Esileht Lapse ootamine Platsenta osaliselt katab emakakaela

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Platsenta osaliselt katab emakakaela

Postitas:
Kägu

Hetkel rasedust 11 nädalat. Läksin paar päeva tagasi menstruatsioonitaoliste valudega ja veritsusega emosse. Veritsus oli sama nagu päevade esimene päev. Emos öeldi, et platsenta serv katab osaliselt emakakaela. Loote liigutab aktiivselt ja kõik okei. Paluti raskuseid mitte tõsta jne. Samas tulin koju ja googeldasin, et naistel kellel selline asi on, siis ähvardab eluohtlik verejooks.

Kas see siis ohtlik ei ole kui mind koju tagasi saadeti? Kas sesa jälgima ei peaks ? Elan ise metsade vahel ja lähima haiglani on 2 h sõitu. Kui oleks vaja kiirkorras abi siis seda ma ju ei saaks.

Samas täna määrinud ei ole. Eks see ongi vahelduva eduga. On see sis ohtlik raseduse 11 nädalal ? Võib tekkida suur verejooks ? Kui hakkab uuesti määrima kas pean uuesti pöörduma emosse ? Arst oli umbvenelane ja raske oli ta jutust aru saada. 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib juhtuda ja võib ka mitte juhtuda. Pead ennast hoidma jne loomulikult, aga kui ikka katkema hakkab, siis suurt midagi teha pole. Platsenta võib kasvades mujale liikuda ja probleem kaob, aga haiglas seda tõepoolest ei jälgita. Lahima haiglani 2h sõitu tähendab, et sa ei ela Eestis? Kiirabi siiski tõenäoliselt jõuab vajadusel sinuni kiiremini, 2 tunniga just verest tühjaks ei jookse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin sama probleemiga 2 nädalat tagasi emos (verejooks). Peale seda käiku määris 5 päeva. Siis nädal rahu ja siis hakkas jälle määrima õrnalt (pruunikalt). Mu ämmaemand ütles, et kui verejooks tekib, tuleb kohe emosse minna, et sellega nalja pole. Lihtsalt peab ise rahulik olema ja ei tohi palju asju teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul katab platsenta emakakaela täielikult, seega ees ootamas keiser. Õnneks pole kordagi verejooksu olnud ja nüüdseks on täis juba 28 nädalat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli ka see. Sai ikka mitu head korda EMO-s verejooksuga käidud. Ei lubatud kaugemale kui 30 minutit autosõitu haiglast minna, muidugi kui platsenta irduma peaks hakkama, siis väidetavalt jookseks naine 5 minutiga verest tühjaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaliselt koos emaka kasvamisega nihkub see platsenta ülespoole ja enam pole probleemi. See, kas vaja on keisrit jms, selgub ikka palju hiljem, praegu pole vaja muretseda. See on siis, kui muid kaebusi üldse pole.

Arvan, et uue veritsusega peaks kindlasti uuesti emosseminema, Sest ega alguses kunagi ei tea, kui hulluks asi kujuneda võib. Samas muidugiplatsenta täielik irdumine on väga haruldane asi. Arvan, et peaksid olema üsna samal režiimile mis katkemiohuga- ei tõsta raskusi, ei pinguta üleliia, puhkad palju jne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul platsenta täielikult katab emakakaela. Praegu 18n. Verejooksu pole õnneks olnud, aga algul määris küll (pruunikas). Varsti lähen 20n UH ja eks paistab, kas on liikunud. Muidu samuti midagi raskemat ei tõsta, kiiresti isegi ei kõnni ja rääkimata seksist. Ämmaemand ütles, et kui nüüd peaks määrima, siis kohe emo-sse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan ise metsade vahel ja lähima haiglani on 2 h sõitu.

Mis koht see on? Kahe tunniga jõuab vaat et Eesti ühest otsast teise

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Platsenta osaliselt katab emakakaela