Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: PMS

Postitas:

Milleks on pms vajalik või hea? Nii mõnedki ihulised ning hingelised protsessid on kuidagi ajalooliselt seletatavad, et vanasti oli sellist asja millekski vaja (et ellu jääda, kaaslasi meelitada jne). Aga mille pärast on vaja seda, et ma iga kuu olen paar päeva nii närvihaige, et ennast ka ajab hulluks? Üle sellest vihastamisest ja rahulolematusest ei suuda olla isegi jõuga, kuigi mõistusega saan aru, miks ma nii hull olen.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki näiteks selleks, et mehi eemale peletada? No et nad energiat ei raiskaks sinu sebimise peale ja spermat, kuna sel perioodil ju ei rasestu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud, miks kõhukinnisus ja vee kinnihoidmine peaks kehale hea olema. Näiteks mul on enne päevi kõht sageli kinni ja keha hoiab vett kinni, olen paistes, kõht on kui õhupall. Miks peaks kehale hea olema hoida kinni rooja, mis sooltes roiskub (aga keha keeldub seda väljutamast)? Mida see kehale annab? Või miks peaks kehale hea olema hoida kinni liitreid vett, mille tulemusel ma olen paistes nagu õhupall? Ka meeste eemalepeletamiseks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõelnud, et inimeste sünnitamine on seetõttu evolutsiooniliselt tehtud nii valusaks, et liik liialt ei paljuneks. Enesekaitseks ei oleks ju nii intensiivset valu vaja. See loll liik aga paljuneb ikkagi liiga kiiresti, ei loe neile sarisigijatele seal Indias ja Aafrikas ikka miski valu. Homo sapiens on parasiit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib-olla vanasti ei olnud seda PMS-i nii hullult, äkki siin mängib siiski rolli tänapäeva naise menüü ja elustiil? Hormoonid on need, mis asja paigast ära ajavad, st see on ikkagi nagu mingi tervisehäire. Kui juba siin nii filosoofiliselt-evolutsiooniliselt arutleda, siis on täitsa võimalik ka põhitõed selgeks teha hormoonide ja naise organismi toimimise kohta, siis saab mõni asi veel selgemaks. Suurepärane raamat on see: https://www.rahvaraamat.ee/p/paremate-p%C3%A4evade-k%C3%A4siraamat/1251314/et?isbn=9789985041376

P.S. Mina liikusin hästi aktiivselt iga jumala päev kaks kuud järjest (no nii 10 km päevas, kiirkõndi-jooksu) ja panin tähele, et sel ajal ei olnud tsükliga üldse kaebusi. Ei valusid ov ega päevade ajal, ega mingeid PMS sümptomeid. Kokkusattumus? Ei tea…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lugenud, et teadlased väidavad, et kaasaegsetel naistel on elu jooksul päevi ikka mitmeid kordi rohkem kui “ennevanasti” – esiteks oli aegade hämaruses elu lühem ja teiseks olid paljunemisvõimelised naised enamasti kas parasjagu rasedad või rinnalapsega. Kohe kui eelmine laps niipalju kaela hakkas kandma, et naisel päevad taastusid, pandi uus hakkama, sest polnud ju olemas seöliseid rasestumisvastaseid vahendeid. Pmst inimliik elas ja paljunes täpselt samamoodi kui muud loomad.
Tänapäeva inimühiskond on aga arenenud teistsuguseks, olemas on pereplaneerimine ja pmst naised lasevad bioloogilise mayerjsli lihtsalt raisku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teistpidi nõme, hetkel 5päeva päevade alguseni ja rinnad on nagu õhupallid ja meeletu söögiisu. Valimatult söön kõike ja suures koguses, muidu on selline nõrkus ja uimasus peal koguaeg. Seda iga tsükkel ei ole, aga seekord annab eriti hullusti tunda. See kuulub ka PMS sümptomite hulka. Kui päevad algavad on isu null ja kaal ka tavapärane taas.
Huvitav kuidas selle vastu saaks? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed saavad siis suvilasse minna ja end täis juua need päevad, sest nad teavad, et naine ei tülita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )