Esileht Kodunurk Plastiktoodete toksilisus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Plastiktoodete toksilisus

Postitas:
Kägu

Lugesin artiklit toksiliste plastiktoodete kohta. Ehmatas päris ära. Varem ma polegi tähelepanu sellele pööranud aga praeguseks olen teada saanud, et taastöötlus numbrid 1,2 ja 4,5 ei sisalda bpa-d ehk siis pole toksilised. Kontrollisin kohe kodus üle plastmassist karbid mis kodus on, kõik bpa vaba. Aga mis mind üllatas, kõik plastikust veepudelid on potensiaalselt toksilised. Lisaks veel üks keefiripudel ( ma nime ei kirjuta, kes teab, see teab ) kus sees mahetoodang ja bpa-d sisaldavas plastikpudelis. Isegi mu pesuloputusvahend on ohutumas pudelis.
Aga sellest ma pole aru saanud, et kas bpa pudel ongi toksiline, et kui iga kord sealt jood siis reaalselt iga kord sa jood ka toksilisi ühendeid? Ja kas bpa pudelis vesi näiteks on ka siis saastunud kui see ümber valada teise nõusse? Ei ole mingi ,, roheline hull ,, vaid tõesti teema hakkas huvitama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustus: uurisin asja ja keefiripudel on ikkagi ohutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis mind üllatas, kõik plastikust veepudelid on potensiaalselt toksilised.

Uuri veel natuke, PET plastist veepudelid on alati bpa vabad, see on üldse suht ohutu plast. bpa plast on hoopis teist tüüpi, need hägused plastpudelid (vanad lutipudelid ka). Siis uuri veel natuke plastiga seest kaetud konservipurkide kohta jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustus: uurisin asja ja keefiripudel on ikkagi ohutu.

😀 Ei või olla!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

bpa pole ainus toksiline asi plastis ehk bpa-vaba ei võrdu mittetoksilisega

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See plastik võib ju sisaldada mürgiseid aineid, aga hullult nüüd küll pabistama ei pea. Ega need ained sealt plastikust nii kergesti eraldu. Kui kasutada neid karpe lihtsalt toidu säilitamiseks siis suurt probleemi olla ei tohiks. Kuumutamine on juba teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Plastiktoodete toksilisus