Esileht Koroonaviirus COVID-19 Põdemine versus vaktsiin

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Põdemine versus vaktsiin

Postitas:
Kägu

Kõrvaltoimed on need, mida teatakse karta just vaktsineerimise korral. Sest Youtubes rääkis see või teine “spetsialist” ja naabrimehel ka juba pikalt kehv tervis, ikka pärast vaktsineerimist. Asjaolu, et “asjatundja” tegelikult toitumisnõustaja, ei ole oluline ja see, et naabrimees sai covidi endalegi teadmata ühe või teise süsti järel, ei tule ka arvesse.

Tegelikult on see mõistetav, hirm on täiesti normaalne nähtus, halb on ainult see, kui hirm ja ärevus tekitavad ebaratsionaalset käitumist. Kas põdemine siis poleks ikkagi parem variant, kui kord hirm vaktsiini ees nii suur on  ? Ja põdemist võrdsustatakse ju ühe vaktsiinisüstiga. Muidugi oleks, kui põdemisel poleks ka kõrvaltimeid, neid , mida me teame ja neid mida me veel ei tea. Näiteks long covid, mis võib kesta kuid ja rikkuda elu pikaks ajaks. Üks hiljutine avastus leidis põhjuse osadele long covidi sümptomitele -mikrotrombid veresoontes. Seos siis väsimuse, õhupuuduse ja peavaludega ( hapniku transport ). Teine avastus leidis muutused põdenute ajupildis, võrreldes siis nendega, kes pole põdenud. Seost nähakse keskendumishäiretes ja muutuseid kognitiivses käitumises. Ja, kummalgi juhul pole vaja raskelt põdeda,  mainitud kõrvaltoimed avastati ka  kergel põdemisel. ( Märksõnadega googeldades info leitav). Kas need muutused on püsivad – keegi ei tea.

Selles seisnebki ratsionaalne valik, teadvustan endale riskid nii ühel kui teisel juhul, loen läbi tegelike asjatundjate teaduslikud hinnangud ja teen oma teadliku valiku. Ja ka vastutan siis selle eest. Me ei tea, kas ükski vaktsineerimise kõrvaltoime võiks kesta pikemat aega- kaevata võib kõike, aga see tuleb ka tõestada , aga me ei tea ka, millised põdemise kõrvaltoimed võivad meie elu mõjutama hakata näiteks 10 aastat hiljem. Millegipärast tundub see vähem hirmutavat. Eks suitsetaja mõtleb ka, et teda kopsuvähk ei tapa. Jälle näide ebaratsionaalsest mõtlemisest.

Nakatuvad ka vaktsineeritud? Jah, osa neid küll, aga reeglina lühiajaliselt ja sageli ka väga väheste sümptomitega. Mis annab põhjust arvata, et vaktsiini kasulikkus siin avaldubki – viirus hävitatakse enne, kui ta jõuab liigselt paljuneda ja organismis edasi tungides tüsistusi tekitada. Garantiid ei anna muidugi miski, iga inimene ongi erineva tervisega.

EI püüa kedagi veenda ühele ega teisele poolele, soovitan lihtsalt koguda infot mõlemalt poolelt, enne nn riski võtmist. Tervishädaga lähete ju ka arsti juurde ja ravite, kuidas arst soovitab, mitte ei suundu youtuuberit otsima. Või suundute ? Sel juhul pole see kirjutis teile.

PS. Ise olen vaktsineeritud ja võtsin teadliku riski, pärast põhjalikku uurimistööd teemast. Siiani olen oma otsusega rahul.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõrvaltoimed on need, mida teatakse karta just vaktsineerimise korral. Sest Youtubes rääkis see või teine “spetsialist” ja naabrimehel ka juba pikalt kehv tervis, ikka pärast vaktsineerimist. Asjaolu, et “asjatundja” tegelikult toitumisnõustaja, ei ole oluline ja see, et naabrimees sai covidi endalegi teadmata ühe või teise süsti järel, ei tule ka arvesse.

Tegelikult on see mõistetav, hirm on täiesti normaalne nähtus, halb on ainult see, kui hirm ja ärevus tekitavad ebaratsionaalset käitumist. Kas põdemine siis poleks ikkagi parem variant, kui kord hirm vaktsiini ees nii suur on ? Ja põdemist võrdsustatakse ju ühe vaktsiinisüstiga. Muidugi oleks, kui põdemisel poleks ka kõrvaltimeid, neid , mida me teame ja neid mida me veel ei tea. Näiteks long covid, mis võib kesta kuid ja rikkuda elu pikaks ajaks. Üks hiljutine avastus leidis põhjuse osadele long covidi sümptomitele -mikrotrombid veresoontes. Seos siis väsimuse, õhupuuduse ja peavaludega ( hapniku transport ). Teine avastus leidis muutused põdenute ajupildis, võrreldes siis nendega, kes pole põdenud. Seost nähakse keskendumishäiretes ja muutuseid kognitiivses käitumises. Ja, kummalgi juhul pole vaja raskelt põdeda, mainitud kõrvaltoimed avastati ka kergel põdemisel. ( Märksõnadega googeldades info leitav). Kas need muutused on püsivad – keegi ei tea.

Selles seisnebki ratsionaalne valik, teadvustan endale riskid nii ühel kui teisel juhul, loen läbi tegelike asjatundjate teaduslikud hinnangud ja teen oma teadliku valiku. Ja ka vastutan siis selle eest. Me ei tea, kas ükski vaktsineerimise kõrvaltoime võiks kesta pikemat aega- kaevata võib kõike, aga see tuleb ka tõestada , aga me ei tea ka, millised põdemise kõrvaltoimed võivad meie elu mõjutama hakata näiteks 10 aastat hiljem. Millegipärast tundub see vähem hirmutavat. Eks suitsetaja mõtleb ka, et teda kopsuvähk ei tapa. Jälle näide ebaratsionaalsest mõtlemisest.

Nakatuvad ka vaktsineeritud? Jah, osa neid küll, aga reeglina lühiajaliselt ja sageli ka väga väheste sümptomitega. Mis annab põhjust arvata, et vaktsiini kasulikkus siin avaldubki – viirus hävitatakse enne, kui ta jõuab liigselt paljuneda ja organismis edasi tungides tüsistusi tekitada. Garantiid ei anna muidugi miski, iga inimene ongi erineva tervisega.

EI püüa kedagi veenda ühele ega teisele poolele, soovitan lihtsalt koguda infot mõlemalt poolelt, enne nn riski võtmist. Tervishädaga lähete ju ka arsti juurde ja ravite, kuidas arst soovitab, mitte ei suundu youtuuberit otsima. Või suundute ? Sel juhul pole see kirjutis teile.

PS. Ise olen vaktsineeritud ja võtsin teadliku riski, pärast põhjalikku uurimistööd teemast. Siiani olen oma otsusega rahul.

Ma olen kõigepealt põdenud ja hiljem vaktsineerinud Pfizeriga. Kui saaks valida praeguste teadmiste baasil, siis igal juhul valiks vaktsineerimise. Covidi põdemine ei ole nali, isegi kui haiglasse ei pea minema. Internetist levivad jutud kuidas kellegi tuttava tuttav sai mingid rasked kõrvanähud vaktsineerimisest. Kui arvestame et igal inimesel on 120 tuttavat, siis tuttava tuttavate ring on 14 000. Minu otseses tutvusringkonnas näiteks pole ühtegi tõsist vaktsiinikahjustust olnud. Küll on aga üsna raskeid covidi põdemisi esinenud. Õnneks keegi surnud ei ole.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks sa selle teema siis tegid?

Kogu point asjal on ju tohutu survestamine!

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis ka on sõnastatud sedasi.

Peetakse kõige tõhusamaks kaitseks sellises järjekorras:

1) läbipõdemine + 1 süst

2) läbipõdemine

3) 2 kaitsesüsti (ilma läbipõdemiseta)

Millal aga ka meie passikesed ja muud soust sellele teadmisele järgi jõuab, on iseasi. Seda korraks arutati selles uues UV Faktor saates.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) läbipõdemine + 1 süst

2) läbipõdemine

Millal aga ka meie passikesed ja muud soust sellele teadmisele järgi jõuab, on iseasi. Seda korraks arutati selles uues UV Faktor saates.

Minu teada on siiski 2) ja 3) vastupidises järjekorras. Läbipõdemine on sedavõrd ebastandardne mõiste, läbi põdeda saab ka asümptomaatiliselt, kuid antikehi tekib korralikult alles tugeva haigestumise puhul. Kaire Vilgats oli lapiti nädalaid ja antikehi tuli 7000, mina sain 2 süsti ja antikehi on üle 20 tuhande. Jah, antikehad pole ainus immuunsust andev tegur, tean, aga see-eest ainus, mida mõõta ja võrrelda saab.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kusjuures iga tervisehädaga ei kipu sinna arsti juurde küll enam. Olen saanud piisavalt valediagnoose ja antibiootikume, mida tarvis pole. Kui on oma tervis, siis ei keela sul keegi oma tervise ja tervishoiu vastu huvi tunda – kui jaksu ja huvi on – uuri, mida uurida saad.

Siin tuleb lihtsalt sellega ettevaatlik olla, et pimesi arsti usaldamine ei asendu pimesi šarlatanide usaldamisega. Kahjuks on “erapooletut” või neutraalset informatsiooni internetist väga raske leida – ühest küljest surub meditsiinitööstus oma produkte (kahjuks nad ei ole heategevusorganisatsioonid, vaid ikkagi äri – isegi aktsiate ja asjadega kaubeldakse ja puha, odavaid ravimeid blokitakse, see on üsna räpane binsess – AGA see ei tähenda, et neilt ei ole tulnud mitte ühtegi abiks või elupäästvat vahendit – absoluutselt on); teisest küljest on terve trobikond isehakanud müügimehi, kes räägivad kõike, mida nad räägivad, selleks, et oma raamatut või supplemente müüa.

Kuidas ja miks mingid ravid toimivad, mis nende riskid on – selle kõige piisav läbi võtmine võtab aega, aga see võib sulle väga kasulik olla. Sest näiteks su perearstil ei ole aega päevast päeva uusi uuringuid läbi vaadata, uusi ravisid mingitele probleemidele – aga kui sa leiad mingi teadustöö või uuringu, selle välja prindid ja kaasa võtad – võib juhtuda, et saad sellest mingit kasu.

Samuti, kui kunagi psühholoogi külastasin (läbipõlemine), ei jätnud ma oma seisundit nõustaja hooleks, vaid uurisin ja lugesin asju ka omal käel – et ennast, oma seisundit ja teisi inimesi paremini mõista.

Nõustajatel ja spetsialistidel ei ole sinuga individuaalselt nii palju aega, et su idiosünkraatseid probleeme tuvastada ja neile alati parimat lahendust leida – selleks pead ise ka natuke pingutama – ja ehk siis nendega koos töötades leiad mingi väga hea lahenduse ka oma probleemile.

Sellepärast on see koroonasüsti saamine eriti mannetu – seda süstib sulle keegi, kes ei tea su terviseloost mitte grammigi 🙂 Siis just tasub ise hoolas olla ja ennast riskide ja kasudega kurssi viia.

Meditsiiniteadlane ei ole perearst, perearstiõde ei ole koroonaputka süstija, günekoloog ei ole viroloog, psühholoog ei ole psühhiaater jne jne – ja keegi neist ei ole sinu spetsialist – teadku nad haigustest, ravidest mida nad teavad – ainult sina tead, mis vaegused sul on ja mida sa oled nõus ohverdama, et mõnest sellest vaegusest lahti saada.

Ära karda solvata eksperti, nad ei ole mingid jumalad. Nad on siin, et sulle valikuid pakkuda.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) läbipõdemine + 1 süst

2) läbipõdemine

Minu teada on siiski 2) ja 3) vastupidises järjekorras. Läbipõdemine on sedavõrd ebastandardne mõiste, läbi põdeda saab ka asümptomaatiliselt, kuid antikehi tekib korralikult alles tugeva haigestumise puhul. Kaire Vilgats oli lapiti nädalaid ja antikehi tuli 7000, mina sain 2 süsti ja antikehi on üle 20 tuhande. Jah, antikehad pole ainus immuunsust andev tegur, tean, aga see-eest ainus, mida mõõta ja võrrelda saab.

Immuunsus =/= antikehade arv

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle mõõdetavuse teemaga ongi nüüd see ka, kus paljud inimesed teadusest ja andmeteadusest väga hästi aru ei saa.

Veel olulisem on meeles pidada asju, mida me ei saa mõõta, kui see, mida me saame mõõta – sest sealt tulevad need kõige suuremad üllatused.

Antikehade arv on inimesest inimesse erinev, see ei ütle mitte midagi saavutatud immuunsuse kohta. Immuunsus on natuke keerulisem teema, sellega on veel palju rohkem asju seotud, kui konkreetsed antikehad.

Pealegi, need kaovad sul üks hetke vereringest ära ja talletuvad luuüdisse – see ei tähenda, et oled haiguses suhtes immuunsuse kaotanud, see lihtsalt tähendab, et kui viiruse või väga sarnase viirusega uuesti kokku puutud, hakkab su keha neid vana meeldejäätud vormi järgi uusesti tootma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis ei vaidle vastu minule, vaid Arkadi Popovile (ja arvatavasti veel paljudele teadlastele, kes selle nüüd kindlaks ka teinud on)

Saade on veebist järelevaadatav. Vaata terviseks, ehk õpid veel midagi huvitavat 🙂
https://www.err.ee/1608360297/uv-faktor-vaktsineerimisele-aitaks-kaasa-vigade-tunnistamine

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbipõdemine annab oluliselt parema immuunsuse, kuna tekivad limaskestadesse antikehad,. Seda tunnistavad immunoloogid ja ka teised teadlased.

Seetõttu võivad ka vaktsineeritud nakatuda, et neil pole kaitset limaskestade rakkudes.

Aga jah, kes kuidas põeb. Hetkel peetakse tõenäolisemaks, et läbipõdemine kaitseb kauem kui esialgselt arvati

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Immuunsus =/= antikehade arv

Ja mina seda muidugi ei maininud oma tekstis, sa pidid eraldi kommentaari tegema?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga jah, kes kuidas põeb. Hetkel peetakse tõenäolisemaks, et läbipõdemine kaitseb kauem kui esialgselt arvati

Mina tean kolme inimest, kes põdesid läbi 2020 kevadel (Saaremaal) ja üks neist haigestus uuesti 2020 detsembris, kaks tükki 2021 alguses. Mõlemad korrad olid korralikult haiged.

Tean ka kahte vaktsineeritut, kes on haigestunud – üks neist korralikult, teine väga kergelt. Kuna ma haigestunuid tean palju vähem kui vaktsineerituid, siis minu isikliku kogemuse järgi on seis küll vaktsineerimise kasuks. Aga jah, see on mu isiklik  kogemus. Suur statistika võib muud näidata.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tean kolme inimest, kes põdesid läbi 2020 kevadel (Saaremaal) ja üks neist haigestus uuesti 2020 detsembris, kaks tükki 2021 alguses. Mõlemad korrad olid korralikult haiged.

Tean ka kahte vaktsineeritut, kes on haigestunud – üks neist korralikult, teine väga kergelt. Kuna ma haigestunuid tean palju vähem kui vaktsineerituid, siis minu isikliku kogemuse järgi on seis küll vaktsineerimise kasuks. Aga jah, see on mu isiklik kogemus. Suur statistika võib muud näidata.

Reinfektsiooni juhtub – eriti, kui tüved on piisavalt erinevad, või üks kordadest ei olnud tegelikult koroona. Juhtub ka siis, kui immuunsüsteem on mingil muul põhjusel natuke nõrgestatud, näiteks kui põed eeldiabeeti või IBS ja oled natuke rohkem söönud midagi, millega keha väga efektiivselt enam hakkama ei saa, või kui pole keres piisavalt C, D vitamiini või tsinki (kas siis sellepärast, et pole tarvitanud sööke, kust seda saaks, või su keha ei suuda mingil põhjusel seda enam omistada).

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põdesin koroona perega kevadel läbi, olin küll haige (pea ja seljavalu, kadus lõhnatundmine) AGA päriselt rõõmus selle üle et põdesin – ei ole tervis kuidagiviisi viletsam aga hirmu ka selle “surmahaiguse”* ees pole. Vägisi haigust uuesti ei otsi aga mittemingisuguseid piiranguid ei kavatse enda osas rakendada, eriti mitte vaktsiini. Ilmselgelt ei kanna ka maske, vot sellest hakkab küll halb.

Ainult nõme et seda totakat vaktsiinipassi ei ole varsti ette näidata.

* Olen hea tervise juures nooremas keskeas inimene ehk mitte sihtgrupp. Vanemad ja nõrgemad peaksid küll kaalutlelud otsuse korral vaktsineerima sest ilmselt on kasu suurem kui kahju, vanakesele võib iga haigus olla surmahaigus, nii nagu koroona on

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. COVID-19 paranemisperioodide püsiv rakuline ja humoraalne immuunsus ühe aasta jooksul. “Meie analüüs näitab, et SARS-CoV-2 varem mittesaanud vaktsineeritud patsientidel oli 13,06 korda suurem läbimurdeinfektsiooni risk Delta variandiga võrreldes varem nakatunutega, kui esimene sündmus (nakkus või vaktsineerimine) toimus 2021. aasta jaanuaris ja veebruaris. Suurenenud risk oli märkimisväärne ka sümptomaatilise haiguse korral … See analüüs näitas, et loomulik immuunsus tagab SARS-CoV-2 Delta variandi tõttu kauem kestva ja tugevama kaitse nakkuste, sümptomaatiliste haiguste ja haiglaravi eest, võrreldes BNT162b2 kaheannuselise vaktsiiniga indutseeritud immuunsusega.” LINK (Academic.oup.com)

2. SARS-CoV-2 loomulikku immuunsuse võrdlus vaktsiinist põhjustatud immuunsusega: taasinfektsioonid versus läbimurdeinfektsioonid. “SARS-CoV-2 Delta variant võib põhjustada suurt viiruse koormust, on väga nakkav ja sisaldab mutatsioone, mis tagavad osalise immuunsuse. Haiguspuhangute uuringud näitavad, et vaktsineeritud isikud võivad Deltat levitada. Võrdlesime RT-PCR tsükli läve (Ct) andmeid 699 tampooniproovist, mis koguti Wisconsinis 29. juunist kuni 31. juulini 2021 ja testiti kvalitatiivse testiga ühe lepingulaboriga. Proovid pärinesid 36 maakonna elanikelt, enamik Wisconsini lõuna- ja kaguosast ning 81% juhtudest ei olnud haiguspuhanguga seotud. Selle aja jooksul suurenes Delta variantide hinnanguline levimus Wisconsinis 69% -lt üle 95%. Vaktsineerimise staatus määrati enesearuandluse ja riiklike immuniseerimisandmete kaudu.” LINK (medrxiv)

3. Nakkusliku SARS-CoV-2 levik vaatamata vaktsineerimisele. “SARS-CoV-2 Delta variant võib põhjustada suurt viiruse koormust, on väga nakkav ja sisaldab mutatsioone, mis tagavad osalise immuunsuse. Haiguspuhangute uuringud näitavad, et vaktsineeritud isikud võivad Deltat levitada. Võrdlesime RT-PCR tsükli läve (Ct) andmeid 699 tampooniproovist, mis koguti Wisconsinis 29. juunist kuni 31. juulini 2021 ja testiti kvalitatiivse testiga ühe lepingulaboriga. Proovid pärinesid 36 maakonna elanikelt, enamik Wisconsini lõuna- ja kaguosast ning 81% juhtudest ei olnud haiguspuhanguga seotud. Selle aja jooksul suurenes Delta variantide hinnanguline levimus Wisconsinis 69% -lt üle 95%. Vaktsineerimise staatus määrati enesearuandluse ja riiklike immuniseerimisandmete kaudu.” LINK (medrxiv)

4. COVID-19 vaktsineerimise vajalikkus varem nakatunud indiviididele. “Isikud, kellel on olnud SARS-CoV-2 nakkus, ei saa tõenäoliselt kasu COVID-19 vaktsineerimisest ning vaktsiine saab turvaliselt eelistada neile, kes pole varem nakatunud.” LINK (medrxiv)

5. Laiaulatuslik uuring antikehade tiitri lagunemise kohta pärast BNT162b2 mRNA vaktsiini või SARS-CoV-2 infektsiooni. “See uuring näitab, et isikutel, kes said Pfizer-BioNTech mRNA vaktsiini, on antikehade tase erinev kineetika võrreldes patsientidega, kes olid nakatunud SARS-CoV-2 viirusega, algtasemed olid kõrgemad, kuid esimeses rühmas vähenes palju kiiremini.” LINK (Medrxiv)

6. Diskreetne immuunvastuse allkiri SARS-CoV-2 mRNA vaktsineerimisele võrreldes infektsiooniga. „Kuigi nii infektsioon kui ka vaktsineerimine põhjustasid tugevaid kaasasündinud ja adaptiivseid immuunvastuseid, näitas meie analüüs olulisi kvalitatiivseid erinevusi kahte tüüpi immuunprobleemide vahel. COVID-19 patsientidel iseloomustas immuunvastuseid kõrgendatud interferoonivastus, mis vaktsiini saajatel suures osas puudus.” LINK (papers.ssrn)

7. SARS-CoV-2 nakkus indutseerib inimestel pikaealisi luuüdi plasmarakke. “Selle uuringu eesmärk oli kindlaks teha, kas SARS-CoV-2 nakkus indutseerib inimestel antigeenispetsiifilisi pikaealisi BMPC-sid. Me tuvastasime SARS-CoV-2 S-spetsiifilised BMPC-d luuüdi aspiraatides 15-lt 19-st taastuvast isikust ja mitte ühelgi 11-l kontrollis osalejal…. Üldiselt on meie tulemused kooskõlas SARS-CoV-2 infektsiooniga, mis kutsub esile kanoonilise T-rakust sõltuva B-rakulise vastuse, mille korral folliikuliväliste plasmablastide varajane mööduv plahvatus tekitab seerumi antikehade laine, mis väheneb suhteliselt kiiresti. Sellele järgneb stabiilsemalt säilinud seerumi antikehade tase, mida toetavad pikaealised BMPC-d.” LINK (nature)

22 uuringut oleks veel linkida, aga mul hakkab tänaseks aeg otsa saama. Huvilistele:

https://brownstone.org/articles/natural-immunity-and-covid-19-twenty-nine-scientific-studies-to-share-with-employers-health-officials-and-politicians/

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Põdemine versus vaktsiin