski teda sageli öösiti vaevab, aga ma ei tea, mis see on, kas puuksud-krooksud või miski muu. Seejuures ei aita ka lähedus. Olen proovinud, et kui jääb süles magama, läheme koos suurde voodisse, et hoian teda kaisus ja tudume koos, aga ei – ikka ärkab üles ja hakkab nutma. Nendel rasketel öödel ei jää enamasti ka pärast imetamist kaisus magama, rääkimata sellest, et kui jääb magada ja üritan võrekasse tõsta, siis ärkab üles.

Üldiselt tundub meile ka meie laps pigem viril, vaikne on kui sööb ja magab, aga vahepealsel ajal nutab päris palju, lamamistooli jätmist ei kannata, süles ka ei leia eriti asendeid, mis talle meeldiksid. Seega kindlasti meil pole kõige raskem laps, aga natukene ikka tunneme, et ei oska äkki lapsega õigesti ümber käia, et ta nii nutune pidevalt ja kehva unega. Eks ta meil päris pisi ka veel, aga ikkagi üksjagu nõutuks teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:48; 17.04 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin soovitas, et tuleb leida viis, kuidas laps magab ja seda kasutada. Ma täna kärutades kohe mõtlesin pikalt ja tõepoolest, kärus on ta maganud 100%, küll ei jää alati kohe, aga siiski. Seega aitäh, võib ju tõesti ka õhtul pimedas kärutamas käia, peaasi, et laps natukene rohkem päeval magaks.

Ta mänguasju haarab küll ja natuke rohkem on hakanud tegutsema endamisi, aga jah, mitte eriti pikalt veel. Loodan, et üha edasi arenedes leiab ise ka põnevamat mänguasjadest ja iseenda jalgadest-kätestki.

See, et me liiga palju solgutame, on tegelikult ka tõsi, mõtlesin ka sellele pikalt. Ja et tuleks tegeleda ammu enne kui laps üleväsinud on. Me vist liialt stimuleerime teda kõiksugu liikumiste, vaatamiste ja mänguasjadega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 22:21; 25.01 11:14; 25.01 17:25; 26.01 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudlik lapse emana ütlen kaht asja:

– ära loe beebigrupis neid teemasid, kui need sind häirivad. Seal õpetavad enamasti emad, kel nn raamatubeebi;

– unusta ära kõik need “räägitakse” ja “peaks”. Paraku lastele ei ole enne sündi tutvustatud neid reegleid, kuidas nad magama ja olema peaksid.

Lähtu lapsest ja endast. Ühe lapsega on see võimalik. Uni on tähtis – tee kõike, mida laps tahab, et ta uinuks ja magaks. Küllap seda unekooli jms jõuab teha, kui laps ei ole üleväsinud. Mina sõitsingi 4 korda päevas vankriga kilomeetreid, sest muidu ta ei maganud. Proovi kõhukotti (ja unusta see “laps peaks magama voodis”), proovi oma kõhul magamist. Proovi kõike.

Kõige peamine on aga võtta rahulikult ning mitte lugeda ja kuulata neid “peaks” jutte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus kahekuune beebi ja esmakordse emana ka ei saa aru, kas kõik on normaalne või teeme midagi valesti. Minu silmis on meil suur mure päevaunedega. Üritan saada teda tegema nelja uinakut päevas ja tavaliselt esimene hommikune on meil kõhukotis, teine ja kolmas vastavalt kas õues või rõdul kärus ja viimane õhtune taas kõhukotis. Päeval ma lihtsalt ei saa teda võrekasse, kuigi räägitakse, et une kvaliteedi mõttes oleks see ikkagi kõige õigem koht titale magamiseks. Ise tunnen ka, et kõhukotis tal eriti hea uni pole, ikka virgub rohkem ja siputab, aga vähemalt saan selle kõrval ise söödud, natukene koduseid toimetusi teha – neli korda päevas ei taha last rõdule ka panna, eriti praegu talvel. Pikas perspektiivis tahaks ju ikka ta voodisse saada, sest kõik igal pool hoiatavad halbade uneharjumuste kujundamise eest.

Nii umbes ülepäeviti üritan ikka mõne une saada ta voodisse tegema, kussutan süles, ootan kuni laps on väga unine või täitsa uinunud ja siis tõstan voodisse, aga peagi on silmad lahti ja nutt valla. Kui panen ta voodisse ärkvel olevana, et ta ise uinuks, nagu paljud soovitavad, siis on kohe vali nutt. Seega olen üsna õnnetu. Tore, et ta päeval mingil viisil ikkagi magab, aga see ei tundu kõik väga jätkusuutlik – pidev möll, et teda magama saada.

Ööd ei ole ka väga helged. Vahel harva on mõni imeline öö, kus ta läheb magama umbes 21 paiku ja ärkab järgmine kord alles kell 3, pärast söömist jääb uuesti magama ja siis ärkab hommikul kell 7. Ma pole aru saanud, millest see sõltub, et vahel on selline suurepärane magamine, aga enamasti käib meil öösel mingi möll. Pärast öist toitmist uuesti magama ei jää, hoopis hakkab pihta mingi jauramine – muudkui siputab, puhib, ägiseb – seejuures on ta mul mähitud ja tundubki nagu ta vihkaks seda mähitud olemist, aga kui mähitud ei ole, siis käib selline diskotants, muudkui siputab kõikide jäsemetega, magama ei jää ja ühel hetkel hakkab nutma. Tavaliselt ma siis võtan ta sülle ja kussutan sageli 2,5-3 tundi, isegi kui nutt lõppeb, siis silmad on pärani lahti või siis vahel vajuvad kinni, aga voodisse pannes ärkab uuesti. Ühesõnaga miski teda sageli öösiti vaevab, aga ma ei tea, mis see on, kas puuksud-krooksud või miski muu. Seejuures ei aita ka lähedus. Olen proovinud, et kui jääb süles magama, läheme koos suurde voodisse, et hoian teda kaisus ja tudume koos, aga ei – ikka ärkab üles ja hakkab nutma. Nendel rasketel öödel ei jää enamasti ka pärast imetamist kaisus magama, rääkimata sellest, et kui jääb magada ja üritan võrekasse tõsta, siis ärkab üles.

Üldiselt tundub meile ka meie laps pigem viril, vaikne on kui sööb ja magab, aga vahepealsel ajal nutab päris palju, lamamistooli jätmist ei kannata, süles ka ei leia eriti asendeid, mis talle meeldiksid. Seega kindlasti meil pole kõige raskem laps, aga natukene ikka tunneme, et ei oska äkki lapsega õigesti ümber käia, et ta nii nutune pidevalt ja kehva unega. Eks ta meil päris pisi ka veel, aga ikkagi üksjagu nõutuks teeb.

Miks mitte 4x päevas õues? See ku värske õhk! Mul mõlemad lapsed nov sündinud ja magasidki talvel iga ilmaga 4x päevas õues ???? igati terved lapsed.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 12:54; 25.01 13:03; 25.01 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene idee-vankrikiigutaja?

Teine – on täiesti normaalne et laps magab sinu voodis. Mul pole isegi võrekat sama vanaga hetkel. Ehk tasub laiema voodi peale mõelda? Mis iganes, et välja pigistada unetunde. Esimesega oli võrekas ja see leidis kasutust alles esimese eluaasta lõpus. Seekord pakkusime lahti ja nädala pärast kokku.

Mu esimene magas pikad päevauned kärus jalutades. Kuulasin audioraamatuid, podcaste ja sain liigutada. Söögi haarasin vahest kiirtoidukatest tervislikuma valiku. Vahest tegin lausa nii, et peale und käisin toas, vahetasin mähkme, käisin pissil tegin nipet-näpet ja välja tagasi. Lihtsalt, et saaks natukenegi olla oma mõtetega. Ja nii iga ilmaga. Olin ka sinuga sarnases situatsioonis.

Proovi kookoni varianti- äkki magab toas edasi, kui kombe eest lahti tehtud ja kookoniga tuppa tõstetud.

Ega sa midagi ei kaota, kui teed paari nädalase vitamiini kuuri.

Terve mõistuse säilitamiseks lahku beebigrupist või vähemalt vaigista see oma feed’ist. Sul piisavalt probleeme, et veel ennast ideaalset beebide emmedega võrrelda. Ja lisaks ikka kipuvad inimesed oma elu teistele ilustama.

Mis iganes töötab sinule… Eestis on see beebindus nagu mingitele moevooludele allutatud… Kõik justkui teaks, kuidas täpselt asi päriselt käima peab. Lapsed on erinevad, vanemad on erinevad.  Sul on palju saatusekaaslasi, aga pole ju seksikas raskustest oma nime alt beebigrupis rääkida.

Ära karda eksida. See on inimlik.

Jõudu!

 

 

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:39; 26.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene idee-vankrikiigutaja?

Teine – on täiesti normaalne et laps magab sinu voodis. Mul pole isegi võrekat sama vanaga hetkel. Ehk tasub laiema voodi peale mõelda? Mis iganes, et välja pigistada unetunde. Esimesega oli võrekas ja see leidis kasutust alles esimese eluaasta lõpus. Seekord pakkusime lahti ja nädala pärast kokku.

Mu esimene magas pikad päevauned kärus jalutades. Kuulasin audioraamatuid, podcaste ja sain liigutada. Söögi haarasin vahest kiirtoidukatest tervislikuma valiku. Vahest tegin lausa nii, et peale und käisin toas, vahetasin mähkme, käisin pissil tegin nipet-näpet ja välja tagasi. Lihtsalt, et saaks natukenegi olla oma mõtetega. Ja nii iga ilmaga. Olin ka sinuga sarnases situatsioonis.

Proovi kookoni varianti- äkki magab toas edasi, kui kombe eest lahti tehtud ja kookoniga tuppa tõstetud.

Ega sa midagi ei kaota, kui teed paari nädalase vitamiini kuuri.

Terve mõistuse säilitamiseks lahku beebigrupist või vähemalt vaigista see oma feed’ist. Sul piisavalt probleeme, et veel ennast ideaalset beebide emmedega võrrelda. Ja lisaks ikka kipuvad inimesed oma elu teistele ilustama.

Mis iganes töötab sinule… Eestis on see beebindus nagu mingitele moevooludele allutatud… Kõik justkui teaks, kuidas täpselt asi päriselt käima peab. Lapsed on erinevad, vanemad on erinevad. Sul on palju saatusekaaslasi, aga pole ju seksikas raskustest oma nime alt beebigrupis rääkida.

Ära karda eksida. See on inimlik.

Jõudu!

Oh, aitäh sulle, see oli lohutav lugemine! Ma hakkan ka nüüd olema mitu korda päevas väljas, endale ka tervislikum kui korteris hulluda seinte vahel.

Tänan kõiki teisi ka soovituste eest! Aga saatusekaaslased võivad oma lugusid ikka edasi jagada, see annab jõudu!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 22:21; 25.01 11:14; 25.01 17:25; 26.01 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse esimesel eluaastal sain magada keskmiselt 6 tundi ööpäevas ja mitte üle 2 tunni korraga. Laps sõi iga 3 tunni järel ja kuni tunnikejärjest (esimesed kuud). Vankris nõustus magama umbes 4-kuusena. Seni lihtsalt röökis seal ning jalutuskäigud nägid välja nii, et ühe käega lükkasin vankrit ning last hoidsin süles. Gaaside pärast tundide kaupa nuttu ja kõhuvalu lõppes umbes siis kui laps oli 10-kuune. D-vitamiin oli üheks gaaside põhjuseks, katsetasime erinevate õlide baasil tehtuid ning neljast katsetatu vaevusi ei tekitanud. Paremaks tegid olukorra ka Reladrops probiootikumi tilgad. Lugasin üht artiklit, kus kirjas, et beebi gaasi/kõhuvalude põhjuseks võib olla piimatalutatus. Tegime katse ning piimapoodete menüüst eemaldamine (nii mul kui lapsel) tõigi leevendust. Lisaks oli tal veel mitu erinevat toiduallergiat, mis samuti vaevusi tekitasid. Umbes aastaseks saades hakkas olukord normaliseeruma. Ei pidanud enam öösiti röökivat last tundide kaupa lohutama. Oma lapse esimesest eluaastast on mul väga vähe mälestusi, pigem tühi auk. Ei igatse seda beebiiga kohe üldse. Tuge ja mõistmist ka kusagilt ei leidnud. Pigem oli reaktsioon, et “beebid nutavadki”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see piima asi ja reladropsi jutt käis ka meie esimese kohta. Hind on karm, aga meil aitas. Samad teisi probiootikumidega vitamiine ei proovinud temal. Teisel on mingi odavam variant, aga ka probiootikumidega. Tasub proovida. Piima tundlikkus oli ka. Väljendus vere liistakutena kakas. Õnneks on tänapäeval veganlus teema, niiet see piima vaba elu polnud sugugi keeruline, kuskil 8.kuul loobusin sellest ja ei olnud hullu. Peidetud piima on toidus keeruline jälgida (mingite pulbrite kujul pmst igal pool).

Ja kui lutti ei kasuta veel, siis proovi. See on põhjuseta demoniseeritud abivahend.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:39; 26.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjah, raske on see aeg! Mina olin oma 2,5-kuusega kaks päeva isegi lastehaiglas uuringutel, sest ööpäevast und tuli kokku väga vähe ning ärkvelolekuaeg möödus põhimõtteliselt ainult nutuga 🙁 kuigi öösel isegi enam-vähem magas, siis päevauned kestsid 5-15 minutit. Tegime ja proovisime absoluutselt kõike! väga, väga raske oli, endal tekkisid ärevushood ja pidev mure. Haiglas midagi kuskil ei tuvastatud – pean ütlema, et tol hetkel lootsin, et leitakse midagi, millele on ravi.. arst vaid lohutas, et tegemist väga rahutu beebiga ja see aeg tuleb vaid üle elada. Etteruttavalt võin öelda, et nii see ka oli.
Küll aga toimus päevane magamine ainult kõhukotis, kus siis max 15min pärast kiiirelt välja tuli võtta, sest hakkas kohe kisama. Magama suigutades ei julgenud ka oma hoovis tatsata, sest ka see toimus nutu saatel. Öösiti magas vaid kaisus, muidu poleks kumbki meist puhata saanud. Kuigi päevauned oli võimalik umbes 5-kuuselt vankrisse kolida ja aeg pikenes 40 minutile, siis ööd läksid aina keerulisemaks, kus iga tunni aja tagant rippus rinna otsas ning uinudes vaakumist lahti lastes oli kohe üleval – ehk siis olin terve tema une aja külili ta kõrval. Nii kestis asi 10 kuud, kui tundsin, et enam ei suuda ega jaksa, olin füüsiliselt lapsega niivõrd palju koos, et unedest ärkamisel läksin tusaseks ja ei tundnud lapsest mingit rõõmu. Lõpuks aitas meid unenõustaja ja üllatuslikult läks asi omaette oma võrevoodis magamisele üle üsna leebelt. Loobus ise ka kolmandal ööl öisest söömisest ja magas 11-12h ööund. Päevaste unede korrigeerimune võttis veidi kauem aega, kuid aastasena olid uneprobleemid lahenenud.
Katsu vastu pidada, muud tarka ei oskagi soovitada!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2,5-kuune, kes magab ainult süles 😀 nii öösel kui ka päeval. Ärkvel olles valdavalt nutab ja on rahutu. On nutnud ka 6 tundi järjest. Oleme isegi emo-s käinud. Tal refluks, saab ka ravi. Ei saagi pikali olla…pluss niisama ka rahutu laps. Me olemegi mehega kordamööda 24/7 laps süles. Aga meil on veel koer ja 3-aastane laps ka…väga raske on. Ma ka enam ei suuda beebigrupis lugeda kuidas kõik kärutavad ja lapsed ööd läbi magavad. Mina õues käia ei saa kuna laps pikali kärus ei ole ja koti ja linaga ei lepi. Pool ajast olen ahastuses 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mu esimene beebi oli väga rahutu. Magas 30 min kaupa ja/või liikuvas vankris. Natuke tukastas rinnal. Terve lapse esimene eluaasta möödus ainult selles rütmis, et ta natukenegi magaks. Tagant järgi võin öelda, et olingi ise nii väsinud, et terve see aeg möödus nagu udus. Lisaks pidevalt end süüdistades, et mis minul/mu lapsel viga on? Sest teistel ju lapsed magasid oma voodis/seisvas vankris 2-3h rahulikult.</p>
Tagant järgi mõtlen, et ehk oli ka kerge b12 puudus. Perearst keeldus testimast. Aga vaatamata sellele on minu soovitus, et kõige olulisem on, et laps magaks. Vahet pole kas rinnal või kaisus, või kiigutades või autoga sõites. Sellega ei riku sa beebit ära! Saad ainult õhtuks natuke rahulikuma beebi. Leia viis, kuidas ise natuke rohkem puhata ja ära aja mingit ideaalset beebit taga. Lõpuks on kõik mööduv.

4 aastat hiljem võin öelda, et sellest minu rahutust beebist on kasvanud väga aktiivne mudilane, kes küll magab terve öö, aga hommikul ärkab kõige varem ja kohe peale silmade avamist hakkab toimetama. Ja on igati äge kuju.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks aitas meid unenõustaja ja üllatuslikult läks asi omaette oma võrevoodis magamisele üle üsna leebelt.

Mis imet see unenõustaja siis tegi? 🙂

Ise olen juba peaaegu unustanud, et lapsel üldse oma voodi ka on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ellujäämisnipp üksiku ja kaksikutega: laste magamisaeg on püha! Hari ja kulp kukub käest, kartulid jäävad poolkõvaks – mina lähen magama! Majapidamistööd jms on võimalik teha ärkvel lapsega (kõhukotis näiteks, tooliga põrandal – ühe jalaga kõigutad). Ka õue läksin hoopis vastäraganud lastega, sest mul on ju ka jalutada vaja ja magada ma jalutades ei saa.

Kui just pakane polnud, magasid lapsed isegi öösel rõdul, seal oli uni parem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle on nii pikalt ja ilusti kirjutatud, loodan, et leidsid häid nõuandeid.

Arvan, et 3,5 kuune tõesti ei vaja nii palju stimulatsiooni, võib-olla on ta sellest natuke sõltuvuses ja õhinas, nagu mõni laps arvutimängudest?

Soovitaksin laps ergonoomilisse kõhukotti panna, kui olete kuskil 1,5h üleval olnud ja tavapäraselt trikitanud. Seejärel kanna last kuni ta uinub, ning luba tal uinak kõhukotis ka lõpetada (ärkab sinu juures uuesti = turvaline koht). Lugesin Su postitusest, et talle ei meeldi, ning et läheb hüsteeriasse, ning et siis on veel raskem rahustada.

Olen nõus vanaemaga – luba tal kõhukotis hüsteerias olla. Las ta tunneb, et sinu vastas ongi selline hea baaspunkt, ning et nutmine ei lisa stimulatsiooni ega midagi.

Mul oli sarnane olukord – pidin päriselt ka lihtsalt lapsel laskma olla, et tal endal ja minulgi tekiks arusaam “tavalisest normaalsest” turvalisest olemisest. Aga just kõhukott + 1,5h üleval + ärkab samas olukorras.

Üht kindlat lahendust muidugi ei pruugi olla, aga kui seda proovid, siis tee seda mitu x päevas vähemalt 3 päeva, muidu kiusad teda tulemusteta.

Täna aastane laps, kui ise ei suuda enam toimetada, lepib kõhukotis olemisega. Kui pahandab, seda enam – uinub õige pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka esimene laps keeruline.

Gaasid, kisa, unetus, rahulolematus. Tema ei maganud ei vankris ega kodus korralikult. Ärkas iga 15 kuni 30 min järel. Öösel õnneks ei karjunud,  sõi 2-3 x, aga magas edasi.

Unega sai asi korda u 1,5 aastaselt, kui jäi ainult 1 lõunauni.

Temast sai ääretult uudishimulik ja tegus väikelaps.

Jonnihood kestsid 5 aastat, siis lõpetas ise.

Soovitused: järgi oma südant lapse kasvatamisel, beebigruppidest hoia eemale. See ei pruugi olle pärismaailm, mida seal etendatakse.Teised tunduvad alati tublimad, paremad, ideaalsemad. Ja need, kel rahulikud lapsed, tunnevad, et see on kuidagi nende endi suurepärase vanemlikkuse tulemus. See ei ole alati nii.

Esimese lapsega jooksin erinevate soovituste ja hoiakute tõttu päris ummikusse. Läksin stressi, sest laps ei vastanud “ootustele”, ei allunud ” soovitustele”. Tagantjärgi kogenud emana teeksin palju asju teisiti.

Teine ja kolmas laps olid nn rahulikud õpikubeebid ja ma ei teinud selleks ise mitte midagi.

Punkt üks, unusta kohe ära igasugused enesesüüdistused oskamatuses jne.

Proovi ning leia nippe, mis teie puhul aitaks.   Mu vastsündinu oli võimeline ka 8 tundi järjest üleval olema ning hiljem röökis ennast  üleväsimusest 15 minutiks magama.  Meile ütles tookord arst, et te lihtsalt peate selle lapse magama saama. No ja siis ma tegelesin lihtsalt kuude kaupa igasuguste lahendustega, et ta magaks. Oli raske küll.

Katsu mitte stressi minna. Kuigi praegune aeg tundub igavikuna, siis varsti on see siiski möödas ja ühel hetkel avastad, et sellel kunagisel kisakõril algab juba puberteet.  🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see polegi ju normaalne. Ega beebi majja tulles ei olegi elu enam selline nagu varem.

Eks ta ole õhtuks üleväsinud, päeval ei maga ja õhtul, selle asemel, et aidata lapsel magama jääda, te pusserdate ja solgutate. Leia üles variant, kuidas ta päeval pikemalt magab. Minu beebi nt magas õige hästi minu otsas. Majapidamistöid teha nii tõesti ei saanud, sain hoopis ise pikutada ja unevõlga vähendada, vahel ka lugeda.

Mis kell ta õhtul magama läheb ja kui pikali öösel magab? Kas kokku nende päevaste sutsakatega tuleb ööpaevas tema vanuses vajalike unetundide arv täis? Tõenäoliselt mitte, selles ongi probleem. Tead küll, mis tähendab pidev magamatus. Mõtle nüüd, mida see beebile teeb.

Ja kust sa täpselt tead, et tal gaasivalusid ei ole? Need väljenduvad erinevalt, kõigil ei olegi nii hullusti, et röögiks. Vbl sellepärast ta nt ei magagi.

Sa tundud väga enesekindel, et ise teed kõik kogu aeg õigesti, oled juba kõike proovinud ja probleem on ainult lapses, kes on liiga nõudlik.

Ei ole enesekindel, olen palju nutnud, et ma pole nii hea ema kui teised.

Ma usun ise ka, et probleem on üleväsimuses, aga me pole leidnud seda viisi, et ta rohkem magaks. Gaasivalu teemal – tal oli 1,5 kuud see teema, ei röökinud tunde, aga tõmbas õhtuti vibusse ja punnitas, see lõppes. Kõht on pehme, käib läbi, vibusse ei tõmba. Eks võib olla mõni õrnem valu muidugi.

Ta jääb ööunne kell 22 ja magab 9ni. 2 esimest kuud ta magas minu või mehe kõhul õhtuti 2h järjest, see oli hea! Aga nüüd enam ei meeldi sedasi.

Teised räägivad, et beebi tuleb lihtsalt voodisse panna, silitada, laulda ja rääkida, et maga nüüd. Meil nii ei toimi. Need pisikesed päevauned teeb rinnal suikudes. Ma ei tea, miks unes pikad ei ole. Kodus pole liiga palav ega külm ega lärm või imelik lõhn. Vankris kärutades magab alati vähemalt pool tundi kuni tund ja veerand. Kui vanker jääb seisma, siis ärkab peagi. Kuidas panna laps magama, kes on täiesti ärkvel, ei mingit suikumist? Rahulikku, juba silmi kinni vajuv beebi kussutatakse, aga mitte rahulik?

Oleme proovinud hämarat tuba, vaikust, tv ei mängi pea üldse.

Ma arvan, et oleme ise oskamatud, aga beebi ka keskmisest nõudlikum.

Unusta nõudliku beebi jutt ära. Täpselt sellised ongi 3,5 vanused beebid, anna rinda talle, pane kodus kõhukotti, beebi tahab olla väga ema süles, küljes ja see on kõik normaalne.
Teine asi: tekita talle keset päeva üks pikk konkreetne uneaeg, nt. 12.00 imetad, siis ruttu riidesse, siis õue pikale jalutuskäigule, kui ka vigiseb ja röögib vankris, siis lõpuks jääb magama ja teeb pika une. Hoia seda rütmi, et 13.00 vankrisse. Kusagil nädal teed seda ise, siis hakkad meest lapsega (söödetud, riietatud) õue saatma samal kellaajal. Kui veel vanaemad, vanaisad ka võtta on, siis nemad ka teevad vankritiire, pärast hea meenutada.

Õhtuse jauramise hoiab ära uneseeme: kusagil 18-19 ajal teeb 40 minutise uinaku (minu lapsed magasid rõngaslinas samal ajal kui süüa tegin või pesu lappisin), siis jääb paremini ööunne ka. Õhtul vann, kasvõi kraanikausis hoiad voolava vee all, see rahustab ta ära ja jääb paremini magama.
Ütled, et ööuni on pikk ja põhjalik- siis nii hoida, kui ise ka magada saad, jaksad päeval temaga jännata, pikk ööuni ongi sulle endale olulisim.

Kui lapsi on juba rohkem, siis on kodus müra ja vaatamist rohkem ja need beebid väsivad kergemini ära. Esimese lapsega ongi kõige hullem.

Kindlasti saad hakkama! Oled väga tubli!

Kui raske on, siis lohuta, et sul pole vähemalt distantsõppel teismelist või hooldatavat vanakest, kes nõuab oma. Või et su laps on terve, ei ole erivajadusega, sööb rinda ja natuke jaurab- kõik on hästi tegelikult!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma 3k1n ja jätkuvalt hullumaja. Magab ainult öösel, päeval tukub tissi otsas suurema une ära ja lällab edasi. Päevast päeva hommikust õhtuni panen last magama, ta lihtsalt ei maga. Paar korda on õnnestunud vankriga jalutada nii, et ta magab enamasti karjub iga 10-20 min tagant ja siis tänaval toidan teda. Pole mingit tahtmist üritadagi enam. Vahepeal oli tissistreik, 7 tundi igal õhtul panin teda magama. Vahet pole, kui kaua ta ärkvel on olnud, üle 20 minuti ei maga. Kõik võimalikud variandid on ära katsetatud, ta lihtsalt ei maga. Tihtipeale mässin röokiva lapse kookoniks ja raputan põlvede peal, kuni uinub, 5 min pärast silmad lahti. 3 suuremat last on ikka vähemalt õues 3-4 h maganud, nii et normaalne see kindlasti pole.  See, et sa seksida saad, on ime, mina pole selle peale mõelnudki veel. Kukun peale last ära ja ärkan hommikul, ja hakkan otsast peale. Esimesed nädalad kodus sain öö otsa möllata, poole kuue aeg hommikul sai magama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:23; 17.04 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Minu oma 3k1n ja jätkuvalt hullumaja. Magab ainult öösel, päeval tukub tissi otsas suurema une ära ja lällab edasi. Päevast päeva hommikust õhtuni panen last magama, ta lihtsalt ei maga. Paar korda on õnnestunud vankriga jalutada nii, et ta magab enamasti karjub iga 10-20 min tagant ja siis tänaval toidan teda. Pole mingit tahtmist üritadagi enam. Vahepeal oli tissistreik, 7 tundi igal õhtul panin teda magama. Vahet pole, kui kaua ta ärkvel on olnud, üle 20 minuti ei maga. Kõik võimalikud variandid on ära katsetatud, ta lihtsalt ei maga. Tihtipeale mässin röokiva lapse kookoniks ja raputan põlvede peal, kuni uinub, 5 min pärast silmad lahti. 3 suuremat last on ikka vähemalt õues 3-4 h maganud, nii et normaalne see kindlasti pole. See, et sa seksida saad, on ime, mina pole selle peale mõelnudki veel. Kukun peale last ära ja ärkan hommikul, ja hakkan otsast peale. Esimesed nädalad kodus sain öö otsa möllata, poole kuue aeg hommikul sai magama.

    Kas B12 pole kontrollinud? Selle puudus on kuidagi väga levinud ja põhjustab muuhulgas uneprobleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:48; 17.04 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Minu oma 3k1n ja jätkuvalt hullumaja. Magab ainult öösel, päeval tukub tissi otsas suurema une ära ja lällab edasi. Päevast päeva hommikust õhtuni panen last magama, ta lihtsalt ei maga. Paar korda on õnnestunud vankriga jalutada nii, et ta magab enamasti karjub iga 10-20 min tagant ja siis tänaval toidan teda. Pole mingit tahtmist üritadagi enam. Vahepeal oli tissistreik, 7 tundi igal õhtul panin teda magama. Vahet pole, kui kaua ta ärkvel on olnud, üle 20 minuti ei maga. Kõik võimalikud variandid on ära katsetatud, ta lihtsalt ei maga. Tihtipeale mässin röokiva lapse kookoniks ja raputan põlvede peal, kuni uinub, 5 min pärast silmad lahti. 3 suuremat last on ikka vähemalt õues 3-4 h maganud, nii et normaalne see kindlasti pole. See, et sa seksida saad, on ime, mina pole selle peale mõelnudki veel. Kukun peale last ära ja ärkan hommikul, ja hakkan otsast peale. Esimesed nädalad kodus sain öö otsa möllata, poole kuue aeg hommikul sai magama.

    Kas B12 pole kontrollinud? Selle puudus on kuidagi väga levinud ja põhjustab muuhulgas uneprobleeme.

Ei ole, perearst ütles, et üldiselt rinnalapsel nii vara probleemi pole, kui ema korralikult liha jm sööb. Vaatamata sellele võtan ise B-vitamiini juurde. Laps öösel magab 6-8h söömata. Järgmisena proovin toidupaksendajat, et piima tagasiheidet vähendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:23; 17.04 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimese lapsega oli nii, et vanuses 1-3 kuud ma lihtsalt õudusega mõtlesin hommikuti, et varsti on õhtu. Hommikul ja päeval oli ta suht ok, nõudlik, aga siiski kergesti rahustatav ja rõõmustatav. Õhtud olid kohutavad. Ei sobinud ei see ega teine, ainult süles ringitassimine ja pidev õõtsutamine, laulmine, tsirkus. Sel ajal oli mul üks lina, seal talle ei passind. Hiljem ostsin koti ja seal oli nõus olema õnneks. Vahel käisin jalutamas õhtuti, sest kärus oli vähemalt rahu ja kui vedas jäi veel magama, sest õhtused uinakus toas olid ka raskesti saavutatavad ja kestsid 10 minutit. Ööseks magamapanek oli ka omaette ooper. Meil olid gaasid ja refluks ja võimalik ka, et koolikud. Rahunes ainult rinna otsas, aga pärast oli veel hullem, sest tal oli halb olla, sest kõht jälle täis ja ajas üles. Krooksutamiseks olime proovinud sadat võtet ja mitut erinevat gaasirohtu ja suurt tolku polnud ühestki neist. Sedasi rinna ja liigse täiskõhu vältimise tasakaalu ja gaaside leevendamise valguses kestis magamapanek vahel 4 tundi, aga vähemalt 2. Õnneks kui ta kord juba magas, siis magas hästi. Ärkas paar korda söömiseks ja magas kohe edasi. Samuti oli tema päästvaks omaduseks see, et magas lõunat umbes kolm tundi seisvas vankris. Selle viimaseta oleks ma hullumajja jõudnud otsaga. Neljandaks elukuuks olid gaasid piisavalt paremaks muutunud ja refluks vähenenud, et asi hakkas vaikselt paranema, samuti arenev keha võimaldas suuremat isetegevust ja ta tuju paranes. Kuuendaks elukuuks oli meil kujunend oma rütm ja mõningad perioodid välja arvata, sujus meie kooskasvamine palju paremini.

Tagantjärgi tarkusena mõtlen, et mis häda pärast ma teda kohe rohkem kui korra päevas kärusse magama ei pannud, kui toas magamapanek nii raske oli. Hiljem hakkas ta kõiki unesid kärus tegema ning sellega paranes meie mõlema elukvaliteet märgatavalt.

Seltsiv kaheaastane on ta nüüdki. Mängib ka palju omaette, aga tahab siiski et oleksid lähedal ja suhtleks temaga samal ajal, vaataks asju, võtaks osa jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Beebi ja mitmikud Pisut “nõudlikuma” beebi vanemad, jagage oma lugu