Esileht Sünnitus Planeeritud epiduraal

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Planeeritud epiduraal

Postitas:

Tere

Minul on võetud tasuline ämmaemand Tartu Ülikooli kliinikumis, sest sünnitushirm oli/on nii üüratult suur.
Tegemist teise sünnitusega. Esimene 13 aastat tagasi ja sellest halvad st. väga halvad mälestused.
Nüüd oleme oma ämmaemandaga kokkuleppinud, et kohe haiglasse tulles valude alguses teeme epiduraali.
A mõttejõud on kõige suurem jõud ja kuna järgmise visiidini tema juurde on 1,5 kuud aega, siis küsiks siin. Kuidas ma kodus tean, et nüüd on õige aeg minna, et see epiduraal ikka õigel ajal tehtaks? Kaua kodus olema peaks? Ja võite anda veel toredaid ja positiivseid nõuandeid. Muidu ma lihtsalt suren hirmust ära ????
Kellel veel on olnud kokkulepitud, et kohe tehakse epiduraal ja ei lasta piinelda? Jagage ka Teie oma ilusaid kogemusi.

Kõike ilusat Teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud kokku lepitud, aga tehti kohe, avaldasin soovi.(Tallinnas) Ei soovita vist kaua oodata, mine ikka kohe. No lõpus ikkagi ju seda ei lisata enam, nii et lõpus piinled ikkagi arvatavasti (mu oli nii), lisata isegi 3 korda seda juurde. Kokkuvõttes kiirendas asja ja oli ikkagi parem, võtakisn teine kord ka kui peaks vaja minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no selles mõttes, et sa võid ju koha peal alati keelduda, kui valud ikka ei ole suured. Mul mingit kokkulepet polnud, aga esimese sünnitusega kohe sünnitustuppa jõudes küsiti, et kas soovin mingeid valuvaigisteid, aga no ma jõudsin sinna ikka päris vara, et esimese hooga ei tahtnud midagi. Epiduraali küsisin alles siis, kui olin juba mingi 6-7 h sünnitusmajas olnud, alles siis muutus väljakannatamatuks.

Teise sünnitusega oli jälle nii, et kui kohe kohalejõudes oleks tehtud, siis oleks see võibolla sünnitegevust pärssinud. Jõudsin kohale avatusega 5 cm ja arvati, et läheb veel kaua, 1 h hiljem palusin epiduraali, aga oli juba liiga hilja! Vo tkui nüüd kohe kohale jõudes oleksin saanud, siis võibolla polekski presse tundud, sest laps sündis 2 h peale sünnitusmajja jõudmist ja pressid olid ka ilma epiduraali mõjuta vaevutuntavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 11:20; 27.09 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast tuues võrdluseks, Soomes tuleb alati haiglasse ette helistada. Mul olid esmasünnitajana tuhud ca 7 min järel, aga soovitati veel ca 5 h kodus olla. Lõpuks öeldi, et meil pole kohti ja kõrvalpiirkonnas on ka kõik täis.. ehk siis vali ca 50 km kaugusel olevatest haiglastest, antakse telefoninumber ja saan kokku leppida, et hakkan enda tuhudega nende poole sõitma. Kui neil kohti on ikka.

Perepalat tundub selle kõrval pisiasi, kui pole kindel kas sul on koht kus sünnitada! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast tuues võrdluseks, Soomes tuleb alati haiglasse ette helistada. Mul olid esmasünnitajana tuhud ca 7 min järel, aga soovitati veel ca 5 h kodus olla. Lõpuks öeldi, et meil pole kohti ja kõrvalpiirkonnas on ka kõik täis.. ehk siis vali ca 50 km kaugusel olevatest haiglastest, antakse telefoninumber ja saan kokku leppida, et hakkan enda tuhudega nende poole sõitma. Kui neil kohti on ikka.

Perepalat tundub selle kõrval pisiasi, kui pole kindel kas sul on koht kus sünnitada! ????

Ja kui sa nüüd ette helistamata kohale ilmud ja kohti pole, mis siis saab? saadetakse välja tagasi, et mine sünnita õues, meid ei huvita sinu täisavatud ja et pea juba paistab? 😀

Ehk on see helistamine ikka soovituslik, et nad saaksid paremini planeerida tööd – no näiteks, kui kiiresti on vaja sünnitustuba vabastada peale sünnitust vmt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 11:20; 27.09 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei jõua sünnitusmajja piisavalt vara, sest valud pole veel tugevad, siis võib juhtuda, et teine sünnitus läheb lihtsalt niipalju kiiremini ja kergemini, et epiduraali polegi vaja.

Minu esimene sünnitus oli 36 tundi, sellest 12 tundi olin haiglas. Tahtsin lihtsalt surra, laps oli vist ka lõpuks nii kurnatud, et sündis hapnikupuudusega. Teine sünnitus 10 aastat hiljem kestis kordades vähem, kusjuures haiglasse ma poleks vist jõudnud, kui oleks jäänud päris valusid ootama, sest korralikud valud, mis ikka juba natuke telefonis surfamist segama hakkasid, tulid vist alles tunnike enne lapse sündi. Haiglasse läksin peamiselt seetõttu, et sünnitegevus algas öösel vete äratulekuga ja tundus kindlam hommikul enne mehe tööleminekut seisu kontrollida.

Ja kuigi viimane 20 minutit oli päris ebameeldiv, jäi kokkuvõttes hea positiivne tunne sünnitusest, et mina suudan ka ja ilma igasuguste abivahenditeta. Mäletan hetke pärast sünnitust, kus laps oli kõhu peal, ja ma mõtlesin, et ma tahan kunagi veel kolmanda lapse ka sünnitada! Pärast esimese lapse sündi lamasin tuimalt üksi toas (laps oli intensiivis, personal lahkunud, mees välismaal) ja mõtlesin, et vahet pole, kas sureb laps, suren mina või sureme mõlemad – kindel oli see, et sünnitada ei kavatsenud ma enam iialgi…

Nii et tee enda rahustuseks plaan, et saad varakult epiduraali, aga kui selgub, et sünnitegevus toimub üllatavalt kiiresti ja kergesti, nii et ise arugi ei saa, kui juba liiga hilja, siis järelikult lähebki seekord kõik hästi ja saad ilma epiduraalita kerge sünnituse kogemuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei planeeri normaalset sünnitust, vaid epiduraali? Ma ei mõista 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei planeeri normaalset sünnitust, vaid epiduraali? Ma ei mõista ????

epiduraaliga ongi normaalne sünnitus, ega ma mingi sadomasohhist pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Planeeritud epiduraal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.