Esileht Kodunurk Pitsapõhja pulber

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Pitsapõhja pulber

Postitas:
Kägu

Kumb nendest kahest on parem, kas see või see?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurt vahet pole märganud, aga ma alati küpsetan enne pulbrist tehtud põhja ahjus krõbedaks ja alles seejärel panen katte peale (tomatipasta jmt annavad põhja niiskuse tagasi). Õpetuse järgi tehes st kohe pehmele põhjale kate pannes on minu jaoks natuke liiga saiane – pigem selline kahvliga taldrikust söömise kodune pitsa. Kui enne ära küpsetada annab ka käest süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kasutanud vaid Tartu Milli oma. Sellega olen küll rahule jäänud. Mõnus basiilikuline lõhn on taignal juures. Vilma omaga kursis ei ole. Aga arvan, et erilist vahet pole.
Olen teinud ka TM tavalisest pärmitaigna segust, sest pärmitaigen mul endal ei õnnestu mitte kunagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vilma oma pole rullitav! Tainas tuleb väga kleepuv ja kuidagi käte/lusikaga laiali ajada. Kui just koostist pole muudetud.

Seetõttu kasutan Taru Milli juba mitu mitu aastat. On hästi rullitav ja soovi korral saab ühest pakist 2 päris õhukese põhjaga pitsat. Ise teemegi 1 suure ja 1 väikese lastepitsa ühest pakist. Muidu ei mahukski ahjuplaadile ära, kui ühest pakist taigna niimoodi rullin, nagu mulle meeldib ????

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vilmal on ka õhukes pitsa pulber, mida saab rullida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vilma oma vajutan märja kummikindaga laiali, tuleb selline paksu põhjaga pannipitsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestame nüüd, miks meil nii palju pakse on. Ei tea, ei tea…

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestame nüüd, miks meil nii palju pakse on. Ei tea, ei tea…

Mina olen teemaalgataja. Olen 50-aastane ja mõõdud on 170/57. Ülejäänud pere on ka saledad.

Mitte, et see nii oluline oleks, aga teen kodus iga päev korraliku sooja söögi. Teen erinevaid sööke, millest enamus on väga tervislikud. Supid, praed, salatid. Kõik ise tehtud ja kasutan palju oma kasvatatut…

Burksikohtadesse satun ca 2 korda aastas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestame nüüd, miks meil nii palju pakse on. Ei tea, ei tea…

Sest Vilma teeb kahte erinevat pitsapõhjapulbrit?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestame nüüd, miks meil nii palju pakse on. Ei tea, ei tea…

Mina olen teemaalgataja. Olen 50-aastane ja mõõdud on 170/57. Ülejäänud pere on ka saledad.

Mitte, et see nii oluline oleks, aga teen kodus iga päev korraliku sooja söögi. Teen erinevaid sööke, millest enamus on väga tervislikud. Supid, praed, salatid. Kõik ise tehtud ja kasutan palju oma kasvatatut…

Burksikohtadesse satun ca 2 korda aastas.

Miks sa üldse pead vajalikuks oma elu ja pere tavasid põhjendada ja kaalunumbreid jagada kellegi totaka kommentaari peale?
Keda huvitab, palju teemaalgataja kaalub või miks ta pitsat küpsetab. Tahab ja teeb.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestame nüüd, miks meil nii palju pakse on. Ei tea, ei tea…

Mina olen teemaalgataja. Olen 50-aastane ja mõõdud on 170/57. Ülejäänud pere on ka saledad.

Mitte, et see nii oluline oleks, aga teen kodus iga päev korraliku sooja söögi. Teen erinevaid sööke, millest enamus on väga tervislikud. Supid, praed, salatid. Kõik ise tehtud ja kasutan palju oma kasvatatut…

Burksikohtadesse satun ca 2 korda aastas.

Miks sa üldse pead vajalikuks oma elu ja pere tavasid põhjendada ja kaalunumbreid jagada kellegi totaka kommentaari peale?

Keda huvitab, palju teemaalgataja kaalub või miks ta pitsat küpsetab. Tahab ja teeb.

Ma ei tea, miks ma tahan! Vist sellepärast, et kummutada müüti, kuidas tänapäeva inimesed on laisad, lohakad ja halva toitumusega, kes tarbivad vaid kiirsööki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, miks ma tahan! Vist sellepärast, et kummutada müüti, kuidas tänapäeva inimesed on laisad, lohakad ja halva toitumusega, kes tarbivad vaid kiirsööki.

Kiirsöök oleks pizza sel juhul, kui ostad poest suvalise koostisega valmispizza või lased selle kuskilt söögikohast kulleriga koju tuua.

Ise tehtud taignast tehtud kodune pizza pole kindlasti “kiirtoit”, sest selle tegemiseks – ka pizzapulbrist – kulub parajalt aega, näiteks kasvõi taigna kerkimiseks. Pizzapulber sisaldab kuivpärmi, ainus erinevus, mille poolest ta muust isetegemisest erineb, on see, et kuivained on kokku segatud, vaja lisada vaid rasvaine ja vesi.

Erinevalt valmiskujul ostetud pizzast saad endatehtud pizzale valida täpselt nii paksu rõhja, kui ise tahad (kasvõi üliühukeseks rullituna) ja täpselt sellise katte, nagu ise soovid (tomatid, oliivid, õunad, juust, mul on lapsed vahel oma suures katsetamistetujus pizza peale ka hapukapsast või rosinaid pannud)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage, kuidas toimub taigna rullimine? Nii palju, kui mina olen oma elus üritanud midagi rullida, kleepub tainas laua külge. Kui panen jahu alla, siis ei kleepu, aga tainas läheb ikka suvalistest kohtadest katki või kleepub taignarulli külge. Ja kui tahan rullitud tainast ahjuplaadile tõsta, siis läheb tainas igal juhul katki. Tainas on tehtud täpselt juhendi järgi (see tähendab, et õige kogus vett ja õli).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage, kuidas toimub taigna rullimine? Nii palju, kui mina olen oma elus üritanud midagi rullida, kleepub tainas laua külge. Kui panen jahu alla, siis ei kleepu, aga tainas läheb ikka suvalistest kohtadest katki või kleepub taignarulli külge. Ja kui tahan rullitud tainast ahjuplaadile tõsta, siis läheb tainas igal juhul katki. Tainas on tehtud täpselt juhendi järgi (see tähendab, et õige kogus vett ja õli).

kui tahad valmis pitsapulbrist rullitavat tainast saada, pead kindlasti jahu juurde panema natuke, siis tuleb tihedam ja rullitav taigen.

ja loomulikult ei piisa vaid pulbri ja vedeliku segamisest, vaid on vaja tainast sõtkuda ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja loomulikult ei piisa vaid pulbri ja vedeliku segamisest, vaid on vaja tainast sõtkuda ka.

Kusjuures ma ei ole seda pitsapõhjapulbritega kunagi teinud ja nüüd ma hakkan mõtlema, et ma isegi ei tea miks. Hakkasin kahtlema, aga jah, ka vilma pitsapõhjavõpetusel on kirjas just nii:

Pulbrile tuleb lisada 250ml vett, segada ühtlaseks massiks ning lasta 5-10 min seista. Seejärel laotada taigen rasvainega määritud ahjuplaadile. Kõige lihtsam on seda teha märgade kätega.

Okei, õhukese pitsapõhja pulbril on tõesti kirjas, et sõtkuda enne kui rullida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rullin kahe küpsetuspaberi vahel. Siis ei hakka pinna ega taignarulli külge ja saab kohe ühe paberiga ahjuplaadile tõsta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirsöök oleks pizza sel juhul, kui ostad poest suvalise koostisega valmispizza või lased selle kuskilt söögikohast kulleriga koju tuua.

Ise tehtud taignast tehtud kodune pizza pole kindlasti “kiirtoit”, sest selle tegemiseks – ka pizzapulbrist – kulub parajalt aega

Sa oled kiirtoidu mõistest pisut valesti aru saanud. Päris kindlasti on korraliku pizzarestorani klassikalisel pärmitaignast põhjal pizza puhtam toit kui mingi kilomeetripikkuse koostisainete nimekirjaga pulbrist tehtu. See, kaua sul selle valmistamiseks aega läheb, et määra midagi.

NISUJAHU, sool, rasvasegu(palmirasv,glükoosisiirup, modifitseeritud tärklis), VADAKUPULBER, NISUlinnasejahu, emulgaatorid E471, E472e, suhkur, LÕSSIPULBER, maitseained ( pune, sibul, küüslauk, pipar, basiilik, rosmariin, salvei), happesuse regulaator askorbiinhape, ensüümid), küpsetuspulber ( NISUJAHU, kergitusained, söögisooda, E450i;happesuse regulaator:sidrunhape), sool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelistan ka tartu milli pizzapõhjapulbrit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärmitaigna tegemine on ju ülilihtne ja võtab umbes 5 minutit. Lasen kaussi leige vee, lisan natuke soola ja õli, siis jahu segatuna kuivpärmiga ja sõtkun vajadusel jahu lisades kuni on paraja konsistentsiga. Ei mõõda koostisaineid kunagi, panen tunde järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage, kuidas toimub taigna rullimine? Nii palju, kui mina olen oma elus üritanud midagi rullida, kleepub tainas laua külge. Kui panen jahu alla, siis ei kleepu, aga tainas läheb ikka suvalistest kohtadest katki või kleepub taignarulli külge. Ja kui tahan rullitud tainast ahjuplaadile tõsta, siis läheb tainas igal juhul katki. Tainas on tehtud täpselt juhendi järgi (see tähendab, et õige kogus vett ja õli).

Vilma oma ei olegi rullitav.

Tartu milli oma rullin kausis ümaraks. Jahuseks teen ka rulli. Vahepeal tüstan taina laualt lahti ja pööran ümber. Pitsataigen on veiti kummine ja tõmbub kokku, mistõttu vaja uuesti rullida ???? Pole veel katki läinud (rullid liiga õhukeseks?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Pitsapõhja pulber