Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poes on jōuluhullus alanud!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Poes on jōuluhullus alanud!

Postitas:
Kägu

Eile käisin Lasnamäe Horteses. Seal oli ikka täiega imal jōulutrall peale hakanud. Mōnel potilillel oli isegi talutav hind aga see jōulukaupade müük IGAS NURGATAGUSES POES on ikka niiii madal. Eelmise kuu algul Koduekstra vist teavitas, et juba teeb jōulukaupade allahindlust. Teised alles vōtavad hoogu. Ma ei saa aru, palju neid asju siis elus vaja läheb, et kogu aeg osta neid ehteid ja tulesid ja lumepalli kuule jms sodi?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, palju neid asju siis elus vaja läheb, et kogu aeg osta neid ehteid ja tulesid ja lumepalli kuule jms sodi?!

Sest ühest üürikast teise liikudes ei tassi keegi sellist “sodi” endaga kaasa. Samuti see vananeb iga aastaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmise aasta samasugune ebakvaliteetne sodi ilmselgelt sel aastal enam ei tööta. Mingis mõttes muidugi hea ka, ei pea aasta otsa ladustama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tjah, paljud suured marketid on juba täis piparkookide väljapanekuid. Olid enne Halloweeni.

Hää meel on mul aga poodidesse tagasi ilmuvate verivorstide üle. Kas ka jõulude ajal neid veel naudin, ei oska öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib. Selekteerib targa rahva hulgast kenasti need lollid ära, kellelt tulebki raha ära võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga minule meeldivad jõulud ja tore, et pimedal ajal püütakse olemist helgemaks ja rõõmsamaks teha. Enamus asju on kasutusel aastast-aastasse, aga mingeid asju ostan ikka iga aasta juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema: Poes on jōuluhullus alanud!

Selliste lollide kampaaniate pärast ma poes ei käigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis pood on fortes ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jõulutulesid ja vidinaid on lilleseadetes kena vaadata, lisaks toidukauplused – mulle maitsevad mandariinid, piparkoogid, verivorstid ja on hea, et neid pisut pikemalt saab nautida kui vaid jõuluõhtul.

Küll aga ajavad muigama nn jõulukampaaniad ja -allahindlused. Kaup pole veel letti väljagi laotud, kui juba mega-allahindlused käimas. Pange siis kohe asjad õige hinnaga müüki, pole vaja sellist hinnatsirkust teha, mis on nagunii läbinähtav ja pealetükkiv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis mind hoopis hämmastab – kõik soovivad palgatõusu ja majanduskasvu, aga ei soovi ise midagi osta 😀 rahaa peaks kuskilt pilvest tulema 😀
Katsuge mõista, et see on aeg, kus on kaupmeestel ehk võimalik midagi müüa ja kasvatada väike tagavara saabuvaks jaanuariks ja veebruariks, kus sama hästi kui hambad varna võib panna kaubanduses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väikelinnas on ikka nii hea elada, ei mingit jõulumöllu veel. Rimis ja Selveris piparkooke küll nägin, aga need jõule otseselt peale ei pressinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis pood on fortes ?

Hortes… ilmselt. Samas tollel poel on kōik tähed jõle suurelt kirja pandud, et on suht võimatu mööda nimega panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kasulik teema. Ma ei teadnudki, et Hortes ka Lasnamäel on. Aitäh!

Teemasse – tahtsin mina 3 nädalat tagasi ühest teisest aiapoest muruseemet osta. No et soovitatakse enne külma maha panna, siis kevadel hea hooletu ja sügisel vihmad ise kastavad. Ei, neil olid juba jõulukaubad väljas ja muruseeme ära saadetud. Õnneks oli Magaziinis täiesti olemas (ma ikka imestan, mida selles poes POLEKS!).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minust läheb see träna õnneks suure kaarega mööda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib. Selekteerib targa rahva hulgast kenasti need lollid ära, kellelt tulebki raha ära võtta.

Kuidas see välja näeb, lähed oma klapptooliga poe ukse ette inimesi vaatama ja märkmeid tegema? Ja mis hiljem selle teadmisega peale hakkad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jätab täiesti külmaks see igal aastal. Aga alati on neid, kes lausa ootavad, et saaks mingit kraami jälle koju tassida. Mõnda teeb selline tarbimine õnnelikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest tüüpiline jõulustsenaarium: Elame keset metsa, õu on pilkaselt pime. Praegusel aastaajal, ei ole mitte midagi näha. kogu kodutee on ka pilkaselt pime. Talveune tunne tuleb peale. Mõistlik on igasugu valguse ja tuledega end ergutada. Tood aidast eelmise aasta tuled, mis majaservasid ja aias kasvavat kuuske kaunistavad. Pool päeva mässab mees ja vannub, sest mitu pirni on läbi põlenud, poes asenduspirne saada ei ole, miskipärast on tulekett otsustanud selle reziimi, kus ta ei plingi, ära unustada ja käima saab panna vaid plinkivas variandis. Lõpuks pika nokitsemise, parandamise ja vandumise peale minnakse ikka poodi ja ostetakse järgmine.

Aga jah mingit jõulunänni ostan ma vaid siis kui lastel kusagil koolis vaja või nänniusku lapsehoidjale vaja jõulukingitus viia. Kodus meisterdame ise või kasutame aastakümneid samu ehteid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis mind hoopis hämmastab – kõik soovivad palgatõusu ja majanduskasvu, aga ei soovi ise midagi osta 😀 rahaa peaks kuskilt pilvest tulema 😀
Katsuge mõista, et see on aeg, kus on kaupmeestel ehk võimalik midagi müüa ja kasvatada väike tagavara saabuvaks jaanuariks ja veebruariks, kus sama hästi kui hambad varna võib panna kaubanduses.

See majandusmudel ei saa kahanevate ressurssidega ja järjest suurema rahvaarvuga maailmas niikuinii väga kaua enam vastu pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile käisin Lasnamäe Forteses. Seal oli ikka täiega imal jōulutrall peale hakanud. Mōnel potilillel oli isegi talutav hind aga see jōulukaupade müük IGAS NURGATAGUSES POES on ikka niiii madal. Eelmise kuu algul Koduekstra vist teavitas, et juba teeb jōulukaupade allahindlust. Teised alled vōtavad hoogu. Ma ei saa aru, palju neid asju siis elus vaja läheb, et kogu aeg osta neid ehteid ja tulesid ja lumepalli kuule jms sodi?!

Eks nad seepärast poes ongi, et neid ei osteta. See, et poes müügil on, see ju näitab ,et veel pole äraostetud. Jõulukaubad on nagunii selline artikkel, et seda juurde ei tellita. Kes sel aastal enne jõule juba teeb allahindlust, müüb eelmise aasta kraami ja tahab kiiresti sellest lahti saada, enne kui selle aasta kaup kohale jõuab. Lisaks poe kaunistuse mõttes on hea, kui on hulgaliselt asju, mida ei osteta ära. Vähemalt ilus vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, palju neid asju siis elus vaja läheb, et kogu aeg osta neid ehteid ja tulesid ja lumepalli kuule jms sodi?!

Sest ühest üürikast teise liikudes ei tassi keegi sellist “sodi” endaga kaasa. Samuti see vananeb iga aastaga.

Üritasid “ära panna”, aga näitasid lihtsalt välja, kui eluvõõras sa tegelikult ise oled. Enamasti elavad üürikorterist üürikorterisse need inimesed, kes oma kodu osta ei saa, ehk siis majanduslikult parimal järjel olevad inimesed. Seega on need inimesed enamuses kokkuhoidlikud ja justnimelt nemad tassivadki üürikast üürikasse aastaid kaasa seda “sodi”. Üldiselt nad seda träni väga palju ei muretsegi, neil on raha mujalegi panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind küll ei häiri, vaateaknaid õhtul ilus vaadata. Poes jalutan mööda. Neljas aasta sõidan juba dets. keskel puhkama kolmeks nädalaks sooja kätte. Nii et ei mingit jõulumöllu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga minule meeldivad jõulud ja tore, et pimedal ajal püütakse olemist helgemaks ja rõõmsamaks teha. Enamus asju on kasutusel aastast-aastasse, aga mingeid asju ostan ikka iga aasta juurde.

Mulle meeldivad jõulud väga, aga umbes kuu aega, mitte kolm kuud… Kui head saab liiga palju, siis see enam nii hea ei tundugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on mõned 50 aastat vanad (pool sajandit, jah) veel terveks jäänud kuuseehted, need riputan kobarana laelambi külge. Ja siis on mul u 10 aastat tagasi kingitud väike vilditud päkapikk (näpunukk), see ilmub detsembri algul kapisügavusest ja võtab koha sisse raamaturiiulil raamatute ees. Ja nii igal aastal.
Kõik.
Sodi ei osta, sätendagu palju tahes, jätab ükskõikseks ja tegelikult isegi tekitab kerget vastumeelsust, kui poes seda jama näen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alles nüüd? Tavaliselt alustavad ikka juba septembris.
Ettevõtjate jõulugala reklaam oli raadios juba juulis (ilma naljata!).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vist ei häiri. Igaühe oma valik, kas ta ostab seda kraami või ei osta. Vaatamine mind ei sega. Nüüdsel ajal on infot ületarbimise piiramiseks nii palju, et see poeaks olema juba kõigile teada. Isegi need plastikust vms kuusekuulid ei kulu, need ei purune ju kukkudeski, miks peaks neid iga aasta uusi ostma. Jõuluasjad kodus on ju kasutusel tegelikult lühikest aega. Need ei kulu, saab jälle uuesti välja võtta. Taaskasutustes on palju kraami, kui just midagi uuendama peab. Seal on tekstiile, ehteid, küünlajalgu, igasugu vidnaid. Tänasel päeval ei visata prügikasti, viid kuskile, kui poodi ei vii, vii poe ukse juurdegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib küll. Tekitab helgema meeleolu selle koleda ja porise ilmaga.

Jõuulnodi st. ehteid ei osta, kasutusel aastaid vanad, ei ole eriti kaunistaja tüüp.

Piparkookide ja verivorstide vastu pole küll vähematki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

alganud? päriselt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käisin perega nädalavahetusel Bauhausis ja oh jummel, kui palju jõuluasju seal väljas oli! Silma võttis kirjuks, aga ikka ilus oli vaadata ka. 5a laps küsis, kas homme on jõulud. Kui ütlesin, et sinna on veel mitu kuud aega, siis oli ta päris pettunud. Minu perele tohutult meeldib igasuguseid vaateaknaid ja jõuluträni vaadata. Jõulutoidud maitsevad meile ka väga. Paraku aga tõesti algab see jõuluhullus nii vara, et jõuludeks on jõulutunne juba läinud ja söökidest kopp ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenesest mulle jõulunänn meeldib, aga viimasel paaril aastal on see jama, et need eheteks mõeldud vidinad näevad lähedalt vaadates ikka kohutavalt plönnid välja. Maksavad samal ajal üldse mitte vähe. Kuule ju ühekaupa ei osta tavaliselt, sihukest jura aga hulgi ja sellise hinnaga enam ei osta. Aga mis aega puudutab, siis minu jaoks on tõesti vara, kui mitu kuud pühi pidada, pidevalt ehted kuskil silmapiiril, siis pole need lõpuks üldse mingid pühad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule meeldivad jõulud, kuigi kuuse külge lähevad nii minu lapsepõlve kuuseehted, siis ostan ikka üht-teist juurde.
Hea mõte oleks praegu juba õues mõni valguskett põlema panna – nii pime väljas.
Ei tea, miks on vaja igast asjast negatiivne teema teha…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poes on jōuluhullus alanud!