Esileht Ilu ja tervis Podagra

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Podagra

Postitas:
Kägu

Isal vanust 76. aastat ja viimased kümme aastat kannatab podagra käes. Vahelduva eduga on paremaid ja kehvemaid aegu. Nüüd on valuhood löönud jalgadest ja põlvedest lõualuusse. Kestavad juba kaks kuud. Sai augustikuus vastuvõtuaja närviarstile. Kas ja mida närviarst saab taolises olukorras aidata? Tunnen, et isal on pidevatest tugevatest valusööstudest närvid viimase piirini pinges. Ta on lootust kaotamas ja ma ei oska teda kuidagi aidata. Väga kanged valuvaigistid (mis jalavalude puhul toimisid) lõualuu valude puhul ei aita. Arsti juures tehti otse luusse kaks valuvaigistavat süsti, aga ka need ei toiminud. Kas keegi on taolise asjaga kokku puutunud ja oskab midagi soovitada, mida teha või kelle poole pöörduda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et tegu on podagrast tingitud valudega. Kas isa peab dieeti? Kas isa tarvitab allopurinooli või muid kusihapet alandavaid ravimeid?

Meedik

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Podagraga tegeleb reumatoloog. Lõualuu valu võib olla neuroloogiline (n trigeminuse valu, neuralgia), hammastest mingi põletik, lõualiigese valu, kahjuks siit jutust ei selgu, kas tegu on mandibulaarliigesega. Podagra puhul on lõualiigese haaratus väga-väga haruldane.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Podagra

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.