Esileht Sünnitus Plaaniline keiser TÜ kliinikumis

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Plaaniline keiser TÜ kliinikumis

Postitas:
Kägu

Mul on olnud kaks erakorralist keisrit ja nüüd tulemas plaaniline keiser. Rasedust 37n ja siiani pole aega paika pandud. Järgmine nädal uh ja siis arst, aga lähen võõra arsti juurde, sest enda oma puhkusel. Äe rääkis midagi ka et hinnatakse lapse küpsust hoopis sünnituseelsesse osakonnas. Veel on räägitud, et 40n ei lasta täis kanda.
Millised on teie kogemused?
Lisaks küsin, et kas plaanilise keisriga tuleb varem haiglasse minna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Antud haigla kohta ei oska kaasa rääkida. Kogemus Pärnu Haiglas.

Endal oli esimene sünnitus plaaniline keiser, pea 9a tagasi. Tehti 38 nädalal, üle selle väga ei tahetud lasta kuna plaaniline op tehti kord nädalas ja järgmine aeg oleks vb isegi hiljaks jäänud.
Eelneval päeval läksin haiglasse, tehti igast mõõtmisi jm protseduure, käis arst kes võttis andmeid narkoosi kohta ning mingi hetk pandi järjekord paika. Pidin minema teisena, aga kuna ühel hakkas juba öösel tegevus pihta siis võeti hommikul esimesena ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli esimene erakorraline, teine pidi lõpuks tulema plaaniline, seda siis käisin 36 nädalal UHs vaatamas, et kas eeldatav sünnikaal lubab ise proovida vaginaalset sünnitust või mitte. Kabinetist sammusin minema teadmisega, et tuleb plaaniline keiser. Arsti aega ära oodata ei jõudnudki, 37+1 avanesid veed, taas erakorraline keiser. Nüüd ootan kolmandat ja juba eos kardan, et taas lükatakse plaaninise keisri paika panemine viimasele minutile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plaanilise keisri aeg pandi 2-nädalat enne keisrit. Siis tehti ka UH lapse kaalu hindamiseks ja miskit ehk veel, ei mäleta enam. Sai nö tegevuskava paika arstiga juhuks kui sünnitegevus peaks enne hakkama. Rasedust oli keisri toimumise ajaks 39+0. 40 ei lasta täis kanda jah, siis suurem oht, et sünnitegevus hakkab enne pihta. Eelmisel päeval enne keisrit andsin vereproovi, tehti nõustamine, täitsin dokumendid, kohtusin arstidega. Kui elad Tartus, siis lastakse ööseks koju, kui ei, siis jääd sünnituseelsesse sisse. Ma olin Tartus ja hommikul tulin kokkulepitud kellaajaks tagasi. Siis natuke aega ootasin, kutsuti opiks ettevalmistus tuppa, kus vahetadin riided ja andsin oma isiklikud asjad ära ja siis juba viidi lauaga opituppa.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Sünnitus Plaaniline keiser TÜ kliinikumis