Esileht Väikelaps Poes juhtus…

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Poes juhtus…

Postitas:
Kägu

Tere, ma nüüd ei teagi kas see juhtum, mis meil juhtus, on naljakas või kurb. Tagant järgi jah võiks siiski seda naljakaks pidada. Lapsel viimasel ajal üks mäng välja kujunenud mida tahab koos minuga kodus mängida. Ma siis kehastan \”saatanat\”, kellel on põlevad sarved peas, ämber ja kulp käes ja temal (tüdruk 4a)on ingli kostüüm. No ma pigem arvan, et liblikas aga kui tema tahab ingel selle kleidiga olla no las siis olla. Eks see teeema mis arneb selle mängu ajal on iga kord erinev. Ok, see selleks. Lubasin siis lapsele, et kui poes ära käime, siis võime kodus seda mängima hakkata. Ta oli nõus. Olime siis kassaleti juures (meie ees seisis u. 60. aastane meesterahvas ja kõrval kassa juures oli naine koos beebiga) kui järsku laps mul kõva häälega ja ausalt öeldes kummalise hääletooniga ütles, et pane ennast põlema(mulle ütles) ja mina vastasin, et mul pole ju asju kaasas, et kodus teen. Tüdruk mõtles siis neid sarvi mis ma pähe pidin panema. Need kingitud ja lapsele väga meeldivad. Sarved põlevad ja vilguvad. Järsku keeras see meesterahvas end ümber ja käratas lapsele, et kuidas ta julgeb oma emaga nii rääkida. Tütar hakkas nutma. No ja kõigi tähelepanu oligi meile suunatud k.a ka selle beebiga poes olnud naine. Tahtsin ka seda öelda, et juhul kui see naine seda loeb (juhtum leidis aset haabersti rimis) siis ärge arvake, et laps otseses mõttes tahtis, et ma end põlema paneksin vaid, et ma neid sarvi pähe paneksin. Ma tõesti ei tea miks laps mul poes nii pidi ütlema aga no oli siis oli. Lapsel oli tuju rikutud. Ma proovisin veel poes härrale selgitada, et laps mul ei mõelnud seda otseses mõttes aga ta ei teinud mind kuulmagi, vaid jalutas edasi, ise veel \”pomises\”, et oh kui kasvatamatu ja lugupidamatu laps.
Ega ma ei teagi miks ma sellest teema tegin. Võib olla selle pärast, et vahel kui kuulete lapsi ütlemas asju mis kõlavad \”hullusti\” ei pruugi need ju tegelikult seda olla. Õnneks kodus hiljem ikka mängisime seda mängu ja nüüdseks ehk unustatud see asi lapsel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Poes juhtus…

meie lapsele meeldib kõva häälega karjuda poes siis kui midagi maha kukub. aga ta tavaliselt ütleb, oi kukku maha või plärts…aga kuna ta ei oska öelda seda õigest siis see lõlab p..s Häbi kui palju jälle kui mutikesed vahivad 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta ole, vanahärra ju ei teadnud tagamaid. Küllap ma oleks isegi teid päris pika pilguga vaadanud, no laps ikka ei tohiks niimoodi öelda küll. Tegelikult naljakas juhus, pole midagi, lastel ongi komme mingi tarkusega väga ebasobival hetkel välja tulla:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heheee, ma kohe nii naersin :D! Ega see soovitus, et ärge võtke laste öeldut sõnasõnalt, sobiks paremini kuhugi… hmmm, ei teagi kuhu. Siin kõigil väikelapsed ja ilmselt teavad, et nende suust võib ikka selliseid pirne tulla, et hoia ja keela.
Siiani mäletan, kuidas silmad maas käisin ringi oma just 2 saanud poisiga, kes veel mõnda tähte hästi kasutada ei tahtnud ja ilma nendeda tulid tema suust ikka sellised roppused välja, et koduski endale puna palgele tõusis. No ja siis ta tegi selliste sõnadega veel laulukesi, mida nt pargis jalutades üürgas, oh, oli aeg. Mina siis kõva häälega muudkui kordasin tema valesti öeldud sõnu, osalt selleks, et laps õpiks õigest ütlema ja osalt ikka selleks ka, et võõraste seas mitte lausa jubedat muljet jätta :).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui vahva, et koos mängite,kus neid tulukesed müüakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei oska ütelda, kus neid osta saab, sest lapsele see tuledega sarved kingiti. Lapse onu reisilt tulles tõi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks ta ole, vanahärra ju ei teadnud tagamaid. Küllap ma oleks isegi teid päris pika pilguga vaadanud, no laps ikka ei tohiks niimoodi öelda küll. Tegelikult naljakas juhus, pole midagi, lastel ongi komme mingi tarkusega väga ebasobival hetkel välja tulla:)[/tsitaat] Jah, ma tean, et see lause lapse suust kõlas kummaliselt. Muidugi oleks ta võinud lihtsamalt ja \” leebemalt\” ütelda aga kukkus just nii välja 🙂 Ma algul ei saanud arugi, et kõlas \”hullusti\” sest ma ju sain aru mida ta mõtles aga hiljem mõistsin, et tegu oli tõesti \”tobeda\” lausega. No pole hullu. 🙂

Please wait...
Postitas:
Emme2009

Ju siis laps oli oma mõtetega kodus mängimas või lihtsalt mõtles kõva häälega, mina küll probleemi ei näe ja kellegi ees vabandama ka poleks hakanud.
Meil kodus eile õhtul issi küsis poja käest \”kas sina korjasid klotsid kokku\” vastus oli\”nalja teed või, emme korjas\”,(vahel koristab ikka ise ka).

Please wait...
Postitas:
lotta1

Lubasin eile õhtul lapsele, et kui päris terveks saab, siis lähme koos õue lumme möllama. Laps arvas, et peame siis minema pehme lume peale, sest muidu on valus ja lisas, et sina emme viska tasakesi pikali, muidu hakkab maa värisema

ma pidin ennast puruks naerma:)))

Please wait...
Postitas:
stef-pojaga

[small]lotta1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lubasin eile õhtul lapsele, et kui päris terveks saab, siis lähme koos õue lumme möllama. Laps arvas, et peame siis minema pehme lume peale, sest muidu on valus ja lisas, et sina emme viska tasakesi pikali, muidu hakkab maa värisema

ma pidin ennast puruks naerma:)))[/tsitaat]

😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps küsis kord tänaval mu käest: \”Kas mul on pilt ees?\” Mõni möödakäija võis ka ei tea mida mõelda, aga laps pidas silmas mütsi peal olevat pilti, et kas on ikka otsaees või külje peale vajunud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui vahva, et koos mängite,kus neid tulukesed müüakse.[/tsitaat]
Tuledega sarvi, tundlaid jne saab Karnevalipoest. Nyyd seoses sõbrapäevaga tulevad pigem sydamekestega tundlad , mis siis vilguvad.

Please wait...
Postitas:
Diana

[tsitaat]Minu laps küsis kord tänaval mu käest: \”Kas mul on pilt ees?\” Mõni möödakäija võis ka ei tea mida mõelda, aga laps pidas silmas mütsi peal olevat pilti, et kas on ikka otsaees või külje peale vajunud :)[/tsitaat]

Appi, kui hea:D

Please wait...
Postitas:
sizzi

Minu laps küsis bussis üsna kõva häälega: \”Kas me täna seksi filmi ka vaatame?\” Üks naisterahvas vaatas mind väga pika pilguga…

Tegelikult tahtis ta teada, et kas me Rexi (Komissar Rex) filmi ka vaatame. Lihtsalt vahel ta kippus r asendama s-ga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]sizzi kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps küsis bussis üsna kõva häälega: \”Kas me täna seksi filmi ka vaatame?\” Üks naisterahvas vaatas mind väga pika pilguga…

Tegelikult tahtis ta teada, et kas me Rexi (Komissar Rex) filmi ka vaatame. Lihtsalt vahel ta kippus r asendama s-ga.[/tsitaat]

No just midagi sellist mina ka silmas pidasin :). Topelt l-i asendas mu poiss näitkes n-ga. Aga oli periood kui mullid olid tohutu hitt- poes oli mineraalvee riiulist mööda minek tõeline katastroof, spas mullivannis, õues poriloigus, kust auto just läbi sõitnud jne- piinlik mis hirmus :). Samuti käis ja kallistas kõiki, ise veel pidevalt rääkis \”kanni-kanni\”. No ja kuna õ-täht ei tulnud jupp aega, siis sõiduteed ja võidusõidud, mis ka väga põnevad, kõlasid samuti teadagi kuidas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu 2-aastane ei ütle p ja b häälikuid, nende asemel on t. Talle meeldivad hirmsasti bussid. Kilkab rõõmsalt, näe, tuss!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu laps ka ei oska l-häälikut, asendab n-ga. Aga talle hirmsasti meeldivad mullitajad. Ja pidevalt (ka poes, kus on mullitajad müügil) hõikab: väikest mulli tahan! Väikest mulli tahan! Asendades seejuures l-i n-ga.

Ükskord oli poes päris piinlik olla… :)))
Õnneks 2 viimast päeva on hakanud vaikselt l-häälikut harjutama, loodan, et varsti tal see selge.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Väikelaps Poes juhtus…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.