Esileht Lapse ootamine Platsenta emakakaelal- eesasetus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Platsenta emakakaelal- eesasetus

Postitas:

Tere.

Olen 16+4 rase ja algusest peale on platsenta olnud all ning serv on emakakaela peal. Olen ka nö riskigrupis, vanus kõrgem ja armiga emakas.

Arst lohutas, et raseduse arenedes võib tõusta ülepoole. Kuu aja pärast on LA ja palus mul UH-arstilt küsida detailselt platsenta asetuse kohta.
Kordagi pole veritsenud, kuigi arst hoiatas, et võib juhtuda, eriti vahekorra ajal.

Kas kellegil on olnud sama mure ja mis on sünnituseks saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 16:22; 28.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul oli sama seis. 16ndal nädalal tekkis ka hematoom, mis hakkas veritsema. Olin 3 ööd haiglas ja sain ravi. Peale seda olin puhkereziimil ja ei tohtinud raskeid asju tõsta. Haiglas rääkisid kõik arstid sama juttu, et raseduse kasvades emakas venib ja platsenta võib üles poole liikuda. LA ultrahelis täpselt see selgus ning platsenta ilusti keisriarmist 7cm kõrgemal 🙂 Lisaks on ka hematoom kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli mul. Määris pea 16da nädalani. Siis hakkas kõrgemale tõusma ja emakakaela servalt ära. 20+ nädalal anti uuesti luba vahekorras olla. 30+ nädalal sündis beebi erakorralise keisrilõikega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 21:31; 29.06 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli mul. Määris pea 16da nädalani. Siis hakkas kõrgemale tõusma ja emakakaela servalt ära. 20+ nädalal anti uuesti luba vahekorras olla. 30+ nädalal sündis beebi erakorralise keisrilõikega

Mis põhjusel keiser tehti?
Kas platenta mängis rolli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 16:22; 28.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal võib ultraheliga tuvastada platsenta eesasetsust kuni 30% rasedatest. Raseduse ajal platsenta kasvab ja liigub emakas ülespoole. Enamikul juhtudest liigub platsenta emakakaelt sünnituse hetkeks eemale ja raseduse lõpus esineb eesasetsust 0,5 – 1,6% naistest.

Platsenta võib emakakaela katta servmiselt, osaliselt või täielikult. Servmise asetsuse puhul asub platsenta emakasuudme läheduses ja vaginaalne sünnitus on võimalik. Täieliku eesasetsuse puhul on vajalik keisrilõige ning enamasti on see vajalik ka osalise eesasetsuse korral.

16 rasedusnädalal on veel aega platsenta liikumiseks ning seetõttu vara muret tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli mul. Määris pea 16da nädalani. Siis hakkas kõrgemale tõusma ja emakakaela servalt ära. 20+ nädalal anti uuesti luba vahekorras olla. 30+ nädalal sündis beebi erakorralise keisrilõikega

Mis põhjusel keiser tehti?

Kas platenta mängis rolli?

Põletik tekkis ja vaja oli koheselt sekkuda. Platsenta rolli ei mänginud selles

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 21:31; 29.06 19:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Platsenta emakakaelal- eesasetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.