Esileht Ilu Pluss-suuruste nõudlus jätkusuutlike brändide rõivastele

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Pluss-suuruste nõudlus jätkusuutlike brändide rõivastele

Postitas:
Tere!
Olen kirjutamas lõputööd ja uurin, kas Eestis on nõudlust pluss-suuruses (alates suurusest XL) rõivaste järgi jätkusuutlike brändide toodetele.
Kui oled ise pluss-suuruse kandja või sul on sõber/tuttav, kes kannab rõivaid suuremates suurustes, palun ole hea ja leia 5-6 minutit küsimustikule vastamiseks.
+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Tere!
Olen kirjutamas lõputööd ja uurin, kas Eestis on nõudlust pluss-suuruses (alates suurusest XL) rõivaste järgi jätkusuutlike brändide toodetele.
Kui oled ise pluss-suuruse kandja või sul on sõber/tuttav, kes kannab rõivaid suuremates suurustes, palun ole hea ja leia 5-6 minutit küsimustikule vastamiseks.

Täitsin ära. Muidu oli tore test, aga ma usun, et paljud ei tea sõna “monokroomne” tähendust. Miks lihtne “ühevärviline” ei sobi?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu tagasiside eest 🙂 Lisasin selle täpsustuse sinna juurde

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Tere!
Olen kirjutamas lõputööd ja uurin, kas Eestis on nõudlust pluss-suuruses (alates suurusest XL) rõivaste järgi jätkusuutlike brändide toodetele.
Kui oled ise pluss-suuruse kandja või sul on sõber/tuttav, kes kannab rõivaid suuremates suurustes, palun ole hea ja leia 5-6 minutit küsimustikule vastamiseks.

Kirjuta parem sellest vastuolust oma töö teemas – pluss-suurused ja jätkusuutlikkus 😀

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastuolu on tõesti kui pluss-suuruses inimesed ostavad palju rõivaid, siis see pole jätkusuutlik tegevus. Samas ka tavasuurusi kandvad inimesed tarbivad üle ja seega minu arvates on probleem kõikide gruppide poolt kui toimub ületarbimine.

Kui sa aga mõtlesid toidu ületarbimist, mille tõttu inimeste kehakaal suureneb ning tekkib vajadus pluss-suuruses rõivaste järgi, siis see on teise valdkonna teema, kuid jah, ka see on aktuaalne ning pole pikas perspektiivis jätkusuutlik ei meie planeedile ega ka üksikisikutele.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsin ka ära, aga mu tegelikku arvamust see küsimustik kajastama ei saanud, ei olnud õigeid vastuseid valikutena pakutud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsin ära, olen mees. Paar tähelepanekut.

Ma pidin vastama küsimusele, kui palju ma oleks seeliku ja kleidi eest nõus maksma? Valetasin, et 61 eurot, sest vastust ei ole nõus ostma seelikut ja kleiti kahjuks polnud. Samuti võiks olla alguses väike sissejuhatus jätkusuutlikku maailma. Seletada lühidalt lahti terminid jätkusuutlik elustiil, jätkusuutlik bränd, jätkusuutlik mood. Mis asjad need üldse on? Ma ei tea väga neist asjadest. Kas näiteks Nike bränd, mida ma armastan osta on jätkusuutlik bränd? Mis asi teeb või ei tee brändi jätkusuutlikuks, kas firma tugev rahaline seis näiteks?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsin ka.

Samas seal kus olid näidisriided ja hinnad, polnud valikus sellist hinda mida mina oleks nõus maksma, isegi kõige odavam variant oli liiga kallis. Samuti polnud seal ühtegi minu maitsele riideeset, ühesõnaga tegelikult ei ostaks neist mitte ühtegi.

Neid variante aga valikus polnudki ja nii jäi küsijale ekslik mulje nagu ma oleks nõus neid selliste summade eest ostma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsin aga:

– Mango on minu silmis odav kiirmoe kett;

– suuruste juures oleks õige olnud kasutada mingite ebamääraste XL, 2XL jne asemel euroopa suurusi;

– arvestada tasuks sellega, et ka pluss suuruse kandjad käivad välismaal ning shoppavad välismaistes netipoodides, ka need variandid oleksid pidanud vastuste variantides olema kajastatud.

– illustratiivsed toote pildid olid sellised, et ma tahaks, et mulle selliste ostmiste eest peale makstaks. Jah, saan aru, et selline lähenemine on JOKK aga siiski.

Kokkuvõtteks – vabandan oma ausa tagasiside eest aga tegemist oli väga nõrga ja korralikult läbimõtlemata küsimustikuga.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannan suurust 52 ja võin kinnitada, et esimene probleem ei ole mitte jätkusuutlikkus, vaid see, et esiteks suuri numbreid tuleb üldse tikutulega taga ajada (reeglina ükski Eesti tootja neid ei teegi) ja teiseks see, et tootjad ei saa aru, et sellest on vähe, kui oma monokroomset valget ja keskelt vööga kokku tõmmatavat hõlsti (mis 0-suuruses modelli seljas imeline paistab) pakkuda suurte numbritena. Iga kaine peaga mõtlev inimene ju peaks aru saama, et see istub suurel inimesel nagu sea seljas sadul. Mina paksuna julgen öelda, et riided peaksid olema:

1. Laiema kolmnurkse dekolteega (sest kurguni kinni riietus toob esile suure lõualoti).

2. Tumedas toonis (sest hele teeb veel suuremaks).

3. Sirge lõikega (sest iga vöö jmt kisub pekid veelgi enam esile).

4. Varrukatega (sest lötendavaid käsivarsi ei taha keegi ei näidata ega vaadata). Vabalt võivad olla näiteks kolmveerandvarrukad, pealt lahtised varrukad – disainerid, kasutage fantaasiat.

5. Mitte mingil juhul ülevalt poolt heledam ja alt tumedam (sest suur rind torkab niigi silma, keegi ei taha seda veel eraldi rõhutada).

6. Pluusid ei tohiks olla sellise pikkusega, et lõpevad napilt pärast päästerõngast (et paks kints kohe silma torkaks).

NB! Eelnev ei tähenda, et ma paksuna tahaks kanda ainult mingeid kartulikotte. Ei taha. Võiks olla erinevaid pikkusi, lõhikuid, mõni paljas õlg kusagil jmt. Paksude inimeste riided peaksid olema sellised, et rõhutavad neid kohti, mis on kabedamad ja peidavad neid, mis on vähemkabedad, mitte sellised, mis annavad sulle visuaalselt veel 2o kilo juurde. Seda vaatab iga paks esimese asjana oma riidetüki juures, jätkusuutlikkus ei huvita kedagi, kui asi seljas ei istu.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et pigem oli see küsimustik mingi ettevõtte toodangu hinnauuring. Kui eespool olid lihtsalt pisut pealiskaudselt ehitatud küsimused, siis näidisena toodud riided väga ebaõnnestunud disainiga ning neid ei ostaks ei saleda ega paksuna,  ja ammugi selle hinnaga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannan suurust 52 ja võin kinnitada, et esimene probleem ei ole mitte jätkusuutlikkus, vaid see, et esiteks suuri numbreid tuleb üldse tikutulega taga ajada (reeglina ükski Eesti tootja neid ei teegi) ja teiseks see, et tootjad ei saa aru, et sellest on vähe, kui oma monokroomset valget ja keskelt vööga kokku tõmmatavat hõlsti (mis 0-suuruses modelli seljas imeline paistab) pakkuda suurte numbritena.

Mis puutub Eesti tootjaid, kes suuru suuruseid ei tooda siis mina olin väga meeldivalt üllatunud kui avastasin Kaire Vilgatsi ja Dagmar Oja Tallinn Dollsi modellide sealt ning selgus, et ka riided kollektsioonis on nüüd ka neile suurustele. Aga mis puutub tegumoode siis tõesti on väga võimalik teha riideid, mis istuvad ka suure suuruse kandjal seljas hästi. Pluss suuruses riided ei pea olema vaid telgikujulised hõlstid, need saavad olla ka hästi istuvad ja kandjat kaunistavad rõivad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksude inimeste riided peaksid olema sellised, et rõhutavad neid kohti, mis on kabedamad ja peidavad neid, mis on vähemkabedad, mitte sellised, mis annavad sulle visuaalselt veel 2o kilo juurde.

Paksul inimesel ei olegi kabedaid kohti. Loeb üldmulje – sa oled paks. Kõik. Kõik muu (nn ‘kabedad’ kohad) on enesepettus.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksul inimesel ei olegi kabedaid kohti. Loeb üldmulje – sa oled paks. Kõik. Kõik muu (nn ‘kabedad’ kohad) on enesepettus.

Sina võid ju olla ühtlaselt paks ja ümmargune. Paljud ei ole. Mõnel on jalad ilusad, mõnel nägu. Mõnel on suurem osa rasva ümber keskkoha, teisel näos. Igal juhul ei sobi ühelegi neist peenikeste inimeste rõivamudelid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin täitma, aga jätsin pooleli, sest oli mitmeid takistusi. Näiteks ma ei tea, mis suurus ma nendes tähistes olen. Teiseks, mood on mull null tähendusega. Trend samuti. Olen asjade kaua ehk lõpuni kandja. Ma olen suur taaskasutaja ja ka neid kannan kaua. Sest tean ,et on siiski ka naisi ,kes väidavad, et on taaskasutajad, aga nad ostavad odavalt hunnikute viisi kasutatudasju kokku, aga kannavad neidki korra või paar, siis ostatakse uued hunnukud väitega, et need on odavad Nii et lõpuks on taaskasutus ka raiskamine ja ostuhullus.
Suurtest numbritest seda, et ma pole esimeses nooruses, noorena sain olla sale, nüüd liigun kuuekümne poole. Ja loen pidevalt, kuidas suuremaid numbreid pole saada ja/või neid ei tehta, sest kandjaid vähe. Siis tuulan netipoodises ja mis tahes kohta vaatan, siis valdavalt on väiksed numbrid saadaval,  suuremaid aga pole. Kus on loogika.
Suurematest numbritest seda, et enamus suuri inimesi kannavad tegelikult isegi number suuremaid riideid. Saledad kannavad paljuski xs ja s-sse ja m-e. Ja nad pigistavad endid julgelt veel number väiksemasse, mida viimaste paljude aastate nn mood soosibki. Kes sellega kaasa läheb. Nüüd see on veidi muutunud ja noored kannavad ka lahedaid rõivaid, kuigi paljud väga moetealikud noored naised aga ei tahagi selle lahedaam stiiliga miskipärast kaasa liikuda ja knnavad nn vanamoelist kaks nr väiksemat edasi….
Nüüd suurtest numbritest seda, et suur tahab ju ikka varjata oma keha natuke ja sp kannab ta ennemini number või paar suuremt numbrit… minu arvamus siis ilma küsimustikuta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannan suurust 52 ja võin kinnitada, et esimene probleem ei ole mitte jätkusuutlikkus, vaid see, et esiteks suuri numbreid tuleb üldse tikutulega taga ajada (reeglina ükski Eesti tootja neid ei teegi) ja teiseks see, et tootjad ei saa aru, et sellest on vähe, kui oma monokroomset valget ja keskelt vööga kokku tõmmatavat hõlsti (mis 0-suuruses modelli seljas imeline paistab) pakkuda suurte numbritena. Iga kaine peaga mõtlev inimene ju peaks aru saama, et see istub suurel inimesel nagu sea seljas sadul. Mina paksuna julgen öelda, et riided peaksid olema:

1. Laiema kolmnurkse dekolteega (sest kurguni kinni riietus toob esile suure lõualoti).

2. Tumedas toonis (sest hele teeb veel suuremaks).

3. Sirge lõikega (sest iga vöö jmt kisub pekid veelgi enam esile).

4. Varrukatega (sest lötendavaid käsivarsi ei taha keegi ei näidata ega vaadata). Vabalt võivad olla näiteks kolmveerandvarrukad, pealt lahtised varrukad – disainerid, kasutage fantaasiat.

5. Mitte mingil juhul ülevalt poolt heledam ja alt tumedam (sest suur rind torkab niigi silma, keegi ei taha seda veel eraldi rõhutada).

6. Pluusid ei tohiks olla sellise pikkusega, et lõpevad napilt pärast päästerõngast (et paks kints kohe silma torkaks).

NB! Eelnev ei tähenda, et ma paksuna tahaks kanda ainult mingeid kartulikotte. Ei taha. Võiks olla erinevaid pikkusi, lõhikuid, mõni paljas õlg kusagil jmt. Paksude inimeste riided peaksid olema sellised, et rõhutavad neid kohti, mis on kabedamad ja peidavad neid, mis on vähemkabedad, mitte sellised, mis annavad sulle visuaalselt veel 2o kilo juurde. Seda vaatab iga paks esimese asjana oma riidetüki juures, jätkusuutlikkus ei huvita kedagi, kui asi seljas ei istu.

ei ole ise pluss-suuruses, aga mõned tuttavad-sõbrad on ja teen oma tähelepanekud nende pealt:)

kaeluse osas on ilus sall tihti hea valik;

värvidest pigem just puhas erk toon, ilus suur muster – ei pea olema hall ja tume!;

lõige sirge või A;

varrukad küünarnukini või kolmveerand, eriti kui ilusad randmed;

tuunikad retuuside või torujate pükstega sobivad enamasti;

väga hästi sobivad hiigelpikad triiksärgid mis eest lahti (pükste-topi peal).

Soomlaste Marimekkol on palju ilusaid kleite, mis igale suurusele sobivad.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaeluse osas on ilus sall tihti hea valik; värvidest pigem just puhas erk toon, ilus suur muster – ei pea olema hall ja tume!; lõige sirge või A; varrukad küünarnukini või kolmveerand, eriti kui ilusad randmed; tuunikad retuuside või torujate pükstega sobivad enamasti; väga hästi sobivad hiigelpikad triiksärgid mis eest lahti (pükste-topi peal). Soomlaste Marimekkol on palju ilusaid kleite, mis igale suurusele sobivad.

Olen see nr 52.

Mina ei kanna kunagi salli – ikka samal põhjusel, et see toob lõua välja. Minul peab alati olema avaram dekoltee, see hajutab näopiirkonda.

Halli ma ei kanna kunagi, aga ei kanna ka heledaid pastelseid toone. Mulle meeldib näiteks tugev tumesinine, tumepunane jmt. Mingi väike muster võib olla, kindlasti mitte hiigelsuured mummud vm popid asjad.

Pükstest sobivad mulle pikad bootcut teksad, mitte see kott- ja kukepükste stiil, mis praegu jälle moes.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeee, piltide peal olid tōesti rōivad, mida ei sooviks tasuta ka mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu Pluss-suuruste nõudlus jätkusuutlike brändide rõivastele