Esileht Koolilaps Plaaster tervele nahale?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Plaaster tervele nahale?

Postitas:

Järgmisel nädalal toimub koolis pildistamine ja minu 13-a tütar on võtnud pähe, et kleebib endale plaastri keset nägu. Otsib apteekidest ilusaid plaastreid, tahab Miki hiire pildiga lasteplaastrit, häda korral sobib tavaline valge ka. Mitte mingit haava lapsel aga kusagil pole.

Kui imestust avaldasin, teatas laps, et “aga kõik tänapäeva noored kannavad näol plaastrit!” Ja siis sain loengu teemal, kui ajast mahajäänud fossiil ma olen. Aga no tõesti, ei ole nagu kusagil mingit uut “plaastrimoodi” näinud?

Samuti on laps kleepinud vahel oma kätele või muidu kehale plaastreid, ka suuri. Kui olen plaastri maha tõmmanud, siis on selle all täiesti terve nahk, ei vähimatki kriimustust ega isegi märki paranevast haavast. Lapsel teismeiga ja suur mässumeelsus peal, aga plaastrite teemast ei saa ma eriti aru. On see tõesti mingi tänapäeva mood, kleepida igati tervele nahale plaaster peale? Lisaks kardan, et koolis võidakse plaasterdatud lapse osas oletada, et last väärkoheldakse või pekstakse kodus vms – koolis nad ju plaastri alla kahjuks ei vaata…

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 23:35; 21.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolis võidakse plaasterdatud lapse osas oletada, et last väärkoheldakse või pekstakse kodus vms –

Ju koolis ikka ka viiakse otsad kokku, et mingi järjekordne teismeliste narrus on ringlemas. Saavad aru küll, et ei lle just sel hooajal järsku kodus kõiki väärkohtlema hakatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle talle, et plaaster lastakse tal nagunii ära võtta ja et fototöötlusega käiakse nägu üle 🙂 katkist kohta on arvutis lihtsam “tupsutada” kui plaastrit

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu päriselt käid 13.a. lapselt plaastrit ära rebimas ja õiendad, et mis plastivärk see on??? Kuule, kuna sa reageerid täiesti mõttetus kohas täiesti üle, siis laps meelega ärritab sind, sest teda ärritab omakorda Sinu rumalus ja elab hetkel oma mässumeelsust välja. Kui mu laps (hetkel 12.a.) tuleks sellise plaastrivärgiga koju, siis ma kergitaksin küll kulmu ja tuletaksin meelde, et tal oli lapsena plaatriallergi (teatud plaastrite alt läks nahk villi), aga muidu muigaksid. Muidugi uuriksin rahulikult, et kas mingi mood vms, st mis põhjusel. Ja kui tahab pildile nii minna, siis ütlesksin, et lase käia, kui SA TEGELIKULT ka tahad seda. Aga siis Sa pead riskima sellega, et kui paari kuu või aasta pärast läheb see mood üle ja siis see pilt jääb alatiseks sellikseks ja sa võid kahetsema hakata. Nii et ma soovitan ilma plaatrita pildistada, aga see on Sinu enda otsus. St Sa pead andma otsustusõiguse ja ka vastutuse talle. Ta on juba 13.a. ja peab ise hajutama oma otsuste eest vastutuse võtmist.

Kui Teil on kodus draama nii väikeste ja mõttetute asjade üle, mis saab siis, kui päris probleemid tekivad?

+19
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:21; 22.09 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu päriselt käid 13.a. lapselt plaastrit ära rebimas ja õiendad, et mis plastivärk see on??? Kuule, kuna sa reageerid täiesti mõttetus kohas täiesti üle, siis laps meelega ärritab sind, sest teda ärritab omakorda Sinu rumalus ja elab hetkel oma mässumeelsust välja. Kui mu laps (hetkel 12.a.) tuleks sellise plaastrivärgiga koju, siis ma kergitaksin küll kulmu ja tuletaksin meelde, et tal oli lapsena plaatriallergi (teatud plaastrite alt läks nahk villi), aga muidu muigaksid. Muidugi uuriksin rahulikult, et kas mingi mood vms, st mis põhjusel. Ja kui tahab pildile nii minna, siis ütlesksin, et lase käia, kui SA TEGELIKULT ka tahad seda. Aga siis Sa pead riskima sellega, et kui paari kuu või aasta pärast läheb see mood üle ja siis see pilt jääb alatiseks sellikseks ja sa võid kahetsema hakata. Nii et ma soovitan ilma plaatrita pildistada, aga see on Sinu enda otsus. St Sa pead andma otsustusõiguse ja ka vastutuse talle. Ta on juba 13.a. ja peab ise hajutama oma otsuste eest vastutuse võtmist.

Kui Teil on kodus draama nii väikeste ja mõttetute asjade üle, mis saab siis, kui päris probleemid tekivad?

Tänan väga julgustava kirja ja arvukate hinnangute eest. Kust sa võtad, et meie kodus tehti sellest lausa draamat ja miks sa arvad, et kui laps pidevalt kleebib oma keha terve naha peale eri suuruses ja eri kohtadesse plaastreid ning väidab, et “tänapäeval teevad ju kõik nii!”, on nii mõttetu asi, et lapsevanem ei või seda üldse märgatagi? Draamat ma ei tee, kuid märkan küll, see on vast siiski lubatud? Ja kui sa hoolega lugesid, ehk märkasid siis ka mu küsimust – “On see tõesti mingi tänapäeva mood, kleepida igati tervele nahale plaaster peale?”

Nagu nüüd siit aru olen saanud, ilmselt ajab laps selle koha pealt et “kõigil on!” pada ja tegemist ei ole mingi uue noortetrendiga – seega tuleb mul nüüd natuke rohkem nuputada, et kust tal see harjumus tekkinud on.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 23:35; 21.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on anime teema. Selline “nunnu” e-girl stiil.

Tõesti soovitaks plaastrite teemat rahulikumalt võtta. Kui teismeline veel kasvab ja hakkab nägu needistama või sentimeetripaksust lainerit joonistama, siis sa lähed ju puhta hulluks. Las laps eksperimenteerib oma eksperimendid ära mõistliku maani. Seda kiiremini saab ta sellest “eriliseks olemise” teemast välja ja ei jää elu lõpuni naljakaks punkariks vms, sest lapsena kõike keelati. Las kannab moeasju 13 aastaselt, siis 17 aastaselt on ta juba “over it” ja inimese moodi riides. (Selles vanuses juba loeb rohkem ka, kuidas inimene ennast kannab, kui hakkavad tulema sisseastumisvestlused, töövestlused, praktikad, töövarjud jms.)

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele tundub oma mõte äge, võib-olla tahab isegi ärritada või tähelepanu. Teistele aga tundub nõme.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pakun, ka et see on kas mingi ealine tähelepanuotsimise kiiks või anime teema. ma lausa toetaks oma last ja hoiaks poes silmad lahti ja vaataks, kas kuskil on mingi äge plaaster saadaval. ja/või pakuks talle välja kleebitavaid tätokaid.

selle kohta öeldakse, et “vali oma võitlus” – praegu selle väikese plaastriteemaga on sul võimalik pubekas enda poole kalluatda. kui praegu väga takka üles lööd, siis järgmise võitluse mingil põhimõttelisemal teemal – näiteks keeleneet, oled juba ette kaotanud.

mu oma poisslaps otsustas selleks aastaks koolis vahetusjalanõudeks pastlad valida. no pööritasin veits silmi, aga pastlad, siis pastlad…

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu päriselt käid 13.a. lapselt plaastrit ära rebimas ja õiendad, et mis plastivärk see on??? Kuule, kuna sa reageerid täiesti mõttetus kohas täiesti üle, siis laps meelega ärritab sind, sest teda ärritab omakorda Sinu rumalus ja elab hetkel oma mässumeelsust välja. Kui mu laps (hetkel 12.a.) tuleks sellise plaastrivärgiga koju, siis ma kergitaksin küll kulmu ja tuletaksin meelde, et tal oli lapsena plaatriallergi (teatud plaastrite alt läks nahk villi), aga muidu muigaksid. Muidugi uuriksin rahulikult, et kas mingi mood vms, st mis põhjusel. Ja kui tahab pildile nii minna, siis ütlesksin, et lase käia, kui SA TEGELIKULT ka tahad seda. Aga siis Sa pead riskima sellega, et kui paari kuu või aasta pärast läheb see mood üle ja siis see pilt jääb alatiseks sellikseks ja sa võid kahetsema hakata. Nii et ma soovitan ilma plaatrita pildistada, aga see on Sinu enda otsus. St Sa pead andma otsustusõiguse ja ka vastutuse talle. Ta on juba 13.a. ja peab ise hajutama oma otsuste eest vastutuse võtmist.

Kui Teil on kodus draama nii väikeste ja mõttetute asjade üle, mis saab siis, kui päris probleemid tekivad?

Tänan väga julgustava kirja ja arvukate hinnangute eest. Kust sa võtad, et meie kodus tehti sellest lausa draamat ja miks sa arvad, et kui laps pidevalt kleebib oma keha terve naha peale eri suuruses ja eri kohtadesse plaastreid ning väidab, et “tänapäeval teevad ju kõik nii!”, on nii mõttetu asi, et lapsevanem ei või seda üldse märgatagi? Draamat ma ei tee, kuid märkan küll, see on vast siiski lubatud? Ja kui sa hoolega lugesid, ehk märkasid siis ka mu küsimust – “On see tõesti mingi tänapäeva mood, kleepida igati tervele nahale plaaster peale?”

Nagu nüüd siit aru olen saanud, ilmselt ajab laps selle koha pealt et “kõigil on!” pada ja tegemist ei ole mingi uue noortetrendiga – seega tuleb mul nüüd natuke rohkem nuputada, et kust tal see harjumus tekkinud on.

Ma korra selgitan, millele toetudes ma arvasin, et Sa võtad asja liiga dramaatiliselt:

1) oled lapsel plaastreid ära kiskunud. St Sa oled olnud nii ärritunud, et hakanud ise midagi lapse nahalt ära rebima. Kui Sa oleksid olnud rahulik ja mures, oleksid lapsele sellest rääkinud ja ta oleks Sulle kinnitanud, et ei, kõik on mu nahaga korras ja ise plaastri näitamiseks ära võtnud, et Sind rahustada. Isegi eelteismelised hoolivad, aga see ei tule kunagi rindeolukorras välja 🙂

2) postituse põhjal. Kui Sa oleksid võtnud asja hästi rahulikult ja lihtsalt teada tahtnud, kas on teistel teismelistel mingit plaastri-teemat, siis Sa oled kirjutanud umbes nii.
“Kas teie olete kuskil märganud, et (eel)teismelised kannavad ilma vajaduseta plaastreid? Minu 13. a tüdruk on hakanud seda tegema, otsib poest isegi ilusamaid pilte ja tahab homme klassi pildistamisele minna, plaster keset nägu. Kui imestust avastasin, siis rääkis, et teised kõik teevad ja ma olevat ajast maha jäänud.”

St selline postitus oleks neutraalne olnud, hetkel oli postitus hästi emotsionaalne ja ridade vahel paistsid tugevad emotsioonid. Samuti plaastride teema seoste loomine, et äkki last kodus väärkoheldakse. Ma ise näiteks kunagi sellise seose peale tulnud ja teiseks ei kataks ju plaaster sinikaid vms.

Kolmandaks, Su praeguse postituse võtsid kokku nii – “seega tuleb mul nüüd natuke rohkem nuputada, et kust tal see harjumus tekkinud on”. Kui Sa võtaksid seda teemat rahulikult, siis oleks viimane lause olnud, ok, lasen teemal olla, läheb üle, nagu teismeliste kõik asjad, aga Su lõplik mõte keerleb selle üle, et plaastrimoe algataja/algus üles leida.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:21; 22.09 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et plaastrid on ju mõeldud haavade peale kleepimiseks, ei tee nad ka tervele nahale mitte midagi halba. Kui valida eluks ajaks jääva tätoveeringu või ajutise kiiksuna kleebitavate plaastrite vahel, siis ei olegi ju küsimust. Katku või terve nägu plaastritega kinni, kui ta arvab et väga äge on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun samuti sellega, et las olla – vali oma võitlusi! Ühe aasta koolipilt on plaastriga – las siis olla! Ma muidugi sellise uudishimuliku vanemana jätaks ühe pildi endale alles ja alles täiskasvanueas laseksin selle lapsel lõpuni lahata. Las ta toimetab ja õpib ise läbi kogemuste.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei laseks lapsel niimodi mööda ilma plaastrid näos ringi käia, rääkimata klassipildile niimodi ronimisest. Enne tehku tõesti omale keeleneet või mõni maitsekas tatoveering, aga selline asi on ju täiesti napakas viis endale tähelepanu otsida, et tundke mulle kaasa ja küsige mis juhtus.

Sellise käitumise peale saadaks psühhiaatri juurde.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui plaastrivärk häirib, siis küsi oma teismeliselt üllatunult, et kas need on ikka veel moes. Et plaastrid olid trendikad ju kaks aastat tagasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ta siis paneb neid plaastreid, kellele see liiga teeb? Ükskord 20 a pärast vaatab oma klassipilte ja saab naerda, et see oli see periood, kui tahtsin plaastrit näole. Protest, eristumisvajadus, tähelepanuvajadus – need on osad suureks kasvamiseks. Plaaster on veel ohutu näide, selle pärast ei pea lapsevanem küll ennast nii üles kütma.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 11:59; 30.09 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui plaastrivärk häirib, siis küsi oma teismeliselt üllatunult, et kas need on ikka veel moes. Et plaastrid olid trendikad ju kaks aastat tagasi.

Selline jutt kõlaks pubekale küll üsna magedalt. Ta on teismeline, mitte vaimupuudega. Kõlab nagu lapsevanem üritaks lahe olla ja teeb nalja, aga välja kukub nõmedalt.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 11:59; 30.09 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar nädalat tagasi vanematel külas käies lappasin vanu pidialbumeid. Ühel teismelisena tehtud klassipildil oleme kõik juuksed võimalikult segamini ajanud, osadel on dressid seljas, mõned teevad teistele sõrmedega sarvi. Vaatasin ja muigasin, häguselt on meeles, et protestisime millegi vastu.. Vist selle vastu, et pildistama meid kohe peale kehalist kutsuti? No midaiganes, ajab muigama, ei muud.

Las olla siis osadel teismelistel plaastrid näol, hiljem vaatavad ja muigavad. Ei ole see ju ometi mingi katastroof.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi klassijuhataja pöördus mu ema poole: “teie tütar on… selline teistsuguse välimusega”.

Ma olin 13 ja oli metalmuusika faas. Mustad riided, ogadega ehted, värvitud juuksed. Tänapäeval oleks see täiesti savi kõigil, eks.

Ema vastas klassijuhataja “muretsemisele” niiviisi, et kuni riided on terved ja ma ennast pesen, siis tema ei näe asjas mingit probleemi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 01:53; 13.10 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis oli vahepeal moes nahale haavu, sinikaid, arme joonistada. Ja veel olen näinud haavamoodi kleebitavaid tätokaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi klassijuhataja pöördus mu ema poole: “teie tütar on… selline teistsuguse välimusega”.

Ma olin 13 ja oli metalmuusika faas. Mustad riided, ogadega ehted, värvitud juuksed. Tänapäeval oleks see täiesti savi kõigil, eks.

Mhmh, ja minu kooliajal, ilmselt jupp maad varem, oleks niisuguse välimusega kooli ilmumise puhul järgnenud direktori juurde saatmine, käskkirjad, käitumishinde alandamine jne – mitte õpetaja leebe märkus lapsevanemale.
Ja mille poolest see meie viiekümneste põlvkond siis praegu nii palju parem on, et meil omal ajal ei lastud niimoodi “nõmetseda” (eks punkareid muidugi oli, aga ühiskondlik hukkamõist neile oli päris tugev).
Kuigi keeleneedi või “maitseka” tätoveeringu osas ma lapsevanemana jään siiski eriarvamusele: äkki ootaks täisealiseks saamiseni. Ennemini pangu plaastreid, kuhu tahab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse sõber lasi endale juuksepikendused panna (poiss). Kuna mul endal on ka juuksepikendused olnud, siis huviga ootan, kaua ta viitsib nendega jantida. Kartsin, et minu poiss äkki tahab ka, aga see pole ju odav lõbu. Plaaster oleks väga hea, ei maksa midagi, kleepigu või terve kere neid täis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi klassijuhataja pöördus mu ema poole: “teie tütar on… selline teistsuguse välimusega”.

Ma olin 13 ja oli metalmuusika faas. Mustad riided, ogadega ehted, värvitud juuksed. Tänapäeval oleks see täiesti savi kõigil, eks.

Mhmh, ja minu kooliajal, ilmselt jupp maad varem, oleks niisuguse välimusega kooli ilmumise puhul järgnenud direktori juurde saatmine, käskkirjad, käitumishinde alandamine jne – mitte õpetaja leebe märkus lapsevanemale.

Ja mille poolest see meie viiekümneste põlvkond siis praegu nii palju parem on, et meil omal ajal ei lastud niimoodi “nõmetseda” (eks punkareid muidugi oli, aga ühiskondlik hukkamõist neile oli päris tugev).

Kuigi keeleneedi või “maitseka” tätoveeringu osas ma lapsevanemana jään siiski eriarvamusele: äkki ootaks täisealiseks saamiseni. Ennemini pangu plaastreid, kuhu tahab.

minu kogemus on, jah, 2000. algustest. see klassijuhataja on mul muidugi “tempel mällu igaveseks”, sest tema nö muretsemised tekitasid pikaajalisi probleeme.

mu kaal jäi talle kogu aeg ette näiteks.
ütleks tänapäeval õpetaja lapsele staadionil, et no kui sa alla võtaks, jaksaks kiiremini joosta ka. ma ei kujutagi ette, kuhu alcatrazi ta saadetaks 😀 pea 20 aastat möödunud, aga endiselt meeles.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 01:53; 13.10 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ma saan aru, et kolmeaastane võib tahta omale plaastreid näkku kleepida, aga 13, sisuliselt suur laps juba ju, ta peaks ise aru saama, et see on nõme ja ta näeb nendega tobe välja. Mul on kolm last 9a, 11a ja 14a, pole keegi mingit plaastrit näkku kleepinud, plaaster käib katkise koha peale, mitte nalja pärast keset nägu.</p>

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas plaastrialuseid kontrollides ei karda, et hakkab end lõikuma, et vajalikud katkised kohad seal all olemas oleks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Plaaster tervele nahale?