Esileht Sünnitus Plaaniline keiser Elites

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Plaaniline keiser Elites

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen teemaalgataja ja mul on 1 laps tõesti olemas. Sünnitus tegelikult raske ei olnudki. Kestis see kõik koos kodus valutamisega kuni lapse väljumiseni 8 tundi. Mul siiski on mingi halb mälestus ja kogemus sellest. Ilmselt ämmaka pärast ja suhtumise. Esiteks jäeti mind üksi voodisse pikali hirmsate ja tihedate valudega tiksuma. Kartsin, et keegi ei jõuagi minu juurde, et hakkas üksi seal kohe sünnitama. Kui mees haiglasse jõudis, siis öeldi talle halvasti arsti poolt. Üks arst siis tegeles minuga veidi, teine passis niisama ja midagi ei rääkinud just sellise näoga, mis mind kummitab siiani. Nägu selline tuim ja ükskõikne ees. Valudes rippusin voodipulkade küljes, valust vajusin põlvili. Keegi midagi leevendavat ei pakkunud ega midagi rahustavat ei öelnud. Selline tunne, et olingi nagu täiesti üksinda seal ja nagu oleks saanud karistada millegi eest. Olin 2 päeva magamata ja söömata olnud ja täiesti kurnatud. Istuda ei lubatud(saan muidugi aru, et miks ei lubatud). Pea pidin välja pressima kükitades ja siis kamandati voodisse pikali, et ka keha välja saada. Siis läks platsenta välja punnitamiseks ja ¨oki sain siis, kui õmblema hakati ja ilma tuimestuseta.Ma võibolla olen jobu ja hädapätakas, aga ausalt mul tekkis looma tunne ja siiani on see tunne, kui sellele sünnitusele tagasi mõtlen. Lõppkokkuvõttes siiski läks hästi, laps on terve. See mitteinimese tunne tegelikult tekkis juba siis, kui haiglasse läksin. Mul oli 2 kilekotti asjadega käes ,ise valust põlvili kukkumas ja üks töötaja saatis mind liftiga sünnitusosakonda, aga ta ei aidanud isegi mu kotte tassida ega midagi.[/tsitaat]

Väga jõhker muidugi! Nagu ma aru saan, ei ela Sa Tallinnas? See on kohati jahmatav, kuidas mõned oma tööd teevad kahjuks!
Aga mina olen saanud Tallinna ITK-st väga head kogemused, kuhu soovitan ka teistel võimalusel minna! Ma arvan, et Sul ei tasu keisrit ka nii kergekäeliselt võtta kuna see on mitte ainult kõhu operatsioon, vaid ka emakas lõigatakse katki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 18:47; 26.03 10:59; 26.03 12:35; 26.03 13:58; 26.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga jõhker muidugi! Nagu ma aru saan, ei ela Sa Tallinnas? See on kohati jahmatav, kuidas mõned oma tööd teevad kahjuks!
Aga mina olen saanud Tallinna ITK-st väga head kogemused, kuhu soovitan ka teistel võimalusel minna! Ma arvan, et Sul ei tasu keisrit ka nii kergekäeliselt võtta kuna see on mitte ainult kõhu operatsioon, vaid ka emakas lõigatakse katki. [/tsitaat]

Ei ela Tallinnas. Njah, mind ajab see siiamaani nutma, kui sellele mõtlen. Polegi nagu üle saanud veel. See tundub nii värske olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ela Tallinnas. Njah, mind ajab see siiamaani nutma, kui sellele mõtlen. Polegi nagu üle saanud veel. See tundub nii värske olevat. [/tsitaat]

Tunnen kaasa! Mu esimene sünnitus oli ka tänu personalile päris ebameeldiv. Soovitan otsida sul hoopis tasulise ämmaka, kes oleks kogu protsessi sinu kõrval, annaks nõu ja toetaks ja aitaks. Kellega saaksid enne oma esimese sünnituskogemuse läbi arutada, selgitada, mida sa kindasti näha ei taha ja mida sa ootad. Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 21:55; 25.03 20:01; 26.03 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kuulsin just uudist, et Haigekassa keeras kraanid kinni ja Elite sünnitusosakonnaga ongi kõik! Vot sulle miinustaja! 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 14:39; 26.03 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täna kuulsin just uudist, et Haigekassa keeras kraanid kinni ja Elite sünnitusosakonnaga ongi kõik! Vot sulle miinustaja! :D[/tsitaat]

Tegelikult väga kahju….ei näe põhjust rõõmu tundmiseks.
Tuttavad, kes seal sünnitanud, jäid väga rahule, ühel oli tegemist plaanilise keisriga.
Mul on teised, väga positiivsed kogemused antud kliinikumiga.
Noh, tõesti väga kahju et kinni pannakse… 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti väga kurb uudis. Mul on kahes riigihaiglas olnud väga ebameeldivad kogemused, plaanisin kolmandaga just Elitesse minna ja nüüd ei saagi :(.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 21:55; 25.03 20:01; 26.03 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis Elites plaanilise keisrina, platsenta asus nii madalal emakakaelal, et ei tohtinud ise sünnitada, ka TÜKis oleks olnud mul plaaniline keiser. Laps sündis 30 min peale minu ettevalmistamisega alustamist, peale lapse sündi viidi ta oma isa kõhule nahk-naha kontaktiks, peale haava kinniõmblemist olime kõik kolmekesi palatis ja u 4h hiljem viidi meid peretuppa ja pidin tegema oma esimesed sammud toa ukse juurest voodisse, ütleme nii, et oli sitaks valus, aga ma siiski arvan, et tavasünnitusel esinevate valudega seda ei võrdleks. Järgmisel hommikul lasin ise kateetri ära võtta, sest see andis põhjuse enese püstiajamiseks ja liigutamiseks, sest teadsin, et mida kiiremini ennast liigutama hakata, seda parem ja kiirem on taastumine ja vähendan oluliselt liidete teket. Mitte keegi ei sundinud mind ennast püsti ajama ja lapse eest hoolitsema. Laps oli kogu aeg meiega ja esimesed mähkmed ja pepupesud tegid ämmakas ja lapse issi, kui oleksin tahtnud, oleks seda alati ämmakas teinud, aga tahtsin ikka ise, sain ju emaks. Esimene päev oli kõige hullem, no väga valus oli see enese liigutamine, aga teisel päeval sain juba selja sirgu ja oli palju parem juba, haiglas pidime olema 5 päeva, aga nurusin ennast 4ndal päeval välja ja kodus kõndisin laps süles ka trepist üles-alla, mingit probleemi ei olnud. Umbes paar nädalat oli voodis külje keeramine valus, aga no endiselt – ei võrdle neid tavasünnitusel olevate valudega, köki-möki tegelikult. Ehk siis, minu meelest on keiser väga humaanne viis lapse ilmale toomiseks ja hea meelega kasutaksin ka tulevikus seda varianti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]FrauAnka kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps sündis Elites plaanilise keisrina, platsenta asus nii madalal emakakaelal, et ei tohtinud ise sünnitada, ka TÜKis oleks olnud mul plaaniline keiser. Laps sündis 30 min peale minu ettevalmistamisega alustamist, peale lapse sündi viidi ta oma isa kõhule nahk-naha kontaktiks, peale haava kinniõmblemist olime kõik kolmekesi palatis ja u 4h hiljem viidi meid peretuppa ja pidin tegema oma esimesed sammud toa ukse juurest voodisse, ütleme nii, et oli sitaks valus, aga ma siiski arvan, et tavasünnitusel esinevate valudega seda ei võrdleks. Järgmisel hommikul lasin ise kateetri ära võtta, sest see andis põhjuse enese püstiajamiseks ja liigutamiseks, sest teadsin, et mida kiiremini ennast liigutama hakata, seda parem ja kiirem on taastumine ja vähendan oluliselt liidete teket. Mitte keegi ei sundinud mind ennast püsti ajama ja lapse eest hoolitsema. Laps oli kogu aeg meiega ja esimesed mähkmed ja pepupesud tegid ämmakas ja lapse issi, kui oleksin tahtnud, oleks seda alati ämmakas teinud, aga tahtsin ikka ise, sain ju emaks. Esimene päev oli kõige hullem, no väga valus oli see enese liigutamine, aga teisel päeval sain juba selja sirgu ja oli palju parem juba, haiglas pidime olema 5 päeva, aga nurusin ennast 4ndal päeval välja ja kodus kõndisin laps süles ka trepist üles-alla, mingit probleemi ei olnud. Umbes paar nädalat oli voodis külje keeramine valus, aga no endiselt – ei võrdle neid tavasünnitusel olevate valudega, köki-möki tegelikult. Ehk siis, minu meelest on keiser väga humaanne viis lapse ilmale toomiseks ja hea meelega kasutaksin ka tulevikus seda varianti.[/tsitaat]

Loen ja imestan! Küll oli valus kõndida, küll oli mitu nädalat voodis külje keeramine valus jne. Ja ikka veel ei võrdle tavasünnituse valudega? Tavasünnitusel on jah valud, kuid need valud ongi just ainult siis kui sünnitad. Järgmised päevad on juba nagu lill! Ei mingeid valusaid keeramisi ega käimisi. Muidugi oleneb kuidas kellelegi, kuid võtan nö eesti keskmise. Ma ise olen kaks korda sünnitnud ning on ka üks keiser olnud ning tean, mida räägin! Kirjutajal vist üks ja ainus laps hetkel, et ei tea, mida tähendab tavasünnitus tegelikult ning et selle tagajärjed ei ole üldse nii hullud kui keisril. Aga nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Nii panin ka mina oma arvamuse siia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 18:47; 26.03 10:59; 26.03 12:35; 26.03 13:58; 26.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei leia internetist selle kohta mitte mingit infot, et tänasest kõik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]FrauAnka kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps sündis Elites plaanilise keisrina, platsenta asus nii madalal emakakaelal, et ei tohtinud ise sünnitada, ka TÜKis oleks olnud mul plaaniline keiser. Laps sündis 30 min peale minu ettevalmistamisega alustamist, peale lapse sündi viidi ta oma isa kõhule nahk-naha kontaktiks, peale haava kinniõmblemist olime kõik kolmekesi palatis ja u 4h hiljem viidi meid peretuppa ja pidin tegema oma esimesed sammud toa ukse juurest voodisse, ütleme nii, et oli sitaks valus, aga ma siiski arvan, et tavasünnitusel esinevate valudega seda ei võrdleks. Järgmisel hommikul lasin ise kateetri ära võtta, sest see andis põhjuse enese püstiajamiseks ja liigutamiseks, sest teadsin, et mida kiiremini ennast liigutama hakata, seda parem ja kiirem on taastumine ja vähendan oluliselt liidete teket. Mitte keegi ei sundinud mind ennast püsti ajama ja lapse eest hoolitsema. Laps oli kogu aeg meiega ja esimesed mähkmed ja pepupesud tegid ämmakas ja lapse issi, kui oleksin tahtnud, oleks seda alati ämmakas teinud, aga tahtsin ikka ise, sain ju emaks. Esimene päev oli kõige hullem, no väga valus oli see enese liigutamine, aga teisel päeval sain juba selja sirgu ja oli palju parem juba, haiglas pidime olema 5 päeva, aga nurusin ennast 4ndal päeval välja ja kodus kõndisin laps süles ka trepist üles-alla, mingit probleemi ei olnud. Umbes paar nädalat oli voodis külje keeramine valus, aga no endiselt – ei võrdle neid tavasünnitusel olevate valudega, köki-möki tegelikult. Ehk siis, minu meelest on keiser väga humaanne viis lapse ilmale toomiseks ja hea meelega kasutaksin ka tulevikus seda varianti.[/tsitaat]

Humaanne? Jutt käib lapse ilmale toomisest, mitte ema ühe iluprotseduuri tegemisest möödaminnes! Teemaalgataja soovis keisrit just lapse vaatenurgast.
Ole õnnelik, et oled väheseid kes nii julgelt (naiivsusest ehk) peale keisrit hakkama on saanud ja pole oma lolluse tagajärgedega tegelema pidanud. Mina võtsin arstide hoiatusi paar kuud lapsest raskemate asjade tõstmise, liigutamise keeldu tõsisemalt. Just enda hoidmiseks. Elukorraldus oli ikka kehvem kui peale tavasünnitusi. Tundsin ennast kõvasti nõrgemana ja halvemas olukorras peale keisrit. Minu jaoks on suur vahe kas taluda mõnedeks tundideks sünnitusvalusid ja peale sündi kasvõi kaerajaani tantsida või olla mitu kuud oma kehaga väga ettevaatlik ja taluda valusid (närvide ja lihaste läbilõikamine ei ole naljaasi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.03 09:52; 23.03 11:47; 23.03 11:48; 23.03 13:00; 23.03 14:11; 24.03 17:13; 24.03 18:49; 24.03 21:05; 24.03 21:09; 25.03 08:53; 26.03 11:15; 26.03 15:14; 27.03 16:57; 09.05 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]FrauAnka kirjutas:[/small]

Humaanne? Jutt käib lapse ilmale toomisest, mitte ema ühe iluprotseduuri tegemisest möödaminnes! Teemaalgataja soovis keisrit just lapse vaatenurgast.
Ole õnnelik, et oled väheseid kes nii julgelt (naiivsusest ehk) peale keisrit hakkama on saanud ja pole oma lolluse tagajärgedega tegelema pidanud. Mina võtsin arstide hoiatusi paar kuud lapsest raskemate asjade tõstmise, liigutamise keeldu tõsisemalt. Just enda hoidmiseks. Elukorraldus oli ikka kehvem kui peale tavasünnitusi. Tundsin ennast kõvasti nõrgemana ja halvemas olukorras peale keisrit. Minu jaoks on suur vahe kas taluda mõnedeks tundideks sünnitusvalusid ja peale sündi kasvõi kaerajaani tantsida või olla mitu kuud oma kehaga väga ettevaatlik ja taluda valusid (närvide ja lihaste läbilõikamine ei ole naljaasi).[/tsitaat]

Olen teemaalgataja. Sa ei tantsi mingit kaerajaani, kui sul on altotsa õmblused. Ilmselt pole sinul neid olnud. Sa ei saa samamoodi ei istuda, kõndida, vetsus käimine ja pesemine on üldse põrgu tükkaega. Tänapäeval aetakse peale keisrit kohe püsti ,et kui see on ohtlik jne mida kõike veel, siis ometi arstid püsti ei ajaks ju. Mina olen oma elus väga palju valusi tundnud oma igasuguste tugeva migreeni diagnoosiga jne tervisejamadega ja mul on valulävi üsna suur. Usun, et keiser mind ei murraks. Tänapäeval tehakse keisrit juba pea iga teisele naisele. Kui see su jutu järgi nii paha ja ohtlik jne on, no milleks seda siis tehakse niipalju ja seda tehakse veel iga pisema probleemi pärast. Samas, kes niiväga tahab, sellele ei tehta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen teemaalgataja. Sa ei tantsi mingit kaerajaani, kui sul on altotsa õmblused. Ilmselt pole sinul neid olnud. Sa ei saa samamoodi ei istuda, kõndida, vetsus käimine ja pesemine on üldse põrgu tükkaega. Tänapäeval aetakse peale keisrit kohe püsti ,et kui see on ohtlik jne mida kõike veel, siis ometi arstid püsti ei ajaks ju. Mina olen oma elus väga palju valusi tundnud oma igasuguste tugeva migreeni diagnoosiga jne tervisejamadega ja mul on valulävi üsna suur. Usun, et keiser mind ei murraks. Tänapäeval tehakse keisrit juba pea iga teisele naisele. Kui see su jutu järgi nii paha ja ohtlik jne on, no milleks seda siis tehakse niipalju ja seda tehakse veel iga pisema probleemi pärast. Samas, kes niiväga tahab, sellele ei tehta.[/tsitaat]

On mindki õmmeldud, esimese sünnitusega õmmeldi mind POOLTEIST tundi!!! Ja siiani on meeles, et peale seda ei olnud mu elu kindlasti põrgu võrreldes keisriga! Ka viimase sünnituse järel õmmeldi mind ja leian, et see oli käkitegu keisriga võrreldes. Mis on muutunud keisri tegemisel? Mitte midagi! Ikka lüüakse nuga sisse, ikka õmmeldakse haavu samamoodi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 18:47; 26.03 10:59; 26.03 12:35; 26.03 13:58; 26.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Tänapäeval aetakse peale keisrit kohe püsti ,et kui see on ohtlik jne mida kõike veel, siis ometi arstid püsti ei ajaks ju.[/tsitaat]

Huvitav loogika. Tegelikult on nii, et keiser on nagu iga teine operatsioon ja iga operatsiooniga kaasneb trombioht. Trombide vältimiseks tuleb võimalikult kiiresti jalule saada ja liikuma hakata. Seda võiks ikka teada enne vabatahtlikku keisrilõiget 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:26; 24.03 16:39; 26.03 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oletegi totakad, kirjutasin \”humaanne\” teadmisega, et see on provotseeriv, et ürgnaised tulevad kohe kindlasti sõnadega, et humaanne ehk inimesele loomulik on 24h sigavaludes sünnitada ja noh, eks ma ka kogenud perekoolikana ju ei eksinud 🙂
Ja, kas ma kirjutasin, et ignoreerisin arstide ettekirjutust, et lapsest raskemat ei tohi tõsta? Kirjutasin ma, et hakkasin haiglast koju tulles kohe metsas puid tegema ja palkidega järveveele lutsu viskama? Loomulikult hoidsin ma ennast, aga laps süles trepist üles magamistuppa minemist mulle küll arst ära ei keelanud. Poekotte jms kandis nagu ka enne last mul mees, ma ei ole üksikema. Või mis on need rasked asjad, mida sa muidu igapäevaselt muudkui tassid?
Ja tõesti on tegemist mu esimese ja seni ainsa lapsega, loomuliku sünnituse kogemus puudub, et mis ma siis pidin tegema, laskma platsental sünnituse käigus vaikselt irduda ja laskma lapsel hapnikupuudusesse ära surra? Et kas ma nüüd lähtusin siis keisrit \”valides\” (see ei olnudki valik ju) lapse või enda huvidest? Ma ei visanud näppe, kui keisri otsus tuli, aga nüüd keisri kogemusega ei taha enam tõesti ise sünnitada, sest tõesti kardan seda, keisrit enam ei karda. Ja iluprotseduur, päriselt mõtlesid nii? Sel juhul mul on vähe teistsugune ilumeel, see arm seal kõhul mind küll ei kaunista.
Ja mis kaerajaani tantsimisse puutub, siis mina oleksin seda 2 nädalat hiljem enesetunde poolest võinud vabalt teha, aga mu samal ajal loomulikult lapse ilmale toonud sõbranna ei suutnud 2 nädalat hiljem õmbluste tõttu isegi 2km jalutustiirule tulla, ohh, oleks ma teadnud talle ometi sel ajal kaerajaani tantsimist soovitada.
Aga noh, keiser vs tavasünnitus ongi selline teema, mis lööb meeled lõkkele ja ahjaa, mul on laps siiani kõik vaktsiinid ka saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FrauAnka – suur Like su postitusele (ei ole irooniline) 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks need sünnituse peale surujad on need vanaaja inimesed, kelle arust kohe PEABKI RAUDSELT piinlema võimalikult kaua ja palju, et ega see lapse saamine polegi oluline. Peaasi, et valu saab tunda. Veel parem, kui saaks tänapäevalgi veel kartulapõllul vagude vahel sünnitada lüpsiämber käes. Ala, nagu ühele tuttavale ämmakas käratas, et \”Jalgu said mehe ees laiali küll ajada, et mida sa karjud siin nüüd!\” Võiks nagu omast vanast ajast juba välja tulla ja tänapäevaga tutvuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks need sünnituse peale surujad on need vanaaja inimesed, kelle arust kohe PEABKI RAUDSELT piinlema võimalikult kaua ja palju, et ega see lapse saamine polegi oluline. Peaasi, et valu saab tunda. Veel parem, kui saaks tänapäevalgi veel kartulapõllul vagude vahel sünnitada lüpsiämber käes. Ala, nagu ühele tuttavale ämmakas käratas, et \”Jalgu said mehe ees laiali küll ajada, et mida sa karjud siin nüüd!\” Võiks nagu omast vanast ajast juba välja tulla ja tänapäevaga tutvuda.[/tsitaat]

Sa oled kukkunud või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 18:47; 26.03 10:59; 26.03 12:35; 26.03 13:58; 26.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taastumine on kindlastu kergem pärast sünnitust, kui pärast keisrit. Minule tehti sünnitusel lahklihalõige ja seetõttu olid ka õmblused. Jah esimese nädala ma hoidsin ennast istumise kohapealt, aga ma olen ka selline hellik. Nt pärast tarkusehamba opi ei söönud selle poolega kuu aega, kuigi haav kasvas ilusti kinni nädalaga.
Kui nüüd rääkida lahklihahaavast ja õmblustest, siis see küll pärast ei valutanud. Kipitas ühe päeva, aga see ei võrreldav nt päevade aegse valuga või hambavaluga, ikka kordades väiksem valu. Vaatamata sünnitusele ja lahklihahaavale käisin ma 2 ndl pärast sünnitust bowlimas (kuidagi juhtus nii), keisri puhul poleks see tulnud kõne allagi.

Teemaalgataja sünnitamise loost on hästi näha, et ei olnud naine ise asjaga kursis ega sünnituseks ettevalmistunud (siis sa ju teaksid, et voodis lamamine/sünnitamine on kõige halvem asend lapse väljutamiseks ja rebenditest hoidumiseks) ja ta ei saanud haiglapersonali poolt ka mingit tuge. Kindlasti läheb sul teine sünnitus palju paremini, ära nüüd sellepärast küll jäta teist last saamata, et tasulist keisrit enam ei pruugi olla.

Ja NG ajakirjas kirjutas hiljuti just sellest, et kõige rohkem kasulikke baktereid, mida meil on vaja oma immuunsüsteemi tarbeks, saab laps sündimise käigus ema tupest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 10:29; 26.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]FrauAnka kirjutas:[/small]
[tsitaat]oletegi totakad, kirjutasin \”humaanne\” teadmisega, et see on provotseeriv, et ürgnaised tulevad kohe kindlasti sõnadega, et humaanne ehk inimesele loomulik on 24h sigavaludes sünnitada ja noh, eks ma ka kogenud perekoolikana ju ei eksinud 🙂
Ja, kas ma kirjutasin, et [/tsitaat]

Objektiivset hinnangut teemale \”keiser vs loomulik sünnitus\” saab anda ikkagi ainult see naine kes kogenud mõlemat. Aga jah, kogenud perekoolikana ongi selline kes kaagutab viimse hääleni kitsarinnaliselt oma vähest kogemustepagasit kogu maailma tõe pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.03 09:52; 23.03 11:47; 23.03 11:48; 23.03 13:00; 23.03 14:11; 24.03 17:13; 24.03 18:49; 24.03 21:05; 24.03 21:09; 25.03 08:53; 26.03 11:15; 26.03 15:14; 27.03 16:57; 09.05 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei üritanud oma postitusega korraldada mingit üle-eestilist aktsiooni \”igale naisele keiser\”, vaid avaldasin lihtsalt oma positiivse kogemuse keisrilõike osas, et vastanduda neile hirmujuttudele, mida foorumites \”teadjanaised\” pasundavad. Loomulikult on minu arvamus subjektiivne ja ei oma omast kogemusest võrdlusmomenti loomuliku sünnitusega. Minu meelest on objektiivne ainult nende arvamus, kellel on kogemus mõlemal viisil lapse ilmale toomisega, mis aga ei tähenda, et mina oma keisrikogemusele tuginedes ei tohi väita, et ma soovin ka edaspidi keisrit. Kui kellelgi on positiivne tavasünnituse kogemus, siis ta ju ka soovib edaspidi vaid loomulikul teel sünnitada, vaevalt, et hakkab keisri peale mõtlema. Miks siis see okeim on? Et kõik loomuliku sünnituse viljelejad võivad siin teemaalgatajat utsitada ise sünnitama, kuigi küsimus ei ole üldse selles ja teemaalgataja omast kogemusest on veendunud, et ta loomulikult sünnitada ei soovi, aga mina ei või vahele öelda, et tegelikult on ka keiser täiesti oki-doki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nonii, hakkab tulema. Sünnitushirmust pole enam juttugi. Eks samamoodi vestlevad ka arstid su sünnitushirmu tuvastamiseks ja selgubki, et tegelikult on hoopis muud meeldivuste/ebameeldivuste eelistused.

Keisriga saad ka endale ühe pika haava, palju õmblusi (ka võib valesti õmblusi olla). Haavavalu on vastik. Peale oppi sunnitakse sind kiirelt jalgele, endal selline valu alakõhus, et mine võik keskelt pooleks. Pead leidma endas julguse kõndima hakata. Voodiveerel istudes ja 2 meetrit nt kraanikausini jõudmine võib olla tunnike kestev vaimne ja füüsiline katsumus. Esimene nädal aega suudad vaid valuvaigiste toel oma alakõhtu liigutada. Püsti-pikali, WCs käimine, voodis keha keeramine on tõsine katsumus. Samas tuleb lapse eest hoolitseda. Kui just last intensiivravi ei vaja, siis tuleb sul endal olla peale sünnitust ikkagi EMA, mitte printsess herneteral lapsest eemal.

Kõhukinnisus (mitmeks kuuks), põieprobleemid (kateedril sul üle 12tunni ei lasta hoida), tupe kuivus jne on samuti olemas. Minu hinnangul on keisrihaav ikka kõvasti pikema vinnaga lugu (mitmeid kuid), kui \”alt õmblused\”.[/tsitaat]

Aga mina ei saanud ka pärast tavasünnitust umbes kaks kuud korralikult istuda ja liikuda. Esimesed päevad pärast sünnitust valutas lahklihalõike haav (muid rebendeid polnud) nii meeletult, et süstiti valuvaigistit. Ma ei saanud ennast haiglas voodis liigutadagi, raske oli sidemeidki vahetada, nagu nuga kõhus. Mees hoolitses lapse eest, ise polnud võimeline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 20:55; 26.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]FrauAnka kirjutas:[/small]

Loen ja imestan! Küll oli valus kõndida, küll oli mitu nädalat voodis külje keeramine valus jne. Ja ikka veel ei võrdle tavasünnituse valudega? Tavasünnitusel on jah valud, kuid need valud ongi just ainult siis kui sünnitad. Järgmised päevad on juba nagu lill! Ei mingeid valusaid keeramisi ega käimisi. Muidugi oleneb kuidas kellelegi, kuid võtan nö eesti keskmise. Ma ise olen kaks korda sünnitnud ning on ka üks keiser olnud ning tean, mida räägin! Kirjutajal vist üks ja ainus laps hetkel, et ei tea, mida tähendab tavasünnitus tegelikult ning et selle tagajärjed ei ole üldse nii hullud kui keisril. Aga nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Nii panin ka mina oma arvamuse siia.[/tsitaat]

Ära üldista. Mina ei saanud pärast tavasünnitust mitu nädalat astuda, istuda, lisaks meeletu lahklihalõike valu ning peaaegu ööpäev kestnud sünnitusvalud. Keisrilõiget pole kogenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 20:55; 26.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ära üldista. Mina ei saanud pärast tavasünnitust mitu nädalat astuda, istuda, lisaks meeletu lahklihalõike valu ning peaaegu ööpäev kestnud sünnitusvalud. Keisrilõiget pole kogenud. [/tsitaat]

Loe uuesti läbi mu jutt, ütlesin, et võtsin eesti keskmise. Pole öelnud, et nii on kõigiga ja kogu lugu. Su eesmärk on teistele ära torgata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:18; 25.03 18:47; 26.03 10:59; 26.03 12:35; 26.03 13:58; 26.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli keiser. Jargmine kord synnitan ise, kui vahegi voimalik on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:31; 28.03 06:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loe uuesti läbi mu jutt, ütlesin, et võtsin eesti keskmise. Pole öelnud, et nii on kõigiga ja kogu lugu. Su eesmärk on teistele ära torgata?[/tsitaat]

Kust sa selle keskmise üldse võtad? Suurem osa naistel on keiser üldsegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.

Keisrilõigete esinemissagedus Eestis on ~20%. Neist plaanilisi on ~7,5 Ja erakorralisi ~12,5%.
Ja pärast keisrilõiget sünnitab järgmise lapse loomulikul teel iga kolmas.
Seda võib igaüks ise sünnistatistika lehelt vaadata
http://www.tai.ee/et/tegevused/registrid/meditsiiniline-sunniregister-ja-raseduskatkestus-andmekogu/statistika
Tabelid: Sünnitamisviis, 1992-2012 ja Sünnitamisviis varasema keisrilõike korral, 1992-2012

Sünnitusel on valmis kõiki tundeid (valu, ebakindlust aga ka rõõmu ja vaimustust) kogema mitte vanaaegsed – vaid hoopis uue ajastu naised, kellel on motivaatoriks ja otsuste langetamise aluseks mitte ego ja ratsionaalsus (lõppeva ajastu naised) vaid tundlikkus, empaatia ja arukus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 14:48; 28.03 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keisrilõigete esinemissagedus Eestis on ~20%. Neist plaanilisi on ~7,5 Ja erakorralisi ~12,5%.
Ja pärast keisrilõiget sünnitab järgmise lapse loomulikul teel iga kolmas.
Seda võib igaüks ise sünnistatistika lehelt vaadata
http://www.tai.ee/et/tegevused/registrid/meditsiiniline-sunniregister-ja-raseduskatkestus-andmekogu/statistika
Tabelid: Sünnitamisviis, 1992-2012 ja Sünnitamisviis varasema keisrilõike korral, 1992-2012

Sünnitusel on valmis kõiki tundeid (valu, ebakindlust aga ka rõõmu ja vaimustust) kogema mitte vanaaegsed – vaid hoopis uue ajastu naised, kellel on motivaatoriks ja otsuste langetamise aluseks mitte ego ja ratsionaalsus (lõppeva ajastu naised) vaid tundlikkus, empaatia ja arukus. [/tsitaat]

Vanad andmed juba. Ootame uued ära, siis vaatame. Olen päris kindel, et keisrite protsent on siis kindlasti 50% ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vanad andmed juba. Ootame uued ära, siis vaatame. Olen päris kindel, et keisrite protsent on siis kindlasti 50% ära.[/tsitaat]

2012 ja vanad andmed? Usud, et 2013 ja 2014 on olukord märkimisväärselt muutunud? Naljatilk, sa üle või neela alla:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.03 09:52; 23.03 11:47; 23.03 11:48; 23.03 13:00; 23.03 14:11; 24.03 17:13; 24.03 18:49; 24.03 21:05; 24.03 21:09; 25.03 08:53; 26.03 11:15; 26.03 15:14; 27.03 16:57; 09.05 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]FrauAnka kirjutas:[/small]

Objektiivset hinnangut teemale \”keiser vs loomulik sünnitus\” saab anda ikkagi ainult see naine kes kogenud mõlemat. Aga jah, kogenud perekoolikana ongi selline kes kaagutab viimse hääleni kitsarinnaliselt oma vähest kogemustepagasit kogu maailma tõe pähe.[/tsitaat]

Halloo! Need kogemused on ka igalühel erinevad. Alates füüsilisest tasandist vaimseni. Keegi ei saagi enda isikliku kogemuse põhjal öelda teisele, et mine aga, pole hullu või, et ära tee, jube värk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.03 00:27; 23.03 11:45; 23.03 12:32; 23.03 13:31; 23.03 14:51; 24.03 15:43; 24.03 16:45; 24.03 17:25; 24.03 19:18; 24.03 19:25; 24.03 21:13; 25.03 18:40; 25.03 18:48; 26.03 12:05; 26.03 13:47; 27.03 13:42; 27.03 15:58; 27.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keiser on mugavam emale (tean omast kogemusest, et see on illusioon: valesti ommeldud haav, haavavalu, ebaloomulikult kiiresti no tyhjenenud koht ei tomba nii hasti tagasi, hemoglobiin langes vereylekande piirile, jaksu polnud, magada ei saanud kaks nadalat normaalselt) lapsele on see shokk, eriti plaaniline, kus synnitegevus pole alanud. Yhe uuringu kohaselt on suur osa sel moel syndinud imikutest rahutud magajad ja yldse narvilised ja arevad. Seega saate mugava synnituse, aga maksate lapse narvisysteemiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:31; 28.03 06:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Sünnitus Plaaniline keiser Elites

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.