Esileht Rasestumine ja lapse ootamine platsenta eesasetus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: platsenta eesasetus

Postitas:

Nimelt, mul on platsenta servaga emakasuudmel ees ning laps risti. Tean, et palatsenta võib veel eest nihkuda ja lapsel ka vähemalt 4 nädalat aega ennast õigesse asendisse keerata.

Kellel veel olnud servabidi ees? Kas nihkus emaka suurenedes eest ära? Kui ei nihkunud siis, kas sünnitasid ise või keisriga? Milline oli lapse asend? Mitmendal nädalal tehti keiser?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:15; 16.01 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei nihku ,siis ei saa ise sünnitada ,vaid tehakse keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21.nädalal pole lapse asend veel üldse määrav, ta jõuab ennast veel palju palju keerata. 30.-ndate nädalate lõpus on see oluline.
Mul oli ka platsenta servmine eesasetus alates 17.nädalast, aga kasvas kenasti eemale ja nüüd juba on normis kõik. Seega sinul on veel aega küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps jõuab ennast keerutada veel küll ja küll. On isegi juhtumeid kui lõpunädalatel laps keerab ennast ükspäev ühtpidi ja teine päev teistpidi….
Endal oli laps jalgseisus kui LA tehti, nüüd 25+ nädalat..ma ei põe… loodan et keerab õigesti:)
Mul platsenda eessseinas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka LA-s avastati, et platsenta osaliselt tagaseinas, katab veidi emakakaela ja läheb üle eesseina. 32.nädalal tehakse uus UH, et kas on ära kasvanud. Kui mitte, tuleb keiser.
Laps oli ka LA UH alguses risti, kuid keerutas ennast päris aktiivselt terve uuringu jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ma ei muretse veel, et laps risti on. Huvitabki just kuidas eesasetusega teistel läinud on ja kui platsenta all siis palju lapsi ennast lõpuks õigetpidi sätib.

Nii palju kui ma infot olen saanud siis platsenta võib küll ära liikuda, aga laps lõpuks ikka risti ja seda ka ,et kui platsenta on küll ees, aga vähe siis sünnituse käigus võib ka nii minna, et lapse pea lükkab kuidagi selle kõrvale ja sünnitamisega ei tohiks probleemi olla. Kas keegi on ka sünnitanud nii, et platsenta on enne sünnitegevuse hakkamist veel vähekene ees või on üldine arstide hoiaks selline, et vähimagi eesasetuse korral soovitatakse keisrit? See kõik on lihtsalt enese arvamuse kujundamiseks kui tuleb mingi hetk vastu võtta otsus, kas lõigata või mitte (et ei teeks enese jaoks rutakaid otsuseid, mida pärast kahetseda).

Siin näeb, et paljudel platsenta ise ära liikunud emakasuudme eest. Loodetavasti liigub siis mul ka ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:15; 16.01 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt on väga hea, et laps on praegu risti. Kui platsenta jääbki alla, siis on paremgi, kui lapse pea sinna vastu ei pressi. See võib (ei pruugi!!) verejooksu tekitada.

Lapsel on aega keerata mitte 4 vaid u 14-15n, hiljem on keeramine harvem, aga kuni sünnini võimalik. Tüüpiliselt võtab laps peaseisu-asendi nii 32-34n-ks.

Platsental on \”kombeks\” liikuda emaka kasvades emakapõhja poole. Seepärast nt eesseinas või tagaseinas platsenta liigub tihti emakapõhjale. Samamoodi võib eesasetuses platsenta ülepoole liikuda, kui emakas kasvab. Suurem emaka kasvamine on sul alles ees.

Seda ka, et kui sünnitegevus algab ning platsenta on ikka eesasetuses, siis tunned selle väga hästi ära. Nimelt sel puhul algab sul tugev verejooks platsentast. Lapse ja sinu elu on ohus, aga kiire keiser päästab mõlemad. Kui sünnitegevus kuidagi nii alata saab, et platsentast verejooksu ei teki, siis võibolla on võimalik loota, et lapse pea lükkab platsenta eest ära vms.

Ma ise käin rasedate joogas ja ma räägiks joogat läbi viiva sünnitoetajaga sellest olukorrast. Ma tean, et ta on kursis erinevate alternatiivmeditsiini võtetega. Võimalik, et on olemas mingeid \”posimisvõtteid\”, mis aitavad platsental liikuda. Ma pole mingi tavameditsiini vastane, aga tavameditsiinil ei ole ju midagi (peale ootamise) pakkuda. Vaevalt, et mingi a la jalamassaaz või võimlemisharjutus paha teeb, isegi kui ei aita. Soovitaks ka sul ka mõne sünnitoetajaga konsulteerida, et kas midagi on võimalik teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täpselt sama seis LA-s, et eesasetsus ja laps risti, 30. nädal käisin uuesti kontrollis, siis oli platsenta üles nihkunud, ehk eesasetsust ei olnud enam ja laps kenasti peaseisus. Sealt veel 7 nädalat hiljem sündis ise ja imelihtsalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin inimene.ee täpsemalt platsenta previa e. eesasetsuse kohta ja tekkis päris mure. Just nimelt verejooksu küsimuses. Seal oli kirjas, et alates 20.nädalast võib tekitada verejookse ja on oht enneaegsusele. Hetkel mul 23+0 nädalani pole ühtki verejooksu olnud, isegi mitte pärast vahekorda. Kas üldse on seks eesasetsuse puhul soovitatav või võiks sellest pigem hoiduda, et ohte vähendada?
Kellel lõpurasedatel/sünnitanutel kogemusi, et ei pruugigi verejookse tulla ja laps sünnib ikka õigel ajal?
Kogu aeg on pidev mure. Juba 2 päeva järjest tugevalt pistab valu kõhtu ja laps liigutab nii harva ja vähe, kuigi see vist 23.nädalal pole probleem. Miks ei võiks saada õnnelikult rasedust nautida….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka diagnoos platsenta praevia – olen 28n rase ja pidevas hirmus iga väikse piste puhul alakõhus. Õnneks on beebi hetkel risti ja ei lähe sinna vastu. Lähen paari nädala pärast UH-sse, et uuesti vaadata, kas on midagi muutunud. Olen tõepoolest tänulik iga nädala eest, mil saan beebit oma kõhus kanda.
Soovin kõigile edu, kes olnud samas seisus ning ootan kommentaare, kui keegi on sünnitanud sama diagnoosiga. Päikest, Marju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine platsenta eesasetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.