Esileht Väikelaps Pliiatsihoid vale

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Pliiatsihoid vale

Postitas:
Kägu

Eks kivi minu kapsaaeda, et varem ei pannud tähele: viiene hoiab pliiatsit valesti ja ümberõppest, suunamisest ei ole eriti huvitatud. Ütleb, et teistmoodi ei saa ta üldse joonistada-kirjutada ja lõpetab tegevuse. Kas on mingeid nippe? Kas kolmnurksed pliiatsid oleks abiks või on nüüd rong läinud?

Olen ise ka tegelikult terve elu valesti hoidnud, ei mäleta, kas koolis sellele tähelepanu pöörati…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi õpetad: https://www.youtube.com/watch?v=VhtdJ4D0OtQ

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan kokku leppida aja, mil harjutab, iga päev natuke. Ülejäänud aja ära paranda, muidu varsti ei joonista-kirjuta enam vale pliiatsihoiuga ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oijah, seda asja õigeks saada on ikka vääääga raske. Minu viiene ka hoiab nii, kuidas temal mugavam, ja ometi õpetasin teda algusest peale, näitasin ette ja sättisin talle pliiatsi korralikult kätte. Aga ei midagi, tulemus on ümmargune null. Nüüd ka pigem pahandab, kui tähelepanu juhin. Ja siis on ta vahel kole frustreerunud, et miks temal ei tule nii ilusti see või teine asi välja, aga kui selgitan, et pliiatsihoid on vale ja ta surub liiga kõvasti paberile ja ei toeta õigesti kätt, siis hädaldab, et tema ei saa teistmoodi hoida. Samas olen ma ise samamoodi terve elu kirjutusvahendit valesti käes hoidnud, ja ausalt, mul ei ole kõige hullem käekiri (ehkki kirjatehnika oli alati koolis 3). Võrreldes tänapäeva noorte kirjutamisega on minu kiri ikka ühtlane, seostatud ja voolav, ei ole probleemi arusaamisega, kas ma kirjutsin nüüd i või e või a või o, k ja h ja l ja j on ikka pikkade sabadega jne. Ma ise mõtlen, et parem on vist mitte kogu aeg lapsele peale pressida. Eelmisel vastajal on hea mõte. Võiks ehk teha nt nii, et kui laps tahab nendest lahendamise ja nuputamise raamatukestest ülesandeid teha ja minuga koos, siis võiks kokku leppida, et sel ajal püüab õigesti hoida, aga kui muidu joonistab ja mängib, siis tehku, kuidas tahab. Äkki töötaks selline asi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps on kangekaelne pliiatsi hoidmise osas: teab küll, kuidas õigesti hoida, aga ajab vastu ning püüab ikka omamoodi teha.

Loodan, et lasteaias (seni olnud kodune laps, läks alles lasteaeda) ja koolis lihtsalt näeb, et teised hoiavad õigesti ja lõpetab vastupunnimise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 5ne hoiab ka. Ta hoiab just liiga ülevalt kinni, näpud on enamvähem õieti.

Lasteaias laseb korrigeerida aga kodus pistab kisama või üldse viskab pliiatsi käest.

Nägin FB, et keegi müüs mingeid pliiatsi ümber käivaid kummividinaid, mis pidid õige võtte fikseerima. Ei tea, kas kasu ka neist on. Ehk peaks proovima, et on uus ja huvitav vidin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oma viiesega sama probleem, koguaeg korrigeerin, aga ta on nii jonni täis, et meelega teeb valesti. Sama lugu ka söömisel, kahvel rusikas käes ja proovi öelda, et pane palun õigesti 😞 aga muud ei olegi, mina korrutan sama ikka edasi, kiidan kui tubli on ja loodan, et tuleb päev, mil ma enam ei pea sellele tähelepanu juhtima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapse käelised tegevused näivad olevat vale pliiatsihoiu tõttu häirunud, nt pliiatsijoon on liiga nõrk, tugev või ebatäpne, siis tuleks hoidu korrigeerida. Kui tundub, et laps joonistab, kirjutab, värvib eakohaselt, värvides suudab jääda piirjoonte sisse, sooritab ka täpsust nõudvaid joonistusi (nt suudab punktiiri mööda ühtlast joont teha jne), siis pole vaja last vägisi ümber harjutada.

Mina olen elu aeg hoidnud pliiatsit valel näpul, see pole seganud mul kunstikooli lõpetada ja väga kiiresti konspekteerida, ilma et käsi väsiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks on abivahendid täitsa olemas: https://www.stetro.ee/
Aga ega siin midagi teha ei ole, muudkui meelde tuletada ja korrigeerida.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Pliiatsihoid vale