Esileht Ajaviite- ja muud jutud Plastikraamiga rõduuksel käepide

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Plastikraamiga rõduuksel käepide

Postitas:
Kägu

Mis arvate, kas tellida lukuga käepide , millel läbi ukse käepide laseb ka väljas tulijal /minejal ukse sulgeda/Avada nagu tavalist ust või on see külmasild ja käepide hakkab talvel jääs ja härmas olema? Pakutakse uksele ka ainult seespool olevat käepidet ja mingit tuuleriivi ning välajastpoolt eraldi plastuksele kinnituvat käepidet millega lihtsalt tõmmata ust lahti ja lükata kinni .

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on terrassiuksel link ainult seespool ja jube nõme on ikka see uks terrassile aega veetma minnes alati ripakile jätta (tuul puhub lahti selle, kui tuuleriivi ei ole). Süsteem on selles mõttes odavam, et sellise ainult seestpoolt avatava ukse puhul ei pea lukustamise pärast muretsema. Aga kui telliks täna uuesti seda ust siis 10/10 telliks läbiva luku süsteemiga.

See ukselink külmasillana on kütmise kulu kokkuhoiu seisukohal totaalselt ebaoluline, ei tea kas selle lingi kaudu läheb kaotsi ühte sentigi kuus. Härma või märjaks peaks ta minema ainult tõsiste külmadega, aga mis siis, mingu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen jäänud rõdule väljapoole kinni. Oma maja 2. korrus. Läksin kas vaipa kloppima või midagi sarnast tegema. Oli -10 kraadi umbes, tugev lumesadu, aga majas oli soe, seega mina olin lühikestes pükstes ja t-särgiga. Olen ka suhteliselt karastatud, talvel postkasti juude (70 meetrit) lippan ka öösärgis.
Kas see niiskus oli või niisama külmus või mis iganes, aga uks enam lahti ei tulnud.
Edasist ei tahakski meenutada. Lõpuks hüppasin lumme, murdsin randme ja jalad põrutasin hullult ära, käpukil ronisin välisukse juurde – lukus. Siis sõna otseses mõttes roomasin teispoole maja teise ukse juurde, mis oli õnneks lukust lahti, aga…lumi ette tuisanud. Seda siis püüdsin eest lükata ühe käega ja peaga, kuni sisse sain.
Tagantjärele mõeldes võinuksin akna ka katki lüüa, aga külmast tuimestunud kätega klaasikildudega askedada poleks mõistlik olnud.
Ei iial enam rõduuksi ega majauksi, mida ei ole mõlemalt poolt võimalik võrdselt avada. Ei mingeid snepperlukke, ei mingeid poolikuid lahendusi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

või on see külmasild ja käepide hakkab talvel jääs ja härmas olema?

Kas sul maja välisukse käepide on talvel toas härmas?
Ei ole ju.
Mul isegi garaaži ülestõstetaval uksel on pisike jalakäigu uks sees ja sel samasugune link, et väljas -20 ja toas +20. Ei ole mingit härma ega kinnijäämist.
Noh, jah, ega ta vblla soe ega kuum ei ole, aga talvel palja käega täiesti katsutav.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul maja välisukse käepide on talvel toas härmas?

Maja välisuks ei pruugi kaugeltki olla toas. Meil näiteks on elutoa ja välisukse vahel koridor, esik, teine ja külm esik. Seal on soojustus ja tihendus, aga küttekehasid pole. -15ga väljas läheb ka seal nappi miinusesse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maja välisuks ei pruugi kaugeltki olla toas. Meil näiteks on elutoa ja välisukse vahel koridor, esik, teine ja külm esik. Seal on soojustus ja tihendus, aga küttekehasid pole. -15ga väljas läheb ka seal nappi miinusesse.

Ma pidasin normaalset, tänapäevast maja silmas.
See, et sul vigvamis teisiti on, ok, las olla.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhmh, see, et välisuks ei avane otse elutuppa vaid seal vahel on esik, koridor ehk ka tuulekoda, on sinu meelest kuidagi…vigvamlik. Korralikus majas astud välisuksest ikka kohe tuppa – meeter varnaruumi vasakul ja paremal. Muhe nali! Hahaaa 🙂 Head elu oma uuselamurajoonis 🙂

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhmh, see, et välisuks ei avane otse elutuppa vaid seal vahel on esik, koridor ehk ka tuulekoda, on sinu meelest kuidagi…vigvamlik. Korralikus majas astud välisuksest ikka kohe tuppa – meeter varnaruumi vasakul ja paremal. Muhe nali! Hahaaa 🙂 Head elu oma uuselamurajoonis 🙂

Tänapäevases majas on välispiirded korralikult soojustatud ning tänu sellele tuulekojas sama soe kui igal pool mujal, mitte ei ole seal jahe ja niiske ruum. Ma peaks kütet ja sundventilatsiooni väljatõmbeplafooni tuulekojas ka elementaarseks nähtuseks, et põrandale sattunud lumesulamisvett ei peaks perenaine käima lapiga ära kuivatamas.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Noh, eks mul on ka mingil määral esik, aga seal on sama soe, kui toas, sest toaga ju üks ruum ja üks põrandaküte.
Ja 2 meetrit peegelustega esikukappi on ka, tänud muretsemast.
Rajoon on küll kahjuks juba vana – vana kaluriküla.

0
-1
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Plastikraamiga rõduuksel käepide