Esileht Beebi ja mitmikud Plaan – kui võimalik?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Plaan – kui võimalik?

Postitas:

Siit-sealt annab lugeda, kuidas emad ei taha või ei saa või ei plaani vastsündinu kõrvalt hetkekski lahkuda. Minu olukord on selline, et pärast beebi sündi ei tahaks ma ülikooli pooleli jätta. Tegemist on tsükliõppega, õppetöö toimub 1x kuus neljapäevast pühapäevani, mõnikord 6 tundi, mõnikord 8, mõnikord on nelja päeva asemel kolm päeva vms. Minu mõte on küll, et isa ja ema on võrdsed lapsevanemad ja isa saab ja on nõus hoidma beebit samal ajal, kui ma üks kord kuus niimoodi eemal käin, muidugi õhtuks tulen koju. Seda muidugi eeldusel, et ma ise tunnen ennast piisavalt hästi ja kosununa, ja kui ma ise enda tervise pärast vähegi suudan, siis ainult beebi pärast koolist akadeemilist ei võta, kui tal oleks hoidja olemas.

Kuidas on teie kogemused – kas väga utoopiline plaan või piisava tugivõrgustikuga tehtav? Isa saab ju ka pudelist toita väljalüpstud rp-d (või hädajuhul rpa-d, kui rp-d pole õnnestunud lüpsta vms) ning mähkmevahetus pole ju ka eriline kunst. Ootaksin teie kogemusi ja mõtteid! Kas on veel mingeid nippe jagada, et seda plaani võimalikult hästi teostada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astusin ülikooli 20 nädalat rasedana. Lõpetasin kui laps oli 2a6k.

Samuti tsükliõpe, 5-6 sessiooni aastas, 6 pikka päeva (kl 8-19) järjest. Lapse isa õppis samuti tsükliõppes, iga kuu 3 päeva teises linnas.

Ei olnud mingi utoopia, sest meil oli väga hea tugivõrgustik. Esimesed 1a8k oli laps oma vanavanaema või vanaema hoole all, õhtuti isaga (kui õppima pidin). Lõuna ajal käisin kodus toitmas, paar toidukorda sai rpa’d.

Raske oli vaid siis kui minu ja abikaasa sessioonid kattusid, ehk kumbki meist ei saanud õhtuti õppida. Siis oli seoses sessi olulisusega variandid, et a) kas tema tuli õhtuti 120km koju ja hommikul tagasi või b) mina jäin vanaema juurde ööseks, et õppida. Aga seda juhtus 3 aasta jooksul vaid paar korda.

Alates 1a8k läks mõni päev nädalas erahoidu.

Laps sai rinda 2 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sõltub sellest, milleks oled valmis. Näiteks, kui laps on saanud 3-4 päeva jutti pudelit, kas ta üldse on veel nõus tissiga vaeva nägema? kas oled valmis 1-2kuuse laspe imetamisest loobuma, sets laps pole tissiga nõus? okei, siin võibolal aitaksid mingid spets lutipudelid (medela calma vmt), nendega peab laps rohkem vaeva nägema.

Teine kitsaskoht – on mitmeid lapsi, kes ei ole nõus pudelist piima jooma. Ega tassist, lusikalt, süstlast – olgus eal siis rp või rpa. Mul endal oli üks lastest selline. Ja ei saanudki pikemalt kui 3 h jutti lapsest eemal olla. Mida sa siis teed? Kas lased paarikuusel lapsel näljast end segaseks röökida, et mees ja naine on võrdsed lapsevanemad ja olgu siis näljas, kui ainult tiss kõlbab? Sellise võimalusega pead arvestama lihtsalt, et võib juhtuda.

Ja kui mees käib tööl, siis ma küsiks, et mismoodi ta võtab iga kuu vabu päevi? kas tal on see õvimalik? võtab puhkuse välja? nii et suveks ei jää eriti midagi alles? tema ju õppepuhkust ei saa, samuti ei saa ta võtta mingit hoolduslehte vmt. Beebi kõrvalt ei pruugi olla võimalik ka kodus töötamine – sa ei tea veel, kui rahulik laps saab olema.

Siis, kas oeld ise valmis igapäevaselt tegelema piimapaisuga, kuis a ikka plaanid imetada? Iga natukese aja tagant käid wc-s pumpamas, ja kui sul pole kaasaskantavat külmikut, kus piima säilitada, siis se epiim on kõik äraviskamiseks.

Mähkmevahetus tõesti poel eriline kunst ja sellega võiksid mehed ka siis hakkama saad,a kui naine pole kuskil eemal. Aga põhitagasilöögid võivad ikka just toitmisevaldkonnas tulla, et kas oled valmis selleks, et variant a) laps ei hakkagi pudelit sööma variant b) laps keeldub rinnast, kui on mitu päeva pudelit saanud.

Mõtle need kohad enda jaoks läbi, et mis on siis varuvariandid.

Mina isiklikult arvan, et mees ei saa kunagi olla võrdne lapsevanem imetava emaga. Mees saba võrdne lapsevanem olla alles siis, kui naine enam ei imeta/laps on nii suur, et põhitoit on tahke toit. See ei tähenda, et naine üksi peab kodus kõikide beebitoimetustega tegelema, aga siiski teatud erisused on.

Mulle tundub see õppimise plaan reaalsem siis, kui on võimalik ka päeval last toita rinnast. KAs siis toob keegi lapse kooli õigeks ajaks või saad ise koju minna. Näiteks kasvõi nii, et laps ei saa mitu järjestikust toidukorda pudelist ja seda mitu pöeva järjest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan peab olema! Ja palju on võimalik.
Endal kogemus esimese lapsega, kelle kõrval kohe tööd jätkasin.
Kodust ära käisin 2 päeval nädalas, korraga ca 4-6 tundi, piim oli ette varutud ja isa sai väga hästi hakkama. Toitsin vahetult enne minekut ja korra töö juures pumpasin
Esimene laps tegi ka pikki päevaseid uinakuid, mistõttu teda oli eriti lihtne hoida.
SOS olukorras, kui pidin olema pikemalt tööl või piima ei jagunud jne, siis tõi mees mulle tõesti korra toitmiseks ka lapse töö juurde.

Ühte korda mäletan, kui abikaasa oli komandeeringus ja ma ei saanud omi asju kuskile lükata, siis maailma kõige ebakindlam vanaisa jalutas lapsega esialgu 2 tundi, siis tegin tööl väikse pausi, hiljem taas paar tundi. Kusjuures see laps ei pidanud kogu imetamise aja pikemaid söögivahesid kui 2 tundi, paljud magavad pikemalt või ei söö nii tihti.

Ma ei saanud kül aru, kui vana lapse kõrvalt minema pead. Esimesed kaks kuud on küll oluline imetamise seiskohast, et laps oleks palju rinnal. Hiljem on piima teke juba reguleerunud ja kui ise regulaarselt pumpad, siis minul küll paisuohtu ei olnud.
Mäletan, et olin ka korra lähetuses, st kodust ära ca 20 tundi, siis pumpasingi lennujaamas ja mujal teatud tundide tagant, et endal kergem oleks ja lekkima ei hakkaks.

Mis puutub pudelisse, siis mina hirmust, et ei võta (ja noh hirmust, et kas piima üldse jagub) pumpasin juba esimestel päevadel kodus natuke ja isa andis pudelist, kui ma nt poes käisin vms. See väike piimavaru kodus tekitas turvatunde kõigile, laps teadis, et ka isa toidab. Pudelitest on tõesti head Medela calma ja Tommee Tippee, oluline, et lutt on nr1, sealt raskem imeda ja seetõttu võimalus, et imetamine pärast ebaõnnestub, väiksem.
Minu tutvusringkonnas on mitmeid naisi, kes on tööle naasnud 6k lapse kõrvalt, kui isa on soovinud koduseks jääda. Keegi pole neist imetamisest loobunud ja kellegi laps pole ka rinnast ise loobunud. Tean ka ema, kes 6nädalase lapse kõrval oli 7 päeva ära, piim oli varutud, ise pumpas usinalt ja mingit streiki ei kaasnenud.

Soovitan väga võtta kõike julgelt ja positiivselt, mitte karta ebaõnnestuda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll mõistan soovi jätkata õpingutega ja tööle minna, aga… Kas beebist kahju ei hakka? Mul hakkaks lapsest nii kahju (eriti esimestel kuudel) kui peaks nii pikalt eemale minema. Lapsel areneb just selles vanuses baasturvatunne ning selleks peab olema täidetud lähedusvajadus. Ema kaisus olla ning nii tihti kui laps soovib ema rinnale on võtmetähtsusega. Kas edasi ei saa lükata näiteks aastakese? Rinnapiima tootmine ei ole nii lihtne, et kolm päeva ei toida, vahepeal pumpad ja küll jätkub. Loe, uuri, võib juhtuda, et piim kaob üldse ära sellisel juhul või pudelist söönud laps enam pärast rinda ei võta. Laps on ikkagi ju praegu kõige tähtsam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin tsükliõppes ülikoolis käimist vastsündinu kõrvalt. Esimesed kuud käis mees minuga teises linnas koolis kaasas, lõunapausi ajal imetasin last, vahepealseks ajaks oli igaks juhuks väljapumbatud piim olemas. Kui laps oli juba pooleaastane siis jäi kas isa vanaemaga koju, päevaks oli pudel väljapumbatud rinnapiimaga või rpa, muul ajal sai rinda. Kuna mul oli mehe ja ämma näol tugivõrgustlik olemas siis lõpetasin nominaalajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal on ka just esimene laps väike, 3-kuune. Õnneks on kool lõpetatud ja saab olla kodus, kuna oma lapsega ei kujutaks ette, et oleksin need esimesed kuud veel midagi muud teinud peale temaga hakkama saamise. Laps on päris suur nutja, hullud gaasivalud kimbutasid esimesed kuud. Imetamine ei sujunud samuti kui lepase reega, protestis mul rinnal üle kuu aja ja keeldus rinnast aegadel kui soovisin teda toita. Mõnikord on iga 30 min järel näljane, mõnikord läheb 4 tundi aega enne kui näljane laps uuesti sööma saab rinnale. Pudelit olen proovinud viimases hädas (kuigi ka seda lugenud, et pudeliga harjumine võib mõnikord imetamisele halvasti mõjuda) ja no ei sobinud see talle. Seda protesti ja jonni, mis meil söögiaegadega kodus toimus ei kujuta ette koolis vaba tunni või lõunapausi ajal. Ta ei tee ka pikki lõunaunesid, maksimaalselt magab 50-60 minutit, aga ka 20-40 minuti uned täitsa tavalised. Aga lapsed on erinevad! Mõnega saab kohe algusest peale palju rahulikumalt toimetada, magab päeval korralikult ja sööb ilusti, võtab ka pudelit. Tõesti väga palju oleneb sellest, kas sul on abilisi. Kui ikkagi on vajadus õppida hetkel ja keegi lapsega abiks ning laps võimaldab teda kohe algusest hoidjatega harjutada, siis on võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühidalt – sõltub lapsest, sõltub mehest ja sõltub sellest, kui külma kõhuga ise oled. Mina küll ei pidanud lapse imikuea ajal koolis käima, aga see oleks ka olnud võimatu – laps pudelit ei võtnud, lutti ei võtnud, elas rinnal, magas vähe, nuttis palju. Ja sellises olukorras mul ei oleks olnud südant teda jätta, isegi kui oleks olnud võimalik rinna andmise perioodiks lapse juurde minna. Aga kui leplik ja rahulik laps, tubli mees või muu tugivõrgustik, siis võib kõik toimida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Plaan – kui võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.