Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poes on jōuluhullus alanud!

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Poes on jōuluhullus alanud!

Postitas:
Kägu

Kuule ju ühekaupa ei osta tavaliselt, sihukest jura aga hulgi ja sellise hinnaga enam ei osta.

Ühel mu tuttaval on traditsioon, et igal aastal (kooselu esimesest aastast alates vms) ostetakse üks uus jõulukuul. Igal jõuluehtel on sedasi ajalugu ja aasta, mis ostetud ja kontekst… Mul on natuke kade meel, et ise selle peale ei tulnud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuule ju ühekaupa ei osta tavaliselt, sihukest jura aga hulgi ja sellise hinnaga enam ei osta.

Ühel mu tuttaval on traditsioon, et igal aastal (kooselu esimesest aastast alates vms) ostetakse üks uus jõulukuul. Igal jõuluehtel on sedasi ajalugu ja aasta, mis ostetud ja kontekst… Mul on natuke kade meel, et ise selle peale ei tulnud!

Șee on tōesti väga äge mōte. Samas ma ei ole väga minevikus kinni ja vist ei viitsiks heietada iga aasta, mis siis oli ja mis polnud. Mul kipub rohkem halb meelde jääma, kui hea. Loodan, et see ei tähenda, et ise üdini halb oleksin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad jõulud väga. Mul on endal juba kastide viisi jõuluträni kodus ja juurde väga ei osta aga poes on tore vaadata ikkagi. novembri keskel võib juba vaikselt hakata kodu kaunistama ja meeleolu looma.
kui ei meeldi, siis vaata mööda- egas keegi ei sunni sind jõuluasju ostma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti see vananeb iga aastaga.

Nagu päriselt?
Mul on jõuluehted vähemalt 25 aastat vanad ja ma pole viimase veerandsajandi jooksul mitte ühtegi uut vidinat jõulukaunistuseks ostnud. Mõned kulinad on pärit isegi veel nende jõulupuude otsast, mis minu lapsepõlves kodus olid ja ikka endiselt säravad ja loovad meeleolu. Ja veel eriti just need vanad ehted loovad meeleolu.

Ma ei saa üldse aru, miks neid nii massiliselt poes müüakse.
Ok, näiteks kui puu kukub ümber ja KÕIK ehted lähevad katki. No siis pole tõesti muud teha, kui kogu tavaar uuesti hankida ja nullist alustada. Aga no kui mitu korda elus inimesel kuusepuu ümber kukub?
Või kui noor inimene kolib omaette elama ja teeb esimest korda elus oma isikliku jõulupuu. No siis ka ilmselt ostab üht-teist uut puu otsa, isegi kui kodust midagi on kaasa antud. Aga kui mitu korda noor inimene oma iseseisvat elu alustab?

Please wait...
Postitas:
Amatöör

Tänu kassidele olen mina see, kes ostan jõuluehteid pidevalt, ühel aastal tõmbas kass kuuse ka pikali – siis läks rohkemaks ostmiseks.
Lapsena meeldis ka jõuluehteid osta, siis oli valik väike ja suur rõõm oli, kui poest midagi leidsid. Need ehted on veel vanemate juures alles – aga tore on näha neid kuuse küljes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on jõuluehted vähemalt 25 aastat vanad ja ma pole viimase veerandsajandi jooksul mitte ühtegi uut vidinat jõulukaunistuseks ostnud. Mõned kulinad on pärit isegi veel nende jõulupuude otsast, mis minu lapsepõlves kodus olid ja ikka endiselt säravad ja loovad meeleolu. Ja veel eriti just need vanad ehted loovad meeleolu.

vaata neid korralikult ja sa näed, et need on siiski vanad ja väsinud. see selleks, kui sulle sobib, siis tore on.

mulle meeldivad jõulud, mulle väga meeldib ka poodides jõulukraami vaadata, ka juba novembris. igal aastal ostan vähemalt ühe uue asja. ka jõuluehete ja kaunistamise mood muutub. mina tunnistan ausalt, et need nõukaaegsed ja ennesõjaaegsed jõuluehted minule ei meeldi. minu jaoks on nad lihtsalt koledad, tänapäevased ehted on palju ilusamad ja kuna ma 10-sendiseid asju ei osta, siis saa ka kvaliteedi üle kurta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt?

Ok, näiteks kui puu kukub ümber ja KÕIK ehted lähevad katki. No siis pole tõesti muud teha, kui kogu tavaar uuesti hankida ja nullist alustada. Aga no kui mitu korda elus inimesel kuusepuu ümber kukub?

Või kui noor inimene kolib omaette elama ja teeb esimest korda elus oma isikliku jõulupuu. No siis ka ilmselt ostab üht-teist uut puu otsa, isegi kui kodust midagi on kaasa antud. Aga kui mitu korda noor inimene oma iseseisvat elu alustab?

no ei saa ainult oma mätta otsast vaadata, poed on selleks, et neis müüakse erinevaid asju ja et oleks suur valik ja usu mind, igale tootele on ostja olemas….mina jälle isiklikult ei taha enam neid 25a vanuseid ehteid, mis siis, et terved, tahan aegajalt uuendada ja tahan poest valida erinevate vahel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt?

no ei saa ainult oma mätta otsast vaadata, poed on selleks, et neis müüakse erinevaid asju ja et oleks suur valik ja usu mind, igale tootele on ostja olemas….mina jälle isiklikult ei taha enam neid 25a vanuseid ehteid, mis siis, et terved, tahan aegajalt uuendada ja tahan poest valida erinevate vahel

Usu mind! Tänapäeval ei ole IGALE ASJALE OSTJA olemas. Lihtsalt paljud ostjad on piisavalt targad, et seda mitte osta ja teistel, rumalamatel, pole ressursse selleks.
Ühiskond liigub praegu siiski jõuliselt just vanade ja kasutatud asjade taaskasutamise suunas nii neid uuendades, ümber tehes kui ka säilitades autentsust. See on mõnedele isegi moeasi. Soovitaks ka sul enne jõulukulinate ostmist mõelda, kas sa ikka tahad, et su lapsed või lähedased saaksid sinu maisest varast osa, kus on tuhandeid vidinaid, mis nende tootmise tõttu elukeskkonna rikub või pärivad põlvkondi kestvaid ja väikest keskkonna jälge jätvaid meeneid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind jõulukaunistused ja muu selline poodides ei häiri. Pigem mõnus ja toob sutsu valgust sellesse pimedasse perioodi.
Aga mind häirivad need “allahinnatud” mänguasjade väljapanekud suurtemates poodides. Väikeste lastega poes käimine muutub suht tülikaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kergelt kaubanduses liikuva inimesena ei tundu vara – pigem on imelik see kui jõulukaunistused poole veebruarini kuskil tolmu koguvad. Kaubandus peabki ajast natuke ees olema, nii on kõikide asjadega, ka rõõmsavärvilised kevadriided ja õhemad joped on jaanuaris-veebruaris juba platsis. Jõulukraami on aga lihtsalt liiga palju – see küll häirib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mhh

Meil ka nüüd juba teismelise lapsega selline traditsioon, et saab valida ühe ehte aastas. Ta tränakoguja ja muidu ostaks poe tühjaks, kui saaks. Siis ise ostan ka ühe, kui midagi ilusat leian. Mõned ehted kuuse otsas on aja jooksul kassidele hambusse jäänud ja mõned niisama katki läinud. Siis ikka vahetame välja või teeme uued.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad jõulud ja meeldib ka jõuluhullus kaubanduses. Igal aastal me loomulikult jõuluehteid välja ei vaheta, aga ikka käin ja vaatan, mida müüakse ja mida ostetakse ja mis mulle meeldib ja mis ei meeldi.
Kusjuures suur kodukaunistaja ma ei ole – kuusk ja minimaalsed jõulukaunistused tulevad meile koju alles jõululaupäeva hommikul, aga jõulutrall kaubanduses ja tänavatel mind ei häiri.

Please wait...
Postitas:
pritnispeeers

Mulle ka nüüd, vanema inimesena, täitsa meeldib see sigin-sagin.
Ainus vajadus sel aastal on JÄLLE soetada mingid tuled maja külge. Ei taha ka nagu ainukesena siin oma kišlakis pime olla. Võiks mingid ilusad tuled(seisureziimil!)ju tare küljes rippuda. Või mis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt?

Usu mind! Tänapäeval ei ole IGALE ASJALE OSTJA olemas. Lihtsalt paljud ostjad on piisavalt targad, et seda mitte osta ja teistel, rumalamatel, pole ressursse selleks.

Ühiskond liigub praegu siiski jõuliselt just vanade ja kasutatud asjade taaskasutamise suunas nii neid uuendades, ümber tehes kui ka säilitades autentsust. See on mõnedele isegi moeasi. Soovitaks ka sul enne jõulukulinate ostmist mõelda, kas sa ikka tahad, et su lapsed või lähedased saaksid sinu maisest varast osa, kus on tuhandeid vidinaid, mis nende tootmise tõttu elukeskkonna rikub või pärivad põlvkondi kestvaid ja väikest keskkonna jälge jätvaid meeneid.

tead, EI USU, mul on siiski oma kindel nägemus ja maitse, kasutan oma peakest, selliseid soovitusi ei vaja ja olen vägagi kursis, kuhupoole maailm liigub ja mood on mööduv ja edasiliikuv

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga minule meeldivad jõulud ja tore, et pimedal ajal püütakse olemist helgemaks ja rõõmsamaks teha. Enamus asju on kasutusel aastast-aastasse, aga mingeid asju ostan ikka iga aasta juurde.

Mulle meeldivad jõulud väga, aga umbes kuu aega, mitte kolm kuud… Kui head saab liiga palju, siis see enam nii hea ei tundugi.

Praegu on november, pole kuud aegagi enam jõuludeni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga minule meeldivad jõulud ja tore, et pimedal ajal püütakse olemist helgemaks ja rõõmsamaks teha. Enamus asju on kasutusel aastast-aastasse, aga mingeid asju ostan ikka iga aasta juurde.

Mulle meeldivad jõulud väga, aga umbes kuu aega, mitte kolm kuud… Kui head saab liiga palju, siis see enam nii hea ei tundugi.

ei ole kuud aegagi? sul on jõulud juba detsembri algul ära või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ei häiri – aga ma käin poes ka korra nädalas ainult. Üldiselt on tore uurida põnevaid tooteid, mis spetsiaalselt talveks ja jõuludeks tehtud (nt teesegud, maiustused). Kõike nagunii ei jõua ära proovidagi, siis tuleb aasta otsa oodata jälle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära ehmata inimesi. Jõululaupäev on siiski 24. dets, nii et on ikka peaaegu poolteist kuud aega.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poes on jōuluhullus alanud!