Esileht Veebikonstaabel Poevarga peatamine?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Poevarga peatamine?

Postitas:

Olen väikepoe omanik.Tekkis küsimus,kuidas/kas üldse tohin inimesel paluda kott avada,kui on kahtlus,et ta midagi varastas?Või mina seda teha ei tohi,vaid pean politsei kutsuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen väikepoe omanik.Tekkis küsimus,kuidas/kas üldse tohin inimesel paluda kott avada,kui on kahtlus,et ta midagi varastas?Või mina seda teha ei tohi,vaid pean politsei kutsuma?[/tsitaat]
Tohid aga peale seda kui isik on kassarivi läbinud või poest väljunud. Iseenesest võid varem ka küsida aga siis saad paluda ainult asjad tagasi panna, varguses süüdistada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui mina seadust tunnen, ei ole keegi kohustatud oma kotti avama, kui teine inimene seda palub.
Võib-olla siis peab koti avama, kui seda palub politseiametnik, aga selleks peaks poeomanik kuidagi tekitama selle politseiametniku sinna enne kui isik jõuab lahkuda (tema kinnipidamise õigust ju ei ole) ja siis tuleb veel veenda politseiametnikku, et ta sellise palve esitaks kotiga inimesele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on õigus isikul paluda see kott avada, selgitate ka seda, mis juhtub siis, kui seda ei tehta. Kui isik keeldub, on Teil õigus teda seni kinni pidada, kuni lähim patrull Teie juurde tuleb (näiteks keerate poe ukse lukku). Aga siis peab olema Teil suhteliselt kindel veendumus, et midagi võeti.

Lihtsam on kasutada turvaelemente või kaamerat, mis inimese tegutsemise poes salvestab. Või lisainimest lettide vahel, et ei tekiks võimalust varastamiseks. Mina soovitaksin väikepoe omanikel minna abipolitseinike koolitusele. Esiteks saate ise oskusi juurde, teiseks leiate võibolla mõne mõttekaaslase, kes kriitiliematel aegadel(reede-laupäeva õhtud), kus poes on palju külastajaid, saavad tulla Teile appi vara valvama. Variant on ka turvafirmaga kokkuleppe sõlmimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Poevarga peatamine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.