Esileht Pereelu ja suhted Platooniline “armuke”

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Platooniline “armuke”

Postitas:
Kägu

Igal juhul on see platooniline armukese värk  suht haige suhe, mõttetu ka. Suhelda kellegagi, keda kätte ei saa, … väga laostav emotsionaalselt. Kui tahad emotsionaalselt terveks jääda, ära tegele sellega.

Emotsionaalselt laostav on see ilmselt neile, kellel on tugev omanditunne inimeste suhtes. Negatiivsed emotsioonid tekivadki sellest, et rahuldamata omanditunne ajab hulluks. Ja muidugi on sellise inimese jaoks mõttetu suhtlus, mis ei lõppe kättesaamisega, st. et võiks ennast võidukalt nagu teise inimese omanikuna tunda.

Neil, kellel aga ei kaasne iga sümpaatse inimesega tugevat omamise vajadust, naudivad lihtsalt suhtlemise protsessi ega pruugi selliseid suhteid üldse laostavana tunda. Ja hiljem öeldakse pigem nagu kägu 08.27: ilus meenutada ja kui kokku saadakse – siis on lihtsalt hea meel näha seda inimest, kellega platooniline positiivne särin oli (“Oh, näe, tema ka veel elus!”).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul on see platooniline armukese värk suht haige suhe, mõttetu ka. Suhelda kellegagi, keda kätte ei saa, … väga laostav emotsionaalselt. Kui tahad emotsionaalselt terveks jääda, ära tegele sellega.

Emotsionaalselt laostav on see ilmselt neile, kellel on tugev omanditunne inimeste suhtes. Negatiivsed emotsioonid tekivadki sellest, et rahuldamata omanditunne ajab hulluks. Ja muidugi on sellise inimese jaoks mõttetu suhtlus, mis ei lõppe kättesaamisega, st. et võiks ennast võidukalt nagu teise inimese omanikuna tunda.

Neil, kellel aga ei kaasne iga sümpaatse inimesega tugevat omamise vajadust, naudivad lihtsalt suhtlemise protsessi ega pruugi selliseid suhteid üldse laostavana tunda. Ja hiljem öeldakse pigem nagu kägu 08.27: ilus meenutada ja kui kokku saadakse – siis on lihtsalt hea meel näha seda inimest, kellega platooniline positiivne särin oli (“Oh, näe, tema ka veel elus!”).

Osad on meeldivad suhtlejad ja teised ei ole. Toon näite. See, et sinu sõbrannade jaoks sa oled kõige ägedam maailmas, ei tähenda, et su naaber või kellega iganes sa püüad suhelda, sinust sama arvaks. Tegelikult võiks lausa eeldada, et ta seda sinust nagunii ei arva, aga mida ta sinust arvab, oleneb sellest, kuidas ta sind läbi suhtluse tajub. Seetõttu pole ka sul mõtet minna kirglikult embama oma naabrit, kuigi sõbrannadega ehk kallistad iga päev. Nii palju nagu inimesi, on ka arvamusi. Nendega, kes pole head suhtlejad, ei tahagi ju taaskohtuda ega tunneks sellest ka mingit rõõmu. Positiivsest särinast rääkimata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvasin, et sellist suhet nimetatakse sõpruseks. Kui üksteisele meelditakse, on ühised huvid ja tegevused, aga seksuaalne komponent puudub, siis tavaliselt on ju tegu sõpradega. Mitte ei saa aru, miks sellist asja peaks armukeseks nimetama.

Kuidas siis ei saa aru vahest? Sõber on see, kes sulle niisama meeldib inimesena, ei pea just välimuselt sinu maitse olema, aga läbi saate ja suhtlus on ilma seksuaalse ihata, sõbralik ja soe. Platooniline armuke aga on see, kellest sa tead, et ta ei saa sulle meeldida a,b ja c põhjustel, kuid teda nähes sa tunned, et ta meeldib sulle välimuselt, ja tahad temaga teha seksuaalseid asju. Näiteks suudelda või seksida. Platooniliseks teeb asja see, et sa ei käitu oma tungide ajel, kuid kui see armuke teeks lükke voodi suunas, poleks sa kuidagi ka selle vastu. Vaevalt sul tavalist sõpra nähes süda kiiremalt lööma hakkaks või tema silmi vaadates mõtleks, et appi kui seksikad silmad. Armukese puhul sa mõtled seda kõike ja rohkemgi veel. Sul on kodus mees, või naine, kellega sa reaalselt saad seksida ja kuival ei ole, kuid sa mõtled, kuidas oleks platoonilise armukesega seda kõike teha, aga sa ei tee.

Ka siis, kui kellessegi armunud olen, ei mõtle ma ainult sellest, kuidas oma armastatuga voodisse kukkuda. Armumine minu jaoks on muud tunded lisaks seksuaalsele tõmbele. Ja ka sõprade puhul ma võin tunda teatud seksuaalset veetlust, aga ütleme nii, et ma ei lase sellel enda üle võimust võtta. Minu jaoks ei ole sõprus ja armumine omavahel nii lahusolevad asjad. Olen mõistuseinimene ja saan oma tundeid mõistuse abil juhtida.

Kindlasti on see arusaamatu neile, kes upuvad kellegi seksikatesse silmadesse või ei suuda muust mõelda, kui seksikate käte vahele saamisest. No aga kõigil ei ole nii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka siis, kui kellessegi armunud olen, ei mõtle ma ainult sellest, kuidas oma armastatuga voodisse kukkuda. Armumine minu jaoks on muud tunded lisaks seksuaalsele tõmbele. Ja ka sõprade puhul ma võin tunda teatud seksuaalset veetlust, aga ütleme nii, et ma ei lase sellel enda üle võimust võtta. Minu jaoks ei ole sõprus ja armumine omavahel nii lahusolevad asjad. Olen mõistuseinimene ja saan oma tundeid mõistuse abil juhtida.

Kindlasti on see arusaamatu neile, kes upuvad kellegi seksikatesse silmadesse või ei suuda muust mõelda, kui seksikate käte vahele saamisest. No aga kõigil ei ole nii.

Minu jaoks jällegi on sõprus ja armumine täiesti lahusolevad mõisted. Ma ei suudaks iial olla ega jääda sõbraks kellegagi, kellesse olen olnud armunud ja pole ka seda teinud. Samuti pole mul huvi olla platoonilises suhtes. Sel juhul olen parem ilma suhteta.

Ka ei suudaks ma heas sõbras järsku armastatut näha ja seetõttu pole minu sõbrasuhted kunagi läinud üle armusuhteks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin meelega temaga vastikum ja ülbem, kui muidu olen ja lõpuks hakkasin täielikult vältima.

Mis asutus see selline on, kus on normaalne kolleegidega ülbitseda ja neid demonstratiivselt vältida? Lõhnab kiusamise järele.

Parem küsi, mis laadi töötaja hakkab tööajast otsima teise töötaja isiklikku tähelepanu? Parem esita küsimus nii.

Töötajad üle kogu maailma nagu nähtub uurimistöödest.

Õpilane/õpetaja, patsient/arst, kasuisa/täiskasvanud kasutütar suhted on märkimisväärsed, aga kahe täiskasvanu suhted on töökohal lihtsalt amoraalsed, noh võivad olla pisikese juriidilise nüansiga, positsioonid ja hüved.

Mida sina siis soovitad teha olukorras, kus keegi arvab, et sinuga oleks hea olla platoonilises armusuhtes? kui ülbe ei tohi olla ja ignoreerida ka ei tohi, sest muidu kiusad vaesekest, mida siis hoopis teha tuleks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sina siis soovitad teha olukorras, kus keegi arvab, et sinuga oleks hea olla platoonilises armusuhtes? kui ülbe ei tohi olla ja ignoreerida ka ei tohi, sest muidu kiusad vaesekest, mida siis hoopis teha tuleks?

Oleneb töö iseloomust, kas ignoreerimine saab osutuda võimalikuks. Palju neid ninapidi koos töid ikka on. Ignoreerimisel ja ülbel pole tingimata ühist: ülbus nõuab kokkupõrget ja kokkupuudet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Suhe” lõppes, kui tal selline suhtlus kopa ette viskas (sest tahtis enamat, mitte füüsilist poolt juurde ja edasi salaja, vaid et me päris kokku läheks) ja mu tollasele elukaaslasele sellest kirjutas.

Kuidas inimesed aru ei saa, et selline teisele kirjutamine lõhub ära mitte ainult selle suhte, mida kirjutajal oligi plaanis lõhkuda, vaid ka nende omavahelise suhte. Tavaliselt naisarmukesed kirjutavad mehe seaduslikule naisele ja teevad oma suhte tema mehega neile teatavaks, et siis mees endale saada. Vähem selliseid teateid teevad eitmehed, aga ikkagi teevad nagu loen ja kuulnud olen. Jube lame igastahes.

Kui sa sobidki armukesega hoopis paremini, kui oma elukaaslasega, siis minnakse elukaaslasest lahku ja võetakse armuke uueks kaaslaseks. Mitte ei kirjutata mingeid totakaid teavituskirju. A*la olen su naise/mehe armuke ja annan sulle sellest teada, et teid lahku ajada, et  ise su elukaaslasega elama hakata. No tõesti!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt naisarmukesed kirjutavad mehe seaduslikule naisele ja teevad oma suhte tema mehega neile teatavaks, et siis mees endale saada.

Suhe tehakse teatavaks, kui mehest kopa ette viskab ning teisiti ei oska seda haiget kooslust peatada. Loodetakse, et seaduse ees aus naine mehe ette võtab ja taltuma paneb. Armikesed teavad tagajärgi, vaevalt nad meest tahavad sellise hinna eest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks jällegi on sõprus ja armumine täiesti lahusolevad mõisted. Ma ei suudaks iial olla ega jääda sõbraks kellegagi, kellesse olen olnud armunud ja pole ka seda teinud. Samuti pole mul huvi olla platoonilises suhtes. Sel juhul olen parem ilma suhteta.

Ka ei suudaks ma heas sõbras järsku armastatut näha ja seetõttu pole minu sõbrasuhted kunagi läinud üle armusuhteks.

Täiesti  nõus sellega. Mul on  olnud täiesti eraldi kategooriad – mees (lähedus, seks) , sõbrannad, töökaaslased- kellega ongi sellised natuke  reserveeritumad suhted. Meessõpru, kellele  niiväga hinge puistata, ja niisama hängida, polegi mul  eriti olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Füüsiline rikub ära selle mõnusa vaimse tunde ja energia, luitunuks ja igavaks muutub, vaja juba uusi ja uusi seiklusi ja nö. mõnus energia asendub negatiivsega. Kuldne kuu seljas vaimne armuke muutub samasuguseks lihakereks.

Oled nädal aega söömata. Satud rikkalikku rootsi lauda, kus kümned auravad liha/kalaroad, salatid, magustoidud, puuviljad. Naudid seda vaatepilti, ila jookseb. Aga sa ei võta, Sa ei proovi tükkigi, sest tuleb meelde kuidas kunagi jõuluõhul õgisid ennast kurguni täis. Pärast oksendasid pool kraanikaussi. Kaks päeva takkajärgi magu valutas. Tänapäevani ei talu silmaotsas seajalgu ja mulgikapsaid. Kui isu tuleb, siis võtan taskust tükikese kamarat ja limpsan seda. Kõik liialdused maksavad edaspidises elus karmilt kätte

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Platooniline “armuke”