Esileht Beebi ja mitmikud Plaanilise keisrilõikega sündinud beebid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Plaanilise keisrilõikega sündinud beebid

Postitas:

Kelle beebid on sündinud plaanilise keisrilõike abil, kuidas teie lapsed – rahutud, rahulikud? Kas toitumisega on muresid? Mul 2-kuune nutune plaanilise keisrilõike teel sündinud beebi, rinnaga toitmine ei õnnestunud (laps jäi rinna otsas magama ja piima mu rinnad korralikult tootma ei hakanudki), RPA andmisega ka probleemid (aeg-ajalt on täiesti isutu, kannatab ka refluksi all).
Oleks pidanud loomuliku sünnituse kasuks otsustama vist (polnud absoluutset näidustust keisrilõikeks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks plaanilise keisrilõikega sündinud tütart. Vanem laps oli väga rõõmus beebi, noorem nutusem. Aga head magajad on nad mõlemad alati olnud, uudishimulikud, aktiivsed ja muidu mõnusad. 🙂 Suuremat last rinnal korralikult juurde võtma saada oli suur töö, vaev ja mure, aga õnneks just siis, kui olin lapse esimese elukuu lõpul murdumise äärel ja käega lõin, hakkas asi edenema (ema stress ja magamatus loevad ikka palju), hiljem läks juba libedalt see rinnaha toitmine. Teise lapsega oli ka esiene nädal keeruline, aga siis olin juba targem ning lõin rutem ülipüüdlikkusele ja imetamisteooriatele/-nõustajatele käega, siis hakkas kohe ka minul piima ja lapsel kaalu tulema. Hiljem kummalgi mingeid söömisprobleeme pole olnud, mõlemad olid rinnalapsed, kuni ise aasta vanuses võõrutasin, ja lisatoiduga läks ka mõlemal kõik libedasti.

Ei usu mina, et need asjad nii lihtsalt ja sirgjooneliselt sünnitusviisiga seostuksid. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas ja kus sul õnnestus n-ö keiser omal soovil saada? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, need asjad ei ole küll keisrist tingitud 😀 Mul oli ka plaaniline keiser ja beebi oli esimesed kuud vana rahu ise. Söögi- ja magamisprobleeme pole, nüüd 6-kuusena on veidi viril hammaste tuleku pärast ja ka siis, kui nö igav hakkab. Esimene laps seevastu sündis loomulikul teel ja oli väga rahutu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks pidanud loomuliku sünnituse kasuks otsustama vist (polnud absoluutset näidustust keisrilõikeks).

See väide on väga vastuoluline. Niidama kellegi ütlemise peale ei hakata keisrit tegema. Näidustus peab ikkagi olema. Eestis vähemalt. Sünnitasid kusagil välismaal?

Imetamisega on sul vaja abi. Ehk sa ei loobu veel sellest lõplikult? Imetamisnõustaja õpetab sulle õiget tehnikat (beebi haarab suuga suuremat osa pigmenteerunud rinnaosast, alahuul on väljapoole keeratud, beebi on rinna vastas mitte ei venita nibu). See, et laps jääb rahulikult rinnale magama on hea märk, sest mõni laps sööbki endal kõhu täis vähem kui 10ne minutiga. Kas sa muidu kuulsid häälekat neelatamist? See indikeerib, et laps saab piima kätte. Ja piim tekib siis kui last panna pidevalt rinnale. Mida tihemini laps sööb seda paremini piim tekib rinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sündis erakorralise keisriga, teine plaanilise keisriga, mõlemad on väga rahulikud ja ülikiirelt arenevad(mõlemad 9 kuu vanuselt käima hakanud jne)lapsed – võrreldes suure enamusega beebigrupi lastest on mul ikka täielikud ideaalbeebid. Esimese lapsega olin raseduse ajal veel väga närviline ja depressioonis, olin äsja väga lähedase inimese kaotanud ja lisaks tundsin, et mees pole mulle piisavalt toeks sellega, ehk oli hirm, et lähme üldse lahku. Kartsin, et tuleb seetōttu väga närviline ja aeglaselt arenev laps, aga näed, ei mõjuta raseduse ajal läbielatu (või sünnitusviis) nii hullult midagi. Kōik ikka lapse temperamendis kinni ja selles, kuidas peale sündi lapsele reageerid.
Mul ka ei ōnnestunud esimest last imetada, kuigi imetamisnōustajaid külastasin kokku 5 tk. Pumpasin piima välja pool aastat, siis hakkas rpad saama. Plaanilise keisri beebi hakkas kohe ja korralikult rinda imema. Sõbranna laps ei saanud esimesed nädal aega peaaegu kordagi rinda, sest oli juhtmete all intensiivis(ka läbi keisri sündinud), aga ometigi elasid nad selle aja üle ja senini(laps aastane) vōtab laps ilusti rinda.
Pigem tegele käesolevate probleemidega, tuleta endale meelde, et beebidega ongi esimest pool aastat- aasta väga raske, tegele oma tunnetega ja vajadusel otsi abi, keisri süüdistamine on täiesti mõttetu ja eikuhugi viiv tegevus.
Ps, teistele : Eestis ei tehta kohe kindlasti ilma väga mõjuva põhjuseta plaanilist keisrit!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mul sündis esimene laps loomulikult ja ka oli algul imetamsiega probleeme, piima polnud piisavalt, laps kippus kustuma. Egas midagi, kakkusime ta söömise ajaks paljaks ja muudkui saputasime teda kätest ja jalgadest, vajadusel kõditasime kaenlaalt jne, st et ei lasknud lihtsalt magama jääda. Pudelit ei andnud vaid andisme vajadusel süstlast lisa juurde alguses, kuni hakkas normaalselt sööma.

Mitmeid tuttavaid on, kel polegi õnnestunud loomulikult sündinud last rinnale saada. No ja nutusus ja rahutus võib olal millest iganes tingitud, kasvõi sellest, et ema ise käib närviliselt ringi ja muudkui ohib, et “mul on keisri laps, nüüd on kõik pahasti”

Naerata oma lapsele rohkem ja tegele temaga palju, jutusta temaga, ära oota, et ta ise ennast kuskil mängukaare all lõbustab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamisega on paljud emad esimestel nädalatel või isegi kuudel hädas, see ei olene sünnitusviisist. Vastsündinud ei olegi tihtipeale väga head imejad, sest rinnast ei tule veel kohe eriti midagi ja nad ei viitsi vaeva näha kui just keegi ei utsita ning kuna nad magavadki paljud, jäävad ka rinnal magama. Unisevõitu on ka näljased beebid, kes lihtsalt ei jaksa imeda, sest on nõrgad.

Minu plaanilise keisrilõike beebi on pigem rahulik ja rõõmus laps algusest peale olnud, aga ma ei usu, et see keisriga seotud oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks laps sündinud erakorralise keisriga, 2×2 last plaanilise keisriga ning üks loomuliku sünnituse teel. Kõige rahutum oli loomulikul teel sündinud beebi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Plaanilise keisrilõikega sündinud beebid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.