Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Platsenta eesasetus ja eelnevad keisrid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Platsenta eesasetus ja eelnevad keisrid

Postitas:

Tere,
Mul on olnud 2 keisrit, viimasest möödas 4a. Nüüd olen oma kolmanda lapse ootel. Eelmine nädal selgus KV UH-s, et platsenta on eesseinas (varasemal kahel korral on olnud tagaseinas). Arst ütles, et peab jälgima, on oht, et kasvab armi sisse ja siis võib osutada vajalikuks emaka eemaldamine uue keisri ajal. Kuid praegu on kõik korras, arm on ilus ja midagi ohtliku hetkel ei ole.

Keisrinnad, kel on olnud sarnane olukord, jagage kogemusi. Püüan mitte üle mõelda, aga samas tahan ka nö valmis olla ja teada, mis võib toimuda.

Mjau

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 11:15; 30.05 11:44; 04.06 19:11;
To report this post you need to login first.

Mulle tundub, et sind hirmutati üle.
Minul on olnud teise rasedusega platsenta eesseinas (esimene keiser). Platsenta eesseinas on ikkagi suht tavaline seisund, samas kui “sisse kasvamist”, mis on suht erandlik, ei saa raseduse ajal korralikult diagnoosidagi ja pmst selgub keisri ajal, kas saab platsenta emakaseinast vabastada, no enamasti ikka saab. Sul ilmselt ju keiser jälle tulemas, pigem lisaks see olukord ärevust, kui loomulik sünnitus plaanis, siis võib tekitada sünnitusel komplikatsione (aga pärast kahte keisrit loomulik sünnitus on jätkuvalt haruldus ja ei ole medsüsteemi poolt soositud).
No aga kena, et esitati ka selline info, las siis olla see teadmine. Võib juhtuda jah, aga see ei ole nii igapäevane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan Kägu 30.05.2018 11:34
Googeldasin ja ongi tegelikult 2 eri asja. Mul ikka eesseinas.
Tänud tähelepanu juhtimast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 11:15; 30.05 11:44; 04.06 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmisel aastal reaalne oht, aga kõik läks hästi – selles mõttes, et tuli uuesti keiser teha ja uue lõikuse käigus lõigati vana keisriarm täiesti välja. Platsenta saadi ilusti kätte.
Emaka täielik eemaldamine on vananenud meetod – kui verejooksu ohtu pole, võidakse osa platsentast jätta nii nagu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olnud kolm keisrit. Teise ja kolmanda raseduse ajal tehti isegi MRT uuring, et hinnata emakaseina paksust ja ega pole platsenta eelmise keisri armist läbi kasvanud. Uuring ütles mõlemal korral, et läbikasvu ei ole, kuid kolmanda keisri ajal selgus siiski, et mingil määral oli platsenta vana armi sisse kasvanud. See põhjustas verejooksu, mida sulgeda ei õnnestnud ning minu kolmas keiser lõppes emaka eemaldamisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:04; 05.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kägu 17.04
Rumal võibolla küsida, aga kuidas oli taastumine peale emaka eemaldamist?
Erineb see keisrist taastumisest, on arm suurem?
Saan aru, et mõnele on see eemaldamine šokk, aga mina seda eemaldamist ei põe. Meie 3. jääb viimaseks, rohkem lapsi ei planeeri saada. Lihtsalt hea oleks teada, milleks valmistuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 11:15; 30.05 11:44; 04.06 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taastumine oli isegi kergem kui teiste keisritega, sest suure verekaotuse tõttu sain vereülekannet. Esimese ja teise keisriga kaotasin ka üsna palju verd, aga mitte nii palju, et vereülekannet oleks vaja teha olnud, seetõttu olid esimesed päevad peale keisrit kuidagi nõrga ja uimase olemisega. Kolmanda keisri ajal tehti vereülekanne ja enesetunne oli pärast palju parem. Arm oli samasugune kui teiste keisrite järgselt ja taastumine ka sama kiire. Kui ei teaks, siis poleks arugi saanud, et midagi rohkem ära võeti.

No see oli ka parem, et muidu ju keisri järgselt vajutatakse kõhule, et vaadata, kui palju verd tuleb. Nüüd polnud seda teha vaja ja see väga ebameeldiv vajutamise osa jäi ära. Sünnitusjärgset verejooksu ka ei olnud.

Kuna mul samuti rohkem lapsi plaanis ei olnud, siis ei võtnud seda emakast ilma jäämist traagiliselt. Mul on suguvõsas mitu emakakasvaja juhtumit olnud, mis samuti emaka eemaldamisega lõppenud, nii et äkki ongi hea, et praegu ära võeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:04; 05.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolmanda ootel 12+
Eelnevalt 2 keisrit
Samuti selgus nüüd uh, et platsenta katab täielikult emakakaela ja asub armide piirkonnas. 20n tehakse põhjalikum uh platsenta ja armide uurimiseks tupesisese uhga. Arst ütles, et tuleb loota, et platsenta kasvab ülespoole, kui ei et siis see on katastroof. Et siis vaja mrt uuringut, et hinnata kas platsenta armi sisse kasvanud jne. Aga praegu jääb jah üle vaid oodata ja loota parimat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesasetus on midagi muud, eesseinas on täiesti tavaline, ainult sinul tekitab küsimusi armi asetus. Ja see, kas platsenta on kasvanud emakaseina sisse armi kohal või mitte, selgub siiski alles järgmisel keisril, mis sul nagunii tuleb (2 eelnevat keisrit). On võimalik, et platsentat ei saa eemaldada ja tuleb hüsterektoomia, aga see on päris äärmuslik hädaabi ja see selgub kõige lõpuks ja enne keisrit arst kindlasti viib sind kurssi kõikide võimalike olukordadega. Praegu ei saa sa midagi teha, niiet püüa mitte muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Platsenta eesasetus ja eelnevad keisrid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.