Esileht Väikelaps Plahvatusohtlikud õhtud

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Plahvatusohtlikud õhtud

Postitas:
Kägu

Laps on 6aastane ja käib 5 päeva nädalas lasteaias. Varem saime klapitada nii, et enamasti tegime 1 vaba päeva nädalas, aga hetkel ei mängi enam välja. Ja näha on, et laps on õhtul lasteaiast tulles väsinud ja nö plahvatusohtlik. Eriti nädala lõpus. Jonn on lihtne tulema. On teil sarnaseid kogemusi? Kuidas käitusite? Kas lõpuks laps harjus? Koolis järgmisel aastal ju peab niikuinii 5 päeva järjest käima.
Oleme püüdnud ennetada, võtnud kaasa koduteele mingit näksimist, hoiatanud juba hommikul ette ja teinud kokkuleppeid. Aga need alati ei toimi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kool ei ole nii hull, see lõppeb juba poolest päevast ära

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks tuleb ära kannatada see jonn, kuigi enamus kuueseid on küll igati valmis täiskohaga lasteaias käima, mingeid probleeme see ei põhjusta. Võib-olla midagi muud häirib teda seal (või muus elus), lihtsalt veedetud aja pikkus ei tohiks küll rolli mängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolis järgmisel aastal ju peab niikuinii 5 päeva järjest käima.

Koolipäevad on märksa lühemad ikka.
Kui muud võimalust pole, eks peab harjuma pika lasteaianädalaga. Väsimine on loomulik, püüa mõista ja toetada

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kogemusi ja koolinädal väsitab esialgu isegi veel enam ära (vaatamata sellele, et päevad on lühemad, aga uut infot tuleb algul nii palju peale ja kõigega on vaja suhteliselt iseseisvalt hakkama saada, mis väsitab).
Ei oskagi öelda, mis aitaks, lihtsalt ise püüda eriti rahulikuks jääda, minna hästi vara magama või koos voodisse lugema-lobisema, teha mingeid mõnusaid rahustavaid tegevusi, nt minu poisile meeldis mingil ajal väga see numbrite järgi värvimine, värvisimegi siis koos õhtuti muudkui, nii et näpud villis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algul väsitab koolinädal ikka palju rohkem kui lasteaed. Kõik uued elamused, teistsugune päevarütm, iseseisvuse ja enda vastutuse suurenemine on päris väsitavad värskele koolilapsele. Mul laps, kes juba ammu päevaund ei vajanud, magas esimestel koolinädalatel mõnuga pealelõunast päevaund.

Samas 6-aastase jaoks tegelikult ei tohiks 5-päevane lasteaia nädal üle jõu käiv olla. Kui tegu on koolieelse aastaga, siis see tuleks küll kasuks, et teha lapsele kindel lasteaia rütm ja sellest kinni pidada (nt kui on võimalik vaba nädaklasisene päev, siis võiks see olla alati kindel päev). Oma tutvusringkonna pealt olen vaadanud, et koolirütmiga on raske kohaneda lastel, kellel on lasteaias käimise graafik väga vaba ja loominguline olnud. Arusaadav ka, sest tõesti võib lapsel olla keeruline aru saada, et miks veel kevadel võis täiesti vabalt eelmisel õhtul vanem öelda, et ah homme teeme koduse päeva, aga nüüd koolis sügisel enam ei või.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kaua olete harjutanud 5 päevase lasteaianädalaga? Kõigil võtab harjumine aega, mõnel kuu, mõnel paar, mõnel veel rohkem. Vanema tööpäev on 8-9 tundi (olenevalt lõunapausist), seega lasteaias olek on veel pikem. Paratamatult on see väsitav, ka täiskasvanule on nii pikalt teiste seltskonnas viibimine väsitav.
Kas laps magab lasteaias? Paljud, selles vanuses ei maga enam lõunaund. Sel juhul võiks uneaegu korrigeerida, nt varem magama.
Ka lasteaias on õppetöö, küll vähemas mahus kui koolis, aga siiski. Nt meie lasteaias pidid lapsed juba teatud aeg suutma kohapeal istuda (30 min vist oli, 2x päevas) ja rahulikult õppetööd teha.
Kui tervet vaba päeva pole võimalik anda, siis äkki üks poolik päev?
Kas laps käib eelkoolis, trennis vms? Kui jah, siis äkki seda kõike kokku on liiga palju?
Millised on teie pere õhtud? Kas kiirustate või teete kõike rahulikult?
Mõni laps vajab palju kallistusi, tähelepanu. Olge lapse jaoks olemas, teiega tunneb ta end turvaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei anna klapitada, et laps saaks puhkepäeva? Mis tööandja see sul on, kes ei arvesta sinu hoolduskoormusega ja koormab sind üle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps on 6aastane ja käib 5 päeva nädalas lasteaias. Varem saime klapitada nii, et enamasti tegime 1 vaba päeva nädalas, aga hetkel ei mängi enam välja. Ja näha on, et laps on õhtul lasteaiast tulles väsinud ja nö plahvatusohtlik. Eriti nädala lõpus. Jonn on lihtne tulema. On teil sarnaseid kogemusi? Kuidas käitusite? Kas lõpuks laps harjus? Koolis järgmisel aastal ju peab niikuinii 5 päeva järjest käima.

Oleme püüdnud ennetada, võtnud kaasa koduteele mingit näksimist, hoiatanud juba hommikul ette ja teinud kokkuleppeid. Aga need alati ei toimi.

Minul mõlemad lapsed nii käitunud. Praegu 5-aastane käib eelkoolis ja niikui autosse istume, läheb jonn lahti. Mina ei tee üldse välja sellest. Ja kui läheb juba asi liiga hulluks siis kallistame ja küsin kas ta tahaks emmega koos midagi toredat teha. Alati aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka 6aastane, nõrgema närvisüsteemiga tundlik tüdruk. Käib viimast aastat lasteaias. Trennide, huviringide tõttu on rütm selline välja kujunenud, et lasteaias käib 2 poolikut päeva ja 2 pikka päeva. Pikk päev tähendab 9.30 kuni 16.30. Üks päev käib eelkoolis ja sel päeval lasteaias ei käi.
Kõige parema meelega ei käiks ta üldse lasteaias 🙁 Paraku ma ise ei suudaks sellise koormusega hakkama saada, et temaga päevad läbi tegeleda.
Mis teha, lapsed on erinevad- osad nõrgema, teised tugevama närvisüsteemiga. Osad sotsiaalsemad, teised vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei anna klapitada, et laps saaks puhkepäeva? Mis tööandja see sul on, kes ei arvesta sinu hoolduskoormusega ja koormab sind üle?

Mis tööandja annab regulaarselt lihsalt vabu päevi… töö peab ju keegi ära tegema

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk juba teete seda, aga ma olen võtnud otsuse, et pärast tööpäeva/lasteaiapäeva pühendan oma tähelepanu täielikult lapsele. Suhtlen, uurin, räägin, mängin, teeme koos koduseid toimetusi. Lapsega koos olles olen niiöelda 100% kohal, et ta saaks ennast tunda tähelepanu keskpunktis need paar tunnikest, mis õhtust järgi on.
Kui laps juba magama on läinud, siis istun perekoolis, loen, treenin ja teen muid omi asju enne magama jäämist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen võtnud otsuse, et pärast tööpäeva/lasteaiapäeva pühendan oma tähelepanu täielikult lapsele. Suhtlen, uurin, räägin, mängin, teeme koos koduseid toimetusi. Lapsega koos olles olen niiöelda 100% kohal, et ta saaks ennast tunda tähelepanu keskpunktis need paar tunnikest, mis õhtust järgi on.

See on võimalik vist ainult siis, kui peres rohkem lapsi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen võtnud otsuse, et pärast tööpäeva/lasteaiapäeva pühendan oma tähelepanu täielikult lapsele. Suhtlen, uurin, räägin, mängin, teeme koos koduseid toimetusi. Lapsega koos olles olen niiöelda 100% kohal, et ta saaks ennast tunda tähelepanu keskpunktis need paar tunnikest, mis õhtust järgi on.

See on võimalik vist ainult siis, kui peres rohkem lapsi pole.

Ja kindlasti on olemas mõlemad vanemad. Keegi peab ju söögi ka valmis tegema, vajadusel midagi koristama, pesu pesema jne, ja kui tegu on üksikvanemaga, siis pole kuidagi võimalik. Lisaks on ka täiskasvanule puhkust vaja, ei saa päris nii, et uneajast leiad seda “oma aega” – see ei ole enam tervise seisukohalt jätkusuutlik.

TA on loodetavasti juba leidnud mingi nipi, kuidas plahvatusi ennetada või maandada. Oleks tore, kui ta teada annaks, saame kõik midagi õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh kaasamõtlemise ja soovituste eest. Meil on tõesti rahunenud olukord. Usun, et vast on siin erinevate tegurite koosmõju – laps on harjunud, annan kohe ka mõne tervislikuma snäki hambusse juba autos koju sõites (mis pikas perspektiivis üole vast parim lahendus), püüame ise olla rahulikumad, lapsele juba eelnevalt selgitada plaane ja teha kokkuleppeid. Ja nii palju, kui võimalik, lapsega üks-ühele aega (kuna on ka väiksem laps ja teist vanemat igal õhtul nii vara kodus ei ole, siis veidi keeruline)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Väikelaps Plahvatusohtlikud õhtud