Esileht Kodunurk Pits piparkookidele – kas keegi on proovinud teha?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Pits piparkookidele – kas keegi on proovinud teha?

Kas keegi nn. tavaline perekoolikas on proovinud teha piparkookidele kaunistuseks pitsmustrit? See tundub mulle kui kondiitritöökaugele inimesele nii keeruline. Kas kellelgi on silma jäänud mõni lihtsam õpetus, millega algaja ilusa tulemuse saaks? Ei pea ülikeerulime ja peen pits olema, aga tahaks, et piparkoogid professionaalsed välja näeks 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 20:39; 12.11 20:55; 12.11 21:48; 13.11 00:34; 13.11 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa miskit sellist silmas ei pea? Nendega pole miskit keerulist http://omamarta.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:47; 12.11 22:02;
To report this post you need to login first.

Ega sa miskit sellist silmas ei pea? Nendega pole miskit keerulist http://omamarta.ee/

Vabandust, oleksin pidanud täpsustama – ikka glasuuripitsi pidasin silmas.
Nagu näiteks need.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 20:39; 12.11 20:55; 12.11 21:48; 13.11 00:34; 13.11 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul joonista küpsetuspaberile muster ette, seejärel kata muster glasuuriga (pritskotist või tuutusse keeratud küpsetuspaberist), harjuta, kuni oled tulemusega rahul. Siis alusta harjutamist päris piparkookide peal ????

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:46; 12.11 21:51;
To report this post you need to login first.

Algul joonista küpsetuspaberile muster ette, seejärel kata muster glasuuriga (pritskotist või tuutusse keeratud küpsetuspaberist), harjuta, kuni oled tulemusega rahul. Siis alusta harjutamist päris piparkookide peal ????

Hullult palju glasuuri kulub sedasi 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 20:39; 12.11 20:55; 12.11 21:48; 13.11 00:34; 13.11 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa miskit sellist silmas ei pea? Nendega pole miskit keerulist http://omamarta.ee/

Vabandust, oleksin pidanud täpsustama – ikka glasuuripitsi pidasin silmas.

Nagu näiteks need.

Selle juures pole muud keerulist, kui et kuidas saada see ruudustik sirgete joontega paika. Ma olen muidu väga kunstikalduvustega, aga sirge joone tõmbamine(isegi joonlauaga) on minu jaoks alati paras väljakutse. Seega minu lugupidamine neile, kes sellist nikerdamist suudavad teha nii, et see tõesti nii ilus välja näeb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hullult palju glasuuri kulub sedasi ????

Ei kulu midagi. Saad seda üha uuesti ja uuesti kasutada. Temperatuuri pead ainult vastavalt vajadusele korrigeerima.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:46; 12.11 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on alati umbes selliseid tehtud. Istusime jõulu ajal õhtuti köögis ema ja kaks õde ja võistlesime, kellel tuleb filigraansem muster. Meie kasutasime tugevaid kilekotte, lõigates küünekääridega nurka imeväikese augu aja jooksul venib auk välja ja tuleb kilekotti vahetada. Kui leiad nii peene professionaalse metallist otsiku on muidugi lihtsam. Teine asi, tee ise glasuur ja katseta, et ta oleks paraja tihedusega, et saaks nii peenikest joont teha. Kui suhkur pole läbi peene sõela lastud, kipub kilekoti ots ära ummistuma ja seejärel välja venima. Glasuuri valgemaks saamiseks lisa sidrunhapet. Ja seejärel lihtsalt harjutamine, et käsi kindlaks saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 21:59; 12.11 23:10; 13.11 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad kindlasti käsitsi proovida teha?

Muidu saab kasutada suhkrupritsimatte http://www.torditeadus.eu/et/c/suhkrupitsimatid-mustrimatid-lauamatid

ja detailseid asju käsitsi vist pigem tehakse juba taolistega, kus kergeb peenikest otsa saada, mitte pritsiotsikuga ega nt lõigatud otsaga kilekoti- või küpsetuspaberiga https://tordiabi.ee/toode/varvituubid-tortide-kookide-peale-kirjutamiseks/

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:47; 12.11 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – et joon püsiks nii ülipeenike nagu TA pildil, peab glasuur olema ülitugev. Mingil juhul ei tohi natukestki valguda. Poes sellist ei müüda, tuleb ise teha. Ja mida tugevam glasuur, seda vähem ka kleepub. Aga kuna selle joone kontakt piparkoogiga on ka väga-väga  kitsas, siis kipub see lahti tulema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:53; 12.11 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – et joon püsiks nii ülipeenike nagu TA pildil, peab glasuur olema ülitugev. Mingil juhul ei tohi natukestki valguda. Poes sellist ei müüda, tuleb ise teha. Ja mida tugevam glasuur, seda vähem ka kleepub. Aga kuna selle joone kontakt piparkoogiga on ka väga-väga kitsas, siis kipub see lahti tulema.

Ja selle tugeva glasuuriga joonistamine on ka selles mõttes harjutamise asi, et nii tugev glasuur tahab siis kui töövahendi otsa üles tahad tõsta, et joont lõpetada, kogu eelneva joonistuse kaasa tõsta. Tükk pusimist, kuni õpid joont mitte poole pealt katkestama ja koogi servas joont õige käeliigutusega lõpetama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 21:59; 12.11 23:10; 13.11 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – et joon püsiks nii ülipeenike nagu TA pildil, peab glasuur olema ülitugev. Mingil juhul ei tohi natukestki valguda. Poes sellist ei müüda, tuleb ise teha. Ja mida tugevam glasuur, seda vähem ka kleepub. Aga kuna selle joone kontakt piparkoogiga on ka väga-väga kitsas, siis kipub see lahti tulema.

Ja selle tugeva glasuuriga joonistamine on ka selles mõttes harjutamise asi, et nii tugev glasuur tahab siis kui töövahendi otsa üles tahad tõsta, et joont lõpetada, kogu eelneva joonistuse kaasa tõsta. Tükk pusimist, kuni õpid joont mitte poole pealt katkestama ja koogi servas joont õige käeliigutusega lõpetama.

No just. Seepärast tundubki mulle, et parem ehitan koos lastega paar tundi mõnd piparkoogimaja, mis ka veidi mäkerdades tore välja näeb ja kõik saavad kaasa lüüa, kui et üritan harjutada ja harjutada ja lõpuks teha midagi nii imeilusat, mida ise ära süüa ei raatsi ja kingisaaja ka kogu pingutusest midagi ei tea, kui ma just ise oma saba kergitama ei hakka 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:53; 12.11 23:26;
To report this post you need to login first.

Tahad kindlasti käsitsi proovida teha?

Muidu saab kasutada suhkrupritsimatte http://www.torditeadus.eu/et/c/suhkrupitsimatid-mustrimatid-lauamatid

ja detailseid asju käsitsi vist pigem tehakse juba taolistega, kus kergeb peenikest otsa saada, mitte pritsiotsikuga ega nt lõigatud otsaga kilekoti- või küpsetuspaberiga https://tordiabi.ee/toode/varvituubid-tortide-kookide-peale-kirjutamiseks/

Ei pea ilmtingimata käsitsi tegema, vabalt võiksin ka suhkrupritsimatti proovida. Mul tekkis aga kohe küsimus, mismoodi seda matti kasutatakse. Saan aru, et matile pritsitakse glasuurisegu peale, aga milline see segu siis olema peaks? Äkki keegi oskav linkida õpetust, kuidas neid matte kasutatada. Mis selle nimi inglise keeles on?

Edit: Juba leidsin ise ingliskeelse õpetuse, kuidas neid matte kasutada. Küll aga ei leia ma midagi selle kohta, kuidas neid pitse piparkookidele kinnitada. Õpetustes käivad need pitsid tortidele, aga kuidas need piparkookide külge panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 20:39; 12.11 20:55; 12.11 21:48; 13.11 00:34; 13.11 00:49;
To report this post you need to login first.

Minu kogemus – et joon püsiks nii ülipeenike nagu TA pildil, peab glasuur olema ülitugev. Mingil juhul ei tohi natukestki valguda. Poes sellist ei müüda, tuleb ise teha. Ja mida tugevam glasuur, seda vähem ka kleepub. Aga kuna selle joone kontakt piparkoogiga on ka väga-väga kitsas, siis kipub see lahti tulema.

Ja selle tugeva glasuuriga joonistamine on ka selles mõttes harjutamise asi, et nii tugev glasuur tahab siis kui töövahendi otsa üles tahad tõsta, et joont lõpetada, kogu eelneva joonistuse kaasa tõsta. Tükk pusimist, kuni õpid joont mitte poole pealt katkestama ja koogi servas joont õige käeliigutusega lõpetama.

No just. Seepärast tundubki mulle, et parem ehitan koos lastega paar tundi mõnd piparkoogimaja, mis ka veidi mäkerdades tore välja näeb ja kõik saavad kaasa lüüa, kui et üritan harjutada ja harjutada ja lõpuks teha midagi nii imeilusat, mida ise ära süüa ei raatsi ja kingisaaja ka kogu pingutusest midagi ei tea, kui ma just ise oma saba kergitama ei hakka ????

Meie pere eriti piparkooke ei armasta, seega tahangi neid just ilu pärast teha 🙂 Hiljem on jõulupühade ajal tore lauakaunistustena kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 20:39; 12.11 20:55; 12.11 21:48; 13.11 00:34; 13.11 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – et joon püsiks nii ülipeenike nagu TA pildil, peab glasuur olema ülitugev. Mingil juhul ei tohi natukestki valguda. Poes sellist ei müüda, tuleb ise teha. Ja mida tugevam glasuur, seda vähem ka kleepub. Aga kuna selle joone kontakt piparkoogiga on ka väga-väga kitsas, siis kipub see lahti tulema.

Ja selle tugeva glasuuriga joonistamine on ka selles mõttes harjutamise asi, et nii tugev glasuur tahab siis kui töövahendi otsa üles tahad tõsta, et joont lõpetada, kogu eelneva joonistuse kaasa tõsta. Tükk pusimist, kuni õpid joont mitte poole pealt katkestama ja koogi servas joont õige käeliigutusega lõpetama.

No just. Seepärast tundubki mulle, et parem ehitan koos lastega paar tundi mõnd piparkoogimaja, mis ka veidi mäkerdades tore välja näeb ja kõik saavad kaasa lüüa, kui et üritan harjutada ja harjutada ja lõpuks teha midagi nii imeilusat, mida ise ära süüa ei raatsi ja kingisaaja ka kogu pingutusest midagi ei tea, kui ma just ise oma saba kergitama ei hakka ????

Meie peres tehti piparkoogimajad ka sellise ülipeene mustriga. Värvitakse enne maja kokkukleepimist. Aga kui oled lapsest peale harjutanud, käib see kähku ????. Oma tütred mul ka juba üsna osavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 21:59; 12.11 23:10; 13.11 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad kindlasti käsitsi proovida teha?

Muidu saab kasutada suhkrupritsimatte http://www.torditeadus.eu/et/c/suhkrupitsimatid-mustrimatid-lauamatid

ja detailseid asju käsitsi vist pigem tehakse juba taolistega, kus kergeb peenikest otsa saada, mitte pritsiotsikuga ega nt lõigatud otsaga kilekoti- või küpsetuspaberiga https://tordiabi.ee/toode/varvituubid-tortide-kookide-peale-kirjutamiseks/

Sa soovitad piparkookide kaunistamiseks täiesti sobimatuid vahendeid.  Need on liiga paksud/jämedad.

Piparkoogi kaunistamiseks on siiski jätkuvalt tavaline glasuur nagu ikka. Lihtsalt peadki kätt harjutama ja peene joonega tegema. Midagi keerulist ei ole, alusta lihtsamatest mustritest.  Pigem on nipp glasuuriteos – see peab hea ühtlane olema, et peenikese otsaga pritsist ühtlaselt jookseks. Poeglasuurid selleks ei sobi.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen tavalise pritsikotiga. Auk peab olema väga väike ja glasuur suht tugev. Ma ei tea, kuidas siia pilti panna näidiseks, et millised välja tulevad. Aga selle video järgi harjutasin.

https://youtu.be/Svo2WE15aL0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea õppevideo. Ja see “heegelpitsi” imitatsioon ongi üsna raske, aga pitsi saab teha ka vabama käega. Tähtis: väga hea metallist peenikese otsaga prits (kilekotinurk nätsutab liiga ära, ei tule nii puhas lõpetus), tihe ja sama ilma ühegi tükita glasuur (sõeluda tuhkushkur kaks korda!). Selliseid saab teha üsna vaba käega. https://fi.pinterest.com/pin/84442561741593229/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Sirge joon pole probleem, kui glasuur on tihe ja ei katke kiiresti ära. Pmst lased glaasuuri alles siis küpsise vastu vajuda, kui glasuuri “niit” on piisavas pikkuses välja venitatud. Lõtv niit vajub õhus juba viltu. See tuleb veel õhus olles nii pingule tõmmata, et on sirge kenasti. Kui hakkad vastu piparkooki glasuuri välja pigistama, siis tuleb üks sinkavonka jutt. Mõtle lõnga peale. Kui selle ühest otsas kinnitad ja liimisele pinnale sirgelt tahad lasta kukkuda, siis peab lõng pingul olema, mitte lõtv, sest muidu ta kukub nii nagu ise tahab.</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Pits piparkookidele – kas keegi on proovinud teha?